Öneri Türkcell Maxiplus 5 Kapanıyor !

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonların Yazılımsal Sorunları Oluyor mu ?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
ShadesOfBLUE

ShadesOfBLUE

Üye
    Konu Sahibi
Türkcell Maxiplus 5 Kapanıyor !
Öncelikle herkese merhaba, beni Android forumlarında tanıyan olduğunu sanmıyorum genelde symbianda aktifimdir, androidten anlamadığım için burada sizden bir yardım istemem gerekti.Ben bir symbian kullanıcısıyım ve hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım, başlıkta belirttiğim gibi cihaz Türkcell'in Maxiplus 5 adlı telefonu. Telefonu şuan annem kullanmakta yani herhangi fazladan gereksiz bir uygulama, sistemin çalışmasını engelleyecek bir uygulama yükleyebileceğini sanmıyorum, her neyse telefonu açtığımda pin kodunu girdikten sonra telefon gayet normal açılıyor, yaklaşık 1 dakika (max. 2dk.) telefon gayet normal çalıştıktan sonra üstteki tuşa basmadığım takdirde kapanma menüsü geliyor ve kendini kapatıyor şarj full iken de bu böyle, bir daha açıyorum bu sefer açıldığı gibi tuşları kilitlemek için üst tuşa hafifçe basıyorum bu seferde fazla basmadığım halde kendisi öyle algılayıp kapatıyor, yani benim anlamadığım tuşta problem var dersek tuşa sert değil yumuşak bir şekilde (kilitlensin diye) bastığım halde telefon bunu sert basmışım da kapatmasını istemişim gibi algılıyor, bu sorun donanımsal diye düşünüyorum ama diğer sorunda yazılımsal gibi hiç bir işlem yapmadığımda kendi kapatma menüsüne girip kapatıyor kendini.Sonuç olarak bu sorun donanımsal mı yazılımsal mı ? Orjinal bataryası vardı yaklaşık 13 aydır aynı batarya, bataryada mı problem var ? Eğer problemi batarya yapıyorsa, tekrar orjinaliyle değiştirebilirim. Garantisi duruyor herhangi bir yazılım flash vs. atmak istemiyorum içine o yüzden yapılabilecek bir şey var mı yoksa bize garanti yolları görünüyor mu :hmmm
Ayrıca yıllardır symbian kullanırım hiç böyle bir problemle karşılaşmadım gözünü sevdiğim işletim sistemi :tebessüm:

Kontrol

Kontrol

Üye
board kısmında sorun varsa hafif basınca bile sert algılar. Sorun donanımsal.
Kendi kendine kapanıyor demişsin işte sorun orda arada kaldım bende gerçekten acayip bir durum eğer yazılım da atmak istemiyorsan servisten başka yapacak bişey olduğunu sanmıyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: ShadesOfBLUE
ShadesOfBLUE

ShadesOfBLUE

Üye
    Konu Sahibi
board kısmında sorun varsa hafif basınca bile sert algılar. Sorun donanımsal.
Kendi kendine kapanıyor demişsin işte sorun orda arada kaldım bende gerçekten acayip bir durum eğer yazılım da atmak istemiyorsan servisten başka yapacak bişey olduğunu sanmıyorum ;)
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim kendi kendine kapanma sorununu biraz kurcalayarak çözdüm ben gereksiz dosyaları önbellekleri vs. temizledim, güncelleştirme istiyormuş sürekli onlarıda hallettim biraz kasmasını engelledim diyelim sorun ortadan kalktı, kilit tuşuna basınca (sanırım board deniliyor) hala hafif bastığım halde sert algılıyor, bu donanımsal sorunu herhangi bir yerde tamir ettirmeli miyim sence yoksa garantiye mi göndericem ? garantiye de vermek istemiyorum haftalarca bekletiyorlar, kullanacak başka alternatif telefon yok elimizdede :hmmm napsam kii ?

Kontrol

Kontrol

Üye
Rica ederim elimizden geldigi kadar yarimci olurum. Garantili tamir yapan yerlerde var ama garanti gitmesin diyorsan yapacak bişey yok. Istersen tanıdık tamirci varsa göster telefonu derdini anlat eğer elinde yedek parça vs. hemen halledebilirse oradan yaptırmak daha mantikli haftalarca beklemektense aynı gün alabilirsin. Karar senin dostum :)

