Tavsiye Windows Phone Power Tools Telefonumu Bulmuyor

Sponsorlu Bağlantılar

CyberBandit

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone Power Tools Telefonumu Bulmuyor
Herkese merhaba, bir sorum olacak, şöyle ki:
Windows 7 32-bit kullanıyorum, unlock yapmak için SDK 8.0 Lite yükledim Register yapabildim. Ama Windows Phone Power Tools telefonumu görmüyor. Bazı sitelerde Visual Studio filan gibi şeyler gördüm, yüklemem gerekiyor mu? Bu arada WPPT'yi yüklerken şuradakine benzer bir sorun yaşadım, ben de linkten hazır olarak dosyaları indirip masaüstüne attım, çalıştırdığımda ise cihazımı(Lumia 625) tanımadı.
Şimdiden teşekkürler.

byibo

byibo

Üye
Herkese merhaba, bir sorum olacak, şöyle ki:
Windows 7 32-bit kullanıyorum, unlock yapmak için SDK 8.0 Lite yükledim Register yapabildim. Ama Windows Phone Power Tools telefonumu görmüyor. Bazı sitelerde Visual Studio filan gibi şeyler gördüm, yüklemem gerekiyor mu? Bu arada WPPT'yi yüklerken şuradakine benzer bir sorun yaşadım, ben de linkten hazır olarak dosyaları indirip masaüstüne attım, çalıştırdığımda ise cihazımı(Lumia 625) tanımadı.
Şimdiden teşekkürler.
bunları dene bir istersen @berke581

Windows 7&8'li Bilgisayarlara "SDK8.0 Lite" kurma:

Not1: Eğer kurulum sırasında "Connectivity.dll" hatası alıyorsanız, lütfen SDK Lite'i kurmadan önce bilgisayarınızda .NET Framework 4.5.1'in kurulu olduğundan emin olun. (Kurulu değilse şuradan indirin: )

Not2: Eğer SDK'daki araçlardan birinde "IpOverUsbSvc" hatası alıyorsanız ve bilgisayarınızı zaten yeniden başlattıysanız, telefonunuzu başka bir USB'ye bağlayarak telefonunuzun driverlarını yeniden yüklenmesini veya Windows Update'in söz konusu driverları indirmesini sağlayın.

Not 3:programın telefonu görmediği durumlarda yükelenecek driver:

WP POWER TOOLS u çalıştıramayanlar(yükleyemeyenler)için dosyalar :

Oyunlar İçin : Çoklu Paylaşım - Developer Unlock Telefonlar İçin Oyunları Paylaşalım - MaxiCep

Güvenilir Xap İndirme Siteleri :

• Beğen
Tepkiler: CyberBandit

CyberBandit

Üye
    Konu Sahibi
Hepsini önceden de denedim.
"XAP Deployer" programında ise, açarken "Sequence contains no elements" şeklinde bir hata veriyor, tamam diyince de açılıyor program. Açılınca yüklemeye kalktığımda, yine telefonumu bulmuyor. Bu arada programın tam nasıl kullanıldığını da bilmiyorum, anlatırsanız sevinirim.
Windows Phone Power Tools için de, aygıt yöneticisinden üzerinde ünlem olan WinUSB driverlerini sürücü yazılımını güncelleştir diyip yüklettim önceden, şu an ünlem yok, ama tekrar verdiğiniz linkten yüklemek gerekir mi? Gerekiyorsa nasıl yükleyeceğimi söyler misiniz?
Önceki sorunu çözdüm, ama şimdi 0x81030110 kodlu hatayı alıyorum deploy sırasında. İnternetten araştırdığıma göre, WMAppManifest.xml adlı dosyayı bulup değişiklikler yapmam gerekiyor sanırım, ama bu dosyayı nasıl bulabileceğimi bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

byibo

byibo

Üye
arkadaşım @berke581 bence sen bilgisayarında mevcut olan kurulum (mini skd8 lite usb driwer sürücüleri powertools sorunları dosyalarını) silip yada kaldırıp yeniden yükleyiniz sorun düzelecektir.

• Beğen

CyberBandit

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım @berke581 bence sen bilgisayarında mevcut olan kurulum (mini skd8 lite usb driwer sürücüleri powertools sorunları dosyalarını) silip yada kaldırıp yeniden yükleyiniz sorun düzelecektir.
Aslında sorun NBA JAM'deymiş sanırım, çünkü GTA: San Andreas'ı deploy edebildim. Güncel ve çalışan bir Patched NBA JAM var mıdır?

byibo

byibo

Üye
Aslında sorun NBA JAM'deymiş sanırım, çünkü GTA: San Andreas'ı deploy edebildim. Güncel ve çalışan bir Patched NBA JAM var mıdır?
sorunun çözüldüğüne sevindim istediğine gelince burdan ancak konun uygun yerde olması şart kurallar gereği :tebessüm:

• Beğen

CyberBandit

Üye
    Konu Sahibi
sorunun çözüldüğüne sevindim istediğine gelince burdan ancak konun uygun yerde olması şart kurallar gereği :tebessüm:
Bunu önceden de denemiştim sanırım, bir sorun var galiba ".xap" dosyasında. Siz denediniz mi?
İkinci bir sorum daha olacak, herhangi bir deploy programı ile doğrudan SD Card'a deploy etmek mümkün müdür?
@byibo

byibo

byibo

Üye
Bunu önceden de denemiştim sanırım, bir sorun var galiba ".xap" dosyasında. Siz denediniz mi?
İkinci bir sorum daha olacak, herhangi bir deploy programı ile doğrudan SD Card'a deploy etmek mümkün müdür?
@byibo
ilk sorun yok ben daha önceden bu oyunu kurmadım telefonuma ama senin yaptığın unlock hangisi (2 adet olan mı yoksa 10 adet ) oyunu kurmanda hata alıyorsan yükleme hakkın dolmuş olabilir
bildiğim kadarıyla doğrudan sd karta yükleme yok telefondan taşıyarak yapabiliyorsun

• Beğen

CyberBandit

Üye
    Konu Sahibi
ilk sorun yok ben daha önceden bu oyunu kurmadım telefonuma ama senin yaptığın unlock hangisi (2 adet olan mı yoksa 10 adet ) oyunu kurmanda hata alıyorsan yükleme hakkın dolmuş olabilir
bildiğim kadarıyla doğrudan sd karta yükleme yok telefondan taşıyarak yapabiliyorsun
2 adet olan, ama dolmadığından eminim. Hata kodum da şudur 0x81030110. Yani WMAppManifest.xml hatası sanırım, bu da ".xap" dosyasından kaynaklı sanırım. Diğer cevabın ise teşekkürler :).

byibo

byibo

Üye
2 adet olan, ama dolmadığından eminim. Hata kodum da şudur 0x81030110. Yani WMAppManifest.xml hatası sanırım, bu da ".xap" dosyasından kaynaklı sanırım. Diğer cevabın ise teşekkürler :).
önemli değil ama istersen yedekleme yapıp telefonu resetle sonra depolama depolama birimini sd kartı seç diğer yüklü olan uygulamalar silinsin mi sorusuna evet deyip yeniden yüklemeyi dene istersen ama WMAppManifest.xml dosyasında telefonunda ve sd kartta yer alan uygulama oyunların ayarları yada çerez gibi loglar mevcut diye biliyorum ben

• Beğen

CyberBandit

Üye
    Konu Sahibi
önemli değil ama istersen yedekleme yapıp telefonu resetle sonra depolama depolama birimini sd kartı seç diğer yüklü olan uygulamalar silinsin mi sorusuna evet deyip yeniden yüklemeyi dene istersen ama WMAppManifest.xml dosyasında telefonunda ve sd kartta yer alan uygulama oyunların ayarları yada çerez gibi loglar mevcut diye biliyorum ben
Tam olarak anlayamadım, eğer zamanınız varsa biraz daha açıklayıçı anlatabilir misiniz?

byibo

byibo

Üye
Tam olarak anlayamadım, eğer zamanınız varsa biraz daha açıklayıçı anlatabilir misiniz?
tabiki telefonundan yedekleme yapıp sonrada aynı işlemi hafıza kartı içinde aynı işlemi yapıp birde böyle dene istersen

• Beğen

CyberBandit

Üye
    Konu Sahibi
tabiki telefonundan yedekleme yapıp sonrada aynı işlemi hafıza kartı içinde aynı işlemi yapıp birde böyle dene istersen
Peki bu şekilde sistem dosyaları SD Card'da mı olacak?(Çünkü o zaman yine olmuyor, gerçi SD Card'ımı yenilersem problem kalmaz ama.) Yani amacım şudur ki,(yabancı site olduğu için link vereceğim, sakıncası olmaz inşallah) gibi oyundan atmayı azaltmak.

byibo

byibo

Üye
Peki bu şekilde sistem dosyaları SD Card'da mı olacak?(Çünkü o zaman yine olmuyor, gerçi SD Card'ımı yenilersem problem kalmaz ama.) Yani amacım şudur ki,(yabancı site olduğu için link vereceğim, sakıncası olmaz inşallah) gibi oyundan atmayı azaltmak.
şöyle arkadaşım sistem dosyaları telefonda kalıyor sadece sistemin izin verdiği yada uygulama geliştiricisi izin verdiği uygulamaları sd karta taşıyabiliyoruz örneğin whatsapp messenger gibi uygulamalar sd karta yüklenemiyor .
verdiğin linki inceledim oyunu kurabilmen için 4 gb boş yer olması şart oyun yüklendikten sonra en az 1.2gb yer olması lazımmış anladığım kadarıyla oyun sd karta yüklenemiyor

• Beğen

CyberBandit

Üye
    Konu Sahibi
şöyle arkadaşım sistem dosyaları telefonda kalıyor sadece sistemin izin verdiği yada uygulama geliştiricisi izin verdiği uygulamaları sd karta taşıyabiliyoruz örneğin whatsapp messenger gibi uygulamalar sd karta yüklenemiyor .
verdiğin linki inceledim oyunu kurabilmen için 4 gb boş yer olması şart oyun yüklendikten sonra en az 1.2gb yer olması lazımmış anladığım kadarıyla oyun sd karta yüklenemiyor
Çok teşekkür ettim :), konu kilitlenebilir. Başka oyunlara bakacağım.
Bu arada deploy etmeden önce ya da o 2.5 GB'lık indirmeden önce 2.5 GB yer açınca iniyor ve oynanabiliyor ama oyundan atıyor)

skynet

Üye
Evet ben bir kaç defa denedim ama kısa süre içinde oyundan atıyor

• Beğen
byibo

byibo

Üye
Çok teşekkür ettim :), konu kilitlenebilir. Başka oyunlara bakacağım.
Bu arada deploy etmeden önce ya da o 2.5 GB'lık indirmeden önce 2.5 GB yer açınca iniyor ve oynanabiliyor ama oyundan atıyor)
Evet ben bir kaç defa denedim ama kısa süre içinde oyundan atıyor
önemli değil ancak kurulumdan sonra oyun ayarlarından set ayarı 0 grafik ayarlarıda 7.seviyede ayarlamak gerekiyormuş isterseniz bir deneyin

• Beğen

CyberBandit

Üye
    Konu Sahibi
Tekrar teşekkür ettim :).
önemli değil ancak kurulumdan sonra oyun ayarlarından set ayarı 0 grafik ayarlarıda 7.seviyede ayarlamak gerekiyormuş isterseniz bir deneyin
Bir de bir şey soracağım, 7. seviye derken, tam ne olarak ayarlayacağımı anlayamadım, biraz önce tekrar kurdum oyunu.
@byibo

Son düzenleme:
byibo

byibo

Üye
kendim oyunu kuramadığım için tam olarak bilmiyorum ama verilen linkteki kaynakta aynen onlar yazıyordu oyun ayarlarından grafik ayarlarına bir bak istersen @berke581

Üst Alt