Ya ben hatalıyım ya da Apple ?

 • 26 Mart 2013
 • 1118 Okunma
 • 28 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar ben yaklaşık bir senedir ıphone kullanıyorum . Söylemek istediğim şu
  Öncelikle ıphone 4 aldım onda bazen kamerayı açtığımda ekranda çizgi çizgi bi şeyler gidiyor du. Neyse dedim biraz kullandım . Sonra 4s aldım aynı sorun onda da vardı hayret ettim galiba tamir görmüştür bunlar dedim . Gittim iki gün önce de sıfır iOS 6.1.3 yüklü ıphone 5 aldım . Ya kutuyu ben açtım telefonu restore ettim wifi ile aldığım yerde . Sonra eve geldim akşam üzere kamerayı açtım hayretler içerisinde kaldım 5 te de aynı sorun var hemde sıfır makina da kamerayı açtığımda ekrandan beyaz beyaz çizgiler geçiyor . Şimdi burda ben mi hatalı Apple mı siz karar verin ya da bu Apple ın
   


  Yazan: GLADYATÖR1581
 2. bu çizgiler kare şeklindemi ızgara modu açık olmasın
   
 3. Yok ızgara modu nü biliyorum . Soldan sağa doğru çizgiler gidip geliyor anlamış değilim az önce gene yaptı ama neden yapıyor anlamadım
   
 4. Ekran görüntüsü koyun bakalım bir.
   
 5. İphone 5 kullanıyorum karşılaşmadım sanırım seniki birAz farklı kamera arıyorsan nokıa alacaksın
   
 6. Arkadaşlarım derdim Nokıa değil Nokıa nun yaklaşık 50tane modelini kullandım Nokıa ya sözüm yok ama sıfır telefonda böyle hata alacaksam ben iki bin tl yi neden verdim . İki ekran görüntüsü aldım ama ıphone sen nasıl upload edeceğim bilmiyorum . Resimleri görünce umarım beni daha iyi anlarsınız .
   
 7. 4s var bende. Ara sıra ön kamerada senin bahsettiğin çizgiler oluşuyor, soluk bir görüntü oluşuyor. Ne kadar nadir olsa da.
   
 8. ben çok apple cihazı gördüm ama bahsettiğin sorunla hiç karşılaşmadım :hmmm
   
 9. Bahsettiğin sorun değil :ah dediğin şey gece veya karanlık veya ışığın az olduğu yerlerde kamera daha parlak görüntü almak için kontrast ı düşürür ve buda görüntüde ufak tefek kayan çizgiler oluştura biliyor bu neredeyse butun kameralarda vardır ama dikkatli bskılması gerekir ki aynı şey benimkindede var. :)
   
 10. Ha tam dediğin gibi genelde ışığın aZ olduğu yerlerde karanlık ya da beyaz ortamlarda ortaya çıkıyor bu dediğim şey .. Biraz daha araştırdım ithal olan ıphone lerde sık görünüyor Muş bu . Ama sinir bozucu gene de burası canımı sıkıyor . Binlerce tl ye alıp ta mağdur olmak sıkıcı .
   
 11. Dediğim gibi biçok kamerada var bu 400tl ye aldığım fotoğraf makinesinde bile var.
   
 12. :ah onu mu diyormuş :ehe
   
 13. idare eder malzemeleri 2. 3. sınıf olarak gördükleri ülkelere kakalıyolar bence.
   
 14. Ya arkadaşlar neden gülüyorsunuz :-/ şaka bi yana bi yönden bakınca da bi sorun gibi durmuyor mu hak verin bana . Bu Arada ithal Apple ıphone ler galiba yan sanayi parçalara yapılıyor . Çünkü dayım Turkcell sen aldı siyah hiç böyle bir şey görmedim diyor
   
 15. Sorun değil o dediğin kişidede vardır o şeyi fark etmemiştir...
   
 16. Aynen öyle mesela s3 lerin de ekranı sıkıntı bence neden derseniz ekranın dibine kadar girince pixeller gözüküyor böyle ufak şeylere takilmamak lazım bence :)
   
 17. Malesef teknoloji kusursuz değil :)
   
  yusufucan bunu beğendi.
 18. bende bu zamana kadar çok kullandım ama hiç rastlamadım ama MrExpert arkadaşımızın dediği doğru olabilir.
   
 19. Kesinlikle,o yüzden fazla takilmamak lazım :)
   
 20. Takılmıyorum tamam arkadaşlar . Açıklamalarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim sadece beni biraz anlayın . Sıf bi de bu sebepten dolayı beş almaya ve sıfır makina almaya karar vermiştim . Demekki tüm ıphoneler böyle y miş sizin açıklamalarınıza göre .

  - - - Eklendi - - -

  Bi de iOS 6 1 3 nasıl oldu anlamadım aldığımda telefonda iOS 6.1 .3 yüklü üstüne bu güncelleme jailbreak ın önüne geçmiş .
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 10:44