ShadesOfBLUE

ShadesOfBLUE

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim elimizden geldigi kadar yarimci olurum. Garantili tamir yapan yerlerde var ama garanti gitmesin diyorsan yapacak bişey yok. Istersen tanıdık tamirci varsa göster telefonu derdini anlat eğer elinde yedek parça vs. hemen halledebilirse oradan yaptırmak daha mantikli haftalarca beklemektense aynı gün alabilirsin. Karar senin dostum :)
tekrar teşekkür ediyorum, sanırım telefoncuya götürcem, garanti zaten 10 ay sonra bitiyo, bari haftalarca garantide kalmaz bi problem olursa tekrar yardımcı olmanız dileğiyle :) iyi forumlar.HERKESE TEKRAR IYI AKŞAMLAR, TELEFONU GARANTI KAPSAMINDA TURKCELLE VERDIM 15 GÜN SONRA YANI BUGÜN GITTIM TELEFONU ALDIM, SORUNUN GIDERILDIĞINI PARÇA DEĞIŞIMI YAPILIP YAZILIM YÜKLENDIĞI YAZIYODU.BATARYADA GRAM ŞARJ OLMADIĞI IÇIN TELEFONU AÇAMADAN TESLIM ALMAK ZORUNDA KALDIM.EVE GELDIM ŞARJ DOLDU AÇMAYA KALKTIM SORUNLAR AYNI ŞEKILDE ÖZELLIKLE AYNI DERECEDE DEVAM EDIYORDU.TURKCELLI ARADIM DURUMU ANLATTIM, KISACA BIZ TELEFONU SATTIK GERISINE KARIŞMAYIZ NE HALINIZ VARSA GÖRÜN DEDILER, KVKNIN NUMARASINI ISTEDIM VERMEDILER TURKCELL GARANTISIYLE DIYEN SATTIKLARI HIÇ BIR CIHAZ UMURLARINDA DEĞIL YENI TELEFON TALEP ETTIM. KVK ÜZERINDE YAPTIRIMIMIZ YOK DIYE CEVAP ALDIM HANI TURKCELL KALITESI HANI GARANTI KAPSAMI ? KAPATIRKENDE BIZDEN ALDIĞINIZDA CIHAZ SAĞLAMDI DEDILER.SIFIR CIHAZ ALIYORUZ AYIP BE AYIP.YANI DIYORLAR KI BOZULMASAYMIS.TELEFONDA TURKCELL UYGULAMALARINDAN BOŞ YER YOK .HAFIZA KARTIYLA ANCA TOPARLIYORUZ.SONUÇ OLARAK MAXIPLUS MIS T50 MIS YOK MODEM OLUYORMUŞ FALAN YALAN EN BASIT ANDROID TELEFONDADA HOTSPOT ÖZELLIĞI VAR TURKCELL GARANTISIYLE DIYE SATILAN TELEFONLARA KANMAYIN ALMAYIN. 500 LIRALIK TELEFON IÇIN NE TANTANA YAPTI BE DIYECEK OLURSA DA ALIN TERIYLE 500 LIRA KAZANMAYA DAVET EDIYORUM AKLINIZDA OLSUN TURKCELL GARANTISI YALAN !

• Beğen
Tepkiler: dogukan- ve Kontrol

uykucu_gfb

Üye
Aynı sorun bendede oluşuyor ROM atınca düzelir sandım yine aynısnı yaptı yazılımla çözdüğünüzü söylemişsiniz ne işlemleri uyguladığınızı paylaşırmısınz ?

mcnpl4

mcnpl4

Üye
gecmis olsun. telefonu tekrar ver dogru duzgun gelene kadar baski yap oyle sattik bitti gitti kafasina ayar oluyorum gerekiyosa yeni cihaz versinler

ShadesOfBLUE

ShadesOfBLUE

Üye
    Konu Sahibi
Aynı sorun bendede oluşuyor ROM atınca düzelir sandım yine aynısnı yaptı yazılımla çözdüğünüzü söylemişsiniz ne işlemleri uyguladığınızı paylaşırmısınz ?
düzelmedi kardeşim garantiye verdim fabrika ayarları çekip göndermişler ne bi rom ne birşey atmışlar..
gecmis olsun. telefonu tekrar ver dogru duzgun gelene kadar baski yap oyle sattik bitti gitti kafasina ayar oluyorum gerekiyosa yeni cihaz versinler
onlardan aldığımda cihaz bozuk değilmiş ısrarla bunu söylüyorlar, tekrar göndericem tabiki düzelene kadarda yüklenicem, yeni telefon talep ettim zaten

uykucu_gfb

Üye
Turkcell telefonları pişmanlıktır...

V5 romu attım kapanıp açılma olayı azaldı gibi ama yapıyo yine yarın yeni pil alıcam oda olmazsa iPhone veya samsunga geçiş zamanı :)Şuan dikkatimi çekti geceleri kapanıp açılmıyor sabahları çok fazla yapıyor acaba sıcaktan olabilir mi ? Isınınca CPU kendini resetliyor olabilir mi ? İzmir'deyim şuan sabahları çok sıcak bide mesajlaşmam artıyor sabahları face twitter derken dahada ısınıyor :/

Kontrol

Kontrol

Üye
İşlemci ısınırsa telefon resetlenir. bende günde 1 2 kere oluyor.

uykucu_gfb

Üye
CPU-Z uygulamasını indirdim ısı normal ikende yaptğını fark ettim en yakın zamanda kurtulmam lazım bu telefondan :(

ricam

Üye
Aynı problemi ben de yaşadım, TURKCELL MAXI PLUS 5 aldım, ben de ısınma problemi yok ama gece gündüz resetleme devam ediyor, burada garanti bitmeden KVK Antalya nın yaptığını anlatacağım, garanti ayın 4 ağustos 2014 bitiyor, elimde belge var, ben bu problemi 25 Temmuzda 2014 KVK ye bildirdim elimde belge var, bana ne dendi BİLİYOR MUSUNUZ, sizn bu telefonunuz TÜRKİYE ye 27 Haziran 2012 tarihinde girdiği için biz sizi garanti şartlarında değerlendiremiyoruz, bakınız elimde belge olmasına rağmen KOSKOCA 36milyon aboneli TURKCELL bana bunu yaptı, şimdi bende arkadaşları bu konuda uyarmaya başladım, ben 428 TL ile batmam ama bundan böyle TURKCELL den telefon alacak arkadaşlar varsa, bunu unutmasın, ben olayı yargıya taşıyacağım, herkese kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: ShadesOfBLUE
ShadesOfBLUE

ShadesOfBLUE

Üye
    Konu Sahibi
tekrar teşekkür ediyorum, sanırım telefoncuya götürcem, garanti zaten 10 ay sonra bitiyo, bari haftalarca garantide kalmaz bi problem olursa tekrar yardımcı olmanız dileğiyle :) iyi forumlar.HERKESE TEKRAR IYI AKŞAMLAR, TELEFONU GARANTI KAPSAMINDA TURKCELLE VERDIM 15 GÜN SONRA YANI BUGÜN GITTIM TELEFONU ALDIM, SORUNUN GIDERILDIĞINI PARÇA DEĞIŞIMI YAPILIP YAZILIM YÜKLENDIĞI YAZIYODU.BATARYADA GRAM ŞARJ OLMADIĞI IÇIN TELEFONU AÇAMADAN TESLIM ALMAK ZORUNDA KALDIM.EVE GELDIM ŞARJ DOLDU AÇMAYA KALKTIM SORUNLAR AYNI ŞEKILDE ÖZELLIKLE AYNI DERECEDE DEVAM EDIYORDU.TURKCELLI ARADIM DURUMU ANLATTIM, KISACA BIZ TELEFONU SATTIK GERISINE KARIŞMAYIZ NE HALINIZ VARSA GÖRÜN DEDILER, KVKNIN NUMARASINI ISTEDIM VERMEDILER TURKCELL GARANTISIYLE DIYEN SATTIKLARI HIÇ BIR CIHAZ UMURLARINDA DEĞIL YENI TELEFON TALEP ETTIM. KVK ÜZERINDE YAPTIRIMIMIZ YOK DIYE CEVAP ALDIM HANI TURKCELL KALITESI HANI GARANTI KAPSAMI ? KAPATIRKENDE BIZDEN ALDIĞINIZDA CIHAZ SAĞLAMDI DEDILER.SIFIR CIHAZ ALIYORUZ AYIP BE AYIP.YANI DIYORLAR KI BOZULMASAYMIS.TELEFONDA TURKCELL UYGULAMALARINDAN BOŞ YER YOK .HAFIZA KARTIYLA ANCA TOPARLIYORUZ.SONUÇ OLARAK MAXIPLUS MIS T50 MIS YOK MODEM OLUYORMUŞ FALAN YALAN EN BASIT ANDROID TELEFONDADA HOTSPOT ÖZELLIĞI VAR TURKCELL GARANTISIYLE DIYE SATILAN TELEFONLARA KANMAYIN ALMAYIN. 500 LIRALIK TELEFON IÇIN NE TANTANA YAPTI BE DIYECEK OLURSA DA ALIN TERIYLE 500 LIRA KAZANMAYA DAVET EDIYORUM AKLINIZDA OLSUN TURKCELL GARANTISI YALAN !

Tekrar servise gönderdim. Bu sefer Genpa..... Hala düzelme yok, telefonu değiştirmeyeceklerini, anakart işlemci vs. parçalarını değiştirebileceklerini söylediler tekrar göndersem mi ? YILDIM valla, lanet olsun aldığım güne.

Üst Alt