Yeni Nesil Xbox’ta Optik Sürücü Yok !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Nesil Xbox’ta Optik Sürücü Yok !
Microsoftun yeni oyun konsolu hakkında yeni bir iddaa ortaya atıldı. Bu iddaalar Xbox'ta optik sürücü olmadığı yönünde.

Yeni Xbox hakkında gün geçtikçe daha fazla dedikodu çıkıyor. VGLeaks ve The Verge’de (Microsoft’un belgeleri aracılığıyla) çıkan son haberlere göre yeni Xbox, oyunları doğrudan HDD yani sabit disk üstünden oynatacak. Eskisi gibi oyun disklerine ihtiyaç olmayacak.

Raporlanana göre cihazda çok fazla oyun yer alabilecek ki, yeni nesil Xbox’ın büyük kapasiteli sabit diske sahip olacağı belirtiliyor. Minimum olarak 500 GB. Rapor oyun kurulduktan sonra optik diskin artık desteklenmiyor olacağını göstermekte. Yepyeni bir söylenti, ilginç gözüküyor. Eğer bu gelişme doğruysa Microsoft’un korsanla mücadelesi için yeni çözümü olabilir. Bu şekilde tüm oyunlar ve içerikler dijital indirme yoluyla kullanıcılara sunulmuş olacak. Zaten birçok kişi tarafından dijital format, geleceğin yeni formatı olarak gözüküyordu. Fiziksel format yerini dijital formatın alması bekleniyordu. Yeni Xbox’la ilgili olarak daha önce çıkan söylentilerde de optik disk sürücüsünün olmayacağı, oyunların depolama kartlarıyla sunulacağı belirtiliyordu.

avcitalip

avcitalip

Üye
aslında gerek te yok doğrusu,konsol çalışırken içinden sesler geliyor :ehe

rapman

rapman

Üye
Optik okuyucu olmassa biter. Tartışmaya gerek bile yok. Ben Blu-Ray okuyucu olacak diye biliyorum. Hatta disklerde biraz da boş yer olacak , disk tek bir makinaya takıldığında sadece onda oynanabilecek. Bu da olursa kötü tabi.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
hard disk olması sorun oluşturabilir bad sectör falan filan bencede en mantıklısı bluray'ler

avcitalip

avcitalip

Üye
Optik okuyucu olmassa biter. Tartışmaya gerek bile yok. Ben Blu-Ray okuyucu olacak diye biliyorum. Hatta disklerde biraz da boş yer olacak , disk tek bir makinaya takıldığında sadece onda oynanabilecek. Bu da olursa kötü tabi.

ufak hafıza kartları yapıp oyunları onların içine atsalar bence daha hoş olur diske gerek yok bence :evet: tabi bu hafıza kartları özel olmalı gidip oyunlar kopyalanmasın gibisinden :ehe

- - - Eklendi - - -

hard disk olması sorun oluşturabilir bad sectör falan filan bencede en mantıklısı bluray'ler

garantisi var reyiz :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt