Faturasız / Faturalı Telsiz Kullanım Ücretine ZAM...

Sponsorlu Bağlantılar

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Telsiz Kullanım Ücretine ZAM...
Vodafone Telsiz Kullanım Ücreti 1.1.2015 tarihi itibariyle 17,95 TL olarak değiştirilmiştir. Bu ücret faturasız müşterilerimizden 2015 yılı Ocak ayında 2 TL, diğer aylarda ise 1,45 TL olarak çekilecektır. Faturalı müşterilerize ise aylık taksitler halinde 1,49 TL olarak yansıtılmaktadır.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

Nevarres

Üye
Ya hadi onu geçtim asgari ücret alan milyonlarca kişinin bile 1.45 tlsine göz dikiyorlar. Utanmasalar asgari ücreti azaltacaklar. Telsiz parasına zam yapacaklar.

• Beğen
skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Ya hadi onu geçtim asgari ücret alan milyonlarca kişinin bile 1.45 tlsine göz dikiyorlar. Utanmasalar asgari ücreti azaltacaklar. Telsiz parasına zam yapacaklar.
Asgari ücretliyi düşünen mi var ,ileride konuşma ,mesaj atma,internete girme vergisi getirirlerse hiç şaşırmam...

• Beğen
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Devletin en önemli gelir kaynağı resmen mobil sektör oldu!!

17 Ağustos depreminde yardım için geçici vergi geldi. Bir kata külle ile kalıcı oldu.

Cep telefonu satışında anormal derecede fiyatları yükselten vergiler var. *En basitinden 300-400 $ lık bir telefon nasıl 2000 tl oluyor* !!!!

Mobil internet paketlerinde ki devlet babamıza ekstradan ödediğimiz har(a)çları unutmamak lazım. !

Cep telefonu kullanıp TELSİZ VERGİSİ ödemek zorunda kalmakta ayrı bir soygun yöntemi olarak kabul ediyorum.

Bu liste kalem kalem uzar gider. (Çok şey yazarım da polemik konusu olmasın diye susuyorum.)

KayraBey

KayraBey

Üye
Sıkıntı yok.

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Arkadaşlar ülkemizde bir çok hizmette vergi veriyoruz bu konuyu eleştirirken farklı yönlerden bakış açımız olabilir. Bu durumu değerlendirirken seçme özgürlüğümüzün olduğunu unutmamalıyız. Konuyu farklı mecralara taşımayalım.
Hepimizin arzusu uygun fiyatlı hizmet almaktır, ancak reel şartlarımız buna elverişli değil.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
Arkadaşlar ülkemizde bir çok hizmette vergi veriyoruz bu konuyu eleştirirken farklı yönlerden bakış açımız olabilir. Bu durumu değerlendirirken seçme özgürlüğümüzün olduğunu unutmamalıyız. Konuyu farklı mecralara taşımayalım.
Hepimizin arzusu uygun fiyatlı hizmet almaktır, ancak reel şartlarımız buna elverişli değil.
:alkis:

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Devletin en önemli gelir kaynağı resmen mobil sektör oldu!!

17 Ağustos depreminde yardım için geçici vergi geldi. Bir kata külle ile kalıcı oldu.

Cep telefonu satışında anormal derecede fiyatları yükselten vergiler var. *En basitinden 300-400 $ lık bir telefon nasıl 2000 tl oluyor* !!!!

Mobil internet paketlerinde ki devlet babamıza ekstradan ödediğimiz har(a)çları unutmamak lazım. !

Cep telefonu kullanıp TELSİZ VERGİSİ ödemek zorunda kalmakta ayrı bir soygun yöntemi olarak kabul ediyorum.

Bu liste kalem kalem uzar gider. (Çok şey yazarım da polemik konusu olmasın diye susuyorum.)
Artık öyle bir duruma geldik ki resmen devlet nerden vergi alacağını şaşırdı.İletişim,gıda,özel tüketim,sağlık,ulaşım,akaryakıt ve daha sayamadığım birçok vergi var hatta vergisi olmayan birşey kalmadı gibi.
Bence bu konuya nerden bakarsan bak yine ezilen halk oluyor bu işin kaymağını azda olsa özel sektör ve büyük payını devlet yiyor.Ayrıca eminim ki bu hizmetleri daha uyguna alabiliriz ama birilerinin cebine giren paradan biraz feragat etmesi lazım.

• Beğen
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Asgari ücretliyi düşünen mi var ,ileride konuşma ,mesaj atma,internete girme vergisi getirirlerse hiç şaşırmam...
yaptığın tuvaletten tutda cenaze tabutuna kadar her yerde paranı alıyorlar bırak buda olsun :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
yaptığın tuvaletten tutda cenaze tabutuna kadar her yerde paranı alıyorlar bırak buda olsun :)
50 kuruşluk suyu , 1 tl ye işeten sisteme KAPİTALİZM denir.
Hatta kapitalizm gölgesinden para kazanmayacağı ağacı kökünden keser, odun diye satar.

Biz istediğimiz kadar eleştirsek te halinden memnun olanlar var neticede.
Hem ne demişler "ÖZGÜRLÜĞÜN EN BÜYÜK DÜŞMANI, HALİNDEN MEMNUN OLAN KÖLE'LERDİR".

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR ve Alo_Azrail
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Hatta kapitalizm gölgesinden para kazanmayacağı ağacı kökünden keser, odun diye satar.

Hem ne demişler "ÖZGÜRLÜĞÜN EN BÜYÜK DÜŞMANI, HALİNDEN MEMNUN OLAN KÖLE'LERDİR".
bu iş köleler ile düzeltilebilecek işlere benzemez yanlız ne kadar çırpınırsak çırpınalım bu sistemi değiştiremeyiz.

Koradam

Üye
Sizin dar aciniz ile bakarsak olaya daha fazlasını vermemiz gerek.Telsiz kullanım bedeli diye koca bi saçmalık var. Zaten kontör alırken hat alırken paket alırken belli miktarı vergi olarak alınıyor . Baz istasyonlarını devlet mi dikiyor acaba ? Veya GSM şirketleri Türk şirketi mi ? Hepsi özelleştirilmiş şirket bunun vergisi bizden neden aliniyorsa :D Dünya da ki herkesiyin pahalisini biz alıyoruz fakat hizmetin de kotusunu biz alıyoruz ;)

• Beğen
skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
yazık yani ağlanacak halimize gülüyoruz bakalım sonumuz ne olacak :D

bu söz için sizi tebrik ediyorum ve kesinlikle katılıyorum, bu insanları anlamıyorum kölelik resmen kanlarına işlemiş sorgulama yok hak arama yok...
Sizin dar aciniz ile bakarsak olaya daha fazlasını vermemiz gerek.Telsiz kullanım bedeli diye koca bi saçmalık var. Zaten kontör alırken hat alırken paket alırken belli miktarı vergi olarak alınıyor . Baz istasyonlarını devlet mi dikiyor acaba ? Veya GSM şirketleri Türk şirketi mi ? Hepsi özelleştirilmiş şirket bunun vergisi bizden neden aliniyorsa :D Dünya da ki herkesiyin pahalisini biz alıyoruz fakat hizmetin de kotusunu biz alıyoruz ;)
bunun tek nedeni millet olarak boykotun ne olduğunu bilmememiz bizi sömüren şirketlere karşı biraz tavır alabilsek aslında işler bizim istediğimiz gibi olacak ama bizde o irade yok...

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Dar açılı olduğum kanısına nasıl vardınız merak ediyorum doğrusu değerli arkadaşım. Ben seçme özgürlüğünden bahsettim ayrıca varsa bir sıkıntı bu durumu legal yollardan protesto edersin üç beş kişi ile bu iş forumlarda aklına geleni yazmak ile olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Dede ve Mesut Aktaş
Lumia1520

Lumia1520

Üye
Her kontör aldığımda bunun gitmesine sinir oluyorum ama yapacak bir şey yok :)

jotem173

jotem173

Üye
Kontör yuklemiyorum geçen ay 1.5 tl kesti bu ay 1.5 tl kesti hll olsun ne diyim

KayraBey

KayraBey

Üye

Bu ülke daha nasıl özgür olacak örnek verebilir misiniz?

Maalesef bu millet 2002 'ye kadar vergi nedir bilmiyordu. Hep gelen bu hükümet yüzünden oldu. Öncekiler hiç vergi almazdı ama bir çivi çaktıkları yoktu. Ama olsun vergi yok çöpten sokağa çıkılmıyor sıkıntı değil. Koca İstanbul'da şu akmaz elektrik yok ama olsun vergi yok yada az. Neyse iş siyasete gitmeden keseyim. Son sözüm şudur...

Vergiden sıkılan Türkmenistan gibi ülkelere gitsin. Orada herşey ucuz. Elektrik, su, doğalgaz falan bedava. Özellikle telefonlar ucuz. Buyrun önden alalım meraklısını...

• Beğen
Tepkiler: jotem173
jotem173

jotem173

Üye
O kadar kolay olsaydı biyere gitmek ..

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bu ülke daha nasıl özgür olacak örnek verebilir misiniz?
--
Basın , düşünce , demokrasi size bir şeyler çağrıştırıyor mu !!
-----
Maalesef bu millet 2002 'ye kadar vergi nedir bilmiyordu. Hep gelen bu hükümet yüzünden oldu. Öncekiler hiç vergi almazdı ama bir çivi çaktıkları yoktu. Ama olsun vergi yok çöpten sokağa çıkılmıyor sıkıntı değil. Koca İstanbul'da şu akmaz elektrik yok ama olsun vergi yok yada az. Neyse iş siyasete gitmeden keseyim. Son sözüm şudur...

Vergiden sıkılan Türkmenistan gibi ülkelere gitsin. Orada herşey ucuz. Elektrik, su, doğalgaz falan bedava. Özellikle telefonlar ucuz. Buyrun önden alalım meraklısını.
-------
Edit :Bu kısmı daha düzenleyeceğim.

Devletlerin en önemli gelir kaynaklarından biri de vergilerdir. Şimdi elini vicdanına koy ve söyle.
Bu ülkede asgari ücretli çalışan daha maaşını almadan peşin peşin vergiler kesilip eline kuş kadar maaş geçiyor. Yıllık bazda asgari ücretliden daha az vergi ödeyen ESNAF (kuyumcu) var. Üstelik asgari ücretli aldığı herşeye ve ürüne birde % 8-18 ekstra kdv ödüyor. Kuyumcu da kdv oranı neredeyse 0 (yazıyla SIFIR !!)
Çok adil oldu mu! Şaşırmaya devam mı?
17 Ağustos depreminde geçici konulan mobil vergileri de kalıcı yapan da rahmetli babamdı zaten.
Ah ah bu bizden öncekiler yok mu , bir çivi bile çakmadılar diyen kafaya bayılıyorum. Öyle bir ortalıyorsunuz ki gelişine vurmamak elimde değil!
Çakılmayan çiviler ile özelleştire özelleştire , yandaşlara peşkeş çeke çeke , sata sata bitiremediğiz devlete ait kurum , fabrika , sanayii tesislerini de zaten o çok özendiğniz , hasretle yanıp tutuştuğunuz Osmanlı yapmıştı dimi?!

Rezerve : Satılan. peşkeş çekilen devlet kurumları ve tesisleri buraya eklenecek.

1TAKSAN,

2-GERKONSAN,

3-SEKA Afyon Isletmesi ,

4- SEKA Balikesir Isletmesi,

5- SEKA Çaycuma Isletmesi,

6- SEKA Kastamonu Isletmesi,

7- SEKA Aksu Isletmesi,

8- SEKA Tasucu Tersane Alani,

9- SEKA ya ait 4 tasinmaz,

10- TZD Sakarya Isletmesi,

11- THY USAS,

12- TDI Trabzon Limani,

13- TDI Dikili Limani,

14- TDI Kusadasi Limani,

15- Sümer Holding’e Ait Merinos Hali Fabrikasi,

16- SÜMER HOLDING’E Ait ERYAG,

17- SÜMER HOLDING’E Ait Adiyaman Isletmesi,

18- SÜMER HOLDING’e ait 117 adet tasinmaz,

19- KBI’ye ait 103 arsa, 89 lojman,

20- EBÜAS-MEYBUZ,

21- EBÜAS’a ait 54 tasinmaz,

22- TEKEL Kaya Tuz,

23- TEKEL’e ait 30 tasinmaz,

24- ESGAZ,

25- BURSAGAZ,

26- ETI BAKIR,

27- ETI GÜMÜS,

28- ETI KROM,

29- ETI ELEKTROMETALURJI A.S,

30- Çayeli Bakir Isletmeleri A.S,

31- KBI Samsun Isletmesi,

32- KBI 65 adet tasinmaz,

33-DIV-HAN A.S,

34- Amasya Seker Fabrikasi,

35- Kütahya Seker Fabrikasi,

36- SÜMER HOLDING’e ait TÜMOSAN,

37- SÜMER HOLDING Malatya Isletmesi,

38- SÜMER HOLDING Bakirköy Isletmesi,

39- SÜMER HOLDING Diyarbakir Isletmesi,

40- SÜMER HOLDING Çanakkale Deri Isletmesi,

41- SÜMER HOLDING’E Ait 108 Adet Tasinmaz,

42- SÜMER HOLDING Ortadogu Teknopark A.S,

43- SEKA Karacasu Isletmesi,

44- SEKA Ankara Alim Satim Binasi Müdürlügü,

45- SEKA Ardanuç Isletmesi Varliklari,

46- TÜGSAS,

47- TÜGSAS Gemlik Gübre San. TAS,

48- TÜGSAS-IGSAS HISSELERI % 100,

49- TÜGSAS Urfa Depolari arazisi,

50- TÜGSAS’a ait 23 tasinmaz,

51- IGSAS Kütahya Gübre Varliklari ,

52- TEKEL Alkolü Içkiler San. A.S,

53- TEKEL’e ait 60 adet tasinmaz,

54- TEKEL Inegöl Kibrit Fabrikasi T.A.S,

55- TEKEL Gemlik Sun.Ip.Mües. T.A.S,

56- TEKEL Tuzluca Tuzlasi,

57- TEKEL Sekili Tuzlasi,

58- EBÜAS Samsun Soguk Hava Deposu

59- EBÜAS Manisa Kombinasi,

60- EBÜAS Manisa Arsasi,

61- EBÜAS’a ait 101 adet Tasinmaz,

62- TDI ANKARA FERIBOTU,

63- TDI Samsun Feribotu,

64- PETKIM 2adet tasinmaz,

65- TEDAS 1 arsa, 1 adet trafo binasi,

66- TEDAS 1 adet tasinmaz,

67- ATAKÖY Turizm A:S,

68- ATAKÖY Otelcilik A:S,

69- ATAKÖY Marina Ve Yat Isletmesi,

70- SÜMER HOLDING Beykoz Isletmesi,

71- SÜMER HOLDING Istanbul Imar LTD.STI,

72- SÜMER HOLDING 2 adet Tasinmaz,

73- TDI Karadeniz Gemisi,

74- TEKEL Kristal Tuz Rafinerisi,

75- TEKEL Kagizman Tuzlasi,

76- TEKEL’e ait 49 adet tasinmaz,

77- TÜPRAS 2 adet tasinmaz,

78- TDI 1 Adet Tasinmaz,

79- SEKA 5 Adet tasinmaz,

80- KÖY HIZMETLERI GENEL MÜDÜRLÜGÜ (Tasfiye Edildi),

81- SSK Hastaneleri (Tasfiye Edildi),

82- SSK Eczaneleri (Tasfiye Edildi),

82- SEKA Kocaeli Fabrikasi ve arsasi

83-Sümer Holding Sarikamis Isletmesi,

84-Sümer Holding Sivas Dokuma Fabrikasi,

85- Sümer Holding Manisa Pam. Men. A:S,

86- Sümer Holding Makine Ve Teçhizat,

87- Sümer Holding 32 Adet Tasinmaz,

88- TÜGSAS Samsun Gübre Sanayi A.S,

89- Tekel 5 Adet Tasinmaz,

90- Araç Muayene Istasyonlari 1. Bölge,

91- DSI ERCIYES Sosyal Tesisi,

92-Bayindirlik Ve Iskan Bakanligi ERCIYES Sosyal Tesisi,

93- Karayollari ERCIYES Sosyal Tesisi,

94-TEKEL Sigara Fabrikalari,

95-Sümer Holding Bergama Pamuk Ipligi Fabrikasi,

96-TEKEL Sigara Fabrikalarina Ait Tasinmazlar,.

97-TEKEL Puro Fabrikalari,

98-TEKEL Alkol Isletmelerine Ait Tasinmazlar,

99- Tercan Ayakkabi Isletmesi,

100-TCDD Mersin Limani,

101-Adapazari Seker Fabrikasi,

102-Eregli Demir Çelik Fabrikasi,

103-Iskenderun Demir Çelik Fabrikasi,

104-Eregli Limani,

105- Iskenderun Limani,

106-Yarimca Limani,

107- Yarimca Porselen Fabrikasi,

108- Romanya’daki Silisli Sac Fabrikasi,

109- Divrigi Demir Madeni,

110- Hekimhan Demir Madeni,

111- Kirikkale Çelik Çekme Boru Fabrikasi,

112- BORÇELIK,

113-TÜPRAS,

114- PETKIM,

115- TÜRK TELEKOM,

116- KIBRIS TÜRK HAVA YOLLARI,

117- TÜGSAS Toros Gübre Fabrikasi,

118- TÜGSAS Tekirdag, Tarsus, Fatsa Depolari,

119- Seydisehir Eti Alüminyum A.S,.

120- OYMAPINAR BARAJI,

121- ETI Alüminyum’a Ait Madenler,

122- Emekli Sandigi Ankara Emek Ishani,

123-Emekli Sandigi Istanbul Hilton Oteli.

-----
Sizinde araplara hayranlığınız belli oluyor. Bizde sizi tutmayalım. Şeriatın olduğu Arap yarımadasına istediğiniz bir ülkeye gidebilirsiniz. Herkes birbirini böyle bir yerlere yollarsa sıkıntımız kalmaz !

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: jotem173

Üst Alt