İpucu Windows Phone - Bilgileri Ve Sorunları Burada Paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

serinaga

serinaga

Üye
Bazı durumlarda, cep telefonumuzda sıfırlama veya yeni yükleme yaptığımızda harita weritabanının kaybolduğunu görürüz.
Bu veritabanını yeniden yüklemek kimilerimiz için hem zaman hem de internet kaybına neden olabiliyor.
Kullandığınız sistem(yapı) izin veriyor ise hirata veritabanının kullanım yerini SD KART olarak belirleyin veya işaretleyin.
Ardından da sıfırlama olduğunda tekrar aynı yeri referans olarak gösterdiğinizde haritalar veritabanının yeniden yüklemenize gerek kalmaz.

Çok doğru, ben zaten hep hafıza kartına atarım, çünkü veri tabanı sadece Türkiye olarak yaklaşık 500-600 Mb. civarında

mTalk'tan gönderildi

Krnl386

Krnl386

Üye
Arkadaşlar Merhaba

Skype sanırım artık çalışmıyor? Kullananlar bilgi verebilir mi?

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Arkadaşlar Merhaba

Skype sanırım artık çalışmıyor? Kullananlar bilgi verebilir mi?
Günaydın, herkese iyi seneler..Skype bende kurulu ama hiç kullandığım yok, uygulama gayet rahat açılıyor ama kullanma anlamında bir deneyimim yok maalesef.(lumia 1520 kararlı yapı)

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi

Krnl386

Krnl386

Üye
Evet, sorun çözüldü. 1 haftaya yakın ne mesaj geliyordu ne de gönderebiliyordum. Kaldırdım tekrar yükledim. Şuan bir sorun yok. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: erhanercan
sahanemir

sahanemir

Üye
Goggle bileşenleri de öyle. Olsa keşke..

mTalk'tan gönderildi

teknognc

teknognc

Üye
çok ilginçtir şimdi fark ettim, inprivate sekme açınca sorunsuz giriyor hepsine

Aynen bende de hücresel veride değil de wifiye bağlandığım zaman giremiyordum. Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi inprivate yapınca giriyor.

flutewoddy

flutewoddy

Üye
Telefonun yazı tipini değiştirmek mümkün mü acaba ?

furyzer0

furyzer0

Üye
Telefonun yazı tipini değiştirmek mümkün mü acaba ?
Registiry ayarları ile oynayarak değiştirmek mümkündür ama hangisidir bilmiyorum.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Bagırov17

Bagırov17

Üye
nokia lumia 520 hay day nasil indire bilirim

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
SKYPE hala iyi bir duruma getirilmek için çalışılıyor.. Atı alan Üsküdar'ı geçmez ise...
Görüntülü konuşma
Mesajlaşma
ve bir çok şeyi tek bir yapıda birleştirmek istiyorlar..
Ancak, skype de görüntülü konuşma konusunda insanı çok zora sokuyorlar...
Oysa WhatsApp veya OoVoo 'ya baksalar bu kadar uğraşmaya, kasmaya gerek kalmadan çözecekler..
Yok kontür al, yok karşı taraf seni eklesin, yok SKYPE ID numarası ile çağrı at vs.. vs..

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve teknognc
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar. Benim Microsoft hesabımla ilgili EŞİTLENİYOR sorunum hala devam etmekte ve artık bu sorun gerçekten canımı çok sıkmaya başladı ve de bu sorunu bir türlü çözemiyorum. Cihazı sıfırladım, denime geri döndürdüm ne denedi isem çözüm yok birde bu sorun sadece bende mi merak ediyorum. Bu eşitlenme sorunu yüzünden %100 olan şarjım çok az kullanmama rağmen %40 a düşüyor. ms ye geri bildirim yaptım ama herhangi bir çözüm sunacağını hiç sanmıyorum gerçi.

serinaga

serinaga

Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar. Benim Microsoft hesabımla ilgili EŞİTLENİYOR sorunum hala devam etmekte ve artık bu sorun gerçekten canımı çok sıkmaya başladı ve de bu sorunu bir türlü çözemiyorum. Cihazı sıfırladım, denime geri döndürdüm ne denedi isem çözüm yok birde bu sorun sadece bende mi merak ediyorum. Bu eşitlenme sorunu yüzünden %100 olan şarjım çok az kullanmama rağmen %40 a düşüyor. ms ye geri bildirim yaptım ama herhangi bir çözüm sunacağını hiç sanmıyorum gerçi.

Bir ara bende de olmuştu, çok ilginçtir ki kendi kendine düzeldi, ama inanılmaz şarj sömürüyor, az kalsın yeni bir Microsoft hesabı alacaktım, ben PC tarafında felan epeyce karıştırmıştım, nasıl çözüldü bilemiyorum ama Microsoft hesap ayarlarınızı PC tarafında bir kontrol edin isterseniz.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
pc de eşitlemeyi kapattım zaten ama yine devam ediyor.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Registiry ayarları ile oynayarak değiştirmek mümkündür ama hangisidir bilmiyorum.
Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]
Ayarlara giriniz ve "YAZI" şeklinde aratma yaparak gelen menüye giriş yaptıktan sonra deneme yanılma yoluyla yazdıklarınızı kontrol ediniz.

