Faturasız / Faturalı Telsiz Kullanım Ücretine ZAM...

Sponsorlu Bağlantılar

KayraBey

KayraBey

Üye
Bu ülke daha nasıl özgür olacak örnek verebilir misiniz?
--
Basın , düşünce , demokrasi size bir şeyler çağrıştırıyor mu !!
-----
Maalesef bu millet 2002 'ye kadar vergi nedir bilmiyordu. Hep gelen bu hükümet yüzünden oldu. Öncekiler hiç vergi almazdı ama bir çivi çaktıkları yoktu. Ama olsun vergi yok çöpten sokağa çıkılmıyor sıkıntı değil. Koca İstanbul'da şu akmaz elektrik yok ama olsun vergi yok yada az. Neyse iş siyasete gitmeden keseyim. Son sözüm şudur...

Vergiden sıkılan Türkmenistan gibi ülkelere gitsin. Orada herşey ucuz. Elektrik, su, doğalgaz falan bedava. Özellikle telefonlar ucuz. Buyrun önden alalım meraklısını.
-------
Edit :Bu kısmı daha düzenleyeceğim.

Devletlerin en önemli gelir kaynaklarından biri de vergilerdir. Şimdi elini vicdanına koy ve söyle.
Bu ülkede asgari ücretli çalışan daha maaşını almadan peşin peşin vergiler kesilip eline kuş kadar maaş geçiyor. Yıllık bazda asgari ücretliden daha az vergi ödeyen ESNAF (kuyumcu) var. Üstelik asgari ücretli aldığı herşeye ve ürüne birde % 8-18 ekstra kdv ödüyor. Kuyumcu da kdv oranı neredeyse 0 (yazıyla SIFIR !!)
Çok adil oldu mu! Şaşırmaya devam mı?
17 Ağustos depreminde geçici konulan mobil vergileri de kalıcı yapan da rahmetli babamdı zaten.
Ah ah bu bizden öncekiler yok mu , bir çivi bile çakmadılar diyen kafaya bayılıyorum. Öyle bir ortalıyorsunuz ki gelişine vurmamak elimde değil!
Çakılmayan çiviler ile özelleştire özelleştire , yandaşlara peşkeş çeke çeke , sata sata bitiremediğiz devlete ait kurum , fabrika , sanayii tesislerini de zaten o çok özendiğniz , hasretle yanıp tutuştuğunuz Osmanlı yapmıştı dimi?!

Rezerve : Satılan. peşkeş çekilen devlet kurumları ve tesisleri buraya eklenecek

Sizinde araplara hayranlığınız belli oluyor. Bizde sizi tutmayalım. Şeriatın olduğu Arap yarımadasına istediğiniz bir ülkeye gidebilirsiniz. Herkes birbirini böyle bir yerlere yollarsa sıkıntımız kalmaz !
Rahatsız olan sensin aslan yumurtası. Seni kuzey koreye alalım herkes herşey eşit...

Bu daha fragman... Film henüz başlamadı...

Not: O kadar yazmışsın ama sadece son cümleyi okudum :)

KayraBey

KayraBey

Üye
Ayrıca profil resmine baktım da... Benim için tartışma bitmiştir. Ban yemek istemiyorum...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yolunuz açık olsun.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: jotem173
jotem173

jotem173

Üye
Önceden benzin falan çok ucuzdu hersey ucuzdu dolar motorin hersey zamı bastılar

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

killlerman

Üye
Yorumları okudum da telsiz vergisi koyulalı 5 yıl olmuş biri cıkıp ta haksız olduğu yorumunu yapabilmiş helal olsun gelişme var devamını bekliyoruz.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Telsiz zammı konusu nasıl da bu safhaya gelir anlamadım vergiler artsa da bunun mücadelesi hukuki olarak verilir. Siyasi yorumlar yapmayalım.

Üst Alt