Ya ben hatalıyım ya da Apple ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben hatalıyım ya da Apple ?
Arkadaşlar ben yaklaşık bir senedir ıphone kullanıyorum . Söylemek istediğim şu
Öncelikle ıphone 4 aldım onda bazen kamerayı açtığımda ekranda çizgi çizgi bi şeyler gidiyor du. Neyse dedim biraz kullandım . Sonra 4s aldım aynı sorun onda da vardı hayret ettim galiba tamir görmüştür bunlar dedim . Gittim iki gün önce de sıfır iOS 6.1.3 yüklü ıphone 5 aldım . Ya kutuyu ben açtım telefonu restore ettim wifi ile aldığım yerde . Sonra eve geldim akşam üzere kamerayı açtım hayretler içerisinde kaldım 5 te de aynı sorun var hemde sıfır makina da kamerayı açtığımda ekrandan beyaz beyaz çizgiler geçiyor . Şimdi burda ben mi hatalı Apple mı siz karar verin ya da bu Apple ın

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
bu çizgiler kare şeklindemi ızgara modu açık olmasın

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
    Konu Sahibi
Yok ızgara modu nü biliyorum . Soldan sağa doğru çizgiler gidip geliyor anlamış değilim az önce gene yaptı ama neden yapıyor anlamadım

Pro.Leon

Pro.Leon

Üye
Ekran görüntüsü koyun bakalım bir.

sabri04x

sabri04x

Üye
İphone 5 kullanıyorum karşılaşmadım sanırım seniki birAz farklı kamera arıyorsan nokıa alacaksın

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlarım derdim Nokıa değil Nokıa nun yaklaşık 50tane modelini kullandım Nokıa ya sözüm yok ama sıfır telefonda böyle hata alacaksam ben iki bin tl yi neden verdim . İki ekran görüntüsü aldım ama ıphone sen nasıl upload edeceğim bilmiyorum . Resimleri görünce umarım beni daha iyi anlarsınız .

WhereIsMyMind

WhereIsMyMind

Üye
4s var bende. Ara sıra ön kamerada senin bahsettiğin çizgiler oluşuyor, soluk bir görüntü oluşuyor. Ne kadar nadir olsa da.

avcitalip

avcitalip

Üye
ben çok apple cihazı gördüm ama bahsettiğin sorunla hiç karşılaşmadım :hmmm

MrExpert

MrExpert

Üye
Bahsettiğin sorun değil :ah dediğin şey gece veya karanlık veya ışığın az olduğu yerlerde kamera daha parlak görüntü almak için kontrast ı düşürür ve buda görüntüde ufak tefek kayan çizgiler oluştura biliyor bu neredeyse butun kameralarda vardır ama dikkatli bskılması gerekir ki aynı şey benimkindede var. :)

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
    Konu Sahibi
Ha tam dediğin gibi genelde ışığın aZ olduğu yerlerde karanlık ya da beyaz ortamlarda ortaya çıkıyor bu dediğim şey .. Biraz daha araştırdım ithal olan ıphone lerde sık görünüyor Muş bu . Ama sinir bozucu gene de burası canımı sıkıyor . Binlerce tl ye alıp ta mağdur olmak sıkıcı .

MrExpert

MrExpert

Üye
Ha tam dediğin gibi genelde ışığın aZ olduğu yerlerde karanlık ya da beyaz ortamlarda ortaya çıkıyor bu dediğim şey .. Biraz daha araştırdım ithal olan ıphone lerde sık görünüyor Muş bu . Ama sinir bozucu gene de burası canımı sıkıyor . Binlerce tl ye alıp ta mağdur olmak sıkıcı .

Dediğim gibi biçok kamerada var bu 400tl ye aldığım fotoğraf makinesinde bile var.

avcitalip

avcitalip

Üye
Bahsettiğin sorun değil :ah dediğin şey gece veya karanlık veya ışığın az olduğu yerlerde kamera daha parlak görüntü almak için kontrast ı düşürür ve buda görüntüde ufak tefek kayan çizgiler oluştura biliyor bu neredeyse butun kameralarda vardır ama dikkatli bskılması gerekir ki aynı şey benimkindede var. :)

:ah onu mu diyormuş :ehe

comando_legend

comando_legend

Üye
idare eder malzemeleri 2. 3. sınıf olarak gördükleri ülkelere kakalıyolar bence.

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
    Konu Sahibi
Ya arkadaşlar neden gülüyorsunuz :-/ şaka bi yana bi yönden bakınca da bi sorun gibi durmuyor mu hak verin bana . Bu Arada ithal Apple ıphone ler galiba yan sanayi parçalara yapılıyor . Çünkü dayım Turkcell sen aldı siyah hiç böyle bir şey görmedim diyor

MrExpert

MrExpert

Üye
Ya arkadaşlar neden gülüyorsunuz :-/ şaka bi yana bi yönden bakınca da bi sorun gibi durmuyor mu hak verin bana . Bu Arada ithal Apple ıphone ler galiba yan sanayi parçalara yapılıyor . Çünkü dayım Turkcell sen aldı siyah hiç böyle bir şey görmedim diyor

Sorun değil o dediğin kişidede vardır o şeyi fark etmemiştir...

avcitalip

avcitalip

Üye

Sorun değil o dediğin kişidede vardır o şeyi fark etmemiştir...

Aynen öyle mesela s3 lerin de ekranı sıkıntı bence neden derseniz ekranın dibine kadar girince pixeller gözüküyor böyle ufak şeylere takilmamak lazım bence :)

MrExpert

MrExpert

Üye

Aynen öyle mesela s3 lerin de ekranı sıkıntı bence neden derseniz ekranın dibine kadar girince pixeller gözüküyor böyle ufak şeylere takilmamak lazım bence :)

Malesef teknoloji kusursuz değil :)

• Beğen
Tepkiler: yusufucan
yusufucan

yusufucan

Üye
bende bu zamana kadar çok kullandım ama hiç rastlamadım ama MrExpert arkadaşımızın dediği doğru olabilir.

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
    Konu Sahibi
Takılmıyorum tamam arkadaşlar . Açıklamalarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim sadece beni biraz anlayın . Sıf bi de bu sebepten dolayı beş almaya ve sıfır makina almaya karar vermiştim . Demekki tüm ıphoneler böyle y miş sizin açıklamalarınıza göre .

- - - Eklendi - - -

Bi de iOS 6 1 3 nasıl oldu anlamadım aldığımda telefonda iOS 6.1 .3 yüklü üstüne bu güncelleme jailbreak ın önüne geçmiş .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt