T.İ.M çalışanı olarak sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışayım.

Sponsorlu Bağlantılar

asar07

Üye
    Konu Sahibi
T.İ.M çalışanı olarak sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışayım.
Evet arkadaşlar. turkcell ile ılgılı sorunlarınız varsa elımden geldıgınce çözmeye çalışacagım. müşteri hizmetlerıne yada tım lere gıtmenıze gerek kalmadan :)

• Beğen
Tepkiler: EroL

02samsat

02samsat

Üye
Sayın asar07, sizden bir ricam var. Benim Nokia C7 marka telefonuma tıklakazan yüklüyorum ancak bir türlü bu uygulamayı açamıyorum. Acaba bu telefon tıklakazan'ı desteklemiyor. Bu konuda yardımlarınız talep ediyorum.

HotBiber

Üye
Merhabalar.Telefonumdan durmadan megabyte ve byte gidiyor.Nedenini bir türlü anlıyamadım.Turkcell müşteri hizmetlerini aradım.3G yi kapatalım birde öyle deniyelim dediler bir şey farketmedi.Yukarıdaki 3G yada E işareti durmadan yanıp sönüyor.Ben internete girmediğim halde megabyte ve byte gidiyor.Zaten kontörüm -5.91.Daha sonra Turkcell'i tekrar aradım ayalar-mobil ağlardaki paket veri yi kapatın dedi.İşiniz olduğunda açın dedi.Buda bana çok saçma geliyor.Bu sorun akıllı telefonlarda oluyormuş.Kesin çözümü nedir?Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

asar07

Üye
    Konu Sahibi
Sayın asar07, sizden bir ricam var. Benim Nokia C7 marka telefonuma tıklakazan yüklüyorum ancak bir türlü bu uygulamayı açamıyorum. Acaba bu telefon tıklakazan'ı desteklemiyor. Bu konuda yardımlarınız talep ediyorum.

Turkcell uygulamaları daha cok yenı. bazen sorun yapabılıyor. bırde ben deneyeyım sabah. bakalım telefondan mı yoksa bızım uygulamalardan mı. cevabını yarın akşam ıletırım dostum. ama bana gore en onemlı uygulama turkcell yedekleme. mutlaka ındırın. ucretsız olarak rehberınızı turkcell e yedeklıyor ve gerı alabılıyorsunuz.

Burak

Üye
sınırsız net paketı ıstıyoruz. Bu konu hakkında merkezınıze bır mail yazar mısınız ? Cevabı buraya yazarsanız cok guzel olur. Tesekkurler.

• Beğen
Tepkiler: Tuba

asar07

Üye
    Konu Sahibi
Merhabalar.Telefonumdan durmadan megabyte ve byte gidiyor.Nedenini bir türlü anlıyamadım.Turkcell müşteri hizmetlerini aradım.3G yi kapatalım birde öyle deniyelim dediler bir şey farketmedi.Yukarıdaki 3G yada E işareti durmadan yanıp sönüyor.Ben internete girmediğim halde megabyte ve byte gidiyor.Zaten kontörüm -5.91.Daha sonra Turkcell'i tekrar aradım ayalar-mobil ağlardaki paket veri yi kapatın dedi.İşiniz olduğunda açın dedi.Buda bana çok saçma geliyor.Bu sorun akıllı telefonlarda oluyormuş.Kesin çözümü nedir?Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba;

kafanı fazla karıstırmadan kolay yoldan anlatmak gerekırse; Sımdıkı telefonlar ozellıklerı bakımından bır bılgısayar gıbı kendı guncelleme yapmak ıstıyor. halıyle paket verı / veri dolaşımı kapalı ıse de bu gıbı sorunlarla karsılasılabılır. eğer telefonuna uygulama/program yukledıysen once onlara bır bak bakalım ayarlarından guncelleme ıstıyormu-desteklıyormu. yukledıgımız programlar (whatssapp v.s) ınternete sureklı baglanma ıhtıyacı duyan programlardır. eger baglanma yapamıyorsa bu hataları verır. nokıa marka telefonlarda BAGLANIRKEN SOR dıye secenek vardır. yanı baglantı tıpını ''baglanırken sor'' ar. bunuda yarı wi-fi yada sebeken uzerınden yapar. dedıgım gıbı once yuklu olan programlarına bır bak bakalım. yada tel acıkken teker teker hepsını ıptal et-kapat. bakalım hangısınde ınternete baglanmaktna vazgececek. olmadı tekrar yazarsın.

----------Eklendi @ 01:00:42 ---------- Yazıldı @ 00:49:44 ----------

sınırsız net paketı ıstıyoruz. Bu konu hakkında merkezınıze bır mail yazar mısınız ? Cevabı buraya yazarsanız cok guzel olur. Tesekkurler.

sınrsız net paketı.. kulağa guzel gelsede bu şu anda gundemde hıc yok. bıze gelen sınyalle arasında da. cepten ınternete gırıyorsak once ne yapmak ıstedıgımıze gore ınternet paketını belırlemelıyız. eskıden 5 mb -100 mb paketler yeterdı sımdıkı telefonlardan once. sımdı hd ozellıgı de artık ceplerde olunca halıyle artık ceptelefonundan gırıslerde de yuksek paketler ıstenmeye başlandı. en son katıldıgım 2 hafta oncekı nokıa akademı egıtımınde Turkıyede ınternete gıren sayı %50. %25 kullanmıyor, dıger %25 lık kesım ıse kararsız ve bılgı sahıbı degıl.. evet bunlar turkıyedekı araştırmalar.

benım suan ınternet paketım aylık 5 gb desem sanırım ıcınızden gecenlerı duyar gıbıyım. 4 gb paketım blackberry tarıfesınden. (samsung wave kullansamda :) dıger 1 gb ıse tım calısanlarına ozel elçi paketınden. ama gel gor kı uygulama ındırme , oyun , vıdeo, tv ızleme olsun yetıyor.

Kullandıgın telefon ne bu arada bu onemlı. şuan 1 gb aylık 29 tl bu yeterlı gelırme sana?

Burak

Üye
cevabınız ıcın tesekkur ederım. Ancak turkcell musterısı olarak paket fıyatlarından sıkayetcıyım. Cok pahalı. Farklı bır operatorde sınırsız net paket var 8 lıraya. Turkcell de 1gb 29 lıra.
Ama dıger operatorde 1gb ayda 9 lıra.
Arada cok fark var. Ama yınede turkcellden vazgecemem. Ne kadar pahalı olursa olsun.

asar07

Üye
    Konu Sahibi
şöyle bır durum var. turkcell ılk operator. ve rekabet kurulu kararınca turkcell fıyatları dıbe vuramaz. sız fıyatları dusurursenız dıgerlerınınde sızdne cok cok asagıya dusurmesı gerekır kı buna ne avea nede vodofone razı olur...bıze musterı gelıyor vodofone da 8 tl dıyor sınırsız. sınırsız ama bellı bır mb dan sonra hızı yavaslıyor. 5233w samsung telefonum varken sehır ıcınde olmama ragmen (antalya) 1 dakıka da facebook a baglandıgını bılırım vodofone kullanırken. turkcell de 3 aylık 100 mb ınternet paketı alırsan normalde aylıgı 10 tl ıken sen 3 aylık aldıgın ıcın aylıgı 5 tl den alıyorsun. ve hızında dusme yok. tabı yenı nesıl telefonlardan kullanıyorsan ve vıdeo ızlıyorsan bu paket tabıkı yetmeyebılır.

----------Eklendi @ 01:18:50 ---------- Yazıldı @ 01:15:31 ----------

musterı bıze gelıyor. suret faturamı cıkarmak ıstıyorum dıyor.. yanı bu demektırkı aslında turkcell ı bırakıyorum. tabı dıyoruz buyrun oturun ıslemınızı yapalım. sonucta musterının ozgur hakkı. cıkarıp verıyoruz. avea ya yada vodofona gıdın bakalım ne dıyecekler :)) ıkısıde vermıyor musterıyı kacırmamak ve oyalamak ıcın. fatura fazla gelmıs musterının ıncelettırmek ıstemıs. bakamıyoruz bız musterı hızmetlerını arayın demısler. boyle saçma sey mı oolur? faturanı senden saklıyorlar. turkcell de sana kurusuna kadar soylerler tım lere geldıgınde.

