Vodafone Faturasız Hattan 1 Ağustos 2011 İtibariyle 1.1 TL Telsiz Kullanım Ücreti Alınacak!

Sponsorlu Bağlantılar

***Hunter***

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone Faturasız Hattan 1 Ağustos 2011 İtibariyle 1.1 TL Telsiz Kullanım Ücreti Alınacak!
Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince sistemde yer alan her abonenin yıllık 13,2 TL olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir. Bu ücret abonelerimiz için aylık 1,1 TL olarak taksitlendirilerek 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren aylık taksitler halinde tahsil edilecektir.

1 Ocak 2011 ve sonrasında numarasını Vodafo
ne faturasız hatta taşıyan, yeni faturasız hat alarak Vodafona’a gelen ve ihya veya devir işlemi yapmış abonelerimizden 31 Aralık 2011’e kadar, yani bu işlemleri yaptıkları ilk senenin sonuna kadar, Telsiz Kullanım Ücreti alınmayacaktır.

Uygulamanın başladığı 1 Ağustos 2011 tarihi’nden itibaren faturalı hattan faturasız hatta geçiş
yapan abonelerden ve kurumsal faturasız hat sahibi abonelerimizden 31 Aralık 2011’e kadar Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

----------Eklendi @ 13:44:46 ---------- Yazıldı @ 13:33:27 ----------

1,1 TL’lik Tel siz Kullanım Ücretinin Vodafone t arafından karşılanmasını isteyen abonelerimiz için CepStandart Tarifesi’ni sunuyoruz.

“STANDART” yazarak 7048’e SMS gönderen abonelerimiz Cep Standart tarifesine geçerek heryöne dakikası 40 kuruşa görüşebilir, aynı zamanda Vodafone’un avantajlı kampanyalarından faydalanmaya da devam edebilirler.

Abonelerimiz, 25 Temmuz 2011 itibariyle yap ılacak SMS gönderimi ile, aşağıdaki metin aracılığıyla tahsilattan haberdar edilecektir:

Ücret alınacak abonelere atılacak SMS metni:

1 AGUSTOS ITIBARIYLE ADINIZA DEVLETE ODENECEK TELSIZ KULLANIM UCRETI AYLIK 1,1TL OLARAK BAKIYENIZDEN DUSECEKTIR.DETAY VE 100DK HEDIYE ICIN UCRETSIZ 7011i ARAYIN

Ücret alınmayacak abonelere atılacak SMS metni:

ADINIZA DEVLETE ODENECEK OLAN AYLIK 1,1TL TELSIZ KULLANIM UCRETI, 31 ARALIK 2011 TARIHINE kadar VODAFONE TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR

Buraxlive

Buraxlive

Üye
nefes alıp veriyoruz diye vergi alcaklar nerdeyse.

h716043

h716043

Üye
sustukça bunlar ..... Yapıyor turkcell e sustuk şimdi vodafonede

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Evet vodafone de devreye girdi. Bunlar anlaşmalı, avea da kapıdadır.

h716043

h716043

Üye
standart tarifeye geçiş interneti proxy üzerinden kullanmak şart oldu

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Kaynak ???

----------Eklendi @ 23:41:04 ---------- Yazıldı @ 23:21:31 ----------

Bi haber paylaştığınızda kaynak gösterin tamam haber doğru olabilir ama kayak göstermeyenlere işkembeden yazmış diyorum... Araştırdım bir kaynakta göremedim .

h716043

h716043

Üye
numarayı ara7011

erdew

erdew

Üye
bence bunda gsm operatörlerin degil devletin parmagı var sigara icki benzin derken simdı cep telefonu kullanan abonelere gözü diktiler eee türkiyede cep telefonu kullanan abonelerin sayısı azınmayacak kadar cok birde cogunun cift hat kullandıgı düsünürsek sayı dahada artıyor... türk halkı olarak bunada alısırız...

MaRCoS46

Üye
devlet iyice halkı sömürmeye başladı, herşeye vergi yakında nefes alma vergisi çıkarsa şaşmayın !

muntazamm

Üye
Cepnet paketi avea da olsa gözümu kırpmadan avea ya gecerm :(

• Beğen
Tepkiler: Da®kness ve myth_237

yakup_

Üye
çok gereksiz bi vergi ya iyice sogutuyorlar telefon kullanmaktan...

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Arkadaşlar ne oluyoruz, bu nasıl mesaj yazmalar. Mesajlarınızı sildim, bazılarınız da ceza alacak. Dikkatli olalım, resmi kurumlara ve makamlara herhangi bir hakaret içerikli mesaj yazmayalım.

Vergilerin alınması ise tamamen operatörlere has bir durumdur. Bu vergileri Devlet en başından beri alıyordu. Fakat operatörler bizim yerimize ödüyorlardı. Operatörler aldığı kararla artık vergileri kendileri değil bizim ödememizi istiyorlar. Bundan devletin ve resmi kurumların herhangi bir ilişkisi yoktur.

Silinen Üye 325954

Silinen Üye 325954

Kapalı Hesap
:d:şimdi arkadaşlar hangi operatör olursa olsun bizlere hediye dakikalar hediye mesajlar vs her neyse operatöre diyormuyuz ki yav arkadaş siz neden bize bu hediyeleri veriyorsunuz ki yok kim olurs olsun demiyor.benim anlamadığım şimdi 1.1 tl telsiz kullanım ücreti alınıyor diye küfürler sallayıp af edersiniz kıçımızı yırtıyoruz.sonuç ta devlete ödenen vergi.ha şimdiye kadar operatör ödüyordu.şimdi ödemiyor.aboneden alıyor.

kraanrahan

Üye
:d:şimdi arkadaşlar hangi operatör olursa olsun bizlere hediye dakikalar hediye mesajlar vs her neyse operatöre diyormuyuz ki yav arkadaş siz neden bize bu hediyeleri veriyorsunuz ki yok kim olurs olsun demiyor.benim anlamadığım şimdi 1.1 tl telsiz kullanım ücreti alınıyor diye küfürler sallayıp af edersiniz kıçımızı yırtıyoruz.sonuç ta devlete ödenen vergi.ha şimdiye kadar operatör ödüyordu.şimdi ödemiyor.aboneden alıyor.
%80 bu operatör şirketlerının bırısınde calısyorsundur.
dunyanın en pahalı benzını oldugu gıbı en pahalı iletısımıne dogru yol alıyoruz.operatörler karlarından bırazcık feragat etseler buna gerek kalmazdı.akıllı olalım sezımızı yukselyelım.bız ses cıkartmadıkça nelere daha katlanacagız kım bılır.tek sorunumuz bereber hareket edememız arkadaslar.ama buda baslangıctır.herkes dusuncesını yazsın hakaret etmedıkçe.

h716043

h716043

Üye
Arkadaşlar ne oluyoruz, bu nasıl mesaj yazmalar. Mesajlarınızı sildim, bazılarınız da ceza alacak. Dikkatli olalım, resmi kurumlara ve makamlara herhangi bir hakaret içerikli mesaj yazmayalım.

Vergilerin alınması ise tamamen operatörlere has bir durumdur. Bu vergileri Devlet en başından beri alıyordu. Fakat operatörler bizim yerimize ödüyorlardı. Operatörler aldığı kararla artık vergileri kendileri değil bizim ödememizi istiyorlar. Bundan devletin ve resmi kurumların herhangi bir ilişkisi yoktur.

aynen bende onu belirttim

punisher123

punisher123

Üye

devletin en başından beri vergi alması zaten yanlış bir durum,Altyapıyı hazırlayan yine operatörler iletişimi sağlayan operatörler,Keyfi vergi isteyen devlet,Bence arkadaşlar saydırmakta haklı..

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
devletin en başından beri vergi alması zaten yanlış bir durum,Altyapıyı hazırlayan yine operatörler iletişimi sağlayan operatörler,Keyfi vergi isteyen devlet,Bence arkadaşlar saydırmakta haklı..

Nasıl yanlış oluyor kardeşim. Devlet vergiyi almazsa nasıl ülke geçinecek, böyle düşünce olur mu hiç? Verginin keyife dayanması nasıl akıl edilir. Hizmeti operatör verebilir , ona bakılırsa bütün ürünleri bir şirket yapıyor, bunlardan neden vergi alınıyor. Burda bunun tartışmasını yapacak değiliz. Ama vergi konusunu sen araştır. Sonra olmadık yerde sıkıntıya düşmeyesin :oke:

h716043

h716043

Üye
turkcell fiber altyapıyı geliştirince vergiyi kullanıcıya ödettiriyor bunu gören vodafonede baktı fazla tepki yok oda almaya başladı eh bukadar tepkisizlik sonucu avea da alıp

Silinen Üye 325954

Silinen Üye 325954

Kapalı Hesap
%80 bu operatör şirketlerının bırısınde calısyorsundur.
dunyanın en pahalı benzını oldugu gıbı en pahalı iletısımıne dogru yol alıyoruz.operatörler karlarından bırazcık feragat etseler buna gerek kalmazdı.akıllı olalım sezımızı yukselyelım.bız ses cıkartmadıkça nelere daha katlanacagız kım bılır.tek sorunumuz bereber hareket edememız arkadaslar.ama buda baslangıctır.herkes dusuncesını yazsın hakaret etmedıkçe.
:naughty:attın ama yüzde yüz tutturamadın konuştukmu illahim bir operatördemi çalışıyoruz.ama doğru değilmi hediye dakikalar neler gelip kullandığımız zaman herkes söylesin operatöre diyormuyuz bunu neden bize veriyorsunuz.ama genel olarak demekki alışmısız hep bana hep bana.bunda hiç kızacağımız bir şey yok operatör daha önce adımıza kendisi ödüyordu şimdi ödemiyor aboneden alıyor.sonuçta devlete ödenen bir vergi bu.niye kendisi öderken iyi bizden alırken niye kötüben buna bir anlam veremedim.

caglet

caglet

Üye
Vergi ayağına cidden sömürüyorlar... Bide vergi zaten cok geniş.. nyie ben oturduğum sandalye.. koltuk.. bilgisayar.. klavyenin her bir tuşu için ayrı ayrı vergi ödüyorum anlamadım.. hadi şehire normal gelişmesi için bi vergi ödesek bide ev+araba onada kabulum geri kalan herşeye vergi ödenirmi ya