Toshiba Leptop Wi-Fi Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Toshiba Leptop Wi-Fi Sorunu
arkadaşlar normalde bilgisayarın wi-fi'si çok iyi çalışıyordu hatta benim lenovonun 1 diş sinyali zor aldığı yerde 3-4 diş alıyordu herneyse bu bilgisayarı kardeşim kullanıyor geçen sabah ikimizde bilgisayarlarımızın başına geçtik ve dedi ki aynı anda açalım bakalım hangisi daha hızlı açılacak(drag yarışı gibi :ehe ) her neyse bu yanlışlıkla benden önce çalıştırdı ve bende kapat dedim oda açılsın öyle kapatalım falan dedi sonra ben bekleyemem dedim power tuşuyla pcyi ona kapattırdım sonra aynı anda başlattık fakat toshiba çok kötü oldu çöktü gibi birşey oldu windows onarılıyor falan dedi her neyse masaüstü geldi herşey düzgünce çalıştı fakat birtek wi-fi çalışmadı bende sanırım onarırken birşey oldu dedim ve wi-fi driver'ını tekrar kurdum baktım düzelmedi bende işletim sistemiyle ilgili bir problem olduğunu düşündüm ve format attım kökünden çözüm dedim :evet: ardından bütün driverları kurdum wi-fi de dahil wi-fi alıcısı yine çalışmadı sonra Toshiba yetkili dağıtıcısı TNB bilgisayarı aradım bana aygıt yöneticisinden falan komle wi-fi alıcısıyla ilgili ne varsa kaldırttı ve sonra 'den yeni wi-fi driver'ı indirmemi ve kurup bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi bende bunları yaptım düzelmedi ve tekrar aradım sonra bana saçma sapan yok neymiş efendim sizin cihazınız win8 uyumlu ondan kaynaklanıyordur falan filan demeye başladılar bende iyi ama internet sitenizde win7 driver'ınızda var dedim onlarda karşılık olarak teknik servisimiz win8 hariç diğer işletim sistemlerine destek veremiyor dedi win8 kurup denemenizi olmazsa servisimize göndermenizi öneririz dediler ve isterseniz ups kargo ile evinizden aldırabiliriz dediler

:ehe
bende ne kadar sürer dedim 3 gün içinde alınır 3 gün içinde bize gönderilir biz burada bakarız 3 gün içinde size gönderilir 3 gün içinde dağıtımı yapılır dediler kardeşim şu anda harici wi-fi alıcısıyla kullanıyor dahilisi çalışmıyor olmazsa mecbur göndereceğiz ne yapmamızı tavsiye edersiniz ?

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
arkadaşlar normalde bilgisayarın wi-fi'si çok iyi çalışıyordu hatta benim lenovonun 1 diş sinyali zor aldığı yerde 3-4 diş alıyordu herneyse bu bilgisayarı kardeşim kullanıyor geçen sabah ikimizde bilgisayarlarımızın başına geçtik ve dedi ki aynı anda açalım bakalım hangisi daha hızlı açılacak(drag yarışı gibi :ehe ) her neyse bu yanlışlıkla benden önce çalıştırdı ve bende kapat dedim oda açılsın öyle kapatalım falan dedi sonra ben bekleyemem dedim power tuşuyla pcyi ona kapattırdım sonra aynı anda başlattık fakat toshiba çok kötü oldu çöktü gibi birşey oldu windows onarılıyor falan dedi her neyse masaüstü geldi herşey düzgünce çalıştı fakat birtek wi-fi çalışmadı bende sanırım onarırken birşey oldu dedim ve wi-fi driver'ını tekrar kurdum baktım düzelmedi bende işletim sistemiyle ilgili bir problem olduğunu düşündüm ve format attım kökünden çözüm dedim :evet: ardından bütün driverları kurdum wi-fi de dahil wi-fi alıcısı yine çalışmadı sonra Toshiba yetkili dağıtıcısı TNB bilgisayarı aradım bana aygıt yöneticisinden falan komle wi-fi alıcısıyla ilgili ne varsa kaldırttı ve sonra 'den yeni wi-fi driver'ı indirmemi ve kurup bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi bende bunları yaptım düzelmedi ve tekrar aradım sonra bana saçma sapan yok neymiş efendim sizin cihazınız win8 uyumlu ondan kaynaklanıyordur falan filan demeye başladılar bende iyi ama internet sitenizde win7 driver'ınızda var dedim onlarda karşılık olarak teknik servisimiz win8 hariç diğer işletim sistemlerine destek veremiyor dedi win8 kurup denemenizi olmazsa servisimize göndermenizi öneririz dediler ve isterseniz ups kargo ile evinizden aldırabiliriz dediler

:ehe
bende ne kadar sürer dedim 3 gün içinde alınır 3 gün içinde bize gönderilir biz burada bakarız 3 gün içinde size gönderilir 3 gün içinde dağıtımı yapılır dediler kardeşim şu anda harici wi-fi alıcısıyla kullanıyor dahilisi çalışmıyor olmazsa mecbur göndereceğiz ne yapmamızı tavsiye edersiniz ?

Aslında bu konulardan pek anlamam ama laptopun wireless alıcısında arıza çıkmış olabilir işletim sistemiyle alakalı olduğunu kesinlikle sanmıyorum
:oke:

Zaten işletim sistemin Win7 değil mi ? Win 8 destekleyen hemen hemen herşey Win7 de destekliyor bana kalırsa Wireless alıcında bir problem olabilir bilgisayarın garantisi yoksa bir bilgisayarcıya götürüp baktırabilirsin :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Aslında bu konulardan pek anlamam ama laptopun wireless alıcısında arıza çıkmış olabilir işletim sistemiyle alakalı olduğunu kesinlikle sanmıyorum
:oke:

Zaten işletim sistemin Win7 değil mi ? Win 8 destekleyen hemen hemen herşey Win7 de destekliyor bana kalırsa Wireless alıcında bir problem olabilir bilgisayarın garantisi yoksa bir bilgisayarcıya götürüp baktırabilirsin :)

bilgisayarın garantisi var yahu daha 2 ay olmadı :) olmadı servise göndereceğiz :evet:

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye

bilgisayarın garantisi var yahu daha 2 ay olmadı :) olmadı servise göndereceğiz :evet:

Bencede en mantıklısı o :) servise götürdükten sonra arızayı size bildirirlerse banada bildirirseniz sevinirim :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Bencede en mantıklısı o :) servise götürdükten sonra arızayı size bildirirlerse banada bildirirseniz sevinirim :D

leptobun sahibi ne zaman göndermek ister bilemiyorum ama arızayı bildiririm söz :)

Toshiba alacaksanız almayın derim bu bizim 2. Toshiba bilgisayarımız hep sıkıntı vallaha :evet:

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye

leptobun sahibi ne zaman göndermek ister bilemiyorum ama arızayı bildiririm söz :)

Toshiba alacaksanız almayın derim bu bizim 2. Toshiba bilgisayarımız hep sıkıntı vallaha :evet:

Bilgisayar alacak bütçem olsa 500 TL ye bile 0 bilgisayar alabilirim de işte bütçe yok :D elimde ki pc nin özelliklerine baksana bi imzadan :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Bilgisayar alacak bütçem olsa 500 TL ye bile 0 bilgisayar alabilirim de işte bütçe yok :D elimde ki pc nin özelliklerine baksana bi imzadan :D

ne güzel işte benim eski bilgisayarda o bile yoktu :ehe

pentium 4 2.40 GHZ /// On Board 16MB CPU eskiden senin karta benzer bir kart vardı 5200 mü neydi sanırım ama bozuldu/// 2GB Ram sendeki gibi ///80 GB HDD

