WP8'in Gerçek Temsilcisi :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
evet wp8,8.5,8.8 surumleri de gelicektir. Ama bunlar cok buyuk degişiklik iceren surumlerde olacaktir. Mesela acikcasi benim beklentim mevcut 7.5 ve wp8 de bir boşluk var o da şu ekran genel olarak kaydirma hareketlerine gore dizayn edilmiş bu arayuzde fakat ekranin sol tarafi boş o tarafa kaydirma yok. Bence microsoft yapmasa bile nokia elindeki yetkiyi kullanip sola kaydirma yonune bişeyler ekleyebilir.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
evet wp8,8.5,8.8 surumleri de gelicektir. Ama bunlar cok buyuk degişiklik iceren surumlerde olacaktir. Mesela acikcasi benim beklentim mevcut 7.5 ve wp8 de bir boşluk var o da şu ekran genel olarak kaydirma hareketlerine gore dizayn edilmiş bu arayuzde fakat ekranin sol tarafi boş o tarafa kaydirma yok. Bence microsoft yapmasa bile nokia elindeki yetkiyi kullanip sola kaydirma yonune bişeyler ekleyebilir.

WP8'de yanılmıyorsam sola kayma yönüne uygulama atanacak.
Ya da sola kaydırınca Kids Corner (Çocuk Modu) aktif olacaktı.
Belki de kilit ekranını sola kaydırınca oluyordu. Emin değilim :allalla:

Öyle birşey okudum sanki bir süre önce ingilizce makalelerden birinde.
Ama emin değilim, tam hatırlamıyorum :hmmm

papakudioflu

papakudioflu

Admin
kilit ekraninda sag tarafta kids corner var. Kids cornera istediniz uygulamayi da atayabiliyorsunuz belki onu hatirliyorsun dostum.
Benim duşundugum mesela saga kaydirinca liste halinde cikan uygulamalar sola kaydirinca doşeme olarak ikonlar şeklinde olabilir. Veya bildirim tepsisi şeklinde istegimiz gibi ozelleştirebildigimiz bir alan oluşturulabilir. Nasilsa win8 cekirdegine gectik geliştirmenin sonu yok artik:)

• Beğen
Tepkiler: IVI-Elia

IVI-Elia

Üye
kilit ekraninda sag tarafta kids corner var. Kids cornera istediniz uygulamayi da atayabiliyorsunuz belki onu hatirliyorsun dostum.
Benim duşundugum mesela saga kaydirinca liste halinde cikan uygulamalar sola kaydirinca doşeme olarak ikonlar şeklinde olabilir. Veya bildirim tepsisi şeklinde istegimiz gibi ozelleştirebildigimiz bir alan oluşturulabilir. Nasilsa win8 cekirdegine gectik geliştirmenin sonu yok artik:)

Bence sola kaydırınca bağlantı ekranı gelmeli.Android ve diğer sistemlerdeki üstten çıkan bildirim barı tarzı.Hızlıca wi-fi, bluetooth açıp kapatalım.ayarlara girmemize gerek olmasın

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

Yada belki eski navigasyon tuşlu telefonlarda aşağı, yukarı, sağa, sola çeşitli uygulamalar atandığı gibi, WP'de de sol tarafa veya aşağı, yukarı kaydırınca doğrudan kamera, galeri v.b açılması sağlanabilir. Yapılırsa güzel olur
:hmmm

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Yada belki eski navigasyon tuşlu telefonlarda aşağı, yukarı, sağa, sola çeşitli uygulamalar atandığı gibi, WP'de de sol tarafa veya aşağı, yukarı kaydırınca doğrudan kamera, galeri v.b açılması sağlanabilir. Yapılırsa güzel olur
:hmmm

olabilir ama bence kullaniciya ozgur bir alan saglanmali o bolumde ayrica yukaridan aşagiya surukleme dolu ustteki operator,batarya ve wifi baglanti durumu bilgileri geliyor yukaridan aşagiya cektiginde
Bence sola kaydırınca bağlantı ekranı gelmeli.Android ve diğer sistemlerdeki üstten çıkan bildirim barı tarzı.Hızlıca wi-fi, bluetooth açıp kapatalım.ayarlara girmemize gerek olmasın
baglantilari yonetmek icin ayarlara girmene gerek yok. Wifi,paket veri,bluetooth gibi butun baglanti ayarlarini menuye pinleyebilirsin:oke:

