• Sitemizde mp3 ve benzeri müzik formatlarında sunulan içerikler, cep telefonlarında zil sesi olarak ayarlayabilmek için kırpılmış, kısa süreli müziklerden ve melodilerden oluşmaktadır. Herhangi bir içeriğin telif hakkı içerdiğini düşünüyorsanız veya hak sahibiyseniz; cep telefonunuza indirmeyin, indirdiyseniz en kısa zamanda içeriği silerek mesajı derhal rapor edin.

yetişkinlerin dymadığı zil sesi

Sponsorlu Bağlantılar

targa911

Üye
    Konu Sahibi
yetişkinlerin dymadığı zil sesi
:?sl?kGençler cep telefonlarında yeni bir avantaja sahip oldular; yetişkinlerin duyamadığı zil sesi!..

Sınıf gibi cep telefonu kullanımının yasak olduğu yerlerde yetişkinler fark etmeden mesaj almak mümkün hale geliyor.

Yetişkinlerin yaşları ilerledikçe tiz sesleri duyma yetilerini kaybetmeleri üzerine geliştirilen teknoloji ilk olarak Britanya'da geliştirildi ve internet vasıtasıyla Amerika'ya da yayılmış durumda.

Mosquito adı verilen keşif geçen yıl Welsh güvenlik şirketi tarafından geliştirildi. Kulak tırmalayıcı 17 kilohertzlik zil sesinin asıl amacı, dükkan sahiplerinin dükkan önlerinde biriken gençleri uzaklaştırmasıydı.

İsmi henüz bilinmeyen biri tarafından, Mosquito adlı teknoloji düşünülen kullanımının tam tersine çevrildi ve böylelikle Mosquito sesi zil sesine dönüştürüldü.

Compound Güvenlik’in pazarlama müdürü Simon Morris’in yaptığı açıklamaya göre zil sesi oldukça ilgi gördü. Dolayısıyla şirket, 'Mosquito Tone' adı altında zil sesini pazarlamaya başladı. Zil sesi cep telefonuna genellikle mesaj zil sesi olarak yükleniyor.

Telefona mesaj geldiğinde gençler zil sesini duyarken yetişkinler bu sesi duyamıyor. Yaptığımız denemeler sonucunda ofisimizde bu sesi duyamayanların olduğunu gördük. Elbette kendilerinin yaşlılık kompleksine girmemeleri için isimlerini belirtmiyoruz.

Eğer sizde bu sesi dinlemek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak bu sesi dinleyebilir ve en önemlisi etrafınızdakilere dinleterek kimlerin işitme yeteneklerini yavaş yavaş kaybetmeye başladığını öğrenebilirsiniz

sesi burdan dinleye bilirsiniz

pek duyulmıcak gibi deil ama siz yinede dinleyip kaydedebilirsiniz :):D

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: alperrr208 ve Mofha

Master_Evil

Master_Evil

Üye
bu ne iğrenç bi sestir yaw bunu bende duymak istemezdim adamların işine gelio tabi :)

:::burak:::

:::burak:::

Üye
bende var duyulmucak gibi değil evet tam aksini katlanılmayacak gibi

Altun.

Altun.

Üye
duymasam daha iyi ya. sanki kulağıma iğne sokuyrlar

a21a

a21a

Emekli Yönetici
bu ses bende var. telefonumdada kayıtlı. bulduğum yerde aynı iddia mevcut. 63 yaşında adama dinlettim duyuyor. çoğu yaşlıya dinlettim duyuyor. :)

JaNbErG

JaNbErG

Emekli Yönetici
bunu ben vermsıtım zaten dikkat et istersen verılmısmı verılmemısmı dıye

Ozan

Ozan

Admin
ben bulamadım senin baslıgı eğer söylersen konuları birlestiririz

müzigi eklenti olarak ekledim.

heartlesSss

Üye
çok güsel bişiyy yhaaqa

dreamboys69

dreamboys69

Üye
bunu yaşlılar duyamıyorsa çok şanslılar:kop:insanın kulagını tırmaliyor...

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
abi ben denedim duyuyolar ya artı cok kötüüü onlar bile hemn kapttırdı

JaNbErG

JaNbErG

Emekli Yönetici

fx_emre

Üye
saol cnm

alper081

Üye