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye

ne güzel işte benim eski bilgisayarda o bile yoktu :ehe

pentium 4 2.40 GHZ /// On Board 16MB CPU eskiden senin karta benzer bir kart vardı 5200 mü neydi sanırım ama bozuldu/// 2GB Ram sendeki gibi ///80 GB HDD

Eski bilgisayar diyosun işte :D bu bilgisayarı ben bu hale getirdim :D ilk aldığımda 512 MB Ram 128 MB ekran kartı İntel celeron işlemcisi vardı :D ve rami DDR ekran kartıda AGP :D ana kart 12 yaşında :D

Invoke

Invoke

Üye

Bende de toshiba var, 4.yılını tamamlamak üzere, daş gibi maşallah, şans işte, size öyle denk gelmiş. Güç düğmesiyle kapatmaktan wifi nasıl bozulur anlayabilmiş değilim. Ben sadece son 3gün rahat 50kez direk güç düğmesinden kapatmışımdır :ehe
Elektiriğin ne zaman gideceğine de belli değil bizim burda, hep elektrikte çalıştırırım zaten, gitti mi gider yani (bataryayı öldürmüşüm de ilk 1,1-5 yıl içinde :ehe)
Zaten başka yapacak iş yok driverı yüklemek dışında, o da olmamış :/ Garantisine götürün verin, çok uzunmuş 6 günde adamlara ulaşacak, götürebiliyorsanız elden verin daha hızlı olsun. Adam olmalarını söyleyin biraz azarlayın, bu nasıl iş diyin. :D Olmadı, çok meşgulseniz, uzaksa gelsinler, alsınlar, yapsınlar, takip edin cihazı, arayın filan.

- - - Eklendi - - -

Süreklide açıktır, kullanırım, birazdan hor kullanmışım, 4.yılını tamamlamak üzere, daha ilk defa içini temizledim geçtiğimiz aylarda, topak topak kir, toz çıktı. Örümcek ağı filan çıkacak diye korktum o derece, abartmıyorum :D Ama sağlam yani =)

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye

Bende de toshiba var, 4.yılını tamamlamak üzere, daş gibi maşallah, şans işte, size öyle denk gelmiş. Güç düğmesiyle kapatmaktan wifi nasıl bozulur anlayabilmiş değilim. Ben sadece son 3gün rahat 50kez direk güç düğmesinden kapatmışımdır :ehe
Elektiriğin ne zaman gideceğine de belli değil bizim burda, hep elektrikte çalıştırırım zaten, gitti mi gider yani (bataryayı öldürmüşüm de ilk 1,1-5 yıl içinde :ehe)
Zaten başka yapacak iş yok driverı yüklemek dışında, o da olmamış :/ Garantisine götürün verin, çok uzunmuş 6 günde adamlara ulaşacak, götürebiliyorsanız elden verin daha hızlı olsun. Adam olmalarını söyleyin biraz azarlayın, bu nasıl iş diyin. :D Olmadı, çok meşgulseniz, uzaksa gelsinler, alsınlar, yapsınlar, takip edin cihazı, arayın filan.

- - - Eklendi - - -

Süreklide açıktır, kullanırım, birazdan hor kullanmışım, 4.yılını tamamlamak üzere, daha ilk defa içini temizledim geçtiğimiz aylarda, topak topak kir, toz çıktı. Örümcek ağı filan çıkacak diye korktum o derece, abartmıyorum :D Ama sağlam yani =)

evet genelliklede öyle oluyo :D örneğin bi kişi X markalı bi bilgisayar alıyo, çok sağlam çıkıyo çok övüyo bilgisayarı, aynı bilgisayardan başka birisi alıyo hemen bozuluyo oda sövüyo bilgisayara :D

Invoke

Invoke

Üye

evet genelliklede öyle oluyo :D örneğin bi kişi X markalı bi bilgisayar alıyo, çok sağlam çıkıyo çok övüyo bilgisayarı, aynı bilgisayardan başka birisi alıyo hemen bozuluyo oda sövüyo bilgisayara :D

