Öneri Telefonuma Virüs Bulaştı ( "Time Service" ve "Monkey Test" )

Sponsorlu Bağlantılar

H0lligan

Üye
Uygulamayi kaldirmis olacagin icin sorun cikicagini zannetmem sildikden sonra restart yap (bu arada bunlari kendi iradenle yapiyorsun olusacak sorunlardan ben sorumlu degilim :))

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Uygulamayi kaldirmis olacagin icin sorun cikicagini zannetmem sildikden sonra restart yap (bu arada bunlari kendi iradenle yapiyorsun olusacak sorunlardan ben sorumlu degilim :))
düzelmiyor yine aynı reset açınca Andorid yeni sürüme geçiyor dierek açılıyor

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Yeniden başlattım yine kendi kendine uygulamalar yüklüyor sildigim uygulamaları yeniden yüklüyor

H0lligan

Üye
:hmmm en basdan yazilim gerekli varsa yazilimdan once mega wipe felan da yap :good: bu sorunu cozer ama senin cihaz icin tam olarak nasil cwm yuklenir vs. Bir bilgim yok en son bilmedigim halde birine yardim edim dedim cihazi garantiye verdi :D

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
:hmmm en basdan yazilim gerekli varsa yazilimdan once mega wipe felan da yap :good: bu sorunu cozer ama senin cihaz icin tam olarak nasil cwm yuklenir vs. Bir bilgim yok en son bilmedigim halde birine yardim edim dedim cihazi garantiye verdi :D
Anladım :) benim grantiside kalmadı bozulursa bi ton masraf olur valla bilen birisi yardimci olsa keşke

H0lligan

Üye
Cihazin forumda bolumu varsa oraya konu ac burasi genel android bolumu

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Cihazin forumda bolumu varsa oraya konu ac burasi genel android bolumu
orayada açıcam ama htc bölümüne bakan kişi çok nadir forumda bilen kişinin bana rast gelmesine kadar 1 hafta geçebilir bi şansımı deneyim

H0lligan

Üye
Htc den anlayan bildigin uyelere mail atabilirsin yada ozel mesaj

H0lligan

Üye
Tamam kolay gelsin ozaman :)

• Beğen
Tepkiler: emreli01

bklbbu

Üye
Rootluysa sıkıntı yok sistem uygulamalarından kaldir tamamdir

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
htc e rom atmayı bilen varsa bilgisayara baglanıp yardımcı olabilirmi bana ? telefonum htc yazısında kaldı virüsten dolayı açılmıyor recoveery yükledim ama rom u telefonun hafızasına atamadıgım için cmd komutlarıyla bilgisayardan yükleyip atmak lazım bilen arkadaş acil yardımcı olsun lütfen telefoncu kesin bi ton para ister şimdi :/

H0lligan

Üye
htc e rom atmayı bilen varsa bilgisayara baglanıp yardımcı olabilirmi bana ? telefonum htc yazısında kaldı virüsten dolayı açılmıyor recoveery yükledim ama rom u telefonun hafızasına atamadıgım için cmd komutlarıyla bilgisayardan yükleyip atmak lazım bilen arkadaş acil yardımcı olsun lütfen telefoncu kesin bi ton para ister şimdi :/
hafiza kartina at romu oyle kurabilirsin tabi hafiza karti takiliyorsa
hafiza kartina at romu oyle kurabilirsin tabi hafiza karti takiliyorsa
yada cihaz otg okuyorsa usb diske at

_ardaa

_ardaa

Üye
"Monkey Test" and "Time Service" are being reported recently by some anti-virus programs for Android as malware, as reported in the Norton Community forum, and at Android Central. In general form, they suggest the normal actions:

• Disabling installations from "Unknown Sources",
    Settings -> Security -> Device administration -> Unknown sources

• Disabling the app,
    Settings -> Application manager -> AppName -> Disable/Uninstall

• Checking to see if "Device Administrators" has it blocked from uninstalling, and then trying the uninstall again.
    Settings -> Security -> Device administration - > Device administrators

• Factory Reset

İnternette şöyle bir yazı var uygulamadıysan dene istersen.

kralberk13

kralberk13

Üye
Bildirilen "Maymun Testi" ve "Zaman Hizmeti", malware olarak Android için bazı anti-virüs programları tarafından geçtiğimiz günlerde rapor edilmektedir Norton Community forumda ve Android Central. Genel formda, normal eylemleri öneririz:

• "Bilinmeyen Kaynakları" dan yüklemeleri devre dışı
    bırakılması> Güvenlik - -> Cihaz yönetimi - Ayarlar> Bilinmeyen kaynaklar
  • Uygulamayı devre dışı bırakılması,
    Ayarlar -> Uygulama yöneticisi -> AppName -> Devre Dışı Bırak / Kaldır
  • "Aygıt Yöneticiler" Bu kaldırma ve yeniden kaldırma çalışırken engelledi olmadığını görmek için kontrol.
    Ayarlar -> Güvenlik -> Aygıt yönetimini -> Cihaz yöneticileri
  • Fabrika ayarları
türkçe çevirisi

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar malesef hafıza kartı yok telefonum htc one x plus nasıl yardımcı olabilirsinz virüsten dolayı açılmaz hale geldi
Htc bölümüne yazdım bi Allahın kulu bakmaz olmuş htc bölümüne

kazım zovi

Üye
Arkadaşlar allah rizasi icij su iki illet den beni kurtarin kafayi yicem artik sıyırmak uzereyim monkey test ve time service telefonum turbo t50 ve ne yapmam gerekiyor lutfen anlatin yoksa telefonu kiracam

Üst Alt