Haber Xperia Z3'ün Android N güncellemesini almamasının suçu Sony'de değil. Sony-Google-Qualcomm çıkmazı!

Sponsorlu Bağlantılar

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Konuya niye 1 yıldız veriyorsunuz anlamıyorum. O kadar uğraştım ben çevirdim o haberi. Hiç değilse saygınız olsun.
ben habere 1 yıldız verdim pardon :) haber kötü diye yaptım böyle düşüneceğini bilseydim 5 verirdim emeğine sağlık :) uğraştığın için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: 0MG90

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Konuya niye 1 yıldız veriyorsunuz anlamıyorum. O kadar uğraştım ben çevirdim o haberi. Hiç değilse saygınız olsun.
Tapatalk ta yıldız verme yok ama webden girerek verdim normalde pek yapmıyorum
Hep Tapatalk ın suçu [emoji1]

Z3 Compact

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
The Shadow

The Shadow

Üye
ben habere 1 yıldız verdim pardon :) haber kötü diye yaptım böyle düşüneceğini bilseydim 5 verirdim emeğine sağlık :) uğraştığın için teşekkürler
:D Bu da ilginç bir protesto şekli :ehe

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle ve 0MG90
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
zencibitc

zencibitc

Üye
arkadaşlar söylendimi bilmiyorum bütün sayfaları okuma şansım olmadı ancak Sony gelen tepkilerden sonra Z2 ve Z3 için çalışmalara başladı XDA geliştiricileride her türlü desteği vereceklerini belirttiler. belkide çok fazla gecikicek ancak Z2 ve Z3 güncellemeyi alacak. Zaten alamamasının sebebi Qualcomm'un gerekli driver -ları 801li cihazlar için vermeyecek olmasıydı. Suç ne google'ın ne de Sonynin yani.

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar söylendimi bilmiyorum bütün sayfaları okuma şansım olmadı ancak Sony gelen tepkilerden sonra Z2 ve Z3 için çalışmalara başladı XDA geliştiricileride her türlü desteği vereceklerini belirttiler. belkide çok fazla gecikicek ancak Z2 ve Z3 güncellemeyi alacak. Zaten alamamasının sebebi Qualcomm'un gerekli driver -ları 801li cihazlar için vermeyecek olmasıydı. Suç ne google'ın ne de Sonynin yani.
Sony nerde demiş bunu?

dragonmhmt

dragonmhmt

Üye
Geleceğini pek sanmıyorum. Marshmallow zaten çok geç geldi Mayıs i bulmuştu.Oda beta güncellemesi esas güncelleme Ağustos başında geldi hata düzeltmeyle.Şimdi bide resmi olarak gelmeyecek diyorsunuz heralde diğer firmalar android 8 verirken anca gelir [emoji5]

Z3 Compact

zencibitc

zencibitc

Üye
Birkaç tane bunun ile alakalı haber buldum ama linkleri vermem sorun olmazsa veriyim

Sent from my E5803 using Tapatalk

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia Ailesi paylaştıysa yok öyle bir şey. Sony'nin işi gücü yok geliştiricilerle rom mu çıkartacak?

zencibitc

zencibitc

Üye
Sony geliştiricilerle birlikte çalışacağız demedi ki. Sony üzerinde çalışacağız dedi XDA da bulunanlar da biz yardım için hazırız dediler. Kimse bi ortaklıktan bahsetmiş değil.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Sony geliştiricilerle birlikte çalışacağız demedi ki. Sony üzerinde çalışacağız dedi XDA da bulunanlar da biz yardım için hazırız dediler. Kimse bi ortaklıktan bahsetmiş değil.

öyle bir olay yok ortaklık olmazsa zaten custom rom olarak çıkar stock olarak çıkması imkansız daha önce de yazmıştım custom olarak çıkmasının bir önemi yok öyle olacaksa ilk android tellere de android 7 yüklersin

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Güncelleme olarak gelmez boşuna yazılanlara inanmayın. Sony bloglarında öyle bir yazı yok. Çıkarsa custom rom çıkartacak geliştiriciler.

byAndroid

byAndroid

Üye
Kodları verilmeyen şeyin custom romu da çıkmaz ki. Çıksada birçok hata barındırır. Deneme yanılma yoluyla yapılır o da çok uğraştirir. Tüm snapdragon 800ve 801 için geçerli bu durum

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Kodları verilmeyen şeyin custom romu da çıkmaz ki. Çıksada birçok hata barındırır. Deneme yanılma yoluyla yapılır o da çok uğraştirir. Tüm snapdragon 800ve 801 için geçerli bu durum
Z Ultra'ya kadar yayınladılar

İlk sayfada link verdim. O da çıkınca her şey geliştiricilere kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
The Shadow

The Shadow

Üye
Ben bu konuda CM'nin tutumunu merak ediyorum asıl. Google'a sadık mı kalacak yoksa uğraşacak mı? Uğraşmazlarsa alt seviye cihazlarda AOSP tabanlı romlar daha ön plana çıkacaktır doğal olarak.

zencibitc

zencibitc

Üye
Ben bu konuda CM'nin tutumunu merak ediyorum asıl. Google'a sadık mı kalacak yoksa uğraşacak mı? Uğraşmazlarsa alt seviye cihazlarda AOSP tabanlı romlar daha ön plana çıkacaktır doğal olarak.
CM Sony telefonlara doğru düzgün marshmallow bile vermedi diğer cihazları bilemem

Üst Alt