Nokia C6-01 Şarj ve Kontör Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sakson96

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C6-01 Şarj ve Kontör Sorunu
Merhaba arkadaşlar. Cumartesi günü Bimeks'ten 639 liraya Nokia C6-01 aldım.

Telefon tam aradığım gibi istediğim her özellik var. Gayet kullanışlı hoş bir telefon. Telefonu alınca bide TL alayım dedim. 10 TL aldım. Ama durup dururken kontör gitmeye başladı. Bakıyorum açık bir yazılım yada arka planda çalışan bir program varmı diye ama yok. Yani bişey çalışmıyor ama kontör gidiyor. Harita programı ve OVİ mağaza'ya giriyor kendiliğinden sanırım anlamadım ama ara ara kontör gidiyor. 30 kuruş, 45 kuruş vs. Anlamadım gitti.

Birde arkadaşlar bu telefonun şarjı normalde ne kadar gidiyor ? Kullananlar varsa eğer bilgilendirirse sevinirim. Telefonu cumartesi günü aldım. Aldığımda şarjını bitirdim ve şarja bağladım. 12 saat şarjda kaldı telefon. Sonra işte kullanmaya başladım. Ama şarjı ful dolduktan 6-7 saat sonra bitti. Bu zaman zarfında sadece bir arkadaşımla mesajlaştım, o.facebook'a girdim ve telefona attığım tek bir şarkı vardı onu açtım bir kere. Sadece bunları yaptım ama şarj 6-7 saatte bitti. Bittikten sonra gene şarja taktım. Şarj doldu ve telefonu sabaha kadar açık bıraktım alarmını kurdum okula gidicem diye. İşte 2.kez şarj ettikten sonra gene mesajlaştım arkadaşımla uzun bir süre. Sonra sabaha kadar açık bıraktım telefonu işte. Ve şarjı gene bitmişti. Güç tasarrufunda falan mı çalıştırmamız lazım anlamadım ben bu işi. Daha 2 gün oldu alalı ama bu sorun nedir anlamadım

mussem99

Üye
Telefondan durduk yere kontor gitmesi şuna bağlı fotograflardaki gps açıktır..
1-) Hatsıza geç
2-) kamera ayarlarından gpsyi kapat
3-) Telefonun ayarlarından uygulama ayarlar ordanda konumlama ayarlarına gir orda sunucuyu kapat bide oradan sadece tümleşik seçili olacak

Biraz karışık anlatmışım ama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...