Nintendo Switch Fiziksel Geriye Uyumluluk Desteklemeyecek

Sponsorlu Bağlantılar

TurkishLord

TurkishLord

Üye
    Konu Sahibi


Nintendo Switch'in duyurulmasından sonra merak edilen konulardan birisi de geriye uyumluluk. Japonya'nın en önemli oyun otoritesi olarak görülen Famitsu dergisi de Nintendo'ya ulaştı ve bu konu hakkında bilgi almaya çalıştı.

Nintendo'nun yaptığı doğrulamaya göre Switch, fiziksel olarak geriye uyumluluk sunmayacak yani Wii U diskleri ve 3DS kartuşları Nintendo'nun yeni cihazını desteklemeyecek. Dijital geriye uyumluluk olup olmayacağı ise net değil.

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal'dan Takashi Mochizuki'nin twitter üzerinden paylaştığı mesajla Nintendo'nun cihazın oyunlarını ve bölge kilidi de dahil olmak üzere teknik özelliklerini bu yıl içerisinde açıklamayacağını öğrenmiştik.

"Nintendo: no more official announcement would come this year on 1) game titles 2) spec details, including region-lock status."

Nintendo Switch, 2017 yılının mart ayında piyasaya sunulacak ve söylentilerde olduğu gibi hem taşınabilir bir konsol olacak hem de istenildiği zaman televizyona bağlanıp ev konsolu olacak.

Alıntı.
 

Benzer Konular

TurkishLord
Cevap
0
Görüntüleme
235
TurkishLord
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt