İstek Vestel Venus 5.0 root yardim

Sponsorlu Bağlantılar

mhmdk77

Üye
Ben baya uğraştım root yapmaya. Baidu kingo root ... Hepsini denedim. Daha sonra turkcell t50 root yapmayı araştırdım. Onda telefonu kurtarma modu benzeri bir şey ile bilgisayardan boot ediyor. (Windowsta ulaşamadığımız dizinlere linux ile ulaşmak gibi). O kurtarma modu vestele uyarlanırsa root edilebilir belki. !!!bende onu vestel üzerinden boot etmeyi denedim!!! İlk başta kabul etmedi. Bende o modu sistem üzerine flashladım.ama açılmadı. tel half brick oldu. Kapalıyken Ses kısma ve kamera tuşuna basarak açma düğmesine basılı tuttum. Tel titreyince açma kapamadan elimi çektim yaklaşık 3 saniye sonra tel download modda. (Sadece vestel yazıso oluyor ve öyle kalıyor.) daha önce "vestel driver" sitesinden indirdiğim yazılım içindeki system.img yi telefona flashladım. Ve tel normal açıldı. (Belki yardımı olur.)
Bide system.img dosyasını açıp düzenledim. Gereksiz google uygulamalarını kaldırdım. Tekrar paketleyip tele flashladım. Tel açıldı ama stabil değildi. Şebekede yoktu. Yaklaşık bir dakika sonra ekran tamamen gidiyodu ve bilgisayara taktığımda yaklaşık 10 disk bölümü geliyor. Bu bölümler üzerinde oynanarakda root edilebilir belki.(bölümler windowsda tanınmaz. Biçimlendirme sorar. Pardus yada linux üzerinde bilgisayara bağlamanız lazım)

djonier

Üye
    Konu Sahibi
Halen root yapabilen yok mu nalet olasi google uygulamalarindan kurtulmak istiyorum

veybiii

Üye
Halen root yapabilen yok mu nalet olasi google uygulamalarindan kurtulmak istiyorum
Sana 2 önerim var.1. si SRS Root link: (bilgisayardan root işlemini gerçekleştiriyor)
2. si giofroot link:
Umarım ikisinden birisi işe yarar.

mhmdk77

Üye
İkisinide denedim olmadı. (5.0v de)

djonier

Üye
    Konu Sahibi
Bu telefonun img dosyasini duzenledim su kodunu ekledim tel acildi rootlandi ancak sebeke ve wifi calismadi. Googlenin sacma uygulamalarini sildim temizledim bosda 700 mb civari ram vardi ama dedigim gibi sebeke ve wifi sorunu oldu. Bu telefona ilk rom cikartan kisi iyi yara kaldirir bu isten haberiniz olsun. Halen reklamlarda ciktigi icin halen satiliyor 100 bini gectiler helal olsun ama turk gelistirilerden yardim bekliyoruz. Kolay gelsin
İyi yara kaldirir degil iyi para kaldirir demek istedim :)

mhmdk77

Üye
Bu telefonun img dosyasini duzenledim su kodunu ekledim tel acildi rootlandi ancak sebeke ve wifi calismadi. Googlenin sacma uygulamalarini sildim temizledim bosda 700 mb civari ram vardi ama dedigim gibi sebeke ve wifi sorunu oldu. Bu telefona ilk rom cikartan kisi iyi yara kaldirir bu isten haberiniz olsun. Halen reklamlarda ciktigi icin halen satiliyor 100 bini gectiler helal olsun ama turk gelistirilerden yardim bekliyoruz. Kolay gelsin
İyi yara kaldirir degil iyi para kaldirir demek istedim :)

Su kodunu nasıl ve nereye eklediniz. TelefoTelefon nasıl rootlandı. Yardımcı olursanız çok sesevinirim
Kardeş giofroot yaparken hata ayıklamayı açman ve sahte konumlara izin vermen gerekli
Biliyorum. Yinede rootlanmadı.

kanat_58

kanat_58

Üye
evet arkadaşlar sonunda rootladım telefonu nasıl yaptığıma gelince ilk önce pdanet programını forumda yada google da bulup indiriyoruz
yalnız pda yı yüklerken telefonunuz pc ye bağlı olmasın yoksa yükleme yapmıyor yükleme esnasında telefon markaları çıkacak en altta other devices seçin daha sonra bi uyarı daha çıkacak bu yazılım yüklensinmi diye yinede yükleyi seçin programı kurduktan sonra iroot yada kingo rootu indirip kurun gerisi zaten belli ayarlar geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama uyanık kal ve sahte konumları işaretleyin usb ile pcye bağlayın telefonu gördükten sonra root butonu yazar roota basın bekleyin telefon yeniden başlayınca rootlanmış olur fakat çince bir uygulama bunuda link2sd ve supersu uygulamasını indirip link2sd ile supersu yu sistem uygulaması yapın yeniden başlatın ötekini silin gitsin teşekkürü çok görmeyin yapamayan olursa yardımcı olurum

mhmdk77

Üye
evet arkadaşlar sonunda rootladım telefonu nasıl yaptığıma gelince ilk önce pdanet programını forumda yada google da bulup indiriyoruz
yalnız pda yı yüklerken telefonunuz pc ye bağlı olmasın yoksa yükleme yapmıyor yükleme esnasında telefon markaları çıkacak en altta other devices seçin daha sonra bi uyarı daha çıkacak bu yazılım yüklensinmi diye yinede yükleyi seçin programı kurduktan sonra iroot yada kingo rootu indirip kurun gerisi zaten belli ayarlar geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama uyanık kal ve sahte konumları işaretleyin usb ile pcye bağlayın telefonu gördükten sonra root butonu yazar roota basın bekleyin telefon yeniden başlayınca rootlanmış olur fakat çince bir uygulama bunuda link2sd ve supersu uygulamasını indirip link2sd ile supersu yu sistem uygulaması yapın yeniden başlatın ötekini silin gitsin teşekkürü çok görmeyin yapamayan olursa yardımcı olurum

Ayrıntılı anlatabilirmisiniz. Ben yapamadım. Pda android ve windows sürümleri var
Kingo root ile olmadı. Ama iroot ile bende root ettim. Çok teşekkürler. :)

kanat_58

kanat_58

Üye
Windows olanı

• Beğen
Tepkiler: djonier ve mhmdk77

sapikosapik

Üye
arkadaşlar merhaba,
venüs 5 köşeli modelden var bende. telefonu rootladıktan sonra bir system dosyasını sildiğim için açılmamaya başladı. recovery mode ye girebiliyorum. vesteldriver sitesinden yazılımı çektim ancak bu yazılımı telefona nasıl yükleyebilirim? yardımcı olurmusunuz? telefon şuan vestel logosunda kalıyor.

kanat_58

kanat_58

Üye
indirdiğin zip dosyasını sd karta at recoveryden girip flashlayabilirsin

mhmdk77

Üye
arkadaşlar merhaba,
venüs 5 köşeli modelden var bende. telefonu rootladıktan sonra bir system dosyasını sildiğim için açılmamaya başladı. recovery mode ye girebiliyorum. vesteldriver sitesinden yazılımı çektim ancak bu yazılımı telefona nasıl yükleyebilirim? yardımcı olurmusunuz? telefon şuan vestel logosunda kalıyor.

(5.0 v için win7 de denedim. Win 8 ve 10 da donanım tanıma sorunu olduğundan çalışmıyor)
Ben zip dosyasını recoveryden yükleyememiştim.
Xmax ın t50 root dosyasını indir(goole dan rahat bulursun. (Çünkü içinde telefona flaslama yapabileceğin yazılım var.) Zipi bi klasöre çıkar. Klasörü açtığında bir .bat dosyası var. Dosyaya sağ tıklayıp düzenleye gir. Kod satırlarını görcen. Satırların hepsini sil. Ve şunu yaz. "@fastboot flash system system.img ". Kaydet çık. İndirdiğin yazılım içinden system.img dosyasını bulup t50..bat dosyasının yanına kopyala. Daha sonra telefonunu download moda alıp(tel kapalıyken ses kısma ve kameraya basılı tut. Elini bırakmadan power a bas tel titreyip 2 saniye geçtikten sonra elini powerdan çek. 5 saniye sonrada kamera ve sesten. Vestel yazısında kalır telefon) bilgisayara bağla. .bat dosyasını aç.(yönetici olarak değil). Max download size Erasing system falan yazar. Systemi üç parça halinde flashlıyo sanırsam. Yaklaşık bir iki dk da flashlama biter total time yazar komut satırında. Telefonu kapat aç. Sistem güncelleniyo der ve tel açılır.
Bide konuyla alakasız ama bu telefonda görüntülü konuşma yokmu. Uzun zaman önceki bada os lu telefonumda bile ön kamerası olmadığı halde vardı. Bu telefonda bu özelliği nasıl aktifleştiririz.

kanat_58

kanat_58

Üye
Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim ben 3g için müşteri hizmetleriyle konuştum yok dediler peki dedim herhangi bir güncelleme falan varmı diye sordum var dediler şu an çalışıyorlarmış ne zaman çıkar diye sordum tarih vermedi ozaman dedim 3g ile ilgili ayarlama yapsınlar dedim tamam mesajınızını iletiyorum dedi inşallah dedim

• Beğen
Tepkiler: mhmdk77

djonier

Üye
    Konu Sahibi
hemen rootluyorum. kafama takılan bişey var brick falan olmadı değil mi bi ton uğraşmayalım şimdi

kanat_58

kanat_58

Üye
Yok brick falan olmaz merak etme

kanat_58

kanat_58

Üye
Lucky patcher hem rootlu hemde rootsuz çalışmaktadır tabii bazı şeyleri root gerektiriyor

emo58585858

Üye
cihazın romunu indirdim ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

kanat_58

kanat_58

Üye
Mhmdk77 yazmış oraya ordan googleden dosyayı indirip talimatlari uygulayıp yukleyebilirsin

Üst Alt