İpucu Mi 4 LTE Modeline Windows 10 Mobile Kuruyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Mi 4 LTE Modeline Windows 10 Mobile Kuruyoruz
Merhaba değerli Maxicep takipçileri uzun bir aradan sonra yeni bir anlatım ile karşınızdayım. Bu konu üzerine Türkçe ve detaylı (özellikle son yapılar ile ilgili) bilgi olmamasından dolayı bu rehberi hazırlama gereği duydum.

*Bu anlatım sadece Mi 4 LTE modelini kapsamakta.
*Bu konu rehber niteliğindedir, doğacak sorunlardan dolayı sorumlu gösterilemez.

Gerekli Araçlar:
MiFlash

Ekten ulaşabilirsiniz.

10586 numaralı yapıya ait rom dosyasının adresi;

Telefonunuzdan;
Ayarlar > Telefon Hakkında > MIUI versiyonu kısmına 5 kere tıklayarak geliştirici seçenekleri ekranını açın ve geliştirici seçeneklerini aktif edin.
Ayarlar > Ek ayarlar > Geliştirici seçenekleri > USB Hata Ayıklayıcı kısmından USB Hata Ayıklayıcı modunu aktif edin.

Android Miui 7 sürümüne dönmek istediğiniz takdir de gerekli olan anlatım; (Yakında Eklenecek)

Yükleme Bölümü

Evet arkadaşlar, artık gerekli araca,ayarlara ve Windows 10 Mobile romuna sahibiz. İndirmiş olduğunuz Windows 10 Mobile sistem dosyasını masa üstünüzde oluşturduğunuz bir klasör içerisine çıkartınız.

Daha sonra
MiFlash Tools yükleyicisini çalıştırın ve ileri seçeneğini seçin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Gelecek ekranda "yine de yükle" kısmını seçerek yükleme işlemine devam edin.

Ve 1. aşama burada bitti.

Komut satırını yönetici olarak çalıştırarak MiFlash programının kurulu olduğu dizin içerisindeki Xiaomi>MiPhone>Google>Android klasörünün içerisine girin;
Örneğin

Bu işlemin ardından yine komut satırına "adb reboot edl" yazarak telefonun rom yükleme işlemine geçmesini sağlayın.

Bu komutun ardından telefonunuz kapanmış ve ilgili romun yüklenmesi için beklemede olacak. Bu noktada MiFlash uygulamasını çalıştırın ve yenile tuşuna basın

Yenilemenizin ardından Com10 veya Com20 adı ile cihazınız görünecek, cihazınızı seçin.

Göz at kısmından masaüstüne çıkarmış olduğunuz rom dosyasının klasörünü seçin ve Flash tuşuna basarak yükleme işlemini başlatın.

Bu aşamadan sonrası ise biraz bekleyiş. Yükleme işleminin bitmesinin ardından cihazınız yine siyah bir ekranda kalıyor olacak. Güç tuşuna kısa bir süre basılı tutarak cihazı çalıştırın ve Windows 10 Mobile işletim sisteminin keyfini sürün.

Cihaz 14324.1004 sürümünde oldukça akıcı çalışmakta, fakat sıkıntı şu ki cihazın Türkçe olarak çalışması yarım yamalak hatta Türkçe kısmı çok az denecek seviyede. Ayrıca sistemin MIUI üzerinde olduğu gibi her uygulama için izin isteme gereksinimi duyması ayrı bir ilginçlik.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: erhanercan, BLasTeaR, Esendağlı ve 1 kişi daha

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Konu ve telefonun hayırlı olsun :)

• Beğen
Tepkiler: Bay H
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Mi4 olmak benimde aklımda hem bir yandan yeni bir cihaza geçip hem de MS ye mahkum olmamak için. Hayırlı olsun.

afwerker

afwerker

Üye
furyzer0

furyzer0

Üye
Xiaomi cihazlara sailfish os yükleniyor mu?

Sent from mTalk using lumia950

afwerker

afwerker

Üye
Yalnız değilmişim :)
Abi mi5 Pro süper cihaz hoşuma gidiyor şu windows mobile 10 işi olursa güzel olacak yoksa kafama jolla takıldı meego gibi tuşsuz şekilde herşeyi rahatca yapılabiliyor bide cihazda kalite varsa mükemmel bence :bigstar:

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
gel gel senide aramıza alalım
:icelim::kac:
Bakalım bi dur Mi5 için anlaşma olacak mı belli değil :)
Mi 4 konusunda da belirttiğim gibi cihaz üzerinde yazılım oldukça akıcı çalışmakta ancak dil ve kamera noktasında yazılımdan kaynaklı bir sıkıntı mevcut.
Hadi yaa, dil problem değil İngilizce de kullanırdık ama kamera olayı çok can sıkıcı olur. Kamera da ne gibi bir problem var ki?

• Beğen
Tepkiler: afwerker
Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Bakalım bi dur Mi5 için anlaşma olacak mı belli değil :)

Hadi yaa, dil problem değil İngilizce de kullanırdık ama kamera olayı çok can sıkıcı olur. Kamera da ne gibi bir problem var ki?
Varsayılan kamera uygulamasının çekim kalitesi Miui versiyonuna geri daha geride kalmakta.

• Beğen
Tepkiler: KırmızıBeyaz60
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
@afwerker @papakudioflu @KırmızıBeyaz60 siz fikir yürutun ben mi5 sipariş vereli 1 ay alalı 1 hafta oldu =)
Ali şef bana bu cihazı al demiştim de seni dinlemeyip mi note pro almıştım. Onu satıp dediğine geldim =)
Mi5 pro modelini almadim bence almayın fiyatına göre (Türkiye fiyatları için konuşuyorum) fazla fark var. 32gb olan modelin işlemci ve ram performansi düşük o cihaza sizler gibi proflar bakmasın bence. 64gb olan ( bendeki) performans yüksek ram 3gb , diğer model ise 128gb ama seramik kapak olanı hala piyasada değil cam kapak olanı da tek artısı hafıza ve 1gb ram bunun için 64 luk modele göre 200-300tl arası bir fark isteniyor tercih sizin. Artikk ne alırsanız şimdiden hepinize hayırlı olsun =)
Dipnot: Hasan 950xl i ölü fiyattan bize bi kıyak yapıp satarsan alırım :naughty:
Bu arada mi5 i almadan denemek isteyen var ise İstanbul , Kocaeli yada şu bir hafta içinde siirtte bi çay karşılığında verebilirim =)

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
@afwerker @papakudioflu @KırmızıBeyaz60 siz fikir yürutun ben mi5 sipariş vereli 1 ay alalı 1 hafta oldu =)
Ali şef bana bu cihazı al demiştim de seni dinlemeyip mi note pro almıştım. Onu satıp dediğine geldim =)
Mi5 pro modelini almadim bence almayın fiyatına göre (Türkiye fiyatları için konuşuyorum) fazla fark var. 32gb olan modelin işlemci ve ram performansi düşük o cihaza sizler gibi proflar bakmasın bence. 64gb olan ( bendeki) performans yüksek ram 3gb , diğer model ise 128gb ama seramik kapak olanı hala piyasada değil cam kapak olanı da tek artısı hafıza ve 1gb ram bunun için 64 luk modele göre 200-300tl arası bir fark isteniyor tercih sizin. Artikk ne alırsanız şimdiden hepinize hayırlı olsun =)
Dipnot: Hasan 950xl i ölü fiyattan bize bi kıyak yapıp satarsan alırım :naughty:
Bu arada mi5 i almadan denemek isteyen var ise İstanbul , Kocaeli yada şu bir hafta içinde siirtte bi çay karşılığında verebilirim =)
Sen mi5 i nereden buldun oradan haber ver :D