Yurt dışından telefon getirme ?

Sponsorlu Bağlantılar

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
harç parası ?

avcitalip

avcitalip

Üye

vergi :) vergi dairesine yatırıyorsun imei numarası adına oradan bir kağıt alıp pasaport ile beraber pasaport sahibide gelecek tabiki bir TİM'e gidip işinizi hallettiriyorsunuz

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi

vergi :) vergi dairesine yatırıyorsun imei numarası adına oradan bir kağıt alıp pasaport ile beraber pasaport sahibide gelecek tabiki bir TİM'e gidip işinizi hallettiriyorsunuz

100 tl standartmı tim dediğin türkcell iletişim merkezimi ? :)

DustoJniK

DustoJniK

Üye
Bence Pasaport kaydını tanıdığınız ve ulaşabileceğiniz bir arkadaşınızın, akrabanızın pasaporttuyla yapın. Başıma gelen bir olayı anlatayım. Telefon Htc One S.

Yurt dışından getirttiğim Telefonu Yaşlı bir teyzenin pasaportuyla kayıt yaptırmıştım. Aradan gel zaman git zaman telefonun geri dokunmatik tuşu basmamaya başladı. Bende Servise götürdüm. Serviste yapayım derken S4 İşlemcili anakartı yakmışlar. Ve yerine S3 işlemcili anakart takmışlar. İlk kazığı burda yedim. Hattı taktım bir gün kullandım ertesi gün daha hattı tanımamaya başladı. Ben sorunun hatta olduğunu sanıyordum fakat. Cihazın İmei si değiştiği içinmiş. Ve Eski İmei Evraklarını bu imeiye geçirmemişler. Tekrar Kvk servisini aradım ve durumu anlattım. Bende evrakları istediler. Evrakları tamamladım. Yalnız Vergi dairesinden o makbuzu yalnız ve yalnız pasaport sahibi alabiliyormuş. 75 yaşındaki teyzeyi ben nasıl kaldırıpta Vergi dairesine götüreyim. Hemde Kendisi Ülkenin uzak şehirlerinden birinde. İkinci kazığıda böyle yedim.

Tamı tamına 1,5 ay bekledim ve yurtdışında Amcaoğlu geldi. Dedim o zaman gidip bu pasaportla halledeyim. Vergi dairesine gittim ve yeni imeiye pasaport kaydı yaptım. E devlete girdim işlemleri yaparken uyarı geldi. Bu imei ye ait telefon kaçak gözükmemektedir. Yurt içi kayıtlıdır diye.

Üçüncü darbe de bu oldu. ve hala bekliyorum. Bunların alayının ..............

slant1111

slant1111

Üye
kayıt yaptıracagımız kişinin 1 ay içinde yurt dışına giris çıkış yapma zorunluluğu diye birşey var mi ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
kayıt yaptıracagımız kişinin 1 ay içinde yurt dışına giris çıkış yapma zorunluluğu diye birşey var mi ?

evet kayit yapilacak pasaportun yurda giriş tarihinden itibaren bir ay gecmemiş olmasi gerekiyor.

burakkk97

Üye
abi affina siginarak ben de bi soru sorsam :)
ipod touch alsak pasaporta gerek var mi?

emreli01

emreli01

Üye
arkadaşlar bende htc one x plus aldım yurt dışından şimdi burda 100 tl vergi parasını hatta tüm herşeyi internet üzerinden halletme şansımız yokmu veya hangi işlemleri internet üzerinden yapabiliyoruz ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaşlar bende htc one x plus aldım yurt dışından şimdi burda 100 tl vergi parasını hatta tüm herşeyi internet üzerinden halletme şansımız yokmu veya hangi işlemleri internet üzerinden yapabiliyoruz ?

tam olarak emin değilim fakat gib.gov.tr'den pasaport harcı yatırılıyorsa geri kalan işlemleri internet üzerinden yapılabilir.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Kim hortlattı konumu yahu :ehe bu arada konu gündeme gelmişken söyleyeyim babamların kaydını yapmıştım bu sene çıkmadı seneye veya artık ne zaman kısmetse hacca gidecekler arabistandan getirteyim diye düşünüyorum oradada ucuz oluyor baya :hmmm

emreli01

emreli01

Üye
Kim hortlattı konumu yahu :ehe bu arada konu gündeme gelmişken söyleyeyim babamların kaydını yapmıştım bu sene çıkmadı seneye veya artık ne zaman kısmetse hacca gidecekler arabistandan getirteyim diye düşünüyorum oradada ucuz oluyor baya :hmmm

ben aldırttım valla htc one plus aldım 1130 tl ye maaloldu sizce nasıl fiyat konusunda

- - - Eklendi - - -

tam olarak emin değilim fakat gib.gov.tr'den pasaport harcı yatırılıyorsa geri kalan işlemleri internet üzerinden yapılabilir.

anladım kesin bir bilsi olan varmı acaba boş yere vergi dairesine felan gitmeyeyim net üzerinden halletmek varken

fybwa

Üye

Kardes aldim derken biriylemi getirtdin yoksa kendin siparismi verdin yurtdis.i

EVRENCEEE

EVRENCEEE

Üye
teşekkürler bende niyetliydim faydalanmış oldum

sincarezindan

sincarezindan

Üye
imkanında var bence yurt dışından getirt

Üst Alt