IVI-Elia

Üye

olabilir ama bence kullaniciya ozgur bir alan saglanmali o bolumde

baglantilari yonetmek icin ayarlara girmene gerek yok. Wifi,paket veri,bluetooth gibi butun baglanti ayarlarini menuye pinleyebilirsin:oke:

Doğrudur abi.Benim deneyimi sdk ile sınırlı :(

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
bu microsoft adam olacak da biz görebilecek miyiz bakalım.. Şu ilk mesajda htcyi görsem cidden sinirim bozulurdu.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Sanırım Microsoft, HTC 8X'den "WP8'in imza cihazı" diye söz ederken sadece ismini kastetti :kıskıs:

- - - Eklendi - - -

Şu güzelliğe aşık olmamak elde mi ---> Lumia 920 :op: Ben

- - - Eklendi - - -

Düzeltme:

Microsoft, diğer partneri HTC'yi kızdırmamak adına bir davetiye daha hazırlamış :)

Donek microsoft:ehe

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Microsoft herkese eşit yaklaşmak zorunda,yoksa google ın samsung a muhtaç olduğu gibi o da Nokia ya muhtaç olacak.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
google'in androidde samsunga karşi duştugu duruma duşmemek icin cabaliyor microsoft bence de en dogrusu bu. Cunku nokianin tek başina kaldigi durumlarda neler yaptigini gorduk:D

erdgnblt

erdgnblt

Üye
google'in androidde samsunga karşi duştugu duruma duşmemek icin cabaliyor microsoft bence de en dogrusu bu. Cunku nokianin tek başina kaldigi durumlarda neler yaptigini gorduk:D

Ders aldı daha yapmaz.

Microsoftta Nokia gibiydi.
Başkası bi yenilik yapmadan kendisi yapmıyordu.
Örneğin nesne tabanlı programlama. Java çıktı hemen kendisi c# çıkardı.

Ancak artık kendisi geliştirmeye ve geliştirdiği şeyi güncel-güvenli tutmaya yönelik planlar yapıyor.
Ve tabii böylede başarısına başarı katmakta. Wp8 in W8 ile aynı çekirdek kullanması c dilinin olmasıyla uygulamaların sonunun olmaması kodlamada büyük bir kaynağa sahip olması(geliştiricilerin) çok önemli birşey.
Ve kendisinden daha iyi olan şeyleri kabul etmesi de güzel birşey(Nokia Haritalar)

Nokiaya bakacak olursak nokia bidaha o hataya asla düşmeyecektir. En azından Samsung Htc gibi bugün insanların android bir donanımmış kameraymış wifi mış gibi "androidlimi" tabiri sorularını sormasına neden olma hatasına düşmeyecektir.
Yani Nokia samsung htc gibi markaların hep bir adım önde tutacaktır kendini. Aslında bu durumda sürekli yeni teknolojiler ve varolan teknolojileri ve donanımları yükseltmesine neden olacaktır. Samsungun ve htcnin nokiayı geçme arzusundan dolayı.

Ben şuan Lumia 920 den üstün bir cihaz göremiyorum. Kendisinden sonraki en iyi cihazlar bile onu ancak %75 lerde seyredebiliyorlar.
Ben bu tarihlerden sonrada Nokiadan üstün bir cihaz üreticisi göremeyeceğim galiba.(İnşallah)

yasirtaha

yasirtaha

Üye
ya arkadaşlar sizin yüzünüzden gece rüyalarıma girmeye başladı yapmayın artık yeter bugün de lumıa 900
almıştım elim

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
29 Ekim bir gelseydi hayırlısı ile bakalım neler olacak... :hmmm

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
yasirtaha

yasirtaha

Üye
duvarlar üstüme geliyor damarlarım çatlıyo beni 29 ekime kadar uyutun o zaman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt