WP8'in Gerçek Temsilcisi :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
WP8'in Gerçek Temsilcisi :)

Bilindiği gibi Microsoft, Window Phone 8 İşletim Sistemi'nin resmi tanıtımı için 29 Ekim'de San Francisco'da özel bir etkinlik planlıyor ve bu etkinlik için davetiyeleri gönderdi bile.

Etkinlik konusundaki son bilgiler gösteriyor ki, yazılım devinin partnerleri arasında öne çıkaracağı asıl marka Nokia olacak.

'ın haberine göre, yaklaşan Windows Phone 8 tanıtım etkinliği davetiyesinde, Finli üretici Nokia'nın WP8 tabanlı amiral gemisi sarı Lumia 920'nin resmi yer alıyor.

HTC, WP işletim sisteminin yeni sürümüne dayalı 8X ve 8S'i tanıttığında bayağı ilgi çekmiş ve Microsoft "8X" modelinden WP8'in imza cihazı olarak söz etmişti. Ayrıca şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda yer alan Samsung da "Ativ S" adında bir WP8'li cihaz tanıtmıştı.

Ancak görünüşe bakılırsa Microsoft, kablosuz şarj, ultra hassas dokunmatik ekran v.b sarsıcı özelliklere sahip Nokia Lumia 920'yi model olarak seçmiş gibi görünüyor. Bilindiği gibi, Lumia 920'den "Nokia'nın bugüne kadar çıkardığı en yenilikçi akıllı telefon" olarak söz ediliyor.

Çeviri ve derleme: bulutsuzgece

• Beğen
Tepkiler: yutkun ve n000k

n000k

n000k

Üye
elbette nokia yı ön plana çıkarcak.. htc tamamyla çakma nokia görünüşüyle tel çıkardı. bence bu kabul edilemez birşey.. tamam htc yıllardır wm li teller çıkardı sadıktı microsoft ta ama ön plana çıkmak istiyorsan sana hangisi daha çok yarayacak o dostuna yanaşırsın.. ve nokia microsofta bütün güzelliklerini açmış durumda ve dahada açıcak.. hayırlısı olsun.. sabırsızlıkla lumiaları beklemekteyim!! teşekkürler haber için..

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım Microsoft, HTC 8X'den "WP8'in imza cihazı" diye söz ederken sadece ismini kastetti :kıskıs:

- - - Eklendi - - -

Şu güzelliğe aşık olmamak elde mi ---> Lumia 920 :op: Ben

- - - Eklendi - - -

Düzeltme:

Microsoft, diğer partneri HTC'yi kızdırmamak adına bir davetiye daha hazırlamış :)

ByKatre

ByKatre

Üye
Sanırım Microsoft, HTC 8X'den "WP8'in imza cihazı" diye söz ederken sadece ismini kastetti :kıskıs:

- - - Eklendi - - -

Şu güzelliğe aşık olmamak elde mi ---> Lumia 920 :op: Ben

- - - Eklendi - - -

Düzeltme:

Microsoft, diğer partneri HTC'yi kızdırmamak adına bir davetiye daha hazırlamış :)

Son Resme Koptum htc

n000k

n000k

Üye
çakma olduğu belli olmasın diye azıcık ucundan göstermiş :D lumia ya valla bende aşık oldum.. gerçekten çok çekici ve canlı ;)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
benim davetiye de gelmiş gitmek isteyen varsa verebilirim:d:
Bu arada microsoft Nokia'nin lumia serisinin wp'nin onune gecmesinden cekiniyor. Bu yuzden htc 8x ile onu dengelemeye calişiyor fakat beyhude cabaliyor. Nokia ozellikle lumia920'de wp8 ile yapilabileceklere bir ornek vermiş devaminda neler olabilecegini tahmin bile edemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: n000k
amcalu1

amcalu1

Üye
şu cihazı az daha hafif ve ince yapsalar nolurdu sanki :(

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
şu cihazı az daha hafif ve ince yapsalar nolurdu sanki :(

Telefonun biraz ağırlığının olması ve elde kendini hissettirmesi güzel aslında...
Ben şu an C6-01 kullanıyorum (131 gr), ağırlığından şikayetçi değilim.
Ama tabi Lumia 920 54 gr daha ağır (185 gr).
Onun da elde nasıl durduğunu göreceğiz 1 ay sonra...

ByKatre

ByKatre

Üye

Şu Arkadakiler Gİbi Telefon Çıkardımı Nokia 603 Gİbi Tuş takımı

- - - Eklendi - - -

Resmen Lumia Ya

- - - Eklendi - - -

Samsung Ne Biçim Yapmış Öyle Ya

papakudioflu

papakudioflu

Admin
nokia wp8 icin şimdilik iki model cikartiyor. Lumia710 ve nokia 603 deki gibi tuşlu olur mu bilemeyiz ama ocak şubat doneminde bir veya iki model daha cikacak.

ByKatre

ByKatre

Üye

Tuşlu Gibi Gözüküyor

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

papakudioflu

papakudioflu

Admin
ustteki lumia710 alttaki lumia610. bucihazlar resmi olarak satilmiyor Turkiye'de

IVI-Elia

Üye
Microsoft'un seçimini bilmem ama gerçek temsilci Nokia.Adamlar kendi işletim sistemlerini geliştirmeyi bırakıp WP'a geçtiler Symbian'ı ve Asha cihazlarının alt,giriş seviyesi cihazlarda kullanacak.Zaten Symbian'ın birkaç senesi kaldı.Adamlar tamamen Lumia'lara yöneldi.Sadece adını WP koymakla olmaz.Adamlar nasıl bir tasarım yapıyorlar.Lumia'ya aşık oldum bence Nokia
bu tasarımla devam etmeli.Bir sonraki lumia xxx 4.6" 9.0mm 150gr olsun.Ha Nokia bir de yan çerçeveleri azaltırsa tasarım ödülü alır.Üst seviye WP8 cihazlarına bakınca sadece Lumia 920 15:9 ekran.Bence bu daha iyi oluyor yatay görünümde ve oyunlarda.:D

Ya abi Samsungun Ativ s adlı telefonu(telefon denirse)nasıl bir tasarım yapmış gece rüyama giriyor kortum telefondan ucube gibi duruyor
:aman2:

ByKatre

ByKatre

Üye
Ama GÜzerl Ha :naughty:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
ATIV-S, çok aceleyle çıkarılmış bir model. Galaxy S3'ün WP8 yüklenmiş hali.
Samsung elini çabuk tutup Nokia'dan önce tanıtarak Lumia'ları gölgede bırakmak istedi.
Ancak amacına ulaşamadı.
Lumia 920 ve 820'ye olan ilgi, tanıtıldıktan sonra her geçen gün daha da büyüdü.
Tabi bunda videoların, görsellerin ve iPhone5 ile HTC8X'in beklenenin altında özelliklerle çıkmasının da etkisi var.

• Beğen
Tepkiler: IVI-Elia ve n000k
papakudioflu

papakudioflu

Admin
htc son dakikaya kadar s4 pro'lu bir cihaz cikaracakmiş havasi pompaladi piyasaya. Hatta resmi sitesine bir anlik boyle bir cihaz tanitimi da koyuldu fakat dakikalar gecmeden kaldirildi. Bence nokia ve htc'nin s4pro chipsetli modelleri hazir fakat donanim olarak hizli ilerleyip teknoloji tuketmemek ve populariteyi zamana yaymak icin tanitimlari ileriki etkinliklere birakildi.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
htc son dakikaya kadar s4 pro'lu bir cihaz cikaracakmiş havasi pompaladi piyasaya. Hatta resmi sitesine bir anlik boyle bir cihaz tanitimi da koyuldu fakat dakikalar gecmeden kaldirildi. Bence nokia ve htc'nin s4pro chipsetli modelleri hazir fakat donanim olarak hizli ilerleyip teknoloji tuketmemek ve populariteyi zamana yaymak icin tanitimlari ileriki etkinliklere birakildi.

+ Muhtemelen Microsoft'un talebi de öncelikle çift çekirdeklilerin sürülmesinden yanaydı. :oke:

papakudioflu

papakudioflu

Admin

+ Muhtemelen Microsoft'un talebi de öncelikle çift çekirdeklilerin sürülmesinden yanaydı. :oke:

tabii ki bu cihazlar belli bir satiş grafigi cizicek zaten. Bu donemde microsoft da wp8 geliştirmelerine devam edicektir. Yani quad core wp8 cihazlari cok daha fazla gelişmiş bir wp8 surumu ile gelicektir.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

tabii ki bu cihazlar belli bir satiş grafigi cizicek zaten. Bu donemde microsoft da wp8 geliştirmelerine devam edicektir. Yani quad core wp8 cihazlari cok daha fazla gelişmiş bir wp8 surumu ile gelicektir.

WP8.5 :eller:

• Beğen
Tepkiler: IVI-Elia
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt