Yasak Sitelere Giriş 1.2

Sponsorlu Bağlantılar

teskay

Üye
proğramı indirdim okulda deneyim çalışırsa söz yorum yapacam

tamerarslan

tamerarslan

Üye
avea jet modem kullanıyorum programı açtım dns değiştir dediğimdede hata veriyo host değiştir dediğimdede hata veriyo çözüm varmı?

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
teşekkürler veyselim eline sağlık

Rica ederim Mustafa ağabey. :oke:

proğramı indirdim okulda deneyim çalışırsa söz yorum yapacam

MEB konusunda bilgim olmadığı için programda MEB tabanlı kod bulunmamaktadır.

avea jet modem kullanıyorum programı açtım dns değiştir dediğimdede hata veriyo host değiştir dediğimdede hata veriyo çözüm varmı?

Sadece statik bağlantılarda çalışır.

Burak

Üye
harikasınn abi !! :D

teşekkürler

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim abicim. :)

raufozgen

Üye
mebin sistemi için uğrasmana gerek yok yani bir ülkede internet sağlayıcı isterse sen bağlanırsın istemezse bağlanamazsın olayi. simdiye kadar mahkeme kararı ile yapılan yasaklamalar hep yüzeysel yasaklamalar olduğu için dns değişikliği yapıp veya proxy kullanıp sitelere girilebiliyor. aslinda yasağı getiren mahkeme dns değişikliği yapıp o sitelere bağlanmayı denese ve bağlansa o tür bağlanmaları da yasaklatabilir. neyse işin derin tarafı bunlar. milli eğitimde son aylara kadar ultrasurf calisiyordu bir carsamba aksamı onu hallettiler. daha sonra ücretsiz vpn hizmeti veren programları kullanmaya basladık. hotspot shield gibi fakat iki gündür onlarda gümledi. tahminimce milli eğitim pptp bağlantıların yapılmasınında engellenmesini istedi ve türk telekom engelledi. simdi openvpn ssl denemek lazim veya bir kaç alternatif daha var am aonlarında ömrü uzun değill. milli eğitim bu internet bağlantısı olayina bu sene çok sıkı eğildi her açığı çok seri bir şekilde kapatıyorlar.

cihangir09

Üye
nedved kardşm eline sağlık güzel bişey yapmışsın... bi tane arkadaş okulda denicem demiş tahminim meb yasağını aşamıcak... aşabilirse bende kullanıcam aşamassa umarım programı geliştirip onuda halledersin.. ultrasurf veya hotspot shield programları bu konuda işe yaramaz oldu belki türk malı orjinal bişey yapmış olursun...takip ediyorum.. iyi çalışmalar..

--------------- Ekleme ---------------

bu arada raufözgenin yazısını son anda okudum... haklısın bence de fazla abarttılar ve üzerine düştüler yasak konusunda sonuçta insanlara yasak koyup işlerini daha kaliteli yapmalarını sağlamaya çalışırken aslında bi yandan insanların yasakları aşmaya çalışmalarına neden olduklarının , zamanlarını ve performanslarını düşürdüklerinin farkında değiller...

(Mesajda politik tartışmaya yer verebilecek kavramlar olduğundan mesaj editlenmiştir)

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
cihangir09 ; rica ederim hocam , yalnız MEB konusunda pogramı geliştirebilmek için MEB'in engelleme mantığını filan öğrenmek lazım.

cihangir09

Üye
anladım.. artık ultrasurf yada hotspot un kendilerini geliştirmelerini beklicez sanırım.. ben ultrasurfe ingilizce becerebildğim kadarıyla bi msj attım belki yeni versiyonlarında sorunu halletmiş olurlar..

D€aDMaN

D€aDMaN

Üye
tşk abi

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim abicim. :)

ALPARS™

ALPARS™

Üye
yasak sitelere giriş için programlar dns ayarları değiştiriyor sonrası ise felaket derecede kötü internet hızı.bu olay başıma geldi neyseki programı kaldırdım int hızım düzeldi.:islik

MAXSİSERDAR

MAXSİSERDAR

Üye
Deneme asamasındayım
emegıne saglık

Ya valla sinir oldum gece gece nere acsam turk telekom yasagı cıkıyor karsıma ınsallah bu program sayeınde bıraz gezerım .. Gercı programı kullanmadım ama yapılan her ısın bır guzellıgı vardır

Kullandım yazıyorum kardemın eline emegımne sagalık basarılarının devamını dilerim

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sağol kardeşim , desteğin için teşekkürler.

turay1

Üye
teşekkürler

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Güle güle kullan.

meseyi

Üye
downoald linkini atarmısın kardeşi,m

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Konunun ilk mesajının hemen altında duruyor zaten.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Dns+hosts dosyası.Konuda yazıyor.

Üst Alt