Tüm Tablet Pc Rom Kurulum - Odesa Uberoid Rom Türkçe ( Konu Anlatım Resimli) - Wm8650

Sponsorlu Bağlantılar

ayhan71

Üye
power tab t10 maraka tablet şifreden dolayı kilitlendi ne yapabilirm format atmayı dednım ama olmadı
kapatma ses açma ses kapama tuşlarını dedneim hafıza kartında bot almadı home tuşu yok reset tuşu yok
burdan rom yuklesem olurmu
boşuna bu konuda buraya bir şey yazmayın muhatabı bile cevap vermiyor admin abiler bence konuyu kilitlesinler....

the06

the06

Üye
Uzun Bir Aradan Sonra Merhaba,
Öncelikle ilk derlediğim Rom'a göstediğiniz büyük ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.
Fakat zamanla Çin Malı tabletlerin çeşit ve alternatifleri artınca Odesa uberoid rom'un 41 tablet pc modelini içeren rom datası cevap veremez hale geldi.
Bende yeni bir rom datası oluşturup sizler için hazır hale getirdim; bu versiyonda tam 127 farklı çin malı tabletin rom'unu bulabileceksiniz.Lafı fazla uzatmadan konuyu anlatmaya başlıyorum:

Çin Malı WM8650 Tablet PC lere Rom Kurulumu:
öncelikle Andoid 2.2 uberoid üzerine inşa edilen Odesa Uberoid Rom'u aşağıdaki linkten indiriniz.

İndirme Adresi:

Dosyayı indirdikten sonra rar dan çıkarınız, karşınıza gelecek klasörde bulunan
"odesa uberoid" programını çalıştırdığınızda aşağıdaki ekran ile karşılaşırsınız:

Bu pencere sizi Odesa Uberod'in ana seçimlerinin yapılacağı sisteme yönlendirmek için vardır."BAŞLA" butonuna basarak devam ediniz.

Başla Butonuna bastığınızda Odesa Uberoid Ana seçimlerinin yapıldığı ekrana gelirsiniz.Burası dananın kuyruğunun koptuğu yer.İlk sayfada 63 tablet pc modelinin rom'u vardır.Eğer tablet pc'nizin modeli ilk sayfada mevcut değil ise "P2" yazıp Enter'a basarak 2.ci sayfaya geçebilirsiniz.Eğer ikinci sayfadan tekrar ilk sayfaya dönmek isterseniz bu sefer "P1" yazıp geçiş yapabilirsiniz.

Odesa Uberoid Kurulum Aşamaları:(Tablet Pc Rom Yükleme)
1.)SD Kartı bilgisayarınıza takın.
2.)SD Kartınızın boş olduğuna emin olun.
3.)Odesa Uberoid Klasöründeki "Odesa Uberoid" dosyasını çalışıtırın.
4.)Karşınıza gelen ekrandan Tablet Pc modelinizi seçin.
5.)Eğer aradığınız ilk model ilk sayfada yok ise "P2" yazıp Enter'a basarak 2.ci sayfaya geçin
6.)Modele karar verdikten sonra numara yazıp Enter'a basınız "(Örn:Mid tablet için)"
7.)Karşınıza gelen menüde;

Odesa uberoidi SD Karta Kopyalamak ISTIYORMUSUN, Y/N/Q ? şeklinde bir soru gelecek "Y" basıp bir sonraki aşamaya geçin.

8.)Sonraki aşamada;

Yukarıdaki ekranla karşılacaksınız, buradan SD Kartınız hangi sürücüdeyse onun harfini girip Enter'a basın.

9.)SD karta kopyalama başlayacaktır hiçbirşeye dokunmadan bitirmesini bekleyin
10.)Tamamlanınca SD Kartı bilgisayarınızdan çıkarın.
11.)Tablet pc'nizin tamamen kapalı olduğuna emin olun.
12.)SD Kartı tablet pc'ye takın
13.)Tablet pc'nizi çalıştırın
14.)Belli bir süre sonra ekranda wm8650 android 2.2 upgrading şeklinde bir yazı beliricek.
15.)Ortalama 1-2 dakika içerisinde beyaz bir ekranda kurulum kendiliğinde başlayacak.

16.)"LUTFEN SD KARTI CIKARMAYINIZ" şeklinde bir yazı göreceksiniz, bekleyin
17.)Akabinde alttaki yükleme çubuğu %100 olduğu zaman "KURULUM BITTI, SD KARTI CIKARABILIRSINIZ" şeklinde bir yazı göreceksiniz.
18.)Bu yazıyı gördükten sonra SD Kartı çıkarın, siz SD Kartı çıkardıktan sonra Tablet pc kendini yeniden başlatacaktır.
19.)Unutmayın yüklemenin hemen sonrasın daki ilk açılış daima uzun sürer.Masaüstünüz gelene kadar bekleyin.Paniğe kapılmayın.
20.)Artık Odesa Uberoid işletim sistemli tablet pc'niz hazır.Güle güle kullanın.

İndirme Adresi:

UYARI!
1.) Uberoid Rom kurulurken makinenizin şarzı olduğundan emin olun.
2.) wm8650 android 2.2 upgrading yazısı 5 dakikadan daha uzun süre ekranda kalırsa yanlış rom'u yüklemeye çalışıyorsunuzdur.İşlemleri baştan uygulayıp seçiminizi değiştirin.
3.) Tablet pc açılmıyor, yeşil ışık yanıyor ama görüntü vermiyorsa: bilinki yanlış rom yüklemeye çalışmışsınız endişeye kapılmayın.İşlemleri baştan uygulayıp farklı bir rom seçimi yapın.
4.) Tablet pc'ye rom kurdum ama dokunmatik çalışmıyor ise yine yanlış rom kurmuşsunuz demektir.İşlemleri baştan uygulayıp farklı bir rom seçin.
5.) Tablet pc'ye rom kurdum ama ses gelmiyor ise yine yanlış rom kurmuşsunuz demektir.İşlemleri baştan uygulayıp farklı bir rom seçin.
6.) Genelde ilk kurulumdan sonra 20 dk içerisinde masaüstü gelecektir, eğer 30 dk'dan fazla beklediyseniz yanlış rom kurmuşsunuz demektir.İşlemleri baştan uygulayın!
7.) Arkadaşlar her türlü sorunda mail atabilirsiniz; [email protected]
Her ihtimale karşı alternatif link:

Şimdilik Bu kadar, Allaha emanet olun!

Alıntıdır (Orjinal Link)

Bana yardımcı olun lütfen konu açtım bi bakın yardım edin http://www.maxicep.com/android-modi...ekraninda-dondu-kaldi-acil-yardim-806939.html

555serkan

Üye
vestel vp10 tablet war odese uberoidle romlayabılırmıyım acaba

ahmeteroglu41

Üye
[h=1]bu rom grundig GR-TB 10-W2/3G modeline yüklenebilirmi acaba ?[/h]

salih5811

Üye
yaw bu dpad 3 denen lanet tablete nasıl rom atacam kafayı yedim ya

pussat_42

Üye
Allah razı olsun kardeşim

palarem

Üye
bendede white edition marka çin malı tablet var 2 adet androit yazısında takılıp duruyor bir keresinde reset amıştım tekrar kapatınca açılmadı aynı androit yazısında takılıp kalıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür eder hayırlı geceler dilerim

cimex11

Üye
Merhabalar kolay gelsin. Benim bir sorunum var android tabletim ile ilgili size danışmak istedim bilginiz olacağını tahmin ediyorum. 1 ay önce tuna shopping tv gibi saçma bir yerden tablet pc aldım. Tabletin modeli Promedia Xpro Google playde tablet Actions Xpro olarak geçiyor. Şimdi tabletin yazılım güncellenmesini yapamıyorum sürüm 4.0.3 Ice Cream S. Tabletime temple run Whatsapp nba 2k13 gibi uygulamalar çalışmıyor daha doğrusu çoğu uygulamalar çalışmıyor çalışması lazım aslında çünkü youtube da bir videoda aynı tabletin açtığını gördüm. Sorunun benim tabletimde olduğunu farkettim. Uygulamaları açarken maalesef durdu veya Örnek veriyorum Whatsapp durdu gibi hatalar alıyorum. Zaten Googleplayde bu uygulamaları indiremiyorum Bu öğe cihazınızla uyumlu değil diye bir sorunla karşılaşıyorum. Tableti doğru düzgün kullanamıyorum anlayacağınız. Belki bilginiz vardır diye düşündüm çinmalı tabletler ile ilgili bir rom programı yapmışsınız geçen sene onu gördüm belki bu tablet ile ilgili birşeyler biliyorsunuzdur diye düşündüm. Yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim... :)

nazmi28

nazmi28

Üye
Merhabalar kolay gelsin. Benim bir sorunum var android tabletim ile ilgili size danışmak istedim bilginiz olacağını tahmin ediyorum. 1 ay önce tuna shopping tv gibi saçma bir yerden tablet pc aldım. Tabletin modeli Promedia Xpro Google playde tablet Actions Xpro olarak geçiyor. Şimdi tabletin yazılım güncellenmesini yapamıyorum sürüm 4.0.3 Ice Cream S. Tabletime temple run Whatsapp nba 2k13 gibi uygulamalar çalışmıyor daha doğrusu çoğu uygulamalar çalışmıyor çalışması lazım aslında çünkü youtube da bir videoda aynı tabletin açtığını gördüm. Sorunun benim tabletimde olduğunu farkettim. Uygulamaları açarken maalesef durdu veya Örnek veriyorum Whatsapp durdu gibi hatalar alıyorum. Zaten Googleplayde bu uygulamaları indiremiyorum Bu öğe cihazınızla uyumlu değil diye bir sorunla karşılaşıyorum. Tableti doğru düzgün kullanamıyorum anlayacağınız. Belki bilginiz vardır diye düşündüm çinmalı tabletler ile ilgili bir rom programı yapmışsınız geçen sene onu gördüm belki bu tablet ile ilgili birşeyler biliyorsunuzdur diye düşündüm. Yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim... :)

