Yardım Turkcell T60 "maalesef ayarlar durduruldu"

Sponsorlu Bağlantılar

s0lembum

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell T60 "maalesef ayarlar durduruldu"
eveeeet. T60 ı aldım. almadan önce rootlamayı kafaya koymuştum. rootladım. gereksiz uygulamaları sildim. saçma sapan "kolay arayüz" denen lanet şey ile birlikte "kolay rehber" "kolay galeri" gibi uygulamaları da sildim. Sonra ayarlara giremedim. "malesef ayarlar durduruldu" hatası alıyorum. Kingroot kullandım. rootta sorun yok. Bu hatadan nasıl kurtulabilirim garantiye göndermeden.

byAndroid

byAndroid

Üye
Onları silmeseydiniz keşke önemli sistem uygulamaları. T60 romu bulmanız lazım ondan sonrada pc üzerinden onu kurabilirsen sorun düzelir

s0lembum

Üye
    Konu Sahibi
Onları silmeseydiniz keşke önemli sistem uygulamaları. T60 romu bulmanız lazım ondan sonrada pc üzerinden onu kurabilirsen sorun düzelir
Ya turkcellin kendi launcheri vardı ben dodol launcher yükleyip türkcell arayüzünü sildim. Aslında problem olmaması gerekiyor çünkü lollipop arayüzü hala yüklü. T60 romu bulabileceğimi sanmıyorum. Üstelik cwm ve twrp de yüklenmiyor. Telefon aslında zte blade s6. Ama rom bulamadım
Turkcell ara yüzün apksını buldum yükledim eski arayüz şuan yüklü fakat ayarlara yine giremiyorum. ayarların da apksı mevcut ama "yüklenemedi" hatası alıyorum. çözülecek gibi geliyor bana. peki bu konuda yardımcı olabilir misin ?

byhackerman81

Üye
kardeş al sana orjinal sitesinden rom ayı sorun bende de var çözersen banada ukaştır lütfen bende tıpatıp seninle aynı hatayı alıyorum kafyı yicem bu olmazsa yarın garantiye vereceğim

H0lligan

Üye
Luncher bisedegistirmez de gerekli seyleri silersen ucar sistem bknz; nfc yi silmeyi deneyin custom romlarda hep sonu cokus olur. Orjinal rom icinde recovery kurman sart tabi pc toolu yoksa t60 in. Varsada ordan yap mesela samsung kullaniyorum pc den odin le root suz recovery felanda kurabiliyoruz her turlu imkan var. Dedigim gibi varsa pc ile halledin yoksada recovery arayin. Birde recovery ararken t60 yazmayin turk mali diye yiyolar guyaa bizi zte isi bunlar bende de t40vardi mesela o zte blade q ydu sizde evrensel adiyla arayin recovery yi insallah bulursunuz. Olmassa forumda varmi bilmiyorum ama bazi forumlarda elinde pc olan arkadaslarimiz yardimci oluyor kendileri recovery portluyor ama kernel kodlar nin aciklanmis olmasi lazim onada bir bakin
Bu arada cihaziniz suan garanti disi cunku root yapdiniz. Garanti ye verirseniz %90 kullanici hatasi yuzunden para koparmaya calisacaklar fazlasiyla. Once root u kaldirin oyle gonderin gonderecekseniz.

byhackerman81

Üye
ben zaten root u kaldırdım neyseki sıkıntı yok arkadaşın dediği gibi sadece ayarlara girmiyor orjinal romu ztenin sitesindne buldum indirdim içindeki dosyaları karıştırdım settings.apk yı buldum yüklemeye çalıştım yüklenmedi son çare bu update.zip i yine boot edip yüklemek inşallah çözülür olmadı bugün garantiye vereceğim root lu olmadığından garanti dışıda kalmaz

H0lligan

Üye
ben zaten root u kaldırdım neyseki sıkıntı yok arkadaşın dediği gibi sadece ayarlara girmiyor orjinal romu ztenin sitesindne buldum indirdim içindeki dosyaları karıştırdım settings.apk yı buldum yüklemeye çalıştım yüklenmedi son çare bu update.zip i yine boot edip yüklemek inşallah çözülür olmadı bugün garantiye vereceğim root lu olmadığından garanti dışıda kalmaz
Aslinda sayac varsa yine garanti gider ama bazen ona hic bakmiyolar bile bazende detayina kadar inceliyolar diye biliyorum yani sayac varsa sikinti cikabilir. Kullanici hatasi diyip para isterler

byhackerman81

Üye
Aslinda sayac varsa yine garanti gider ama bazen ona hic bakmiyolar bile bazende detayina kadar inceliyolar diye biliyorum yani sayac varsa sikinti cikabilir. Kullanici hatasi diyip para isterler
Tamam kardeş ben o romu indirdim kurudm şu an telefon at gibi çalışıyor gayet iyi inşallah o sayaçtan belli olmaz ileride belki başka bi problem çıkar falan

H0lligan

Üye
Tamam kardeş ben o romu indirdim kurudm şu an telefon at gibi çalışıyor gayet iyi inşallah o sayaçtan belli olmaz ileride belki başka bi problem çıkar falan
Sorunun cozulmesi guzel, bir daha temizlik yapmadan oncede sileceginiz seylerin islevlerini kontrol edin aman diyim baska seyleride bozmayinda. Ve silerken 25pp yi kullanabilirsin silmeden once yedeklemede yapiyor noolur noolmaz diye :)

Sir Ketmut

Sir Ketmut

Üye
kardeş al sana orjinal sitesinden rom ayı sorun bende de var çözersen banada ukaştır lütfen bende tıpatıp seninle aynı hatayı alıyorum kafyı yicem bu olmazsa yarın garantiye vereceğim
Bu T60 Orijinal rom mu? Yoksa T60'ın asıl hali olan Zte Blade S6'nın orijinal romu mu?

Resul291

Üye
Arjadaslar nolursunuz yardim edin bende riitladim ayni sorun var arkadas rom yuklenis duzelmis ama ben nasil ro. Yukleniyor t60 a bilmiyorun nolur yardim edin

Sir Ketmut

Sir Ketmut

Üye
Arjadaslar nolursunuz yardim edin bende riitladim ayni sorun var arkadas rom yuklenis duzelmis ama ben nasil ro. Yukleniyor t60 a bilmiyorun nolur yardim edin
Ben sana anlatıyım.
Bu adresten romu indir ( ) 1,3 Gb bir şey.
Dosyanın içinde ben indirmedim ama muhtemelen update.zip adlı bir dosya olacak. Onu sd karta veya cihaza at.
Telefonu kapat ve recovery moda al
apply update virtual sdcard gibi bir şey çıkması lazım üstüne gel ve tıkla sonra update.zip seç
İşlem ortalama 5-25 dakika sürecektir. Cihazın şarjının en az %50 olmasına özen gösterin.

• Beğen
Tepkiler: Resul291

Resul291

Üye
Ben sana anlatıyım.
Bu adresten romu indir ( ) 1,3 Gb bir şey.
Dosyanın içinde ben indirmedim ama muhtemelen update.zip adlı bir dosya olacak. Onu sd karta veya cihaza at.
Telefonu kapat ve recovery moda al
apply update virtual sdcard gibi bir şey çıkması lazım üstüne gel ve tıkla sonra update.zip seç
İşlem ortalama 5-25 dakika sürecektir. Cihazın şarjının en az %50 olmasına özen gösterin.
Rabbim be nuradib varsa versin jardes sagolasin

Sir Ketmut

Sir Ketmut

Üye
Sagilasin kardes laptopun harddiski bozuk telefina indirsem olurmu birde istedgimiz yere mi atiyiruz o dosyayi
Kolay bir yere at. Telefona indirsen olur mu bekle bakayım bir dosya uzantısına.

• Beğen
Sir Ketmut

Sir Ketmut

Üye
.zip uzantılı evet olur. Cihazına bir de zip açıcı indir. Onu zip açıcı ile çıkartırsın :)

• Beğen

Resul291

Üye
.zip uzantılı evet olur. Cihazına bir de zip açıcı indir. Onu zip açıcı ile çıkartırsın :)
Cok sagol hocam gece gece yordum hakkini helal et hicam son bi kez siru soruyun coj sordum kusura bakma hafiza jartim yok telefona atsam olr nu

Sir Ketmut

Sir Ketmut

Üye
Cok sagol hocam gece gece yordum hakkini helal et hicam son bi kez siru soruyun coj sordum kusura bakma hafiza jartim yok telefona atsam olr nu
Sorun değil. Evet cihaza atsan olur. Sd kart girişi olmayan telefonlarda bu işlem cihazın hafızasına atılarak gerçekleştiriliyor.
@Resul291 diğer işlemlerini daha hızlı halletmek için sorunlarını şuraya yazabilirsin. İstersen seni kullanıcılara da eklerim Öneri - Turkcell T60 Kullanıcı Kulübü - MaxiCep

Üst Alt