Kısmet ya, ben memnunum =)

Invoke

Invoke

Üye

bence Masaüstü bilgisayar dizüstülere göre daha az bozuluyor
:hmmm

Valla, benim eski masaüstü kaç kez bozuldu, bu dizüstü daş gibi,yani masaüstünden masaüstüne, dizüstünden dizüstüne, kullanan vatandaşa, o anki ortamın koşullarına göre değişir;
Ama konuyu saptırmayalım, bence...

messevim

messevim

Üye
garantisi varsa servise gönder kardeşim

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye

Valla, benim eski masaüstü kaç kez bozuldu, bu dizüstü daş gibi,yani masaüstünden masaüstüne, dizüstünden dizüstüne, kullanan vatandaşa, o anki ortamın koşullarına göre değişir;
Ama konuyu saptırmayalım, bence...

konunun biyere saptı yok :gul: elime yeni sıfır güncel oyunları çalıştıran bir pc geçse gözüm gibi bakarım güç düğmesinden kapatmaya kıyamam :kop2:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

daha öncede satellite serisinden bir bilgisayarım vardı pc'yi ilk aldığımızda 2.000 TL'nin üzerindeydi ve vistayı canavar gibi çalıştırıyordu seninki 4 yıllık daha bişey değil :) önce ufak tefek arızalarla başladı ilk 2 yıl içinde anakartını yaktı kaç gün garantide bekledi yurt dışından parça gelecek falan filan diye 29. günde leptop elimize ulaştı yoksa yenisini talep ediyorduk :) neyse sonra aradan 2-3 yıl daha geçti bu pc iyice sapıttı bilgisayarda sağ tık tıklıyordunuz ne yapsam acaba diye düşünüyordu(yazılımsal değil) kaç kere format attım düzelmedi tabi bu pc şirkette kullanılıyordu neyse bir süre sonra artık öyle birşeyler olmaya başladı ki pc'ye mesela underground 2 oynuyorduk mp kardeşimle benim pc bir anda fps yi düşürüyordu 5-10 sn öyle gidiyordu tabi diğer pc de oynayan kardeşim beni geçiyordu :ağlarım: neyse burada çok iyi bir leptop tamircisi var bu sorunla ilgili ona götürdüm pc'yi ben buna bakarım yarın gel dedi ertesi gün gittim adam bunun besleme kartı falan gitmiş dedi onarılması lazım dedi neyse 60 TL'ye falan onardı ve bir daha öyle bir sorun olmadı neyse 1-2 yıl sonra pc hiç açılmadı tekrar aynı adama gittim anakartta arıza var dedi ne kadar deim 120 TL tamam yap dedim yaptı fakat bundan sonra ciddi fps düşüşleri oldu pc bırakın underground 2 oynamayı gta san andreas'ı en düşük ayarlarda kasa kasa oynuyor ve kafasına estiğinde hata veriyordu sonra bu yıl sattığım ps3 ile oynarken kardeşim içeride pcde takılıyordu çocuk yanıma geldi biraz ben oynayayım pc ye sen geç dedi neyse pc ye gittim bir baktım pc kendini beklemeye almış power ışığı turuncu şekilde yanıp sönüyor power tuşuna bastım tepkime vermedi bir daha bastım yine vermedi sonra fişini çektim pili çıkarttım v.s sonra pc yi çalıştırmak için power tuşuna bastım bu sefer hiçbir tepkime vermiyordu sadece fişi takınca fiş takılı işareti göstergede görünüyordu derken ben pc'nin power tuşunun olduğu kısımda sorun olabileceğini düşündüm ve pc'yi söktüm anakartı falan komple elime aldım inceledim yanık falan yoktu o şekilde power tuşuna bastım yine hiçbir tepkime olmayınca leptopçuya gittim adam hayretler içinde kaldı yarım saat falan arızayı aradı yanımda bende dedim abi 50-60 TL'lik bir arızası varsa yap olmuyorsa çöpe basacağım dedim sonra biraz daha kurcaladı falan derken bunda %90 çipset arızası var 250-300 TL lik arıza dedi bende yok kalsın abi dedim çöpe atıyorum sana lazım olur mu dedim oda olur dedi orada tabi komik bir durum oldu bu leptobun başka neyi bozuk diye sordu adam

abi klavyesinin bazı tuşları yok dedim
sonra ekranını silerken içine az birşey camsil kaçmıştı ve kuruduğu halde leke yapmıştı o var dedim
dvd okuyucusu yarı çalışıyor veya çalışmıyor dedim
kamerası 1-2 sn çalışıp kapanıyor dedim
ram arızalıydı sanırım mavi ekran veriyordu falan dedim adam bana baktı baktı benle dalga mı geçiyorsun bu bilgisayarın neyi çalışıyor dedi(biraz samimi bir abimdir) bende abi bu şekilde dedim zaten yenileyeceğim para biriktiriyodum dedim adam da tamam olsun bir şekilde değerlendiririm ben dedi ve aldı sonra ücret olarak bana 50 TL uzattı bende aldım hiç yoktan iyidir çöpe atıyordum dedim :ehe

kısacası o bilgisayar bizim elimizde öyle veya böyle en az 6 yıl dayandı 2006 da aldık diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilirim :)

ama bizim yeni toshiba'nın wi-fi kartı tam bir şanssızlık abicim ilk defa başıma gelen bir durum söver gibi :)

bende içini açtığımda içinden katran çıktı leş gibi oldu ellerim :ehe

- - - Eklendi - - -

konunun biyere saptı yok :gul: elime yeni sıfır güncel oyunları çalıştıran bir pc geçse gözüm gibi bakarım güç düğmesinden kapatmaya kıyamam :kop2:

aynı ben,yeni pc yi hiç power tuşundan kapatmadım :kop2: ama bununda yolu lenovo gibi mübarek geçen gün Lenovo TR'yi aradım ssd takmak istediğimi ve vidalar söküldüğünde garanti dışı olup olmayacağını sordum onlar hiç beklemediğim bir cevap verdi ; tabi ki olmaz yeterli tecrübeniz varsa sökebilirsiniz dedi ama bundan dolayı arıza oluşursa 1 kereye mahsus servisimiz onarır dedi bende leptobun altına bir baktım adamlar tek vidayla bir kapağı tutturmuşlar :) hemen söktüm içerideki tozu görseniz yatakların altındaki grimsi topak topak olan tozlar gibi üstelik pc 2-3 aylık hemen o kapağı plastik balkon kapısına vura vura temizledim içinde ufak bir toz kalmadı neyse leptobu ekranı yere gelecek şekilde yatırdım ve çalıştırdım fana ıslak mendili birkaç sn tuttum leş gibi kir çıktı sonra pc yi kapattım kapağı v.s güzel kapattım derken pc nin başına geçtim ciddi anlamda fan sesinde azalma vardı yani ilk aldığım gibi olmuştu bende son günlerde fan sesinin artmasından şikayetçi oluyordum artık bu bakımı periyodik olarak uygulama kararı aldım :)

- - - Eklendi - - -

bence Masaüstü bilgisayar dizüstülere göre daha az bozuluyor
:hmmm

çünkü öküz gibi ses çıkarıyorlar :ehe

- - - Eklendi - - -

Olabilir ama kullanıma gorede degisiyor olabilir :hmmm

aynen ama genelde masaüstüler daha dayanıklıdır çünkü o yan kapağı kaldırdığımızda herşey karşımızdadır ve bir elektrik süpürgesi yardımıyla güzelce temizlenebilir pc nin bu sayede ömrü uzar ama birazda şans işi bakarsın pc 10 yıl çalışır leptop 3 yıl sonra kayış atar bakarsın pc 3.yılında bozulur leptop 10 yıl çalışır bende mesela çok eski bir leptop var tahminimce 2003 yılından kalma taş gibi bildiğiniz adamlar öyle bir pc yapmış ki şu anda bile orijinal içindeki bataryası 5-6 dk dayanabiliyor özellikleri ise

