Haber Desteklenmeyen Modellere Windows 10 Mobile Güncellemesi için Kapı Aralanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Desteklenmeyen Modellere Windows 10 Mobile Güncellemesi için Kapı Aralanıyor
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bir çok takipçimiz Lumia 920, Lumia 820, Lumia 1020 ve Lumia 1320 gibi Windows Phone 8.1 akıllı telefonlarına Windows 10 Mobile güncellemesi verilmemesi nedeni ile hayal kırıklığı yaşamıştı. Forum sayfamızda bu cihazlara Windows 10 Mobile güncellemesini yüklemenin farklı metotları paylaşılmış olsa da çoğu kullanıcı bu kadar zahmete bulaşmak istemedi. Fakat yeni gelen bilgilere göre artık desteklenmeyen cihazlar için Windows 10 Mobile güncellemesini yüklemek de -tırnak içinde- çocuk oyuncağı denilebilecek kadar kolay olabilir.

Bilindiği üzere destekleyen Windows Phone 8.1 akıllı telefonlara Windows 10 Mobile güncellemesi yükleyebilmek için Yükseltme Danışmanı uygulamasını yüklemek ve uygulama üzerinden güncelleme uyumluluğu kontrolü yapmak gerekiyor. Başlarda bir çoğumuz güncelleme yapmak için ekstra bir uygulamanın varlığına ihtiyaç duyulmasını eleştirmiştik. Bu konuda yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

Rivayet odur ki Yükseltme Danışmanı uygulaması, Microsoft tarafından Windows 10 Mobile güncellemesi dışında bırakılan cihazların Windows 10 Mobile güncellemesini yüklenmesini önlemek için kullanılmış. Yani güncelleme yüklemek için kullanılan bu uygulama, listede olmayan cihazların Windows 10 Mobile güncellemesini almasını engelliyor. Fakat yeni gelen bazı bilgilere göre uygulamada eski cihazların Windows 10 Mobile güncellemesini almasının sağlandığı bir arka kapı bulunmuş.

Windows geliştiricisi ve aynı zamanda Microsoft Beta tester olan bir kullanıcı Windows Fotoğraflar uygulamasının aynı zamanda bazı ekstra özellikleri aktif etmek için gizli bir anahtar olarak kullanıldığını iddia ediyor. Fakat bu özelliklerin neler olduğunu ve nasıl yapılabildiğini belirtmiyor. Bir tanesi hariç!

İddiaya göre Windows Fotoğraflar uygulamasında "kayıtlı resimler" klasörüne kaydedilen bir dosya sayesinde Windows Yükseltme Danışmanı uygulamasının devre dışı bırakıldığı ve Microsoft tarafından desteklenmeyen modellere de Windows 10 Mobile güncellemesi kurulabildiği belirtiliyor. Tabi o klasör şimdilik paylaşılmadı. Konuyla ilgili gelişmeleri takip ediyorum. Herhangi bir gelişme olursa buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, versino2, cemil baba ve 12 diğerleri

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
ne kadar da güzel haberler bunlar :)

furyzer0

furyzer0

Üye
Benim için bir anlamı yok ama olursa sevinecek çok kişi vardır bu forumda.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

serinaga

serinaga

Üye
Bazı hususlar deşifre olmaya başlamış anlaşılan ...

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Belkide kendileri müsaade ettiler
Ama inşallah olur

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Eşimde 1520 var ona bile gelmedi ne zaman gelecek gelene kadar hayal sanki

0MG90

0MG90

Üye
İnşallah paylaşırlar da kolayca yükleriz ya.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Gelmeyen ne bu arada Windows 10 Mobile güncellemesi mi?
gelmedi abi yada farklı bir yolu vardı da biz yapmadık uzun zamandır da takip edemiyorum geldiyse nasıl yüklenecek güncelleme geldi diye kendi yüklemiyor mu ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
gelmedi abi yada farklı bir yolu vardı da biz yapmadık uzun zamandır da takip edemiyorum geldiyse nasıl yüklenecek güncelleme geldi diye kendi yüklemiyor mu ?
Mağazadan "Update Advisor" uygulamasını indir. Uygulamayı açıp yönergeleri takip et. Güncelleme direk Windows Update üzerinden gelmiyor. Update Advisor ile yapman lazım.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Mağazadan "Update Advisor" uygulamasını indir. Uygulamayı açıp yönergeleri takip et. Güncelleme direk Windows Update üzerinden gelmiyor. Update Advisor ile yapman lazım.
Abi kullanımda bir sorun varmı telefon aptallamasın sonra

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Abi kullanımda bir sorun varmı telefon aptallamasın sonra
Ben Lumia 930 kullanıyorum hiç bir sorun yok. Onun dışında Lumia 1520 de Windows 10 Mobile güncellemesinin en iyi çalıştığı cihazlardan biri. Hiç düşünme yükle derim ben

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Eşimde 1520 var ona bile gelmedi ne zaman gelecek gelene kadar hayal sanki

Yükseltme Danışmanı

bunla w10 kararlı sütümü yükle. İnsider ayarların kapalı kalsın. İlla yenilikleri göreceğim dersen slow (yavaş) halkadan yeni sürümleri de test edebilirsin. Ben 1520 ile fast (hzlı) insider sürümleri alıyorum. Telefon nerdeyse yarısı ingilizce oldu :);)

versino2

versino2

Üye
Çok güzel bir haber bu. 925 le birlikte sabırsızlıkla bekliyoruz

4MaGuS

4MaGuS

Üye
inş. gelir ama ben pek sanmıyorum gelseydi çoktan gelirdi

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
konuyu hortlatacam ama gelişme varmı bununla ilgili

og1907

og1907

Üye
konuyu hortlatacam ama gelişme varmı bununla ilgili
Bu konuyla ilgili gelişme yok ancak diğer açılan konularda bazı modellere yükleme imkanı doğdu.
Ben 1320 telefonuma yükledim bazı sorunlar vardı sıfırlama sonrası düzeldi ancak kayıt defteri eskiye dönünce güncelleme gelmiyor kayıt defterini tekrardan değiştiremedim.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper

Üst Alt