İstek Vestel Venus 5.0 root yardim

Sponsorlu Bağlantılar

emo58585858

Üye
aynen uyguladım fakat msdos penceresı bır sure sonra kurulum bıtmeden kendı kendıne kapanıyor bendekı vestel venus 5 sürekli olarak şifreleme başarısız diyor sıfırlamaya yonlendırıyor recovery yardımıyla ordan hard reset ve wıpe cache yaptıgım halde baslayınca yıne aynı hatayı verıyor

kanat_58

kanat_58

Üye
Daha önce hic denemediğim için birşey söyleyemem ama yapan arkadaş muhakkak çıkar pek bir bilgim yok msdos ve bu romu yüklemede dediğim gibi daha hic denemedim

djonier

Üye
    Konu Sahibi
tel logoda takıldı romu indirdim nasıl kurcaz bunu proramı falan yok mu odin benzeri venus v5
Xmax ın t50 root dosyasını indir(goole dan rahat bulursun. (Çünkü içinde telefona flaslama yapabileceğin yazılım var.) Zipi bi klasöre çıkar. Klasörü açtığında bir .bat dosyası var. Dosyaya sağ tıklayıp düzenleye gir. Kod satırlarını görcen. Satırların hepsini sil. Ve şunu yaz. "@fastboot flash system system.img ". Kaydet çık. İndirdiğin yazılım içinden system.img dosyasını bulup t50..bat dosyasının yanına kopyala. Daha sonra telefonunu download moda alıp(tel kapalıyken ses kısma ve kameraya basılı tut. Elini bırakmadan power a bas tel titreyip 2 saniye geçtikten sonra elini powerdan çek. 5 saniye sonrada kamera ve sesten. Vestel yazısında kalır telefon) bilgisayara bağla. .bat dosyasını aç.(yönetici olarak değil). Max download size Erasing system falan yazar. Systemi üç parça halinde flashlıyo sanırsam. Yaklaşık bir iki dk da flashlama biter total time yazar komut satırında. Telefonu kapat aç. Sistem güncelleniyo der ve tel açılır. İŞLEM BİTİNCE PENCERE OTOMATİK KAPANIR SONRA TELİN PİLİ ÇIKAR TAK AÇILIR. BENDE YENİ YAPTIM ŞUAN AÇILMASINI BEKLİYORUM VE AÇILDI :d

kanat_58

kanat_58

Üye
aynen bu şekilmi olacak tırnak işaretleri falan var mı yokmu

djonier

Üye
    Konu Sahibi
"@fastboot flash system system.img "
Tirnak dahil hepsini yaz kaybet cik. Kurdukdan sonra pencere kapanir bi 10 saniye bekle sonra bataryayi sok tak 3-4 dk icinde tel acilir. Acilinda fabrika ayarlarina donmenizi oneririm

kanat_58

kanat_58

Üye
arkadaşım ben bunu yapmadım bir turlu toplu iş dosyası olarak tanımıyor diyor kuruluma geçemedim bir turlu resimli anlatırmısın diyecem zaten yeteri kadar anlatmışsın senide yoracağım kusurabakma tıkandım kaldım

djonier

Üye
    Konu Sahibi
Dediklerimi sirasiyla yap hicbir sorun olmicak

Misafir

Söylediğiniz şekilde root yaptım ama super su yu sistem uygulaması yapamıyorum yeterli alan yok diyor

mhmdk77

Üye

format klasörü içinde 3 şey olucak. 1-Yazilim(klasör ve bu klasör içinde vesteldiriver.com dan indirdiğiniz yazılım dosyalarından .img uzantılı olanlar.) 2-fastboot.exe 3- venus.bat

djonier

Üye
    Konu Sahibi
Mudur bu anllattigin ile ne yapiliyor cozemedim bi aciklama yaparmisin. Birde 5.16 guncellemesi yaparken dosya hatasi veriyor

kanat_58

kanat_58

Üye
Yaa bu 5.16 ota guncellemesi geldi indirdim yukle dedim 5twn geriye dogru saydi fakat hicbir tik yok yukleme falan yapmadi telefonu yeniden baslattim tekrar guncellemeyi denetle dedim bu seferde sistem guncel diyor bakiyorum hala eski surum bu nasil oluyor

djonier

Üye
    Konu Sahibi
Salaklar yanlis update dosyasi yapmislar o yuzden guncellemeyi almiyor cihaz.

kanat_58

kanat_58

Üye
Vestel servise mesaj çektim durumu yazdim beni aradilar sorunu tekrar anlattim bu normal bir durum değil onumuzdeki günlerde 5.17 güncellemesi gelecekmis eğer bu seferde yükleme yapmazsa servise yollayin dedi asil sorun roottan kaynakli ve sistem dosyalarında değişiklik yaptigimdan yükleme yapmadi sanirim bunu söylemedim tabii bende rootu kaldirip pc den manüel olarak 5.11i yukledim guncellemeyi bekliyorum gelsin yukledikten sonra rootlar kurcalarim guncelleme yakin zamanda gelecekmis dediğine gore
Sunuda belirtiyim dediğin t50 root dosyasiyla yapamadim vestelin yazilim yükleme programıyla yaptim arkadasin biri yotube de paylasmis oradan yaptim

esreff3366

Üye
merhaba vestel driver web sitesindeki romladaki system dosyasyını nasıl flashlarım yardım edermisiniz telefonum açılmıyor

kanat_58

kanat_58

Üye
Googleye vestel venus telefon yazılım yukleme yaz yotubede anlatım ve gerekli yazılım vermiş ordan bakıp yaparsın

Ovmeletilen

Üye
Benimde o sorun var
evet arkadaşlar sonunda rootladım telefonu nasıl yaptığıma gelince ilk önce pdanet programını forumda yada google da bulup indiriyoruz
yalnız pda yı yüklerken telefonunuz pc ye bağlı olmasın yoksa yükleme yapmıyor yükleme esnasında telefon markaları çıkacak en altta other devices seçin daha sonra bi uyarı daha çıkacak bu yazılım yüklensinmi diye yinede yükleyi seçin programı kurduktan sonra iroot yada kingo rootu indirip kurun gerisi zaten belli ayarlar geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama uyanık kal ve sahte konumları işaretleyin usb ile pcye bağlayın telefonu gördükten sonra root butonu yazar roota basın bekleyin telefon yeniden başlayınca rootlanmış olur fakat çince bir uygulama bunuda link2sd ve supersu uygulamasını indirip link2sd ile supersu yu sistem uygulaması yapın yeniden başlatın ötekini silin gitsin teşekkürü çok görmeyin yapamayan olursa yardımcı olurum
Bana daha ayrıntılı anlatırmısın
Pdaneti indirdim ama bişey anlamadım ne alaka pdanetle biraz daha ayrıntı lutfen neyi nereye yukluyecez hem bu root tam root deil galiba iroot kingo vb programlar tam root yapmıyo tam root için brick tehlikesinden gecmek gerek root atmada sıkıntı yok sams teli olanlar cok kolay atıyo fakat venusun tel modeline gore root dosyasını bulamıyon ayrıca vestel driverde butun modeller için room ve yazılım yukleme programı var odin gibi ama root dosyası yok bi uyarı yapayım vestel driverdaki roomlara pek guvenmeyin yazılım yukleyecektim fakat odin benzeri olan quick room dosyasını gormedi telefonum v venus 5780 root dosyası bulan varmı aceba yardım amacım ise otb kablosu kullanmak klavye ve mausla wot b oynuyacam da

djonier

Üye
    Konu Sahibi
Once Pdanet i indir tel pc ye takili olsun indirdigini kur.
Secenekler gelecek oradan other miydi neydi onu sec islem tamamlaninca kingo root u pc ye yukle kur calistir root a bas islem tamamdir

Üst Alt