Toshiba A210-15k PSAFGE Açılmıyor ! Acil Tavsiyelerinizi Bekliyorum...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Toshiba A210-15k PSAFGE Açılmıyor ! Acil Tavsiyelerinizi Bekliyorum...
leptobu aslında değişecektim fakat telefonun ekranı kırılınca leptobu değiştirme işide biraz yattı artık yaza kaldı :evet:

dün akşam hiçbir sorunu yoktu her zamanki gibi çalışıyordu sabah kalktığımda da hiçbir sorunu yoktu sonra ben ps3'le oynamak için salona geçtim kardeşimde minecraft oynamak için onun başına geçti

kahvaltı yapmak için ps3'ü kapattım ve onada bilgisayarı kapattıktan sonra mutfağa gelmesini söyledim yemekten sonra forumu kontrol etmek için leptobun başına geçtim geldiğimde leptop kendini bekleme moduna almıştı bende sanırım kardeşim hemen başlaması için bekleme moduna aldı dedim ve güç tuşuna basarak açılmasını bekledim ama birşeyler ters gitti ve leptop açılmadı ve beklemede olduğunu belirten güç tuşu aynı şekilde yanıp sönüyordu birkaç defa daha bastım yine açılmadı bende bunun üzerine leptobun fişini çektim ve tekrar taktım bu sefer leptop hiç açılmadı fişin takılı olduğuna dair yanan ışık hariç hiçbirşey yanmıyordu :evet: sonra leptobun fişini çektim ve tekrar ps3'ün başına geçtim 1-2 saat sonra yanına gittim bu sefer açıldı kullandık falan sonra canımız sıkıldı 2 kişilik blur oynamak için ps3'ün başına geçtik geldiğimizde durum farksızdı yine leptop açılmıyordu ve yaklaşık saat 20:00'dan beri öyle bekliyor hiçbir şekilde açılmıyor tepki vermiyor :evet:açıldığında yanana Satellite ışığı hatta güç ışığı bile yanmıyor :(

acaba leptop ömrünü mü tamamladı ? :( :ağlarım:

2 yıldan uzun süredir bataryasız kullanılıyor o yüzden bataryayı sök falan demeyin :evet:

hallil60

hallil60

Üye
Kesinlikle pilsiz kullanımla bi alakası yok ama ;
1- yaşadığınız yerde elektrik kesintisi olmuşsa ve elektrk gelirken voltajın yüksek gelmesiyle swich yanmış olabilir fazla bi ücret tutmaz 20 tl filan :)
2- pcnin içindeki kablolar darbeye bağlı olarak çıkmış olabilir.. ve imkanın varsa bi hava tut içine

• Beğen
Tepkiler: avcitalip ve halil8625
Teom@n

Teom@n

Üye
leptobu aslında değişecektim fakat telefonun ekranı kırılınca leptobu değiştirme işide biraz yattı artık yaza kaldı :evet:

dün akşam hiçbir sorunu yoktu her zamanki gibi çalışıyordu sabah kalktığımda da hiçbir sorunu yoktu sonra ben ps3'le oynamak için salona geçtim kardeşimde minecraft oynamak için onun başına geçti

kahvaltı yapmak için ps3'ü kapattım ve onada bilgisayarı kapattıktan sonra mutfağa gelmesini söyledim yemekten sonra forumu kontrol etmek için leptobun başına geçtim geldiğimde leptop kendini bekleme moduna almıştı bende sanırım kardeşim hemen başlaması için bekleme moduna aldı dedim ve güç tuşuna basarak açılmasını bekledim ama birşeyler ters gitti ve leptop açılmadı ve beklemede olduğunu belirten güç tuşu aynı şekilde yanıp sönüyordu birkaç defa daha bastım yine açılmadı bende bunun üzerine leptobun fişini çektim ve tekrar taktım bu sefer leptop hiç açılmadı fişin takılı olduğuna dair yanan ışık hariç hiçbirşey yanmıyordu :evet: sonra leptobun fişini çektim ve tekrar ps3'ün başına geçtim 1-2 saat sonra yanına gittim bu sefer açıldı kullandık falan sonra canımız sıkıldı 2 kişilik blur oynamak için ps3'ün başına geçtik geldiğimizde durum farksızdı yine leptop açılmıyordu ve yaklaşık saat 20:00'dan beri öyle bekliyor hiçbir şekilde açılmıyor tepki vermiyor :evet:açıldığında yanana Satellite ışığı hatta güç ışığı bile yanmıyor :(

acaba leptop ömrünü mü tamamladı ? :( :ağlarım:

