Nokia N95'in kötü olduğu konular nelerdir ? (Mesajlaşma,telefon hızı vb.)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

captainblack33

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N95'in kötü olduğu konular nelerdir ? (Mesajlaşma,telefon hızı vb.)
Merhabalar.. Oldum olası sert kullanmışımdır telefonları bu yüzden adam gibi dayanan bi telefon yok bana..
5800 xm denedim 1 ay kullanıp pes ettim şu an dokunmatik telefonlara alerjim var.
Daha öncesindede w810i kullandım ve aşırı memnundum fakat telefonu sert bi düşürme sonrası kaybettim..

Şu aralar n95 e taktım kafayı..
Gördüm kurcaladım çok güzel tam benlik bi telefon gibime geldi ayrıca fiyat olarakta çok uygun..
Şimdi sizlere sorum şudur..
Sürekli mesajlaşırım, uzun süreli konuşurum, biraz sert kulanırım ve tüm hafızayı müzikle doldururum.. bunları baz alarak bu telefonun kötü yönleri ve iyi yönleri nelerdir? özelliklede hakkında "Çok aşırı yavaş" denmesini anlam veremedim umarım yardımcı olursunuz..

pRime.

pRime.

Üye
Dostum bu telefon sana uygun olmaz kanımca. Sert kullanırım demişsin, N95 sürgülü. Ayrıca performans olarak da düşük. Bunun yerine sana N82 öneririm. Çok daha iyidir.

captainblack33

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle ilgin için teşekkürler hocam.
Sürgülü telefonları severim hocam o konuda sıkıntı olmaz N82'ninde tuşları berbat..
asıl takıldığım noktalardan birisi "Çok ağır" deniliyor.. Ama hangi konuda ? Yani bir mesaj gönderirken yada bir fotoğraf çekerken ne gibi bir ağırlığı olabilir ?
Mesela şöyle yapalım ben w810 i den aşırı derecede memnundum 2 yıla kadar bi süre kullandım eğer n95 kötüyse yne aynı telefondan alıcam.. Yani w810i ile kıyasladığımızda ne kadar ağır kalır ?

AYNA

AYNA

Üye
n86 yada bir göz at derim.oda sürgülü ve kamera önemliyse kamerasıda iyi o telefonun.kasada sağlam ağır böyle telefon..

pRime.

pRime.

Üye
Öncelikle ilgin için teşekkürler hocam.
Sürgülü telefonları severim hocam o konuda sıkıntı olmaz N82'ninde tuşları berbat..
asıl takıldığım noktalardan birisi "Çok ağır" deniliyor.. Ama hangi konuda ? Yani bir mesaj gönderirken yada bir fotoğraf çekerken ne gibi bir ağırlığı olabilir ?
Mesela şöyle yapalım ben w810 i den aşırı derecede memnundum 2 yıla kadar bi süre kullandım eğer n95 kötüyse yne aynı telefondan alıcam.. Yani w810i ile kıyasladığımızda ne kadar ağır kalır ?

Şimdi şöyle izah edeyim. Bu n95 n82 vs. Menü geçişlerinde biraz yavaş kalıyor. Arada bir donma yapabiliyor fakat aynı zamanda oyun performansları çok iyi. Hiç donma takılma yok. Mesajlaşma, arama vs. ise gayet rahat. Hızlı.
N95 alınabilir fakat o kadar eski bir telefon alcak olsam ben N82 alırdım. Sürgülü istiyorsan N85, N86, E66 modellerine bir gözat derim.

silver021

silver021

Üye
Ben eski bir n95 kullanicisiydim bende sert kullaniorum telefonlari malesef. öncelikle n95 hiç sana göre deil ben kullanirken ortadaki tuşu koptu * tuşu ve ve 7 tuşu yazdigimda algilayamaz noktaya geldi. telefon genel itibariyle günde 2 kere reset atiordu kendine. wirelessi var bu güzel bir şey ama internette o kadarda iyi değildi. yanlizca gece çekimleri güzel ve kamera olarak başariliydi. genede diger tüm ozellikleri bir işe yaramazdi. ben ilk çiktiginda 1 milyara almistim 1 sene sonra 150 milyona elden çikardim. inan bama değmedi. şuanda nokianin tuş takimli bana göre en sağlam olduğu cep telefonu e72 dir. onuda kardeşim kullaniyor az bucuk kurcalamişligim var. alicaksan ondan al n95 almani tavsiye etmem. sonucta plastik malzeme kaplama baska ne beklersinki. hic deilse e72 saglamlik hissiyati veriyor tuşlari olsun kasası olsun. ikinci eli düşmüştür belkide piyasaya bir bakin derim onada.

maxirabit

maxirabit

Üye
Sonyericssondan nokia'ya geçersen eski sürümler de öyle oluyor neden mesaj yeri geç açılıyor yada uzun mesaj gelince niye geç açıyor diye dert yanarsın.Kızaklı olarak N95,N96,N86,N85 narin telefonlardır öyle düşme kalkmaya gelmez.Yine sonyericsson tavsiye ederim 3 yıl boyunca sonyericsson serilerinden kullandım düşme kalkma konuların da tecrübeli birde öyle kolay kolay takılmaz.

pRime.

pRime.

Üye
Sonyericssondan nokia'ya geçersen eski sürümler de öyle oluyor neden mesaj yeri geç açılıyor yada uzun mesaj gelince niye geç açıyor diye dert yanarsın.Kızaklı olarak N95,N96,N86,N85 narin telefonlardır öyle düşme kalkmaya gelmez.Yine sonyericsson tavsiye ederim 3 yıl boyunca sonyericsson serilerinden kullandım düşme kalkma konuların da tecrübeli birde öyle kolay kolay takılmaz.

N85 kullanıyorum defalarca düştü. Ne kızakta bozulma var ne de bir kırılma. Yorum yaparken genelleme yapmayın lütfen.

captainblack33

Üye
    Konu Sahibi
Herkeze yardımlarından dolayı çok teşekkürler.. Zaten son çarem sony ericsson almak olucak yine.. Tavsiyelerinizi dikkate alarak tüm modellere baktım ve eleme yaptım sonuç olarak şu 2 model çok hoşuma gitti:

"N85 ve N86"

Bu iki modelin 2. el fiyat aralıkları ne kadardır ? Ve bu iki modeli kıyasladığımızda hangisinin artısı çoktur ?

(Öğrenci olduğum için sıfır telefonlardan elimden geldiğince uzak durmak istiyorum)

pRime.

pRime.

Üye
Herkeze yardımlarından dolayı çok teşekkürler.. Zaten son çarem sony ericsson almak olucak yine.. Tavsiyelerinizi dikkate alarak tüm modellere baktım ve eleme yaptım sonuç olarak şu 2 model çok hoşuma gitti:

"N85 ve N86"

Bu iki modelin 2. el fiyat aralıkları ne kadardır ? Ve bu iki modeli kıyasladığımızda hangisinin artısı çoktur ?

(Öğrenci olduğum için sıfır telefonlardan elimden geldiğince uzak durmak istiyorum)

Şimdi ben bir n85 kullanıcısı olarak anlatayım:
N85, N86'ya göre daha ince ve daha şık duruyor ama N86'da daha hızlı ve daha iyi bir kameraya sahip.
N85'in sadece siyah rengi var ama N86'nın koyu gri ve beyaz renkleri mevcut.
Geri kalan herşeyde aşağı yukarı N85 ile aynıdır.
Son olarak sana tavsiyem, eğer kameram iyi olacak, hız(434mhz) önemli diyorsan N86 öneririm.
Eğer N86 kaba duruyor bana daha ince bişey lazım dersen de N85 öneririm. He bu arada N85in işlemcisi 369 mhz
Buyur bu da özellik karşılaştırması:
www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2496&idPhone2=2713
Bunlar da 2.el fiyatları:
N85: www.sahibinden.com/search.php?b%5Bsearch%5D=n85&c=89899
N86: www.sahibinden.com/search.php?b%5Bsearch%5D=n86-8mp&c=93658

captainblack33

Üye
    Konu Sahibi
Herkeze çok teşekkürler özelliklede Arthur09prime'a.. Kararımı verdim ve hatta hasta oldum bu telefona.. "N86" :)

pRime.

pRime.

Üye
kendal_47

kendal_47

Üye
ben şahsen N82 tavsiye ediyorum tuşlarıni beğenmediğini söylemişsin doğrudur ama insan alışıyor zamanla ben N82yle günde 4-5 saat nimbuzz'da sohbet ediyorum yazmakta hiç zorlanmıyorum ramı yüksek işlemci hızı iyi fazla uygulama yüklemedikce donma yavaşlama olmaz oyun performansı iyi 4gb kart dolu olduğu halde hiç donma görmedim çok az telefonda olan xenon flaş var gece çekimleri süper kamera çok iyi fiyat 250 280 arası fiyatına göre iyi telefon ne alırsan hayırlısı olsun

maxirabit

maxirabit

Üye
N85 kullanıyorum defalarca düştü. Ne kızakta bozulma var ne de bir kırılma. Yorum yaparken genelleme yapmayın lütfen.
Genelle me yapılmıyor tavsiye veriliyor ama nokia fanıysan ayrı.Bahsedilen symbian modeller de genelin de aynı sorun var uzun bir sms geldiğin de takılır yada mesajlara girerken donar kronik sorunudur.Kullanıpta bilen bilir tutupta o tür seri symbian modelleri aynı saniye de mesaj bölümünü açar ya da uzun mesaj gelirse hemen okursun dersek kullanıcıya yalan olur.

pRime.

pRime.

Üye

Genelle me yapılmıyor tavsiye veriliyor ama nokia fanıysan ayrı.Bahsedilen symbian modeller de genelin de aynı sorun var uzun bir sms geldiğin de takılır yada mesajlara girerken donar kronik sorunudur.Kullanıpta bilen bilir tutupta o tür seri symbian modelleri aynı saniye de mesaj bölümünü açar ya da uzun mesaj gelirse hemen okursun dersek kullanıcıya yalan olur.

Onlar n95 ve n95 8gb için geçerli. Fanlık falan da yaptığım yok. Kullandıktan sonra konuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt