Türkçemizi katletmeyin !!!

Sponsorlu Bağlantılar

Legendary.

Legendary.

Üye
    Konu Sahibi
Hort :)

Legendary.

Legendary.

Üye
    Konu Sahibi
Değilim :d:

hikmet366

hikmet366

Üye
hort

x-scarface

x-scarface

Üye
Hiphop geldimi aklına hikmet :d:

MrExpert

MrExpert

Üye
:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah:ah

Astrosman

Astrosman

Üye
Mert baa diyosan gardaşş şivem bööle nöörek.. :)

HeavyXS

HeavyXS

Üye
Evet Türkçe katledilmemeli. Bir iki alıştığım hata hariç ben de düzgün yazmaya çalışıyorum da, lanet olası online oyunlar yüzünden bazı şeyler alışkanlık oldu. Hatta az önceki cümledeki "online" kelimesine "çevrim içi" desem bir kısım anlamaz, zaten ben de öyle alıştım.

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
ok dzgün konuşuruz

hikmet366

hikmet366

Üye
Evet Türkçe katledilmemeli. Bir iki alıştığım hata hariç ben de düzgün yazmaya çalışıyorum da, lanet olası online oyunlar yüzünden bazı şeyler alışkanlık oldu. Hatta az önceki cümledeki "online" kelimesine "çevrim içi" desem bir kısım anlamaz, zaten ben de öyle alıştım.

aynen çoğunlukla herkes duyduğu kelimenin anlamını bildıkleri için çevrim içi desen aklına başka bir bilgi yani terim gelıyor o yüzden anlam veremıyorlar.

- - - Eklendi - - -

ok dzgün konuşuruz

ok yerine tamam yazabılırsin konuşurkende kısaltmalar yapmayalım

DDorlion

DDorlion

Üye
Kısaltmalar Hakkında Katılmıyorum ;)

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Usta bir yazar gibi kullan demiyoruz zaten.Ben su anda Omer Asim Aksoy'un Dil Yanlislari adli kitabini okuyorum.Istiklal Marsi'miz da hatta Yahya Kemal'in siirlerinde bile yanlisliklar var.Ama abartmayin...

Uhops

Uhops

Üye
Dil ve din bir toplumun birlik ve bereberlik içinde olmasını sağlar.bir ülke bölünmek istenirse ilk olarak dili katledir(kütüphanelerin yakılması gibi).

codblackops2

codblackops2

Üye
bence de haqlısınız qardeşlerm dili düzqün kuLLAnmalıyızzzz ;)

Edit: Şaka yaptım dövmeyin :aman2:

ozakin70

ozakin70

Üye
Bu arada Türk Dilinin Başkenti Karaman'da bu haftalar içerisinde Türk Dil Bayramı kutlanmaktadır.
Bu sene Hatay daki olaylar nedeniyle şölen ve konserler yapılmasada Türçe Treni ile ülkede küçük çaplı gezi düzenlendi.
Yabancı ülkelerden Türkçe konuşan öğrenciler getirildi.
Haber ediyim dedim:D:D

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Dili düzqün kullanaq qnqlar dile sahip çìkâlímm HaNNyy xDé

Üst Alt