2 yıldan uzun süredir bataryasız kullanılıyor o yüzden bataryayı sök falan demeyin :evet:

Artik tarihteki yerini almak istiyor, cok yordun emektari :D

Senin laptop efsane :D

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
pilini özlemiş. pil tak kendine gelir. anakartla alakalı bir durum heralde benim notebookta yapıyor bende de toshiba satellite a300 var.
pilsiz 1-2 hafta kullandım. bekleme modundan açılmıyordu. daha sonra her açıldıgında biosu sıfırlanmaya başladı tarih saat giriyordum.
pille kullanıyorum şuan. sorun yok..
belkide windowstandır. benzeri bir sorunu masaüstünde yaşadım. ama tam tersi pc bekleme moduna geçmiyordu bekleme diyordum
kapanıyordu geri açılıyordu formattan sonra düzeldi.
yada seninki diyorki 1 ayağım çukurda adam gibi davranın bana :kop:

• Beğen
Tepkiler: Teom@n ve avcitalip
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
1- yaşadığınız yerde elektrik kesintisi olmuşsa ve elektrk gelirken voltajın yüksek gelmesiyle swich yanmış olabilir fazla bi ücret tutmaz 20 tl filan :)
2- pcnin içindeki kablolar darbeye bağlı olarak çıkmış olabilir.. ve imkanın varsa bi hava tut içine

elektrik kesintisi olmadı,bilgisayar geldiğimde kendini bekleme moduna almıştı güç lambası yanıp sönüyordu bende power düğmesine basarak kendine gelmesini istedim bastım hiçbirşey olmadı birkaç defa daha bastım yine birşey olmadı bende doğal olarak fişini çektim ve tekrar taktım bu sefer hiç açılmadı :( içini söktüm soktetleri falan kontrol ettim herşey normal gözüküyor :evet:

- - - Eklendi - - -

Artik tarihteki yerini almak istiyor, cok yordun emektari :D

Senin laptop efsane :D

aynen,1.Toshiba milattan sonra 2013 yılında ölmüştür falan :D :D

sanırım artık öldü :(

- - - Eklendi - - -

pilini özlemiş. pil tak kendine gelir. anakartla alakalı bir durum heralde benim notebookta yapıyor bende de toshiba satellite a300 var.
pilsiz 1-2 hafta kullandım. bekleme modundan açılmıyordu. daha sonra her açıldıgında biosu sıfırlanmaya başladı tarih saat giriyordum.
pille kullanıyorum şuan. sorun yok..
belkide windowstandır. benzeri bir sorunu masaüstünde yaşadım. ama tam tersi pc bekleme moduna geçmiyordu bekleme diyordum
kapanıyordu geri açılıyordu formattan sonra düzeldi.
yada seninki diyorki 1 ayağım çukurda adam gibi davranın bana :kop:

bataryayı taktım(Batarya ölü) ve tekrar çalıştırmayı denedim çalışmadı :evet: :(
windows'tan olduğunu hiç zannetmiyorum çünkü leptop boot olmuyor yani başlatmıyor kendini fanlar falan hiçbirşey çalışmıyor hani sadece fişini takarsınızda power tuşuna basmazsınızya aynı öyle :evet:

valla 2 ayağıda çukura düştü bu sefer :evet: :(

- - - Eklendi - - -

bios pilini çıkartıp taksammı ki ? :allalla:

- - - Eklendi - - -

bios pilini çıkarıp takmak için pc'yi komple söktüm ama ne gariptir ki bios pilini bulamadım fakat şundan emin oldum sorun %50 Power Butonunun üzerinde olduğu kartta %50 anakartta :evet: aklınıza gelebilecek herşeyi pc'den söktüm sonra power butonunun bulunduğu kartı anakarta taktım ardından güç girişinide anakarta taktım sonra aynı şekilde fiş ışığı yandı power tuşuna bastım yine hiçbir tepki alamadım :evet:

- - - Eklendi - - -

leptobun içini açtım bütün parçalar şuanda ayrı ayrı duruyor :evet:

hallil60

hallil60

Üye
kardeş sen ona bi hava tut hiç bişeyi yok onun.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
kardeş sen ona bi hava tut hiç bişeyi yok onun.

havayla falan alakalı değil abi en son içini anakarta kadar açtım yine güç kablosunu bağladım güç tuşunuda bağladım açmaya çalıştım satellite ışığı yine yanmadı :evet:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt