[Yardım] Iphone 3GS Batarya ile ilgili

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
[Yardım] Iphone 3GS Batarya ile ilgili
Telefonun ne zaman kapanacağı belli olmuyor, Şarjı 2-3saat giderse çok iyi demektir. Bir oyun açarsam anında kapanır. Ya da bir video max 30dk götürsün hadi olsn 45. Şarjda iken oyun açarsam kapanmıyor. Normal durduğu yerde de kapandığı oluyor. Burdan anladığım kadarıyla batarya ölmüş. Ama sağ üstteki şarj göstergesi daha min. 60ı gördü :D Hep 70-80-90 civarı gösteriyor ama gerçekte öyle değil. Sürümle alakalı olduğunu sanmıyorum, farklı versiyonlar kurunca da şarj göstergesi yine aynı burdan anladığım kadarıyla da batarya ölmüş. Ben öyle düşünüyorum yani.

Bir batarya alıp kendim değiştirmeyi düşünüyorum:

Bu site hakkında bilginiz var mı?

Gittigidiyorda fln 45-50 lira. Bir yerden alsam 100e yakın itelerler. Bir de sorun bataryada değilse mal gibi kalırım?

Sizce ne yapmalıyım?

IOS 5.1.1 hiç kurmadım, acaba 5.1 kursam daha çok gider mi? Bana geldiğin 6.1.2 vardı sonra ben 1.3e güncelledim. İlk 1hafta normaldi 1gün gidiyordu sonra mal oldu. Birden bire olması garip değil mi? Ben bir jb yaptım 6.1.2 de sonra mal oldu acaba ne kadar alakası vardır? Ben hiç sanmıyorum ama... Sonra jbsini filan kaldırıp 6.1.3 kurdum gerçi yine aynı...

Yorumlarınızı bekliyorum,.

MrExpert

MrExpert

Üye
Teknik serviste 50-60tlye değiştirte bilirsin Maceraya gerek yok sürümle alakası yok bunun.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Teknik serviste 50-60tlye değiştirte bilirsin Maceraya gerek yok sürümle alakası yok bunun.

İnternette en az 100 alırlar diyorlar. Zaten 3GS kaç kuruşluk tel. ki =P

Bir sorayım o zaman, zaten her gün geçtiğim caddeyede Apple Yetkili Servis açılıyor.

MrExpert

MrExpert

Üye

İnternette en az 100 alırlar diyorlar. Zaten 3GS kaç kuruşluk tel. ki =P

Bir sorayım o zaman, zaten her gün geçtiğim caddeyede Apple Yetkili Servis açılıyor.

internette okuduğu sitedeki o yazı hangi tarihte yazılmış ? Ona bakmalısın Ozamnla bu zaman arasında fark var genede sor sen.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
Ben olsam hiç uğraşmam direk servise veririm.

mhmtsysrt

mhmtsysrt

Üye
Servise vermek daha mantıklı

ChasingTheSun

Üye
Birdenbire olmasi normal degil.Sarj aletin cakmaysa nedeni bu olabilir

JoGa

Üye
Servise vermek daha mantıklı dostum. Bende de iphone 3GS var. Bataryan sağlam olsa bile düşürmeyle,bataryanın aşırı kullanılmasıyla, ısınmasıyla batarya ömrünü tüketiyor. Yalnız dikkat etmen gereken bi durum var. Servis güvenilir bi servis olsun öyle dandik servise verme. Bataryanın iletken uçları Şebeke İşlemcisine ve sistemine çok yakın bi yerde ve hassas bi nokta. Batarya değişimi kolay bi iş değil

zx6r

zx6r

Üye
ne yaparsan yap tanıdığa yada "sen halledersin abi" gibi yurdum insanına verme telefonunu. sağlam mağazaya ver yeri belli olsun güvenilir olsun. 2 gün sonra bataryada problem olursa geri götürürsün.

• Beğen
Tepkiler: mhmtsysrt
mhmtsysrt

mhmtsysrt

Üye
ne yaparsan yap tanıdığa yada "sen halledersin abi" gibi yurdum insanına verme telefonunu. sağlam mağazaya ver yeri belli olsun güvenilir olsun. 2 gün sonra bataryada problem olursa geri götürürsün.
Kesinlikle katılıyorum

Apache11

Apache11

Üye
ben 3s imin bataryasını geçen sene 100 tl ye serviste değiştirtmiştim sorunum %90 seninle aynıydı..hala kullanıyorum bu aralar erken bitmeye başladı ama kullanım kaynaklı..şarza takılıyken aynı anda internete falan girersen batarya çabuk ölüyor haliyle...

.caner.

.caner.

Üye
Telefonun ne zaman kapanacağı belli olmuyor, Şarjı 2-3saat giderse çok iyi demektir. Bir oyun açarsam anında kapanır. Ya da bir video max 30dk götürsün hadi olsn 45. Şarjda iken oyun açarsam kapanmıyor. Normal durduğu yerde de kapandığı oluyor. Burdan anladığım kadarıyla batarya ölmüş. Ama sağ üstteki şarj göstergesi daha min. 60ı gördü :D Hep 70-80-90 civarı gösteriyor ama gerçekte öyle değil. Sürümle alakalı olduğunu sanmıyorum, farklı versiyonlar kurunca da şarj göstergesi yine aynı burdan anladığım kadarıyla da batarya ölmüş. Ben öyle düşünüyorum yani.

Bir batarya alıp kendim değiştirmeyi düşünüyorum:

Bu site hakkında bilginiz var mı?

Gittigidiyorda fln 45-50 lira. Bir yerden alsam 100e yakın itelerler. Bir de sorun bataryada değilse mal gibi kalırım?

Sizce ne yapmalıyım?

IOS 5.1.1 hiç kurmadım, acaba 5.1 kursam daha çok gider mi? Bana geldiğin 6.1.2 vardı sonra ben 1.3e güncelledim. İlk 1hafta normaldi 1gün gidiyordu sonra mal oldu. Birden bire olması garip değil mi? Ben bir jb yaptım 6.1.2 de sonra mal oldu acaba ne kadar alakası vardır? Ben hiç sanmıyorum ama... Sonra jbsini filan kaldırıp 6.1.3 kurdum gerçi yine aynı...

Yorumlarınızı bekliyorum,.
Artık rahmetli o tel :'(

Üst Alt