Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

erhanercan

erhanercan

Üye
Bende kararlı sürüm kullanıyorum ama öyle bi sıkıntı görmedim
bende rp.448 belki ondandır diyecem ama neyse cihaz aynı bı arada
Arkadaşlar iki tarafa da bilgi amaçlı paylaşıyorum. Micro Sd kart kullananlar eğer PC de biçimlendirip telefonda kullanacaklar ise şu alıntıya dikkat etsinler.

"4-32 GB kartlarda dosya sistemi olarak FAT32'yi ve ayırma birimi boyutu olarak 32 kilobaytı seçerek ve Başlat'a basın. 64-200 GB kartlarda dosya sistemi olarak exFAT'yi ve ayırma birimi boyutu olarak 128 kB'ı seçin."

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen

dakamon

dakamon

Üye
şu eski telefonlara win 10 güncellemesi gelmişti insider olanlar hala yükelyemedi o güncellemeyi onun bir yöntemi yokmu ya @papakudioflu

sahanemir

sahanemir

Üye
cihazı sıfırladım oyunlara ve Pro lara giriyor ve kullanabiliyor um sorun kalmadı.

ZUK Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

og1907

og1907

Üye
şu eski telefonlara win 10 güncellemesi gelmişti insider olanlar hala yükelyemedi o güncellemeyi onun bir yöntemi yokmu ya @papakudioflu
Bunu bende merak ediyorum burdan başlandı dendi ancak alabilen yok.

serinaga

serinaga

Üye
Arkadaşlar, bugün gelen Excel güncellemesinden sonra filtreleme bozuldu, bir deneyebilir misiniz sorun sadece bende mi ? Herhangi bir tabloda filtrelemeyi seçince uygulama atıyor :( Adam gibi tek kullandığım uygulamaydı, bu da gitti ...

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yapı 14965(Slow) yayınlandı.

• Beğen
Tepkiler: Krnl386

gkhntlbs

Üye
güncelleme bulmuyor?,
pc de 14971 güncelleme buldu?

n000k

n000k

Üye
Güncelleme benimki de bulmuyor.

-yeniliklere açığız_[emoji442]-

gkhntlbs

Üye
kandırıldık sanırım :bottom:

Bay H

Bay H

Üye
Konu içerisinde geriye doğru baktım ancak paylaşıldığını göremedim; desteklemeyen cihazlar için continuum özelliğini aktif etmenin yolu aktarılmış, merak edenler aşağıdan ulaşabilir.

Vakit bulabilirsem eğer anlatımı eklemeye çalışacağım.
Geçtiğimiz hafta fırsat bulamamıştım içerik için; öncelikle bu işlem için cihazınızın kablosuz görüntü aktarımını desteklemesi gerekmekte.

Bahsettiğim özellik maalesef elimde deneyebileceğim tek cihaz olan Lumia 920 de bulunmadığı için bu yazıyı yapanların paylaşımına göre yazmak durumundayım. Bu işlemi uygularken tüm sorumluluk size aittir.

Aşağıdaki dosyalar farklıdır, ilk dosya çalışmazsa diğerini indirip uygulamayı deneyin.

1 -
2 -

İndirmiş olduğunuz bu 2 ".cab" dosyasını yerel disk c içerisinde cabs ismiyle bir klasör oluşturun ve oluşturduğunuz klasör içerisine kopyalayın.
Daha sonra "C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\Tools\bin\i386" dosyasına gidin, shift tuşuna basılı tutarak farenin sağ tuşuna basın ve "komut penceresini burada aç" seçeneğini seçin

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Komut satırına "iutool.exe -V -p C:\cabs" yazıp enter tuşuna tıklayın.

Bu kısımdan sonra telefonunuz açılıp kapanacak ve güncelleme yapıyormuş gibi dişli kısmına geçecek. Telefonunuz normal şekilde açıldıktan sonra Interop Tools aracı ile "[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shell\Dockin g]" bölümüne
" "EnabledForTest"=dword:00000001 " bu girdiyi ekleyin, telefonu yeniden başlatın ve Continuum özelliğinin keyfini çıkarın.

Lumia 735 üzerinde Continuum.

Anlatım Windows 10 sürümüne göre hazırlanmıştır.***

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: afwerker, Krnl386, erhanercan ve 2 diğerleri
zaakaan

zaakaan

Üye
Geçtiğimiz hafta fırsat bulamamıştım içerik için; öncelikle bu işlem için cihazınızın kablosuz görüntü aktarımını desteklemesi gerekmekte.

Bahsettiğim özellik maalesef elimde deneyebileceğim tek cihaz olan Lumia 920 de bulunmadığı için bu yazıyı yapanların paylaşımına göre yazmak durumundayım. Bu işlemi uygularken tüm sorumluluk size aittir.

Aşağıdaki dosyalar farklıdır, ilk dosya çalışmazsa diğerini indirip uygulamayı deneyin.

1 -
2 -

İndirmiş olduğunuz bu 2 ".cab" dosyasını yerel disk c içerisinde cabs ismiyle bir klasör oluşturun ve oluşturduğunuz klasör içerisine kopyalayın.
Daha sonra "C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\Tools\bin\i386" dosyasına gidin, shift tuşuna basılı tutarak farenin sağ tuşuna basın ve "komut penceresini burada aç" seçeneğini seçin

Komut satırına "iutool.exe -V -p C:\cabs" yazıp enter tuşuna tıklayın.

Bu kısımdan sonra telefonunuz açılıp kapanacak ve güncelleme yapıyormuş gibi dişli kısmına geçecek. Telefonunuz normal şekilde açıldıktan sonra Interop Tools aracı ile "[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shell\Dockin g]" bölümüne
" "EnabledForTest"=dword:00000001 " bu girdiyi ekleyin, telefonu yeniden başlatın ve Continuum özelliğinin keyfini çıkarın.

Lumia 735 üzerinde Continuum.

Anlatım Windows 10 sürümüne göre hazırlanmıştır.***
Windows Kits klasörü yok benim PC'de, ne indirmemiz gerekiyor onun gelmesi için?

Bay H

Bay H

Üye
Windows Kits klasörü yok benim PC'de, ne indirmemiz gerekiyor onun gelmesi için?
Aşağıdaki adreste içerik mevcut oradan bir deneyin.

• Beğen
Tepkiler: zaakaan
zaakaan

zaakaan

Üye
Aşağıdaki adreste içerik mevcut oradan bir deneyin.

Şimdi de MSVCR/MSVCP DLL sorunları çıktı. Neyse ben beceremeyeceğim bunu galiba. Teşekkürler yine de. :)

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Acaba Continium gibi OTG için de ara bir yükleme formülü var mı?

• Beğen
Tepkiler: erhanercan, Esendağlı ve gardi
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bugün de ses çıkmadı :)

gkhntlbs

Üye
bugünde bir şey yok sanırım?

oktayceylan26

oktayceylan26

Üye
dona sarkan tweet attı bu hafta yapı yok diye boşuna beklemeyin.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Perşembe gününe ümidim vardı.
Bu kadar beklettiklerine göre
1- Sorun var onunla ilgileniyorlardır...
2- Önemli yenilikler var, onlarla ilgili düzenleme, çalışma yapıyorlardır...
Tabi 2 ncisini tercih ederim.

Üst Alt