Tablettlerin geneli aynı mantık çalıstıgı için baska bir tablet rom sürümü kurabilirsin...sıkıntı olacagını zannetmıyorum...4.1.2 tablet sürümü bulursan yüklemeyi dene...
eger elinde varsa orjınal romu elinde veya sitesinde bir kenarda dursun sıkıntı olursa onu yuklersin

nazmi28

nazmi28

Üye
Arkadaslar bende çin malı Android tv box var
Darkın...şoan 4.0.4 sürüm yüklü
Bu tv box larada bu romlar yuklenırmı...
Sd karta rom yüklerken acaba yazılan rom uzantısı IMG mi acaba eğer öyleyse büyük ihtimal yazdırılır....

nusret3609

Üye
Hocam bende exper 7han var android sürümü 4.1.1 bunada burda rom kurabilirmiyim

admag

Hocam bende exper 7han var android sürümü 4.1.1 bunada burda rom kurabilirmiyim

Exper e7han a rom yüklenmez root atılmaz tüm yöntemleri denedim root edilmiyor super user geliyor ama uygulamalar root erişimi yok diyor rom internette yok aceleye getirdik mok gibi cihaz aldık

full force

full force

Üye
Exper e7han a rom yüklenmez root atılmaz tüm yöntemleri denedim root edilmiyor super user geliyor ama uygulamalar root erişimi yok diyor rom internette yok aceleye getirdik mok gibi cihaz aldık

Zhuodashi diye bi program var onu deneyin

borosko

Üye
çok acil yanıt verirmisiniz lütfen ben bu programı yükledim rar dosyasını da açtım.başla yazan yeri de açıyorum ama başla yazısına ne hikmetse tıklayamıyorum tıklanıyor ama hiçbişey açılmıyor niye açılmaz bu lütfen yardım

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar birazdan kafayı sıyırıcam kesin.sd karta yükleme işlemini hallettim ama bu sefer başka şekilde başlamıyor aynı şekilde başlıyor ben neyi yanlış yapıyorum acaba bu arada tabletim praktica 10 tp bir Allahın kulu yardım etsin lütfen

muhammeddoruk

Üye
Arkadaşım rowell c-501'e buradaki romlardan hangisi yakın? bilgi verirsen sevinirim. İyi günler...

batusch01

Üye
codegen tabletimin android sürümü 4.0.1 romu yapsam problem olur mu?

Uruloki

Uruloki

Üye
codegen x72 için rom kuran var mı acaba

odunuzz

odunuzz

Üye
pirhana pro tab 9 icin calisirmi

hukukcu076

hukukcu076

Üye
selam forum üyeleri tablet pc konusunda yeniyim desen şifresinin unutulması ve gmailin olmayışından dolayı tablete firmware yüklemesinde bulundum şimdiye kadar en az 30 farklı yazılım denedim ama ya dokunmatiği çalışmadı ya kamera yada hiç açılmadı ALLAH rızası için bir yardımcı olunuz:bilmem: tablet pc dışında yazanlar 'ampe A76 ' ekranda ki bilgiler ise

model no:kb706
android sürüm 4.0.4
anaband 1,5
çekirdek3.0.8+
liuzhi@software#237
derleme numarası nuclear_evb-eng4.0.4IMM76D 20130117

:grrr: üreticinin sitesinden ne kadar rom çektiysem inanın hiçbirisi sağlıklı çalışmadı yukarıdaki arızaları verdi üreticinin likini ve ürün linki de budur :
firmware linki

kb706 diye arattığımda ise bendekinin çift kameralı modeli çıkıyor

uberoid ile hafıza kartından birşeyler yapıyım diyorum takıp açmaya çalışınca direkt olarak açılıyor hiç bir kurulum ekranı gelmiyor
tabletin arkasında reset tuşu var freelander ph20 model tablet romu çalışıyor ama dokunmatiği düzeltemedim ....
yardımlarınızı beklerim arkadaşlar
:bilmem:

sercanakan

Üye
Bende Evotab x7-hd var bunun için uygun rom varmı ve kurulan Android sürümü hangisi

Üst Alt