Video izlerken çıkan sorunlar

Sponsorlu Bağlantılar

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
    Konu Sahibi
Video izlerken çıkan sorunlar
Evet arkadaşlar piknikte çektiğim 12 dklık bir video toplam 1,45 gb yer kapladı hd 1080 çektim haliyle.
Ama gel gelelim videoyu izlerken olan oldu video sürekli donuyor ses var ama görüntüde takılmalar oluyordu.
arkadaşımda S4 vardı kamera uygulamalarını karşılaştırıyordum benimkiler ilgi çekti son anda yırttım yoksa baya ezik duruma düşecektim.

Sonra Bi ara telefonun ses tuşlarında arıza çıktı soft resetle düzelttik.

çok görüşme yapıyorum.bu aralar beni biri aradığından ilk basta ekran dokunmatiği algılamıyor tuş kilidini aç kapa yapıyorum o zaman iyi şekilde algılıyor.(bu dediğim arada oluyor).

Bu sorunlarla karşılaşanlar bana Bi dönsün.

sorunlarım arasında video ilk defa oldu diğerlerinde olmadı bunu videonun büyüklüğüne veya hafıza kartıma bağlıyorum.

Dilaver Kaplan

Dilaver Kaplan

Üye
Arama yaparken bazen bnmkide algılamıyor güç tuşuna basıyorum düzeliyor

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bence video çekerken konum durumunuz kapalı olsun.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
hafıza kartının class değerinin de özellikle 1080p videolarda fark ettireceğini düşünüyorum açıkçası

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
    Konu Sahibi
Evet konum durumum hep kapalı ben de ondan şüpheleniyordum hafıza kartından .

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
class 4 mü kullanıyorsunuz?

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
    Konu Sahibi
Sanırsam , hafıza kartının üstünde
4 yazıyor ve hc yazıyor

papakudioflu

papakudioflu

Admin
hafiza kartiniz minimum class6 ve ustu olmali. Bir de kesinlikle Cin menşeili ne idüğü belirsiz markalar olmasın. Gecenlerde uzak dogu menşeili hafiza kartlarinda cikan sorunlarla ilgili bir haber de cikmişti.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
class 10 alana kadar şimdilik 720p ile video çekmeye devam edin bence :)

darkwaters

Üye
Bende de lumia 820 var aynı konuyu ben de açmıştım video çektiğimde ister 720 ister 1080 olsun donuyordu bazı kısımları çekmemiş olluyordu bi kaç saniye kayıp oluyordu ara ara ses normal olmasına rağmen görüntü dediğim gibi oluyordu.
Hafıza ayarlarından hem video müziği hem de fotoğraf ayarlarını telefon hafızasına alırsan bu video çekimindeki donma problemi çözülür.
Sadece video müziği tel.hafızasına fotoğrafları sd karta alsan bile aynı sorunu yapabiliyor aklında bulunsun 2 seçeneği de tel hafızası yap düzelir.

ferit.61

ferit.61

Üye
Bende ekleme yapayım,

Bir ara bende de oldu iyice uyuz olmaya başlamıştım. Kartta Sandisk 64 ultra class 10 falan filan, bu kartta da donma yapıyordu,
Ya class ile alakalı değil, ya da bana hatalı üretim bir kart denk gelmişti.
Her defasında da yazarım kart olayında biraz sıkıntı çektim bazı markalara vs.. tecrübem oldu.
Şu an Team 32GB Class 4 var, çatır çatır çekiyor video şimdilik sıkıntı yok. Tabi sen class 10 da alabilirsin ama bilgin olsun.

Video yu fotoğrafı tel hafızası yapsak da bu sefer hafıza kartının ne esprisi kalır ki ?
Zaten uygulama karta kurulamıyor, zahmet olmazsa Lumia da artık karta adam gibi fotoğraf ve video kaydetsin artık.
Akıllı telefon olmaktan çıkacak bu gidişle, aklı havada cihaz olmaya başladı :)

darkwaters

Üye
Bende ekleme yapayım,

Bir ara bende de oldu iyice uyuz olmaya başlamıştım. Kartta Sandisk 64 ultra class 10 falan filan, bu kartta da donma yapıyordu,
Her defasında da yazarım kart olayında biraz sıkıntı çektim bazı markalara vs.. tecrübem oldu.
Şu an Team 32GB Class 4 var, çatır çatır çekiyor video şimdilik sıkıntı yok. Tabi sen class 10 da alabilirsin ama bilgin olsun.

Video yu fotoğrafı tel hafızası yapsak da bu sefer hafıza kartının ne esprisi kalır ki ?
Zaten uygulama karta kurulamıyor, zahmet olmazsa Lumia da artık karta adam gibi fotoğraf ve video kaydetsin artık.

video fotoğrafı telefon hafızası yaparsın arada bi bilgisayara bağlar hafıza kartına aktarırsın ya da sadece video çekeceğinde telefon hafızasına al sonra ara sıra bilgisayara bağla karta aktar video çekememekten iyidir heralde alternatif çözüm :)

ferit.61

ferit.61

Üye
video fotoğrafı telefon hafızası yaparsın arada bi bilgisayara bağlar hafıza kartına aktarırsın ya da sadece video çekeceğinde telefon hafızasına al sonra ara sıra bilgisayara bağla karta aktar video çekememekten iyidir heralde alternatif çözüm :)

:)

Eyvallah mantıklı da neden böyle birşey olsun ki...
O da bir alternatif, hiç çekememekten tabiki iyidir ama sende haklısın bende konuyu açan arkadaşta.
Haksız olan kim biliyor musunuz?

Bu kadar basit bir olayı bile sorunlu olan sistem...

darkwaters

Üye

O da bir alternatif, hiç çekememekten tabiki iyidir ama sende haklısın bende konuyu açan arkadaşta.

Sen de haklısın bi yerde fakat telefonların çektiği videolar 720 ve 1080p kaliteli videolar doğal olarak ta boyutları büyük bence kartların yazma hızından kaynaklanıyor sistemle alakalı değil tabiki bu benim fikrim atıyorum telefon video çekerken saniyede 10 mb boyutta video çekiyor karta 8 mb hızla yazabiliyor böyle olunca doğal olarak görüntünün bazı kısımlarını aktaramıyor aktaramadığı kısımlar da eksik oluyor benim fikrim bu.

- - - Eklendi - - -

Sen de haklısın bi yerde fakat telefonların çektiği videolar 720 ve 1080p kaliteli videolar doğal olarak ta boyutları büyük bence kartların yazma hızından kaynaklanıyor sistemle alakalı değil tabiki bu benim fikrim atıyorum telefon video çekerken saniyede 10 mb boyutta video çekiyor karta 8 mb hızla yazabiliyor böyle olunca doğal olarak görüntünün bazı kısımlarını aktaramıyor aktaramadığı kısımlar da eksik oluyor benim fikrim bu.

- - - Eklendi - - -

hatayla 2 kez yazdım ya :S

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bende ekleme yapayım,

az önceki mesajımda sorunun hafıza kartlarından kaynaklandığını belirtmiştim. Bununla ilgili haberin de teknoloji sitelerinde yayınlandığını da belirtmiştim. Buyurun özellikle sahibi olduğunuz Micro sd kart hatalı ve üretici firma da hatayı kabul etmiş bulunuyor.

"The Register adlı İngiliz gazetesi, konuyu SanDisk ekibine aktardı. Firmanın yaptığı araştırmalara göre 32 ve 64 GB'lık Class 10 hafıza kartlarının bazılarında sorun tespit edilmiş. SanDisk, sorun yaşayan kullanıcıların bir an önce destek noktalarına başvurmalarını ve sorunlı kartları, yeni kartlarla değiştirebileceklerini söyledi"

ferit.61

ferit.61

Üye

az önceki mesajımda sorunun hafıza kartlarından kaynaklandığını belirtmiştim. Bununla ilgili haberin de teknoloji sitelerinde yayınlandığını da belirtmiştim. Buyurun özellikle sahibi olduğunuz Micro sd kart hatalı ve üretici firma da hatayı kabul etmiş bulunuyor.

"The Register adlı İngiliz gazetesi, konuyu SanDisk ekibine aktardı. Firmanın yaptığı araştırmalara göre 32 ve 64 GB'lık Class 10 hafıza kartlarının bazılarında sorun tespit edilmiş. SanDisk, sorun yaşayan kullanıcıların bir an önce destek noktalarına başvurmalarını ve sorunlı kartları, yeni kartlarla değiştirebileceklerini söyledi"

Eyvallah Papakudioflu üstad,
Farkındayım, daha önce de belirtmiştin yine ben birşeyler yazmıştım kart hakkında.
Şu da var tabi, her hafıza kartını desteklemiyor, illaki adı sanı duyulmamış hafıza kartı olmasına gerek yok, bilinen kartlarda olsa kiminde sorun yapıyor kiminde farklı reaksiyon veriyor.

Sabır diyorum abi...
Düzelecek İnşallah birçok şey...

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
    Konu Sahibi
Markası Sandisk idi(8gb). Ama ben ihtiyacım olmadığından evde olan hafıza kartını taktım.Durumum var ben uygulamaların hafıza kartına yüklenmesini bekliyordum ? Class 10 32 gb yada 64 gb alabilirim :) Ben hep telefonu pcye bağlayıp hafıza kartını yedekliyorum ayrıca fotoğraf ve videolar skydrive da yüklü :)

sameet33

sameet33

Üye
Uygulamalardan kaynaklanıyor olabiliriz. Benim telde 100 den fazla uygulama var bunun gibi sorunları bende gördüm , flaş mesela arada çalışmıyor gereksiz uygulamaları kaldırın, çok gereksiz izin isteyenler var çünkü

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar maddi durumunuz elveriyorsa hafıza kartlarında mutlaka (Toshiba, Team vb) tanınmış markaları ve Class6 üzeri kartları tercih edin.

Aksesuarcı ve piyasa telefoncularında genellikle Ali Kemal'in dediği gibi çin menşeili uyduruk kelepir class4 kartlar satılıyor.
Ancak bunlar çoğu zaman erken bozuluyor yada işinizi görmüyor.

Kart alırken mutlaka üzerinde halka içerisinde yazan rakamı kontrol ederek alın.
O rakamlar öylesine yazılmıyor oraya.
Class değeri arttıkça kartın veri okuma/yazma hızı da artıyor.
Bununla ilgili bilgilere (hangi classın hangi hızda veri okuyup yazdığına) internetten ulaşabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
kaltintop

kaltintop

Üye
sorun telefonla alakalı değil buna emin olabilirsiniz. başıma uzun zamandır bela olan bir olayı kısaca özet geçmeye çalışayım.

canon eos 550d kameram var. içerisinde Class4 sandisk 4 gb hafıza kartı var makine 1080p video kaydı yapabiliyor. fakat 3 -5 sn içerisinde video kaydı durduruldu hatası ile karşılaşıyorum. geçtiğimiz pazar bi arkadaşımın çalıştığı ingilizce kursunun yıl sonu gösterisinin çekimini yapmam istendi. e haliyle bu sorunla gidemezdim internetten araştırdğım kadarıyla sıkıntının class ile alakalı olduğunu okudum. gidip 8gb toshiba Class10 kart aldım. sıkıntı geçmiş gibiydi 1080pde 12 dk sonra aynı hata gelmeye başladı. ayarlarla oynaya oynaya en son 640x480 videoyu C10 karta yarım saate kadar uzatabildim. tabi bu işimi görmeyen bi unsur.

bende haliyle baktım olacak gibi değil telefonumun bisiklet tutacağını tripoda bağlamak suretiyle 1 saat 01 dk 15 sn boyunca 1080pde kayıt yaptım. boyutu yaklaşık 4gb kadar oldu. kalitede hiçbir sıkıntı yok. burda avantaj direk telefon hafızasına kayıt tabiki. sıkıntının telefonla alakalı olmamasından bahsettiğim nokta ise şu video çekimi yapan amatör tabir edebileceğim asıl işi profesyonel uzun süreli video çekmek olmayan cihazlarda bu tür sıkıntılar hep var.

yapmanız gereken C6 üzeri bir kart alıp (tavsiyem 10 olur) bu şekilde kayıt yapmanız. ve dediğim gibi cihazın asıl amacı video kaydı olmadığı için bu kadar büyük bir performans beklemekte hata olur.

Üst Alt