Krnl386

Krnl386

Üye
Arkadaşlar Acil Yardım ;

Rehberimdeki kişiler senkronize olamadığı için, pc'den Outlook hesabımı açtım, normal rehberimde ki kişileri silmeden önce yedekledim. Kişiler sekmesinde yer alan Facebook kişileri yedeklememiştim.
Kişilere tıklayıp tüm kişileri sildim. Rehberde ki kişileri geri yükledim ama facebook kişileri sekmesine geldiğimde kişiler indiriliyor diyor öylece kalıyor. Facebook kişileri tekrar gelir mi? Not : Bu işlemleri Pc'den yaptım.

teknognc

teknognc

Üye
Arkadaşlar Acil Yardım ;

Rehberimdeki kişiler senkronize olamadığı için, pc'den Outlook hesabımı açtım, normal rehberimde ki kişileri silmeden önce yedekledim. Kişiler sekmesinde yer alan Facebook kişileri yedeklememiştim.
Kişilere tıklayıp tüm kişileri sildim. Rehberde ki kişileri geri yükledim ama facebook kişileri sekmesine geldiğimde kişiler indiriliyor diyor öylece kalıyor. Facebook kişileri tekrar gelir mi? Not : Bu işlemleri Pc'den yaptım.
Merhaba. Facebook kişileri telefonda facebook uygulamasında giriş yaptığın zaman otomatik olarak Kişiler listene eklenir.(pcde de olabilir denemedim). Yani zaten yedeklenmiyor, facebooktan içe aktarılıyor. Bi telefondan deneyebilirsiniz.

Krnl386

Krnl386

Üye
Merhaba. Facebook kişileri telefonda facebook uygulamasında giriş yaptığın zaman otomatik olarak Kişiler listene eklenir.(pcde de olabilir denemedim). Yani zaten yedeklenmiyor, facebooktan içe aktarılıyor. Bi telefondan deneyebilirsiniz.
Bunu zaten denedim. Hotmail hesabıma giriş yaptığımda, kişiler dediğimde normal rehberim var ama sol taraftaki sekmelerde yer alan Facebook Kişileri ya da Skype kişileri bölümlerine girdiğimde kişiler indiriliyor uyarısı vardır. Dünden beri böyle.
Yukarıda sorunum için arkadaşlar, birisi Hotmail hesabına girerek, kişiler sekmesine girip kontrol edebilir mi? Demek istediğim alanı anlayacaksınız. Kişiler>Sol tarafta Kişiler, Facebook Kişileri> Skype Kişilerini göreceksiniz. İşte bu alanlara girdiğimde kişiler indiriliyor denilmektedir.

Krnl386

Krnl386

Üye
Bunu zaten denedim. Hotmail hesabıma giriş yaptığımda, kişiler dediğimde normal rehberim var ama sol taraftaki sekmelerde yer alan Facebook Kişileri ya da Skype kişileri bölümlerine girdiğimde kişiler indiriliyor uyarısı vardır. Dünden beri böyle.
Yukarıda sorunum için arkadaşlar, birisi Hotmail hesabına girerek, kişiler sekmesine girip kontrol edebilir mi? Demek istediğim alanı anlayacaksınız. Kişiler>Sol tarafta Kişiler, Facebook Kişileri> Skype Kişilerini göreceksiniz. İşte bu alanlara girdiğimde kişiler indiriliyor denilmektedir.
Bu sorunumla ilgili bir makaleye ulaştım, ama bununla bir ilgisi gerçekten var mı orasını pek anlayamıyorum.
Not : Alıntıdır.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Facebook Connect artık kullanımda değil
Şunlara Uygulanır: Outlook 2013 Office 365 İş için web’de Outlook Outlook.com OneDrive Diğer... Daha az

Facebook, kendi Grafik API’sinde Microsoft uygulama ve hizmetlerini etkileyecek bir güncelleştirme yaptı. Facebook’un Grafik API’si, Microsoft hesabınızı Facebook’a bağlamak için kullandığımız araçtır. Facebook arkadaşlarınızdan kişi bilgilerini Outlook.com’a ve Windows Kişiler uygulamasına getirir, söz konusu kişilerin güncelliğini korur ve Fotoğraf Galerisi, Movie Maker ve OneDrive.com gibi uygulama ve hizmetlerde Facebook’ta paylaşma seçenekleri sağlar. Bu özelliklere toplu olarak Facebook Connect diyoruz.

Bu değişiklikler dolayısıyla, Facebook Connect özellikleri artık desteklenmeyecek. Bu makalede, bu değişikliklerin bağlantılı uygulama ve hizmetlerinizi nasıl etkileyeceği açıklanır.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yeminle şaka gibisin ya Microsoft. Yatacak yerin yok!!!

Casper Via A1 de bölge dil değişmeden Corrtanayı çalıştırdım. Lumia 1520 de bölge dil değişmeden çıkmıyor!!!

Casper VIA A1 android üzerinde Cortana

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, ademoz05, bozkirdangelen ve 1 kişi daha

Üst Alt