Türk Telekom volte

Sponsorlu Bağlantılar

boyabatlı

boyabatlı

Üye
    Konu Sahibi
Türk Telekom volte
not 4 de bu özellik yokmu anlamadım

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Luck Star

Luck Star

Üye
Bir çok cihazda var ancak son çıkan üst seviye cihazlar harici Volte desteklemiyor diyorlar Türkiye'de. Hep böyle sonuç veriyor.

boyabatlı

boyabatlı

Üye
    Konu Sahibi
S6 da var

boyabatlı

boyabatlı

Üye
    Konu Sahibi
Not 4 yok

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Şu anda turk telekomda S7-S7 edge ve V10-G4 modellerinde volte kullanımı mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
boyabatlı

boyabatlı

Üye
    Konu Sahibi
Diğer modellerin uyumsuz oluşu şebeke ile alakalı bir durum mu s6 Vodafone de var

hikmet366

hikmet366

Üye
Volte s6 da var ama şebeke dogrup düzgün çekmiyor ki

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Diğer modellerin uyumsuz oluşu şebeke ile alakalı bir durum mu s6 Vodafone de var
S6 ve S6 Edge içinde varmış turk telekomda. Operatörler bu özelliği olan bazı bir kaç modele vermiş gibi görünüyorlar.

Luck Star

Luck Star

Üye
Evet dediğim gibi bir çok modelde volte desteği var ama şebeke o modelleri desteklemiyor şuanlık.

boyabatlı

boyabatlı

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler bende o kadar para verdik boşunamı aldık dedim

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Bu volte tam olarak ne oluyor beyler ?

Luck Star

Luck Star

Üye
Bu volte tam olarak ne oluyor beyler ?
4.5G TEKNOLOJİSİ İLE BİRLİKTE VoLTE TEKNOLOJİSİ DE HAYATIMIZA GİRDİ. VoLTE NEDİR? NASIL AKTİF HALE GETİRİRİM?

4B uydusunun hizmete girmesi ve 4,5 G teknolojisi sayesinde cep telefonlarında “Voice over LTE” (VoLTE) teknolojisi kullanılmaya başlayacak. VoLTE nedir diye soracak olanlara kısaca 4g internet protokolünü kullanarak ses video ve veri transferi yapmak diyebilirsiniz.

Peki Voice over LTE (VoLTE) ile hayatımızda neler değişecek ?

A) Birini ararken aynı zamanda neden aradığınızı sms olarak gönderebileceksiniz ; Örneğin geç saatlerde telefona bakmadığını bildiğiniz bir arkadaşınız sabaha karşı arıyorsunuz , gerekçenizi aynı anda yazarsanız sizin için zaman ayırabilir.

B) Videolu arama – görüntülü konuşma esnasında ekranda karşılıklı çizimler ve tarifler yapabilirsiniz. Bu adres tarifi olabilir bir nesnenin özellikleri olabilir ya da onu sevdiğinizi göstermek için kalp çizmiş olabilirsiniz.

C)Videolu görüşmeler HD kalitesinde olacak . Şu an kullanılan görüntülü konuşmalara dikkat ettiyseniz kendi görüntünüz net karşı tarafın görüntüsü bulanıktır. Bu teknoloji ile karşı tarafa sizin , size karşı tarafın görüntüsü HD formatta iletilecek.

D)Mp4 formatında 4 hatta 5 kanal ses transferi . Aslında bunu denemiş olmalısınız . Whatsapp üzerinden telefon görüşmesi yaptıysanız ses kalitesini de fark etmişsinizdir. Bu teknoloji ile telefon görüşmeleri de bu kalitede olacak.

E)Çağrı merkezlerinde sesli tanıma sistemleri yaygınlaşacak . Şu anda annenizin kızlık soyadına kadar inen güvenlik soruları kalkacak ve sesli tanıma sistemleri tam olarak oturacak . Hazırda kullanılan sesli tanıma sistemleri de var ama şu anda yok kadar az. Bu teknoloji ile daha yoğun kullanılabilecek.

F)Daha net ses ile iletişim oranı %90 lara çıkacak . Şu anda telefonda görüşme yaparken %30 gerçeklik %90 a kadar çıkacak.

G)Adres paylaşma devri başlayacak , daha önce google maps ın da dile getirdiği adres paylaş özelliği ile bir yandan telefonla görüşürken bir yandan harita üzerinde adres paylaşımı yapabileceksiniz. Muhtemelen şu diyalog kesin geçecek “bak ekrana şimdi , gördün mü işaretledim. Buraya gideceksin , sana göre ben de şu anda buradayım. ”

H)Çok büyük verileri bir çırpıda alıp gönderebileceğiz . Şu an telefonlarımızda birbirimize göndereceğimiz dosya boyutu sorunsuz 10 Mb düzeyinde . Bu teknoloji sayesinde Gb düzeyinde verileri birbirimize mobil şebekeler üzerinden gönderebileceğiz.

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Bu volte benim telefonda hd+ görüşme ismi ile kullanılıyor güncellemde volte yazıyordu @Luck Star
Ayrıca telefonu aldın alalı buralardasın maşallah :D

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
Luck Star

Luck Star

Üye
Bu volte benim telefonda hd+ görüşme ismi ile kullanılıyor güncellemde volte yazıyordu @Luck Star
Ayrıca telefonu aldın alalı buralardasın maşallah :D

Zaten bi o işe yarıyor galiba şimdilik. Aramadan önce mesaj atma veya video yollama da gelcekmiş değişik değişik şeyler :D

Abi valla yaz geldi canlandık. Sitenin arayüzü de değişti ondan belki de :)

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Peki internet paketinden mi yiyor yoksa dakikalarından mı

LG V10 İle Uygulamasından Gönderildi

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Zaten bi o işe yarıyor galiba şimdilik. Aramadan önce mesaj atma veya video yollama da gelcekmiş değişik değişik şeyler :D

Abi valla yaz geldi canlandık. Sitenin arayüzü de değişti ondan belki de :)
Hiç hoşuma gitmedi bu yeni arayüz [emoji53]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Luck Star

Luck Star

Üye
Bende de tam aksine daha iyi ilgi uyandırdı valla. Dakikadan mı internetten mi harcıyor hiç bilmiyorum.

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Bende de tam aksine daha iyi ilgi uyandırdı valla. Dakikadan mı internetten mi harcıyor hiç bilmiyorum.
Bence internetten harcar. Peki karşı tarafın da volte özelliği olması gerekiyor mu. Mesela bir s3 mini ile görüntülü konuşma yapılabilir mi

hikmet366

hikmet366

Üye
Bence internetten harcar. Peki karşı tarafın da volte özelliği olması gerekiyor mu. Mesela bir s3 mini ile görüntülü konuşma yapılabilir mi

Karşı kişide de volte özelilgi olmalı

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: phasan
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Karşı kişide de volte özelilgi olmalı

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hiçbir anlamı yok o zaman. Anca 1-2 sene sonra bu özelliğin tamamen kullanılması söz konusu. Şu an için sadece 4 cihaz destekliyor.

• Beğen
Tepkiler: phasan

Üst Alt