Yeni Nesil Xbox’ta Optik Sürücü Yok !

 • 22 Mart 2013
 • 479 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Microsoftun yeni oyun konsolu hakkında yeni bir iddaa ortaya atıldı. Bu iddaalar Xbox'ta optik sürücü olmadığı yönünde.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Yeni Xbox hakkında gün geçtikçe daha fazla dedikodu çıkıyor. VGLeaks ve The Verge’de (Microsoft’un belgeleri aracılığıyla) çıkan son haberlere göre yeni Xbox, oyunları doğrudan HDD yani sabit disk üstünden oynatacak. Eskisi gibi oyun disklerine ihtiyaç olmayacak.

  Raporlanana göre cihazda çok fazla oyun yer alabilecek ki, yeni nesil Xbox’ın büyük kapasiteli sabit diske sahip olacağı belirtiliyor. Minimum olarak 500 GB. Rapor oyun kurulduktan sonra optik diskin artık desteklenmiyor olacağını göstermekte. Yepyeni bir söylenti, ilginç gözüküyor. Eğer bu gelişme doğruysa Microsoft’un korsanla mücadelesi için yeni çözümü olabilir. Bu şekilde tüm oyunlar ve içerikler dijital indirme yoluyla kullanıcılara sunulmuş olacak. Zaten birçok kişi tarafından dijital format, geleceğin yeni formatı olarak gözüküyordu. Fiziksel format yerini dijital formatın alması bekleniyordu. Yeni Xbox’la ilgili olarak daha önce çıkan söylentilerde de optik disk sürücüsünün olmayacağı, oyunların depolama kartlarıyla sunulacağı belirtiliyordu.
   


  Yazan: Mad EagLe
 2. aslında gerek te yok doğrusu,konsol çalışırken içinden sesler geliyor :ehe
   
 3. Optik okuyucu olmassa biter. Tartışmaya gerek bile yok. Ben Blu-Ray okuyucu olacak diye biliyorum. Hatta disklerde biraz da boş yer olacak , disk tek bir makinaya takıldığında sadece onda oynanabilecek. Bu da olursa kötü tabi.
   
 4. hard disk olması sorun oluşturabilir bad sectör falan filan bencede en mantıklısı bluray'ler
   
 5. ufak hafıza kartları yapıp oyunları onların içine atsalar bence daha hoş olur diske gerek yok bence :evet: tabi bu hafıza kartları özel olmalı gidip oyunlar kopyalanmasın gibisinden :ehe


  - - - Eklendi - - -

  garantisi var reyiz :ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/02/2019 - 06:37