Haber Windows Phone 8.1 Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

nsren

nsren

Üye
Mevcut uygulamalar WP8.1'de de çalışacağı için sorun teşkil etmeyecektir.
Ancak gelecek sistem değişiklikleri sonrası "uyumsuz" duruma düşen bazı uygulamalar olabilir, onlar için illa ki güncelleme gerekecektir.

Bunun dışında, yeni eklenecek özelliklere göre bazı uygulamalara eklemeler yapılması söz konusu olacağından, WP8.1 sonrası "güncelleme yağmuru" da başlayabilir.
(Örneğin geliştiricilerin yaptıkları rehber uygulamaları cevapsız çağrılar ile gelen-giden arama kayıtlarına erişemiyordu, bu yüzden sadece kendilerinden yapılan aramaları gösterebiliyorlardı. Şimdi WP8.1 ile bu uygulamaların söz konusu kayıtlara erişmesine izin verilirse, geliştiriciler de rehber uygulamalarını bunu temin edecek şekilde güncelleyeceklerdir.)

WP8.1 güncellemesinin gelecek olması, şu anki güncellemelerin akışını etkilemez bence :oke:

haklısınız ama,sanırım artık uzantılar da değişiyor kök dosya olarak. Eğer şimdi güncelleme yapılırsa (uygulamalara) bir de 8.1 çıktığında mecburen yine güncelleme yapacaklar. Bu zahmete katlanmamak için bekleniyor olabilir mi diye düşündüm. Faka sizin de dediğiniz gibi,güncelleme sonrası büyük hareketlilik olacak gibime geliyor markette:)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
haklısınız ama,sanırım artık uzantılar da değişiyor kök dosya olarak. Eğer şimdi güncelleme yapılırsa (uygulamalara) bir de 8.1 çıktığında mecburen yine güncelleme yapacaklar. Bu zahmete katlanmamak için bekleniyor olabilir mi diye düşündüm. Faka sizin de dediğiniz gibi,güncelleme sonrası büyük hareketlilik olacak gibime geliyor markette:)

Yeni yazılan uygulamalar appx olacak. (WP8.1 SDK ile)
Ancak mevcut (WP8.0 SDK ile yazılmış) xap uzantılılar da WP8.1'de çalışacak, geliştirici ille de sırf uzantıyı değiştirmek için güncelleme yayınlamak zorunda değil. Eğer sistem güncellemesinde, kendi uygulamasını ilgilendiren bir yenilik gelmezse, herhangi bir güncelleme yapmayabilir de...

nsren

nsren

Üye
Yeni yazılan uygulamalar appx olacak. (WP8.1 SDK ile)
Ancak mevcut (WP8.0 SDK ile yazılmış) xap uzantılılar da WP8.1'de çalışacak, geliştirici ille de sırf uzantıyı değiştirmek için güncelleme yayınlamak zorunda değil. Eğer sistem güncellemesinde, kendi uygulamasını ilgilendiren bir yenilik gelmezse, herhangi bir güncelleme yapmayabilir de...

şimdi aklımdaki karmaşa biraz çözüldü. Ama şunu düşünüyorum özellikle bildiğim ve okuduğum kararı ile api desteği artacak ve uygulamalırın sisteme erişme izni artmış olacak. Uygulama yapımcıları da ne kadar erişim izni olduğunu tam olarak bilmedikleri için 8.1'in çıkmasını bekliyor olabilirler mi ?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
şimdi aklımdaki karmaşa biraz çözüldü. Ama şunu düşünüyorum özellikle bildiğim ve okuduğum kararı ile api desteği artacak ve uygulamalırın sisteme erişme izni artmış olacak. Uygulama yapımcıları da ne kadar erişim izni olduğunu tam olarak bilmedikleri için 8.1'in çıkmasını bekliyor olabilirler mi ?

Şimdi şöyle düşünelim.

Bir batarya uygulaması geliştiricisi, (mevcut SDK'nın sağladığı) "imkanlar" dahilinde elinden geleni yapmış ve verebileceği güncellemeleri vermiş. Bu geliştirici zaten (herhangi bir hata ya da sorun olmadığı sürece) WP8.1'e kadar yeni bir güncelleme vermeyecektir. Ancak WP8.1 ile "batarya güncelleme süresinin daha sık olmasına izin verileceğinden" illa ki hemen uygulamasının özelliklerini (ve tabi özelliklerini güncellemişken uzantısını da) WP8.1'e göre güncelleyecektir.

Şimdi de bir oyun düşünelim, WP8.1'le bu oyunun işine yarayacak bir özellik gelmeyecek olsun.
Ancak geliştirici oyuna yeni bir level ekleyecek. Sizce WP8.1'i bekler mi?

Demem o ki, ne olursa olsun "WP8.1'in gelecek olması" şu an verilecek güncellemeler veya bu güncellemelerin hızı üzerinde hiçbir etki doğurmaz.

Ancak yukarıda da söylediğim gibi, WP8.1'den sonra güncelleme hız ve sayısının artacağına kesin gözüyle bakabiliriz :oke:

Şu an her gün 5 güncelleme alıyorsak, muhtemelen uygulamasına (yeni api'lerin sağladığı imkanlarla) ek özellikler ekleyen veya yeni sisteme uyarlayan geliştiriciler sebebiyle bu sayı günlük 10'a çıkacak kimbilir.

Bekleyip görelim ;)

nsren

nsren

Üye
Şimdi şöyle düşünelim.

Bir batarya uygulaması geliştiricisi, (mevcut SDK'nın sağladığı) "imkanlar" dahilinde elinden geleni yapmış ve verebileceği güncellemeleri vermiş. Bu geliştirici zaten (herhangi bir hata ya da sorun olmadığı sürece) WP8.1'e kadar yeni bir güncelleme vermeyecektir. Ancak WP8.1 ile "batarya güncelleme süresinin daha sık olmasına izin verileceğinden" illa ki hemen uygulamasının özelliklerini (ve tabi özelliklerini güncellemişken uzantısını da) WP8.1'e göre güncelleyecektir.

Şimdi de bir oyun düşünelim, WP8.1'le bu oyunun işine yarayacak bir özellik gelmeyecek olsun.
Ancak geliştirici oyuna yeni bir level ekleyecek. Sizce WP8.1'i bekler mi?

Demem o ki, ne olursa olsun "WP8.1'in gelecek olması" şu an verilecek güncellemeler veya bu güncellemelerin hızı üzerinde hiçbir etki doğurmaz.

Ancak yukarıda da söylediğim gibi, WP8.1'den sonra güncelleme hız ve sayısının artacağına kesin gözüyle bakabiliriz :oke:

Şu an her gün 5 güncelleme alıyorsak, muhtemelen uygulamasına (yeni api'lerin sağladığı imkanlarla) ek özellikler ekleyen veya yeni sisteme uyarlayan geliştiriciler sebebiyle bu sayı günlük 10'a çıkacak kimbilir.

Bekleyip görelim ;)

detaylı açıklama için gerçekten teşekkür ederim. Demek oluyor ki, 8.1 ile yüzümüz baya gülecek. Bir de şu 1020 nin fiyatı düşerse bak sen o zaman :) ağustos gibi 820 yi verip onu almayı istiyorum çünkü.

sekajmer

sekajmer

Üye
Yoksa Siz Hala Windows Phone 8 mi ? :kop:

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Biliyorum ama burda yenile butonunu ayrı bir yere almışlar, şu anda sadece bir buton kullanabiliyoruz o barda ama videoda görüldüğü gibi 8.1 de iki buton kullanmak mümkün :)
videoyu şimdi izledim ve bahsettiğin durumu şimdi anladım :) adres çubuğuna gömmüşler yenile butonunu :oke: dün izlememiştim yatmadan önce yorumları okumuştum sadece o yüzden eksik anlamışım dediğini, neyse yine de bu bilgiden faydalanan bi arkadaşımız oldu :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Uygulama güncellemeleri Windows Phone 8.1'le birlikte bir kaç boyunca oldukça hızlanacak. Çünkü Windows Phone 8.1'de görev yöneticisi sistemi değişiyor. Bu nedenle geliştiricilerin uygulamayı kapatmak için geri tuşuna hata kodu atayarak sağladıkları kapatma artık sadece görev yöneticisinden yapılacak.

Bu hata kodunu kaldırıp geri tuşuna uygulamayı askıya alma görev yöneticisine de kapatma komutu eklenmesi gerekeceğinden mağazadaki uygulamalara hızlı bir şekilde güncellemeler gelmeye başlayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: sekajmer, SLH.55 ve nsren
Serhan

Serhan

Üye
----- Sildim

Serhan

Serhan

Üye
Cortana Video Daha önce payalşıldımı bilmiyorum ????
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
İşte İstediğim buydu yessssssss :D
Daha önce yayınlandıysa forumda özür dilerim görmemişim :

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve sekajmer
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
bu tema ayarı gerçekse süpperrrrrrrrrrrrr, tek eksik resim seçememe olmuş ama olsun bu da bi gelişme :)

• Beğen
Tepkiler: Serhan
sekajmer

sekajmer

Üye
sesli asistana aşık oldum galiba :D :D

• Beğen
narnia16

narnia16

Üye
Cortana ve tema ayarı fake arkadaşlar hepsi daha önce verilmişti.

sekajmer

sekajmer

Üye
  • Beğen
PureFood

PureFood

Üye
Yav korktuğum nokta şu, bütün ilgili Androidli Nokia'lara yöneldi. Windows Phone'un geleceği umarım sallanmaz, korkmaya başladım açıkçası. Bişeyler deyin benim gibi düşünen var mı ? Ben nerede Android varsa uzak kaldım, yakınlaştım bazen ama hiç bulaşmadım. Şimdi benim gönülden sevdiğim markam Android işine el atıyor. Uzaktan da olsa. Düşüncelerinizi paylaşın arkadaşlar.

Üst Alt