Şarj sürem uzadı!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gullit

Üye
    Konu Sahibi
Şarj sürem uzadı!!
Arkadaşlar geçen gün forumda n8in şarjının az gittiği yönünde bir konu vardı.Bende bu sorundan muzdariptim ve yoğun internet kullanıcısı olarak sadece 20saat yetebiliyordu.Forumda şarj bitmişken 3-4defa telefonu açıp şarjını bir daha bitirin sonra şarja bırakın diye bir post görmüştüm.Bunu denedim ve yaklaşık 30saat geçmesine rağmen hala %30da şarjım:)Bilgilendirme olur diye açtım.Belki bazılarımızın işine yarayabilir.

webplayer

webplayer

Üye
Şarj bitmişken nasıl 3-4 defa daha açıp şarjını bitireceğiz zaten bitik şarj. Yöntemi biraz ayrıntılı anlatabilir misin?

Rich4arD

Rich4arD

Üye
Arkadaşlar geçen gün forumda n8in şarjının az gittiği yönünde bir konu vardı.Bende bu sorundan muzdariptim ve yoğun internet kullanıcısı olarak sadece 20saat yetebiliyordu.Forumda şarj bitmişken 3-4defa telefonu açıp şarjını bir daha bitirin sonra şarja bırakın diye bir post görmüştüm.Bunu denedim ve yaklaşık 30saat geçmesine rağmen hala %30da şarjım:)Bilgilendirme olur diye açtım.Belki bazılarımızın işine yarayabilir.

Şarj bitmişken nasıl 3-4 defa daha açıp şarjını bitireceğiz zaten bitik şarj. Yöntemi biraz ayrıntılı anlatabilir misin?
Kaşam karıştı :allalla: :ehe

gullit

Üye
    Konu Sahibi
şarj bitikken şarj aletini takıyorum.Telefon açıldıktan sonra şarj aletini çıkarıp şarjı bitirmeye çalışıyorum.3-5dk arasında bitiyor ve 2-3kere yaptım bu işlemi.

stainless steel

stainless steel

Üye
telefonun şarjı neyse odur istersen on defa kapat aç sağa sola bak gözlrini kapa birde bakmışsın şarjın facebuk işine döndü :P:

SilentOne

SilentOne

Üye
:D bi denemek lazım 5800 da

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
senin Turkce hocani baya bi andim :evet:

biraz dha ayrntili anlatr misin kimse hicbse anlamadi:vur

blackbird48

blackbird48

Üye
arkadaşlar sizinki mucize beklemek mantığa aykırı böle bir sistem ne alaka ya ''şarja taktım çıkardım 3,5 dakika sonra tekrar taktım.''şarj bataryasının bi kapasitesi vardır ve buna bağlı olarak ta kullanım ile alakalı sarfiyat süresi vardr yani biz bu konuda bi mucize beklersek hakketen mucize beklemiş oluruz bu konuyu açan arkadaşa bişey demiyorum sadece arkadaşın kullanım şartları farklıdır ve buna bağlı olarak şarj biraz daha uzun gitmiştir bu arkadaşta olayın kendisinde yarattığı şaşkınlık ve heyecandan olsa gerek mucize bekler gibi bir yorumla konu açmıştır. hepinize iyi forumlar

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
bncede ya bole bi mantik yok :kop: kucuk einstein seni :ehe

gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
olablr denemk lazm :D

büyükkartal

Üye
evet arkadaşlar bende n8 imi 2. el aldım sarjı cok az gidiyordu 2 gun gibi. ben normalde telefonun sarjını tam bitirip tam doldururum. ama n8 de sarj bitip kapandıgında tekrar acılmıyor. arkadasın dediği gibi yaptım sarja takıp acıldıgında tekrar sarjdan cıkarıp bataryayı bitirdim. boylece tam olarak batarya bitiyor. bu da bataryanızın daha güçlü olmasını saglıyor. ama hemen sarjının uzun gitmesini beklemeyin en az 3-4 kez yaptıktan sonra verım alırsınız.

elektronikmüh

elektronikmüh

Üye
saçma

muratcan1905

Üye
n8 in bataryasını tam boşaltmak iyi değil çünkü lityum iyon bataryaların tam boşaltılması kötüdür.
eski bataryalar gibi hafıza etkisi yoktur ancak tam boşaltılırsa kapasitesi azalmaktadır.
bu yüzden tam boşalmadan doldurmanız önerimdir.
aynı zamanda bu batteryuniversity tarafından da araştırılmış ve ortaya konulmuş bir gerçektir isteyen açıp okuyabilir.

pcwolf

pcwolf

Üye
Bana da saçma geldi. Telefon bataryayı tam bitirmiyosa vardır bildiği, ben bakıyorum batarya boş deyince açık olan bütün uygulamalar kapanmadan telefon kapanmıyor.
Batarya boşaldığında telefon açılacak kadar şarj doldurmak ve sonra açıp bataryayı bitirmek; sadece yaptığının batarya süresini uzattığına inanmaktır.
Siz o uygulamayı yapınca telefonu normal kullanın altında kullanacaksınız sonra şarj uzamış gelecek.:d

intro

intro

Üye
arkadaşlar bataryanin doğası ile oynamayın. Yapabiliyorsanız şarj aletlerini karşılaştırın 5v yazar ama mA değeri aynı değildir. Örneğin nokia 550 mA değerinde şarj aleti çok yaygın. Kutudan çıkan şarj aleti bunlar. Fakat 890 mA değerinde bir şarj aleti bulmak da mümkün. Bana su zamana kadar 1 tane denk geldi. Output 5v 890 mA ''AC 4X'' şarj aletini modeli . Iki model arasında bayağı bi fark oluyor. Yani ince uclumu Tamam tak şarja ama inceden inceye çok fark var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt