Wp de yok denilen 101eksik listesini inceliyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
yahu sanki şu anki mevcut cihazlarda bu tür sorunlar yok seçenek sunuyorlar çift işlevselli olsun diye bundan sonraki cıhazlar hep böyle olacak boşuna cıhazlarla ilgili ürün geliştirme servis kullanma gibi bilgileri toplamıyorlar kullanıcının tercıhıne bırakılacak servıslerin olduğunu unutmayalım

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Kapalı kaynağa karşı değilim ama açıkçası wp hala ios kadar sarmıyor. Daha yol alması lazım bakalım.

Bu konuda seninle hemfikirim tabi ki daha cok yolalmasi lazim ama daha birbucuk yillik mazisi olan bir sistem kendisinin iki kati donanimli sistemli cihazlarla basabas performans veriyorsa bardagin biraz dolu tarafina bakmak lazim. Ama bunu anlatamiyoruz surekli wp yi karalama ve kotu bir sistemmis gosterme cabalarini da anlayamiyoruz. Sunu kabul etmek lazim wp stabilligi optimizasyonu ve hiziyla piyasadaki emsal cihazlardan cok cok ustun. Su kadar soyluyeyim 512mb ramde 478mb bos alan goren var bu sistemde.

mert_1047

mert_1047

Üye
Bahanelere gülüyorum şu an. :d: arada gülmek için açıp okunabilir :)

Bahane? Wp'de geliştiriciler 225mb xap dosyası sınırın var. Nova 3 dün çıktı 1.6gb ipa imaj nasıl sığacak?? Neyin bahanesi=?
Açın youtube yallaappsda nasıl dosya upload ediliyor bakın yapılan uygulama maksimum 225mb paket büyüklüğüne sahip olmalı o yüzden gelişmeli diyorum herşeyi açık açık mı yazalım illa.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
yada n9 cuların nokia yı protestosu gibi bişey işte kendilerince.. Tonlarca tanıtım inceleme zart zurt video var açıp izlesin araştırıp alsınlar. burda kimseye zorla wp beğendirmeye yada cihaz aldırmaya uğraşmıyoruz.

mert_1047

mert_1047

Üye
yada n9 cuların nokia yı protestosu gibi bişey işte kendilerince.. Tonlarca tanıtım inceleme zart zurt video var açıp izlesin araştırıp alsınlar. burda kimseye zorla wp beğendirmeye yada cihaz aldırmaya uğraşmıyoruz.

Talk maemo özgür bir platform biraz göz atarsanız Lumia 900 kullanıcılarınında olduğunu görürsünüz.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
Bahane? Wp'de geliştiriciler 225mb xap dosyası sınırın var. Nova 3 dün çıktı 1.6gb ipa imaj nasıl sığacak?? Neyin bahanesi=?
Açın youtube yallaappsda nasıl dosya upload ediliyor bakın yapılan uygulama maksimum 225mb paket büyüklüğüne sahip olmalı o yüzden gelişmeli diyorum herşeyi açık açık mı yazalım illa.

kardeş 225 mb sınır var diyorsun fakat android'de indireceğin nova en fazla 50-60 mb. Geriye kalanı oyuna girince wifi'den sd dosyası olarak indiriyor. Bunda da aynı olay var. :) yani herhangi bir sorun yok, ve bu da bir BAHANE :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Tangoda ve wp8 de giderilmesi şuan için bişey ifade etmez şuanki durumdan bahsediyorlar diyorum anlamıyorsunuz galiba ?

Yarısından fazlası yanlış gibi bi iddianız varsa sunarsınız. Böyle iddia olmaz.

sız neye dayanarak iddia ediyorsunuz o halde nokia resmi olarak açıkladı mi bu eksiklikler var diye durun bakalım bir açıklığa kavuşsun resmi olarak sonra dilediğiniz gibi eksiklikleri söylersınız:hmmm

yeauw

yeauw

Üye
buna güzel bi gülünür :D :d: sonra sol üstteki geri butonuna basıp çıkılır :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

uygulamayı kurduktan sonra ek veri olarak indiriyor

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
yahu sanki şu anki mevcut cihazlarda bu tür sorunlar yok seçenek sunuyorlar çift işlevselli olsun diye bundan sonraki cıhazlar hep böyle olacak boşuna cıhazlarla ilgili ürün geliştirme servis kullanma gibi bilgileri toplamıyorlar kullanıcının tercıhıne bırakılacak servıslerin olduğunu unutmayalım

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Kapalı kaynağa karşı değilim ama açıkçası wp hala ios kadar sarmıyor. Daha yol alması lazım bakalım.

Bahsettiğin şeylerin bazısı için unlock gerektiğini ya da zune'un regeditiyle oynanması gerekiyor. Adamlar işin özünden bahsetmiş.

O zaman ioslara da jailbreak yapmayalim atalim cope ya da androidlere custom rom yuklemeyelim root atmayalim official kullanalim. Ben android ile tattoo da tanistim 1.6 surumde bir kere bile guncelleme almadi orjinal kullanirsam bluetooth yok magaza yok verdik parayi attik cope. Microsoft izin vermese ne regedit yapilabilir ne de unlock bunu en iyi sen biliyorsun. Ios gibi jailbreak engellemek icin guncelleme cikarmiyor ms. Hatta lumialar dahil cihazlarin cogu bootloader kilidi acik sevkedildi

mert_1047

mert_1047

Üye

O zaman ioslara da jailbreak yapmayalim atalim cope ya da androidlere custom rom yuklemeyelim root atmayalim official kullanalim. Ben android ile tattoo da tanistim 1.6 surumde bir kere bile guncelleme almadi orjinal kullanirsam bluetooth yok magaza yok verdik parayi attik cope. Microsoft izin vermese ne regedit yapilabilir ne de unlock bunu en iyi sen biliyorsun. Ios gibi jailbreak engellemek icin guncelleme cikarmiyor ms. Hatta lumialar dahil cihazlarin cogu bootloader kilidi acik sevkedildi

Hayır bahsetmek istediğim şu herkes iPhone'da jb yapabiliyormu hayır. Cihaz bootloader kilitli gelse açabilecekmi o da şüpheli sitelerin incelemesi gibi ele almışlar durumu. Orjinal yazılımdan yola çıkarak.

• Beğen
Tepkiler: pRime.
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Hayır bahsetmek istediğim şu herkes iPhone'da jb yapabiliyormu hayır. Cihaz bootloader kilitli gelse açabilecekmi o da şüpheli sitelerin incelemesi gibi ele almışlar durumu.

Bunda da durum ayni iste hatta istersen cihazinin bootloader kilitliyse 9$ karsiliginda actirabilirsin. Nokia ceosu iki gun once kendisi acikladi lumialar icin bt dosya transferini saglayacagiz diye. Ayrica bu yazilim wp8 e guncellenebilecek bu microsoftun aciklamasi ama firmalar verir vermez o ayri bir mesele nokia mevcut cihazlara wp8e upgrade verecegini bircok kez isaret etti en son nokia us baskani soyledi bunu. Bu kadar desteklenen bir sistemi neden bu kadar kotuleme cabasi var diye soruyorum kendime. Ama nedense bu daha cok bizim ulkemizde var. Objektif internet portallari olmamasindan kaynakli birsey bence cunku surekli wplere guvensizlik vericek haberler pompaliyorlar.bizim burada verdigimiz wp icin iyi bir haberi bir ay sonra yeniymis gibi verip lumianin baglanti hatasini aninda haber yapmalari baska biseyi ifade etmiyor bana.

theposies

theposies

Üye
ya zaten wp daha yenibir sistem ama yeni olmasına ragmen bence cok iyi kendisine aşık etti beni

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
piyasada bu kadar kısa sürede güncellenen sürekli güncel tutulan başka sistem gösterin bana?

pRime.

pRime.

Üye
101 REASONS NOT TO BUY A WINDOWS PHONE 7.5

OS LIMITATIONS

Sistem Sınırlamaları

Şimdi size bu maddelerin büyük çoğunluğunu türkçeye çevirip açıklamaya çalışacağım. çevirime ve açıklamama inanmayan dilbilimci getirsin.

1) Gerçek multitasking yok. symbianda ve meego'da övündüğümüz multitasking yok. ya çok sınırlı sayıda uygulama arka planda çalışabilecek, ya açtığınızda yeniden yüklenecek ya da arkada donup kalacak. ios ve android gibi.

2) Divx/xvid desteği yok zune bu dosyaları kalite kaybıyla convert edebilir. symbian ve meego bu desteği dorğrudan veriyor.

3) Yığın depolama modu yok. cihazı zune dışında hiçbir yazılım göremiyor. aynı ios gibi ancak ios için itunes dışında programlarla yığın hafızaya ulaşılabilen programlar mevcut. symbian ve meego usb'yi taktığınız anda usb bellek gibi çalışıyor. tüm dizinlere ulaşabiliyorsunuz.

4) micro-sd kart desteği yok. aslında burayı yanlış yazmışlar. micro sd kart destekliyor ancak hafızayı artırma, başka kart takma gibi imkanlar mevcut değil. hafıza kartını çıkaramıyorsunuz cihazdan. swap desteği yok kısaca. (wp8'de gelecek) inanmayanlar buraya baksın:

haber eski demeyin başka micro sd slotlu wp yok şu anda. symbian bunu bilgisayar gibi rahat bir şekilde yapabiliyor ister tak ister çıkar ister başka bir kart tak. nasıl istersen.

5) 16gb'a kadar hafıza desteği var. piyasadaki wp cihazlara bakın. hiç 16 gb'dan büyük depolama verenini gördünüz mü? (wp8 ile artacak)

6) dosya yöneticisi yok. dosya sistemi kullanıcıya tamamen kapalı. CİHAZI UNLOCK ETMEDİĞİNİZ SÜRECE. tabi her cihazın da unlock olmadığını düşünürsek işler iyice zorlaşıyor. symbian meego hatta jailbreak ile ios bile dosya sisteminde tam kontrole imkan sağlıyor. dizinleri görebiliyorsunuz, dosyalara müdahale edebiliyorsunuz vs. kısaca bilgisayardaki kadar rahatsınız.

7) dosya aktarımı sadece zune ile gerçekleşiyor ve zune sadece fotoğraf video ve müziğe izin veriyor. diğer tüm dosyaları email ile kendinize göndermeniz gerekli. symbian ve meego her türlü dosyayı her şekilde alıp gönderebiliyor. ise ise yan programlarla bu işi yapabiliyor.

8) rehber bilgileriniz siz isteseniz de istemeseniz de cloud hizmetine yükleniyor. yani internete bağlıysanız ve bunları kendinize saklamak istiyorsanız şansınıza küsün.

9) 800x480 çözünürlük ile sınırlı. bu sorun wp8 ile aşılacaktır. ancak ios ve meego'da böyle sınırlamalar yok.

10) wifi hotspot desteğinin olmadığı söylenmiş ancak bu wp7'den kalma bir eksiklik. wp7.5'te wifi hotspot desteği var.

11) mp3 zil sesi kullanamıyorsunuz. aslında kullanabiliyorsunuz ama sistem sizi her zil sesi için 40 saniye ve 1mb ile sınırlamış. buyrun bakın:

12) statik ip adresi kurulamıyor yani ad-hoc ağına bağlantı yok. işine yarayacak olanlar olabilirdi.

13) VPN ( ) desteği yok. yani wp'lu cihazlar iş amaçları için de üretildi madem, iş telefonlarının güvenli bir ağa ihtiyacı olmaz mı?

14) outlook senkronizasyonu yapılamıyor. aslında yapılabiliyor ancak windows kendi başına yapamıyor. buradaki program sayesinde böyle bir imkan mevcut:

15) uygulamalar ve oyunlar market dışından kurulamıyor. CİHAZI UNLOCK ETMEDİĞİNİZ SÜRECE. yani markete bağımlı olacaksınız çoğu zaman. symbian ve meego çok başarılı dışarıdan kurulum konusunda.

16) sistem yazı boyutu değiştirilemiyor. symbian ve meego'da mevcut. üstelik yazı tipi de değişiyor bunlarda.

17) resimler telefondan adlandırılamıyor. symbian ve meego'da mevcut.

18) bir kere ayarlandı mı, windows live id'nizin ülke bilgisi değiştirilemiyor. ne derece etkiler sizi bilmem.

19) merkezi bir bildirim ekranı yok. diğer tüm sistemler bunu merkezileştirdi.

20) telefon kapalıyken alarm çalmıyor. tüm symbian cihazları, n900, n950 ve n9 bunu yapabiliyor.

21) kilit ekranı tamamen boş. ne saat ne de bildirimler gösteriliyor. bence bu çok büyük bir eksiklik değil, giderilebilecek bir şey. şahsen kullanmıyorum.

22) email eklentilerine sadece resimler eklenebiliyor. diğer dosyalara izin yok. bir iş telefonu için iyi bir şey değil.

23) bluetooth araç içi ses cihazlarına akış sağlayamıyor. ( yok)

24) video'nun sesi bluetooth ses cihazlarına akatarılamıyor. ( yok)

25) cihaz üzerinde mobil bankacılık ve çevrimiçi ödeme gibi şifreleme işlemlerine destek yok.

26) bluetooth klavye desteği yok. (wp8'de gelecek)

27) alarmı telefonu ters çevirerek durdurma yok. symbian ve meego'da var.

28) çok sınırlı kişiselleştirme seçenekleri. symbiandaki gibi menüyü değiştirmeler, mod kurmalar, temalar arka planlar sistemle oynamalar falan yok. meego'dan zaten bahsetmek istemiyorum.

29) çok kişisel bir yorum. arayüzün ne kadar kötü olduğundan bahsetmiş. kişiden kişiye değişir bu. bana göre arayüz fena değil ama en güzeli de değil.

Kullanışlılık Sorunları

30) şarj ömrünü sinyal gücünü operatörü ve diğer bağlantıları gösteren üst bar sürekli görünür değil. yani kilit ekranı dışında üst bar görünmüyor.

31) görev yöneticisi (son kullanılan uygulamalar listesi) arka planda çalışmasını istemediğiniz bir uygulamayı kapatma seçeneği sunmuyor. yani symbian ve meego'daki gibi kapamak için çarpı tuşu çıkmıyor açık uygulamaların yanında.

32) ara ve geri tuşları devre dışı bırakılamıyor ve oyun ile uygulamalarda bu tuşlara kolayca (yanlışlıkla) dokunulup kullanımınızı sekteye uğratabilir. bu sadece dokunmatik tuşları olan telefonlar için geçerli.

33) cevapsız aramalar/sms bildirimini görmek için kilit ekranını açmanız gerekiyor.

34) en geriye gitmeden uygulamayı tamamen kapatamıyorsunuz. aslınca gayet kapanıyor ancak uygulama son kullanılan uygulamalar listesinde kalıyo. mesela bir uygulamadan windows tuşuna basıp ana ekrana döndünüz, bu uygulama ya arka planda çalışacak ya da kapanacak ve son açılan uygulamalar listesinde görünecek. bu listeyi temizlemek için de uygulamaya tekrar girip en başa kadar geri tuşuna basıp çıkmanız gerekecek.

35) mesajlardaki ufak yazı boyutu okumayı zorlaştırıyor. göze göre değişir ama tabi ayarı veya azıcık büyük olsaydı daha iyi olurdu.

36) telefondan çalma listesi düzenleme veya oluşturma yok. symbian...

37) telefondan şarkı silme yok. ios bile...

38) müziğinizi arayamıyorsunuz. listeden aşağı yukarı kaydırarak bulmanız gerekecek oynatmak istediğiniz şarkılarınızı.

39) müzik çaları bir kere açtınız mı kapanmıyor, sadece şarkılar duraklatılıyor. müzik çaları kapamak için cihazı kapayıp açmanız gerekecek.

40) ilerleme çubuğu yok denmiş ve hangi albümün şarkısının çaldığı belli değil demiş. öncelikle ilerleme çubuğu var ancak ikinci kısım malesef yok.

41) ekran pozisyonunu sabitleme yok. bunun için bir uygulama yapılmış ancak bu uygulama da sensörü tamamen kapattığı için oyunlarınızı etkiliyor. mesela doodle jump oynayacaksınız. oyuna ekran pozisyonunu sabitlenmiş olarak girerseniz oyunu sensör ile oynayamazsınız. basitçe çalışmaz.

42) telefon kişilerinizle çevrimiçi listeniz karıştırılmış ve filtreleme imkanı yok. yani rehberiniz karmakarışık görünecek.

43) arama ekranında akıllı arama yok. telefon rehberine favoriler listesi yapma imkanı yok.

44) sms'leri taslak olarak saklama yok

45) arama geçmişi sadece telefon numarası türünü gösteriyor. eğer rehberdeki kişi birden fazla numaraya sahipse bir tür için kullanılan numara bilinmeyen olarak gözüküyor. bunu pek anlayamadım adam anlatamamış.

46) sms ve e-maillerdeki telefon numaralarını tanıyamıyor. yani biri size numara gönderdiğinde onu kopyala yapıştır ile kaydedebilirsiniz ancak. bu gerçekten sinir bozucu bir eksiklik.

47) mesajlar tek tek silinebiliyor. yani oturumlardan söz ediyor. eğer çok mesajlaşan biriyseniz ve birden çok oturumunuz varsa onları silmek istediğinizde bu biraz zamanınızı alabilir.

48) silmek, göndermek ve yüklemek için birden fazla resim seçilemiyor. tek tek yapılması gerekiyor.

49) yenilenen etkinliklerin bildirimi yalnızca bir kez gösteriliyor.

50) uygulamalar alfabetik şekilde sıralanmış ve gruplama veya kategorilere ayırma yok. eğer uygulama ismini hatırlamazsanız listede bulması zorlaşabilir.

51) takvim uygulamasının hafta ve ay görünümü yok. ayrıca zoom desteği de yok.

52) ??? anlamadım bunu.

53) eğer hem wifi ve operatör şebeke bağlantısı aktifse cihazın hangi bağlantıyı seçeceği belirsiz. kullanıcı deneyimleri micosoft'un, yazılımın 3g ve wifi varken wifi ağını seçtiği iddiasını doğrulamıyor.

Özellik Sınırlamaları

54) görüntülü arama yok. artık var tango uygulaması ile.

55) sanal klavye için haptic feedback yok. (klavyeye dokunduğunuzda titremesi)

56) swype yok. bazı nokia'cı arkadaşlarım severek kullanıyor bu özelliği.

57) flashplayer desteği yok. bunun olup olmaması çok önemli değil ancak html 5 desteğinin çok az olması bence daha büyük bir sorun.

58) Java uygulama desteği yok.

59) görüşme kaydetme veya uygulaması yok.

60) arama engelleme veya uygulaması yok.

61) ekran görüntüsü alma yok. cihazı ya unlock edeceksiniz ya da ekran görüntüsü alamayacaksınız.

62) otomatik duvar kağıdı değiştirme veya uygulaması yok.

63) tamamen kilitli sistem. bu demek oluyor ki doğrudan donanımla etkileşimde olan uygulamalara izin verilmeyecek.

64) zune music player için ekolayzır yok.

65) fm radyo hoparlöre ses vermiyor.

66) IE metin sığdırma, dosya indirme ve çevrimdışı okuma desteklemiyor. ne kadar da kullanışlı bir tarayıcı.

67) IE tabanlı olanlar dışında üçüncü parti tarayıcılara izin verilmiyor.

68) pdf okuyucu yok. uygulama satın alınması gerekiyor. hayır, adobe reader var ancak dosya düzenleyebilmek için parayla satın alınması gerekiyor.

69) e posta'dan eklenti olarak gelen rar ve zip dosyaları açılamıyor. kısaca rar ve zip gibi sıkıştırılmış dosyaları desteklemiyor.

70) mms üzerinden video gönderilemiyor ve alınamıyor.

71) Office Mobile, smartoffice, quickoffice ve polaris gibi üçüncü parti uygulamalardan daha az özelliğe sahip. (ofis mobile uçuyor kaçıyor diyenlere geliştirici tokadı)

72) google maps ve bing maps abd dışında kullanışsız.

73) e posta zaman etiketi yılı göstermiyor.

74) marketteki uygulamaların indirilebilirliği ülkeden ülkeye büyük değişkenlikler gösteriyor. kullanıcılar tek bir ülkenin marketine muhtaç.

75) abd dışında tüm bing imkanları kullanılamayabiliyor.

76) tüm ses fonksyonları için tek bir ses ayarı. medya oynatımı, zil sesleri alarmlar, oyunlar, bildirimler.

77) eğer telefon uykuya geçerse wifi bağlantısı kopuyor. indirmeniz yarıda kesilebilir. aynı sorun her zaman olmasa da ios'ta da var.

78) konuşurken mesaj gelirse telefonunuza, hangi ses ayarındaysa o ses yüksekliğinde uyarı sesiyle kulaklarınızı çınlatacaksınız. yanlış, iki tane bip sesi geliyor.

79) rehbere eklediğiniz her kişiye sadece bir telefon numarası ekleyebiliyorsunuz. diğer bölmelere yazacağınız numaralar sms almayacak.

80) 3g bağlantısını açmadan mms gönderilemiyor. mms 3g bağlantısı kullanmaz.

81) telefon kapalıyken şarj olmuyor.

82) kablosuz senkronizasyon için şarj aletine bağlı olması gerekiyor. (kablosuzun komik bir tanımı)

83) ekran kapalı iken ses açma kapama tuşları devredışı.

84) telefon uyanınca kilit ekranında gelen sms'in tümünü gösteriyor - gizlilik ihlali. büyük bir eksik değil.

85) telefon kilidini açmadan kapatılıp açılabiliyor. diğer telefonlarda böyle bir şansınız yok. o zaman kilit ekranı koymanın ne mantığı kaldı diye sorarlar adama.

86) bluetooth dosya aktarımı yok. CİHAZI UNLOCK ETMEDİĞİNİZ SÜRECE. symbian ve meego kutudan çıkmış haliyle yapıyor.

87) kodlarını işleyemiyor.

88) Yeni kişiler arama geçmişinden ekleyenemiyor. hayır, böyle bir imkan var.

89) kişilere arama geçmişinden mesaj atılamıyor. hayır, atılabiliyor.

90) arama geçmişinde arama süresi gözükmüyor.

91) arama geçmişinde belirli aramalar silinmiyor. uzun basmayla siliniyor.

92) arama geçmişi aramaları kişiye göre gruplamıyor.

93) arama geçmişi günümüzden daha daha eski aramaların hangi saatte yapıldığını göstermiyor.

94) değişik bildirimlere istediğiniz zil sesini atayamıyorsunuz. yani whats app mesajı mı gelmiş yoksa sms mi gelmiş ayıt edemeyeceksiniz.

95) tercihhlerdeki gibi profiller yok. herkesin kendi profilini yaptığı günleri unutuyoruz.

96) sessiz seçeneği yok. hayır, var.

97) rehberdeki kişileri csv dosyası şeklinde alınamıyor ve gönderilemiyor.

98) smsler bilgisayara yedeklenmiyor. smslerini saklamayı sevenlere bir darbe daha.

99) rehber kişileri sim karda kaydedilmiyor. rehber olarak sim kartı kullanan bir sürü kişi var.

100) alarm sesi değiştirilemiyor. istediğiniz zil sesini koyamıyorsunuz. symbian ve meego...

101) alarm erteleme süresi ayarlanamıyor.

şimdi öncelikle bu çeviriyi karalama olsun diye yapmadım ve eğer oturup okuduysanız maddelerin bir kısmını çürüttüğümü ve düzeltmeler yaptığımı görürsünüz. zaten bu listedeki eksiklerin bir kısmı wp7'den kalma yani bunu derleyen kişi wp7 ve 7.5 eksiklerini birleştirmiş.

arada jailbreak ile unlock olayı birbirne benzetilmiş. hayır canım, jailbreak unlock'tan çok daha kolay ve ücretsiz bir yöntem. unlock bazı yerlerde para ile yapılıyor.

şimdi hepsi yalan çoğu var gibi verip veriştirmizsiniz wp gardiyanlığı yapıp wp kullanmayanlar, iddianızı destekleyebiliyor musunuz? hayır! ama bak ben oturdum araştırdım çevirdim sizlere ve maddelerin en azından 20 tanesini çürüttüm. (ben diyorum bak) biraz da açıklamaya çalıştım. ona rağmen hala komik eksiklikleri olduğu görülüyor sistemin. siz bunlara "ee bu da dert mi gibi yaklaşabilirsiniz ama o kullandığınız n8'lerde c7'lerde bu "önemli olmayan" eksiklikleri nerdeyse hergün kullandığınızın farkında mısınız? belli ki değilsiniz!

bir de symbianı ve meegoyu bu sistem üzerinden kötüleyen akıllılar var. ben bu listeyi araştırıp okuduktan sonra symbian ve meego cennet gibi geldi bana ki gerçek linux'ü nasıl kötüleyek kadar bilgisizlik olur ona ayretten şaşıyorum. bu kadar komik eksiklikler olur mu arkadaş? meego ve symbian buradakilerin hepsini yapabiliyor sınırlama olmadan. ios'u da kötülediğiniz için söylüyorum, ios bu listenin büyük çoğunluğunu jailbreak olmaksızın yapabiliyor.

madem bu kadar iyi biliyorsunuz sistemi, meamo talk'a gidin ve adamla konuşun, bize değil. ki yazıyı getirip buraya koyan da ali abi. bunun konusunu ben açacaktım ancak ben açsaydım halk düşmanı ilan edilirdim.

söyleyeceğim şey ise biz bu sistemi kötülemiyoruz. sizin kötüleme sandığımız şey aslında yine sizin wp'u çok güçlü bir işletim sistemi sanmanızdan göklere çıkarmanızdan kaynaklanıyor. buyrun bakın, yorumlardan birinde kullanıcısı maddelerin çoğu doğru dedi. siz kullanmadan millete saldırmaya kalkıyorsunuz yok o doğru değil yok bu yalan diye!

mesajın bu kısmı büyük olasılıkla silinecek ama çok şükür konu açacak başka bölümler de var.

---------- Eklendi @ 10:56:44 ---------- Yazıldı @ 10:55:25 ----------

piyasada bu kadar kısa sürede güncellenen sürekli güncel tutulan başka sistem gösterin bana?

ios var.

• Beğen
Tepkiler: mert_1047
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Öncelikle eline sağlık Serdar abi.. Ama burdaki eksiklerin aşşa yukarı 20 tanesi symbianda da yok geçmiş aramaların süresini göstermemesi gibi.. Unlock olayına gelince de jailbreak i herkes yapamadığı gibi unlock u da yapamayacak.. Ve piyasada 30 TL ye jailbreak yapan tonlarca insan var ve bi çok kişi de böyle yaptırıyor. Son derece de objektif değerlendirmişsin tekrar eline sağlık.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Evet ellerine sağlık.

theposies

theposies

Üye
saol çevidiğin için

pRime.

pRime.

Üye
Öncelikle eline sağlık Serdar abi.. Ama burdaki eksiklerin aşşa yukarı 20 tanesi symbianda da yok geçmiş aramaların süresini göstermemesi gibi.. Unlock olayına gelince de jailbreak i herkes yapamadığı gibi unlock u da yapamayacak.. Ve piyasada 30 TL ye jailbreak yapan tonlarca insan var ve bi çok kişi de böyle yaptırıyor. Son derece de objektif değerlendirmişsin tekrar eline sağlık.

gayet de gösteriliyor tüm arama geçmişinde aramaya tıkladığında. symbianda hepsi var madde madde sıralamaya gerek yok. madem 20 tanesi yok hangilerinin olduğunu yaz da onların olduğunu bir bir göstereyim olur mu?

unlock olayını telefonculara göre söylemedim. internet üzerinden bu işi parayla yapan siteler var. bunların başı microsoft ve 99 dolar istiyor unlock için. başka siteler ise 10 dolara yapıyor bu işi. artık ücretsiz olarak da yapılabiliyor ama jailbreak unlock'tan çok daha basit bir yöntemdir. :oke:

Üst Alt