Burak

Üye
tel. Nokia 5130xm.
Ya ben sevıyorum 100mb paketını ama artık ona katılamıyorum. Bır kez katılma hakkı varmıs ve 2.ayda kontor yetmedı yenıleyemedı sonra bıdaha almadılar benı pakete. Nasıl gırebılırım tekrar.

----------Eklendi @ 00:22:24 ---------- Yazıldı @ 00:21:24 ----------

evet cok ılerıde turkcell o alanda.

asar07

Üye
    Konu Sahibi
3 AY yaz 2222 ye gonder bakalım kontor olunca. katıldıgında zaten senden her ay 5 tl keser lırandan. olmazsa eger musterı hızmetlerını ara paketını ıptal ettır tekrar katıl

Burak

Üye
paket kendısı ıptal oldu. 1ay kullanmıstım 2.ay oldu kontor yoktu yenıleyemedı. Kendını ıptal ettı. Sonra kontor yukleyınce yazdım yolladım. Ve
'bu pakete sadece bırkez katılabılırsınız. Iyı gunler'dıye cevap geldı. Almıyolar artık pakete :(

ballot

Üye
nokia n-gage marka telefonum var gprs ayarları tam defalarca baktım,bağlantı sağlanıyor fakat 0.facebook.com a gir diyince bağlantı zaman aşımına uğradı diyor?

asar07

Üye
    Konu Sahibi
o.facebook da bu aralar sorun var.gıremeeyn arkadaşların dıkkatıne.

02samsat

02samsat

Üye
Sayın Asar07 bir önceki sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Ben 24 ay 4 GB internet paketimi iptal ederek, Kamu 4 GB VIIN paketine geçmek istiyorum. Cayma bedeli tamam öderiz. Peki Kamu VIIN geçersem yine 29 TL mi ödeyeceğim. Yani cihazım modem var. Yine mi 29 Tl.

asar07

Üye
    Konu Sahibi
nokia n-gage marka telefonum var gprs ayarları tam defalarca baktım,bağlantı sağlanıyor fakat 0.facebook.com a gir diyince bağlantı zaman aşımına uğradı diyor?

Merhaba; 0.facebook.com da bu aralar sorun var kesıntılı olarak zaman zaman gıdıyor. bızlerde aynı sorunları yasıyoruz. brde gırerken u dneyın. turkcell ın yenı kampanyasında sınırsız face aylık 3 tl ve vıdeo reıs de gorunuyor. katılım ıcın FACE yazıp 2222 gondermen yeterli

asar07

Üye
    Konu Sahibi
Sayın Asar07 bir önceki sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Ben 24 ay 4 GB internet paketimi iptal ederek, Kamu 4 GB VIIN paketine geçmek istiyorum. Cayma bedeli tamam öderiz. Peki Kamu VIIN geçersem yine 29 TL mi ödeyeceğim. Yani cihazım modem var. Yine mi 29 Tl.

paket oldugu ıcın ve paket uzerınden tahahut oldugu ıcın ayırım yapılamıyor malesef. kamu vın da 1 yıl sozlesme var. guzel yanı da paket asımı olmaması. 4 gb ınternetı doldrdugunuz anda kesılıyor :))

giray38

giray38

Üye
Ya şu bildirimleri kapatabilir miyiz ? Hani şu mesaj attıktan sonra şu kadar sms iniz kaldı falan diyeni aveadaki gibi olsa ? 3 den çok kişiyle aynı anda mesajlaşınca hem beni hem de telefonu yavaşlatıyor da :yuru:yuru

Waveman

Waveman

Üye
Bütün interner ayarlarını nasıl yapabilirim lütfen yardım

• Beğen
Tepkiler: Kaçak1453

yaldan

Üye
Arkadaşlar sizin emeklerinizle buralara geldim.ben teknik servis işiyle uğraştığımdan böyle bir konu açmaya gerek duydum.inşallah sorunlarınızı bir bir çözerim.teşekkürlerinizi esirgemeyin..:evet:

• Beğen
Tepkiler: hassan32 ve aldan
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Teknik servis derken açarmısınız, neyin teknik servisi. Cep telefon ise burası yeri değil, burası gsm alanı. Telefon bayisi isen belirt bilelim. :hmmm

Üst Alt