pentium 4 işlemci(kaç ghz olduğunu bilmiyorum sanırım 2.40tı) 256 mb ram 32mb ekran kartı dahili kızılötesi :) Fujitsu Siemens Amilo D serisinden

dediğim gibi şans işi,şimdi o pc ye gta vc kursanız takır takır oynar :)

kasa olarak bunun aynısıydı :

tabi şu anda bazı aksamları çalışmıyor ama tamamen hepsi kullanıcı hatası :evet:

klavye çalışmıyor(su döküldü)
dvd okuyucusu çalışmıyor(çocuğun biri bir hacker filminde görmüş oraya kola koyuyormuş adam buda kolayı oraya koyuca ağır gelmiş çat etmiş bir daha kapanmamış)
usb'ler çalışmıyor(bunlar hakkında pek bilgim yok ama bozuk flash disk taktıktan sonra olduğunu söyleyenler var)

geriye kalan herşeyi çalışıyor ama eski bir pc olduğundan dahili wi-fi alıcısı bile yok bu yüzden lan kablosuyla bağlamak zorundasınız :( usb ler bozuk olduğundan adaptör de takamıyorsunuz ama hiç tamir yüzü görmemiş bir pcdir yani :)

Invoke

Invoke

Üye
ahauahauah yine 50lira vermiş adam :pro:
Ne diyim bilemedim ki, benimki de satellitte, daha içini hiç temizlemedim neler çıktı diyorum bir şeyin yandığı yok çok şükür. :)
Yazık olmuş ama o 2006ya ben de benim 2006da babamın aldığı pc dandik diye düşünüyorum, adam bilmeden etmeden yine iyi almış, gerçi o zamanlar ben de anlamazdım =) u2 kim ki fps düşüyor ya :D

Neyse tekrar geçmiş olsun.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Daha 4 e geçen kız kuzenimin laptopu var ve çok sağlam ama babasıda(eniştem) kızıda temiz bakmayı bilmiyorlar . ankaraya tatile gelmişlerdi yani bizim eve. bigün hep beraber dışarı çıktılar ben çıkmadım bilgisayarın altında birkaç tane vidalar vardı söktüm altına baktım ki toz toprak olduğu gibi geri kapattım :D kuzenim bilgisayarı eline alıp oynamaya çalıştığında eğer masaya koyarsa 1 saat içerisinde kapanıyordu çünkü fanlar berbat durumda :D sürekli aç kapa aç kapa eniştem sürekli soruyo niye böyle bende bilmiyom diyom tabi ama eniştem şu sıralar yeni bilgisayar bakıyor alırlarsa bende o bilgisayarı alıp tertemiz yapıcam :ehe

Invoke

Invoke

Üye
Daha 4 e geçen kız kuzenimin laptopu var ve çok sağlam ama babasıda(eniştem) kızıda temiz bakmayı bilmiyorlar . ankaraya tatile gelmişlerdi yani bizim eve. bigün hep beraber dışarı çıktılar ben çıkmadım bilgisayarın altında birkaç tane vidalar vardı söktüm altına baktım ki toz toprak olduğu gibi geri kapattım :D kuzenim bilgisayarı eline alıp oynamaya çalıştığında eğer masaya koyarsa 1 saat içerisinde kapanıyordu çünkü fanlar berbat durumda :D sürekli aç kapa aç kapa eniştem sürekli soruyo niye böyle bende bilmiyom diyom tabi ama eniştem şu sıralar yeni bilgisayar bakıyor alırlarsa bende o bilgisayarı alıp tertemiz yapıcam :ehe

Çakaaal, ayıp la :ehe

Üst Alt