Telefon Hızlandırma Yöntemleri(Multitasking-Hızlı Açılış-I/O Hızlandırma) [GÜNCELLENDİ]

Sponsorlu Bağlantılar

KELGER

KELGER

Üye
super manager 175 mgb yapiyorum telefonu kapatip acinca 100 mgb oluyor

ziyatekinnnn

Üye
bende şuan yoon kernel yüklü o olurmu ?

- - - Eklendi - - -

I/O hızlandırma için 3.0.57 üzeri kernel gerekli demişsiniz. kerneli bulamadım ama bende yoon kernel var o olurmu ?

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
bende şuan yoon kernel yüklü o olurmu ?

- - - Eklendi - - -

I/O hızlandırma için 3.0.57 üzeri kernel gerekli demişsiniz. kerneli bulamadım ama bende yoon kernel var o olurmu ?

Telefon hakkında bölümünden çekirdek yani kernel sürümünüze bakın.

ziyatekinnnn

Üye
baktım 3.0.57den düşük. 3.0.57 nerden bulabilirim aradım taradım bulamadım malesef :/ bi yardımcı olsanız

sadikbircan

Üye
Galaxy w için henüz 3.0.57 kerneli stabil değil.Çalışmalar tamamlanınca cm9 ve cm10 ile birlikte kullanılmaya başlayacak.

Ali hocam birde ben 2.6.35 kerneli ile lazerdroid2.7.2+mp9engine sorunsuz kullanabiliyorum.Xda forumunda lenarox bootloop ta takılanlar için çözüm yazmış ve işe yaradı.Ve anladığım kadarıyla sorun mpengine activatorunde.Lazerdroid sorun yapmıyor, mpengine içinde activator olmayan versiyon paylaşmış lenarox, scriptmanager yada terminal emulatörü ile çalıştırılıyor.

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy w için henüz 3.0.57 kerneli stabil değil.Çalışmalar tamamlanınca cm9 ve cm10 ile birlikte kullanılmaya başlayacak.

Ali hocam birde ben 2.6.35 kerneli ile lazerdroid2.7.2+mp9engine sorunsuz kullanabiliyorum.Xda forumunda lenarox bootloop ta takılanlar için çözüm yazmış ve işe yaradı.Ve anladığım kadarıyla sorun mpengine activatorunde.Lazerdroid sorun yapmıyor, mpengine içinde activator olmayan versiyon paylaşmış lenarox, scriptmanager yada terminal emulatörü ile çalıştırılıyor.
tabi.Zaten 3.0.57 den düşük olan kernellerde bu script int.d ile kullanılırsa bootloop yapıyor.terminal ve smanager da sorun yok

sadikbircan

Üye
Anladım hocam sağolun.Birde belirtmek istedim mpengine9 internette pingi çok artırıyor yada ben smanager ile kullandığım için sıkıntı yapıyor.Bu yüzden lazeroidi tek kullanıyorum.

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Anladım hocam sağolun.Birde belirtmek istedim mpengine9 internette pingi çok artırıyor yada ben smanager ile kullandığım için sıkıntı yapıyor.Bu yüzden lazeroidi tek kullanıyorum.

Bende sorun yok.sanırım smanager ile kullandığında birşeyle çakışıyor

Buğra

Buğra

Admin
supercharger veya bunun batarya performansına katkısı var mı?

alprnx

alprnx

Üye
videoyu izlerken yıkıldım gülmekten ya :D:D

- - - Eklendi - - -

galaxy w cm9 rc4 + 3x yoon kernel + thunderbold yüklü yani kernel 3.0.69 lazerdroid yükledim telefon açılış ekranında kaldı ? problem nerde acaba
en baştan cm9 rc4 yükledim üstüne hiç bişe kurmadım tekrar denedım gene açılış ekranında kaldı rc4 3.0.61 kerneli ama gene bişeyler çakışıyor galiba.

crysisci

Üye
Multitasking
Videodaki 6.34 saniyede nasıl öyle yan yana açmış hem ayarları hemde wifi kısmını 4.1.2 sürümü kullanıyorum hiç karşılaşmadım öyle bir şey ile BESTS2ROM Kulandığım romun adı yardımcı olur musunuz ??

Gerekenler:
Smart Taskbar(yada ParanoidAndroid gibi recent menüsünü multitask menüsü ile değiştiren rom)
Super manager
Root
Swap

başlıyoruz

Super Manager

1)Super manager programını play store'dan indirin
2)Seçenekler->Setup->Root bölümünü tikleyin
3)programın ana menüsündeki low memory killer seçeneğine girin.
4)burda 2 seçeneğimiz var.eğer telefon kasma yapmasın multitask önemli değil derseniz 200-250 gibi aşırı yüksek bir değere ayarlayın.eğer açık bıraktığımız programlar hiç kapanmasın isterseniz çubuğu en başa kadar çekin.yani LMK 0 olsun.

SmartTaskbar

1)smarttaskbar programını eklentiden indirin.önce normal sürümü kurun.ardından pro uzantılı uygulamayı kurarak programı C-racklayın
2)Programı açın.Preferences bölümüne girin.Task Switcher display bölümünden sadece running task'ı işaretleyin.
3)multitask kısayolunu trigger position bölümünden ekranın istediğiniz bölümüne konumlandırın.10 olarak ayarlamanızı öneririm

4. adımda 2. olarak yazdığımı uygularsanız ne kadar zorlarsanız zorlayın desteklenen uygulamalar asla kapanmayacaktır.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Daha Hızlı Açılış Ve Daha Yüksek Hız

1)Marketten Go Task Manager EX programını play store'dan indirin
2)Phone Manager bölümünü açın.Telefon taraması yapın.
3)Cache yanındaki Clean yazısına tıklayın(isterseniz)
4)şimdi boot apps bölümüne details yazısına tıklayarak girin.
5)boot apps bölümünde yazan uygulamaların hepsini super manager programından "APK startup manager" bileşenini açarak tikleyin.ardından Disable@start yazısına basın ve biraz bekleyin.artık telefonunuz hem daha hızlı açılacak hemde daha hızlı çalışacak

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I/O Hızlandırma (Android cihazınız Oyun cihazı olsun )

NOT:Galaxy S'de denenmiştir.

DİKKAT!:LINUX KERNEL 3.0.57 VE ÜZERİ ŞARTTIR!!! YOKSA BOOTLOOP YAPACAKTIR!
Bu Script ne yapar?

Bu script daraltılmış bellek algoritmaları ile işlemcinin ram ile darboğaz yapmasını önler
ayrıca açılan uygulamaları tanır.eğer yüksek ram isteyen bir uygulama açılırsa arka plandaki işlemlerin işlemci önceliğini en düşük olarak ayarlar.
Telefon kullanılmadığı sıralarda ram temizliği yapar(Dead block denilen bölümleri temizler)
I/O(Input-Output),yani işlemcinin belleğe yazılan ve silinen işlemleri hızlandırır.
Ayrıca O.C yapıldığında normal O.C'a göre 2x performans artışı olur.

Bu mod sayesinde NFS Most Wanted'ı 50+ FPS ile oynuyorum.

Gerekenler:

Root
int.d Script Destekli Kernel.(Galaxy S için Semaphore yada Devil)
Min. 3.0.57 Linux Kerneli

Anlatım

1)eklentideki zip dosyasını cwm den kurun yeter :) başka bir işleme gerek yok..

Videodaki 6.34 saniyede nasıl öyle yan yana açmış hem ayarları hemde wifi kısmını 4.1.2 sürümü kullanıyorum hiç karşılaşmadım öyle bir şey ile BESTS2ROM Kulandığım romun adı yardımcı olur musunuz ??

alprnx

alprnx

Üye
galaxy w cm9 rc4 + 3x yoon kernel + thunderbold yüklü yani kernel 3.0.69 lazerdroid yükledim telefon açılış ekranında kaldı ? problem nerde acaba
en baştan cm9 rc4 yükledim üstüne hiç bişe kurmadım tekrar denedım gene açılış ekranında kaldı rc4 3.0.61 kerneli ama gene bişeyler çakışıyor galiba.

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Romun adı Paranoid Android.

Lazeroid scriptinin developer'ı ile konuştum dün.Galaxy W ile halen uyumsuzluğu varmış.

