Öneri Telefonuma Virüs Bulaştı ( "Time Service" ve "Monkey Test" )

Sponsorlu Bağlantılar

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Telefonuma Virüs Bulaştı ( "Time Service" ve "Monkey Test" )
Telefon: Htc one x plus
Yazılım: 4.2.2 Orjinal ( ROOTLU )

Arkadaşlar telefonuma birtane uygulama yükledim yanlışlıkla o uygulamadan sonra telefon kendi kendine uygulamar yükler oldu ve ekrana bazen uygulama reklamları ve benzeri şeyler gelir oldu factory reset attim ama yinede arka planda değişik uygulamalar çalışıyor ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim lütfen

"Time Service" ve "Monkey Test" die uygulamalar arka planda çalışıyor sürekli ve kaldıriyorum tekrar geliyor kendi kendine uygulamalar yüklüyor hard format attım yine aynı arkadaşlar biriniz yardımcı olun :(

Kendi kendine uygulamalar yüklüyor "Time Service" ve "Monkey Test" silmeye kalkıyorum siliyor reset atiyorum telefona tekrar geliyor yine kendi kendine yüklediği uygulamaları silmeme rağmen yeniden yükklüyor ekrana uygulama kısayolu ekliyor ekrana bazen uygulama reklamları geliyor

Gördüğünüz gibi KENDİLİĞİNDEN UYGULAMA REKLAMLARI GELİYOR

Son düzenleme:

Asus.

Asus.

Üye
bence hiç uğraşma netten en son telefonunun firmware (güncelleme)'sini bul tekrar flaşla telefonuna.

• Beğen
Tepkiler: emreli01
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Ustam flash işi yüzünden telefonun anakartini bozdum. Yani hiç anlamıyorum telefon rootlu sadece

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Valla nasıl halledecigimi birisi anlatsa sinir oldum

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
"Time Service" ve "Monkey Test" die uygulamalar arka planda çalışıyor sürekli bilen kişi yardımcı olabilirmi kafayı yedim :(

yaytas

yaytas

Üye
hocam telefonun markası nedir ?

• Beğen
Tepkiler: emreli01
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Hocam samsung gm lg gibi tellerde bilgim daha yüksek ama bence orjinal Stock rom bulup yüklemenizi tavsiye ederim
Ama ustam hiç anlamıyorum cwm yuklemeden bi aralar internetten birisi ile sağolsun yapmıştim ama sonu hüsranla bitti recovry yerinde yanlış birşeyi sildigim için anakart kullanılmaz hale geldi ve anakart değişti düşünün artık cesaret edemiyorum 350 tl verdim

yaytas

yaytas

Üye
Ama ustam hiç anlamıyorum cwm yuklemeden bi aralar internetten birisi ile sağolsun yapmıştim ama sonu hüsranla bitti recovry yerinde yanlış birşeyi sildigim için anakart kullanılmaz hale geldi ve anakart değişti düşünün artık cesaret edemiyorum 350 tl verdim
Haklısın hocam bilen birine cihazı göstermen daha mantıklı olucaltır

kralberk13

kralberk13

Üye
niye silemiyosun

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Bunları buldu ve sil seçeneği yok sistem dosyaları die mi ne artık yoksay ve bildir seçenekleri var

Arkadaşlar galiba silemicem cwmde yapamam kendi başıma bilende yok galiba peki bu şekilde kullansam bi zararı olurmu "Time Service" ve "Monkey Test" uygulamalarını silemedim bende devredışı bıraktim uygulamalardan bu şekilde iken bi zarari olurmu ?

kralberk13

kralberk13

Üye
arkadaşlar daha önce de söylemiştim benim telefonum GM Discovery.

Discovery'me özel stock rom buldum. Belki 20 tane denemişimdir. Ama en sonunda bi tane bulabildim. Hatta linki de paylaşayım.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Buradaki adresteki uzman arkaşın dediklerini yapın. Halledersiniz.

Bu konuda fazla bir bilgim yoktu. Ama bu lanet virüsler sayesinde bir kaç bişey öğrendim.

Sizin de anlayacağınız üzere bu virüsler hard reset atmayla silinmiyorlar çünkü sanırsam doğrudan telefonun romuna bulaşmışlar.

Ancak yeni bir rom yüklemeyle kurtulabilirsiniz. Ben yükledim romu şu an sorunsuz çalışıyor telefonum.

Romu flash tool ile yükleyemedim. 4032 fln filan diye bi ton hata verdi. Ben de CWM ile attım. Biraz araştırın halledeceksiniz.

not:alıntıdır

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Devre dışı biraktirdim bu şekilde bi zararı olur mu

Invoke

Invoke

Üye
Devre dışı bırakmanın bir zararı olmaz, en kötü aynı zarar ile kalırsın. O uygulamaları devre dışı bırakman demek virüslerini devre dışı bırakman anlamına gelmez herhalde. Virüs dediğiniz de arkaplanda sürekli saçma sapan uygulamalar, her uygulamanın her yerinden çıkan saçma sapan reklamlar değil mi? Benzeri arkadaşın S2'sinde vardı, öyle ki çok da ağırlaşmıştı. SD kart dahil, tüm partitionları formatlayıp yeniden rom yükledim. Sizin için de en temiz çözüm bu olur. Sonrasında da bilmediğiniz uygulamayı yüklememeye ve internette reklama falan tıkladığınız çer çöp indirirse onları silmeye çalışın.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Devre dışı bırakmanın bir zararı olmaz, en kötü aynı zarar ile kalırsın. O uygulamaları devre dışı bırakman demek virüslerini devre dışı bırakman anlamına gelmez herhalde. Virüs dediğiniz de arkaplanda sürekli saçma sapan uygulamalar, her uygulamanın her yerinden çıkan saçma sapan reklamlar değil mi? Benzeri arkadaşın S2'sinde vardı, öyle ki çok da ağırlaşmıştı. SD kart dahil, tüm partitionları formatlayıp yeniden rom yükledim. Sizin için de en temiz çözüm bu olur. Sonrasında da bilmediğiniz uygulamayı yüklememeye ve internette reklama falan tıkladığınız çer çöp indirirse onları silmeye çalışın.
Cwm atmayı bilmedigim için böyle kullanmak zorunda kalıyorum nasıl bulaştı anlamıyorum ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum ve anlamadığım çözüm yolu rom yuklemeden başka birşey değil

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Uygulamalardan devre dışı bırakmama rağmen yinede kendi kendine 4 tane uygulamalar yüklemiş deli olacam

kralberk13

kralberk13

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
kardeşim bak adam yapıyo sene yap istersen

Üst Alt