Telefon önerisi ?

Sponsorlu Bağlantılar

by-pegasus

Üye
    Konu Sahibi
Telefon önerisi ?
Evet arkadaşlar. Bugün itibari ile s4 mini ye veda etmiş bulunmaktayım. artık mefta halde ve telefon almayı planlıyorum. bu haftala içerisinde alabileceğim telefonlara kaba taslak bir baktım. öncelikle alacağım telefonda batarya sorunu yaşamak istemiyorum. s4 minide bu konudan çok şikayetciydim en önemli batarya. sonra diğer düşündüğüm kamerası iyi olsun yani yağlı boyaya benzer bir kamera olmasın makro çekimlerle az çok uğraşırım. performans konusu ise asphalt 8 e kadar olan oyunları oynatsın başımı ağrıtacak kadar kötü olmasın.
tahminimce 1000 tl ye kadar fiyat aralığım var. tabiki bu oran 600-800 arasına düşebilir.

aklımda bulunan modellerde ise lg g2 ile xperia z1 var z1 diyenler fazla olabilir ama bilmiyorum inceleme videoları ve çevremde gördüğüm ve duyduğum kadarıyla ekran sanki biraz soluk mu yoksa cansız gibimi ne geldi tabiki fazla bilmiyorum ama sanki biraz var.

g2 ekranı ise amoledde yasadıgım beyaz sorununu yasamamak için hoşuma gitti. yani beyazlar tam beyaz gibi ama s4 minide o beyaz patlamasını yakalayamadım bu note 2 dede öyle sanırım.

yani z1 ve g2 arası büyük ikilemdeyim kullanıcılar yardımızınıza ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

gelelim 600-800 arası cihazlara
aklımdaki ilklerde

galaxy e5
galaxy j5
gm android one
ve diğer bilmediğim modellerden olabilir bu telefonlardan kullananlar tavsiye verebilir

wp kullanıcıları veya androidden wp ye geçmiş olanlar sizlerinde önerilerine açığım ama androidden wp ye geçmek dönüm noktası olabilir benim için.

şimdiden teşekkürler
iyi bir tartışma konuu olması dileğiyle.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Z2 ile g2 32gb arasında bi seçim yapman daha mantıklı olur

byAndroid

byAndroid

Üye
Gm 4g batarya konusunda ve diğer yönlerden çok iyi. Onun dışında huawei ascend g7, galaxy a5, lenovo p70 önerebilirim

turancen

turancen

Üye
lenovo p70 :D

by-pegasus

Üye
    Konu Sahibi

o telefonada baktım ama bizim oralar küçük olduğu için zor bulabilirim. internetten sipariş olursa ancak. neyse peki mediatek işlemci başımı ağrıtmazmı sizce ?
Arkadaslar g2 ye yakinim sizce alinirmi bu saatten sonra

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
o telefonada baktım ama bizim oralar küçük olduğu için zor bulabilirim. internetten sipariş olursa ancak. neyse peki mediatek işlemci başımı ağrıtmazmı sizce ?
Arkadaslar g2 ye yakinim sizce alinirmi bu saatten sonra
Snapdragon 800 hala güncel
Ve adreno 330 opengl es3.0 destekliyor
Oyunlardan yana sıkıntı olmaz
Tek sıkıntı hafıza
Bu saatten sonra alınacaksa g2 kesinlikle 32gb lik olmalı 16gb kik kesinlikle yetmiyor

eflatun987

eflatun987

Üye
Ucuz istersen samsung j2
Kaliteli ve uygun istersen sansung j5 olabilir.
Ben piranha İQ+ kullaniyorum. Memnunum fakat ariza yaparsa servis yaygin degil bunu onemsemessen onerebilirim. Gayet kullanisli hizli bataryasi gunu kurtariyor.(beni memnun etti.) oyun internet facebook üçü acik olduğu halde donma kasma yapmiyor. ( Oyun asphalt 8 )
Tek kusuru servis yaygin değil ve guncelleme gelmez. Aldiğinda 3 5 guncelleme geldi. Lolipop gelmesini beklemiyorum. 4.4.2 de kalir.

by-pegasus

Üye
    Konu Sahibi
Snapdragon 800 hala güncel
Ve adreno 330 opengl es3.0 destekliyor
Oyunlardan yana sıkıntı olmaz
Tek sıkıntı hafıza
Bu saatten sonra alınacaksa g2 kesinlikle 32gb lik olmalı 16gb kik kesinlikle yetmiyor

Muhtemelen otg ile kullanırım sorun olmaz herhalde

skynet

Üye
Arkadaş gold'dan 699₺'ye meizu m2 note aldı ona da bak bir istersen

Üst Alt