• Beğen
Tepkiler: kilicaslan17
ugur1000

ugur1000

Üye
merhaba xperia tipoya kurdumda bootloop yapıyor nerde hata yaptım kırmızı ışık yanıp sönüyor ama cwm ye girebiliyorum
cm 10

- - - Eklendi - - -

neyse çözüldü romu tekrar kurdum

pismycop

pismycop

Üye
Gerzekçe anlatmaya çalışan arkadaşa salaklığını gecenin bir yarısı gösterdiği için teşekkürü borç biliyorum..

aBouT

aBouT

Üye
Multitasking

Gerekenler:
Smart Taskbar(yada ParanoidAndroid gibi recent menüsünü multitask menüsü ile değiştiren rom)
Super manager
Root
Swap

başlıyoruz

Super Manager

1)Super manager programını play store'dan indirin
2)Seçenekler->Setup->Root bölümünü tikleyin
3)programın ana menüsündeki low memory killer seçeneğine girin.
4)burda 2 seçeneğimiz var.eğer telefon kasma yapmasın multitask önemli değil derseniz 200-250 gibi aşırı yüksek bir değere ayarlayın.eğer açık bıraktığımız programlar hiç kapanmasın isterseniz çubuğu en başa kadar çekin.yani LMK 0 olsun.

SmartTaskbar

1)smarttaskbar programını eklentiden indirin.önce normal sürümü kurun.ardından pro uzantılı uygulamayı kurarak programı C-racklayın
2)Programı açın.Preferences bölümüne girin.Task Switcher display bölümünden sadece running task'ı işaretleyin.
3)multitask kısayolunu trigger position bölümünden ekranın istediğiniz bölümüne konumlandırın.10 olarak ayarlamanızı öneririm

4. adımda 2. olarak yazdığımı uygularsanız ne kadar zorlarsanız zorlayın desteklenen uygulamalar asla kapanmayacaktır.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Daha Hızlı Açılış Ve Daha Yüksek Hız

1)Marketten Go Task Manager EX programını play store'dan indirin
2)Phone Manager bölümünü açın.Telefon taraması yapın.
3)Cache yanındaki Clean yazısına tıklayın(isterseniz)
4)şimdi boot apps bölümüne details yazısına tıklayarak girin.
5)boot apps bölümünde yazan uygulamaların hepsini super manager programından "APK startup manager" bileşenini açarak tikleyin.ardından Disable@start yazısına basın ve biraz bekleyin.artık telefonunuz hem daha hızlı açılacak hemde daha hızlı çalışacak

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I/O Hızlandırma (Android cihazınız Oyun cihazı olsun )

NOT:Galaxy S'de denenmiştir.

DİKKAT!:LINUX KERNEL 3.0.57 VE ÜZERİ ŞARTTIR!!! YOKSA BOOTLOOP YAPACAKTIR!
Bu Script ne yapar?

Bu script daraltılmış bellek algoritmaları ile işlemcinin ram ile darboğaz yapmasını önler
ayrıca açılan uygulamaları tanır.eğer yüksek ram isteyen bir uygulama açılırsa arka plandaki işlemlerin işlemci önceliğini en düşük olarak ayarlar.
Telefon kullanılmadığı sıralarda ram temizliği yapar(Dead block denilen bölümleri temizler)
I/O(Input-Output),yani işlemcinin belleğe yazılan ve silinen işlemleri hızlandırır.
Ayrıca O.C yapıldığında normal O.C'a göre 2x performans artışı olur.

Bu mod sayesinde NFS Most Wanted'ı 50+ FPS ile oynuyorum.

Gerekenler:

Root
int.d Script Destekli Kernel.(Galaxy S için Semaphore yada Devil)
Min. 3.0.57 Linux Kerneli

Anlatım

1)eklentideki zip dosyasını cwm den kurun yeter :) başka bir işleme gerek yok..

lg p970 telefona sahibim ve suan İZS'nin İCS romunu kullanıyorum dediklerinizi yaparsam bi sorun cıkarmı ?

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
lg p970 telefona sahibim ve suan İZS'nin İCS romunu kullanıyorum dediklerinizi yaparsam bi sorun cıkarmı ?
Telefonunda gerekenler bölümünde yazdıklarım varsa ve Linux kernel 3.0.57 üzeri varsa sorun çıkmaz :)

Üst Alt