Yeni Telefon Alıcaklar Lütfen Burayı Okuyunuz....

Sponsorlu Bağlantılar

YARARLI OLDUMU

• Kullanılan toplam oy
    10
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
okandnmz

okandnmz

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Telefon Alıcaklar Lütfen Burayı Okuyunuz....
Evet arkadaşlar kendime alıcağım Telefon için yaptığım araştırmaları sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle nasıl bir telefon alıcaksınız, buna kara vermeniz sizin için çok önemli.Dokunmatik mi? qwerty klavye mi? Veya her ikisi mi? Veya normal klasik 123456789 klavye mi?

DOKUNMATİK TELEFONLAR

Arkadaşlar öncelikle hiç kimsenin kafanızda önyargı oluşturmasına izin vermeyin. Yani adam telefonu çok hor kullanmıştır, sonra dokunmatiği iyi değildir der. Yani kullanım hatası telefonun kötü olduğu anlamına gelmez.

a)Fiyat Aralığına Göre Önerilerim:
-- 250-400 TL arası bir dokunmatik telefon için: Samsung Star SGH-S5233W öneririrm.Hem formumuzda oldukça fazla uygulaması bulunmaktadır.

Paranoya arkadaşımızın açmış olduğu konu :
http://www.maxicep.com/samsung-uygulama-tema-oyun/turkiyenin-en-buyuk-samsung-star-arsivi-08-09-10-son-guncelleme-379073.html

-- 400-650 TL arası bir dokunmnatik telefon için:(Burda nokia bana göre) Nokia 5800 veya Nokia x6 almak mantıklı olucaktır.Yine starda olduğu gibi oldukça fazla uygulaması bulunmaktadır.

-- 650-..... Eğer imkanınız varsa bu fiyat aralığında (nokia- samsung - apple marka) bir telefon almanızı öneririm.Hem dokunmatik bozulma ihtimali az hemde görüntü şık.Nokiadan N97- Samsungdan Galaxy veya Omni- Appledanda İphone herhangi biri.

QWERTY KLAVYELİ TELEFONLAR

Eğer ben dokunmatik kullanamam diyorsanız bu tip telefonlar en ideali bence.Yine farklı markaların her bütçeye göre telefon modelleri karşımıza çıkıyor.

a) Fiyat Aralığına Göre Klavyeli Telefonlar

--150-250 arası GM öenrebilirm. General Mobile DST- Q100 aradığınız fiyat aralığındadır.

-- 250-400 arası bir telefon alıcaksanız yine gm nin telefonları var ancak daha kaliteli olan nokia e63 almanızı öneririm.Hiç bir şekilde sorun yaşamazsınız.(bende bunu almayı düşünüyorum.)(ayrıca arşivim var telefonu alıca çalışanları forumda paylaşmayı düşünüyorum.)

-- 400-750 arası bir telefon için bana göre sadece e71 veya e72 alınmalıdır.

-- 750-... alıcaınız bir telefon için söylenecek hiç bir şey yok bana göre.Sadece Blackbery.

ÖNEMLİ NOT:HİÇ BİR ŞEKİLDE ÇİN MALI (TRİDENT, ANYCOOL, MYPHONE) ALMANIZI ÖNERMEM SONRA ÇOK SOUN YAŞARSINIZ.:vur

yorum lütfen

• Beğen
Tepkiler: orhiorhiorhi ve OğuzcanAbi

sekinardi

sekinardi

Üye
TRİDENT Türk malı değilmi ??

okandnmz

okandnmz

Üye
    Konu Sahibi
TRİDENT Türk malı değilmi ??

o kunda bende bişiler duydum ancak sanırım formda çinmalı altında tridentte geçiyor ama saıl demek istediği telefon alıcaksanız trident gibi marka telefonlardan almayınız:ehe

kpln04

kpln04

Üye
Bn 5800 almayı düşünüyorum

emr-erock

emr-erock

Üye
eğer 5800 alıcaksan dokunmatiği parmakla değil tırnağınla veya kalemle kullanman gerekicek
Alakası yok ne demek 5800 alacaksan parmakla yada kalemle kullanman gerek ben kullanıyorum 5800'ı 1 yıldan beri tırnaklarım yok ,kalemide hiç çıkarmıyorum öleki dokunmatiği çok hasas değil ufak dokunmalarda algılamıyor bence 5800 dokunmatiği en iyi olandır...
Not:iphonede kullandım , samsungda

Zegen

Zegen

Üye
güzel paylaşım ama tam olmasını istiyosan tuşlu telefonlar için de fiyat aralığına göre tavsiyelerde bulun :oke:

okandnmz

okandnmz

Üye
    Konu Sahibi
güzel paylaşım ama tam olmasını istiyosan tuşlu telefonlar için de fiyat aralığına göre tavsiyelerde bulun :oke:

teşekkürler...

--------------- Ekleme ---------------

en kısa zamanda ekliycem

ZamanDoldu

Üye
x6 ile samsung s850 wawe arasında kaldım bende sizce hangisi ?

Lacoste

Lacoste

Üye
Alakasý yok ne demek 5800 alacaksan parmakla yada kalemle kullanman gerek ben kullanýyorum 5800'ý 1 yýldan beri týrnaklarým yok ,kalemide hiç çýkarmýyorum öleki dokunmatiði çok hasas deðil ufak dokunmalarda algýlamýyor bence 5800 dokunmatiði en iyi olandýr...
Not:iphonede kullandým , samsungda

Vayyy be bastirmatik 5800 in dokunmatigini iphone ve samsung ile kiyasladinya wallaha bravo.

azizerkan07

Üye
güzel olmuş.yardımcı olur bilmeyenler için.

MyDownLoaD

MyDownLoaD

Üye
bende katılıyorum bazı arkadaşların yorumuna nokia samsung,sony veya apple kadar hassar dokunatik ekran daha yapamadı yapamazda herşeyden önce işlemciden çalıyor. örnek 5800 369 işlemci hızı 15mb oyun atıyorsun arka plana attığın telefon kilitleniyor.fakat gel gör ki samsung yüksek işlemci koyup işletim sistemi koymuyor :@ (söylediklerim eski samsunglar içindi) şimdi karışanlar olacak n8 çıktı dokunmatiği süper felan vardı diyeceksiniz. arkadaşlar n8 670 mhz işlemcili wave 1ghz doğal olarak wave dokunmatikte açık ara fark atacaktır.azıcık tutarlı yorum yapın 5800 basmatik o telefona resistive demek bile hata s.e satioda resistive ama en azından küçük dokunuşları az da olsa algılayabiliyor neden işlemcisi 620 mhz !

Zegen

Zegen

Üye
Dediğin gibi Nokia işlemciden çalıyo N8 en büyük örnek yada 5800... Saçmalık yani donanımlarla milleti kandırıp işlemciden çakıyolar kazığı millete ama artık millet bilinçlenmeye başladı bi süre sonra nokia işlemci koymassa doğru düzgün neredeyse hiç tel satamaz bizde nokia'ya elveda deriz:bye2:

MyDownLoaD

MyDownLoaD

Üye
Ben nokia sağlam işlemci + omap3 gibi sağlam 3d grafik kartlı telefon çıkarana kadar nokiaya dönmeyi düşünmüyorum.Biraz imkansız oluyor ama napalım :D

Zegen

Zegen

Üye
Yuh:D

anisti

anisti

Üye
değerlendirme için teşekkürler

mardok

mardok

Üye
iPhone ile 5800 karşılaştırana helal olsun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...