Öneri Tavsiye Lütfen :)

Sponsorlu Bağlantılar

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Tavsiye Lütfen :)
Merhaba arkadaslar, ben su zamana kadar android ile devam etmistim, androide yavas falan demeyecegim cunku androidi s3 ve nexus 4 de kullandim, haliyle cihazlar ust seviye oldugu icin herhangi bir yavaslama vb yasamadim, ama yinede android kullandigim surece hic bir sekilde cihazimi gonul rahatligiyla kullanamadim, surekli bir huzursuzluk duydum, surekli ram'e bakma istegi, habire gecislerde lag var mi diye defalarca sayfalar arasi gecis, surekli uygulamalari kapatma istegi, acaba daha hizli nasil olabilir diye bir caba icerisindeydim ve hala oyleyim. artik habire hangi uygulamayi yuklesem, hangi romu atsam, acaba bu uygulamada virus var midir diye dusunmek istemiyorum, ilk once yine dayanamayip xperia z1 dusundum, aklimda iphone olmasina ragmen (ios 7 den sonra kafamdan sildim) ekran boyutundan oturu pek yaklasmadim. en son kafam lumialara takildi, bu yuzden konuyu buraya actim. wp8 in inanilmaz stabil oldugunu zaten herles biliyor. uygulama/oyun az demeyin, benim icin sikinti degil, zaten yillardir uygulama/oyun yukleyip kaldirmaktan biktim. yuklenecek olanlar whatsapp, box gibi bir kac uygulama. sistem genel olarak nasil, memnun musunuz bu bilgileri sizden ogrenmek istiyorum ve saniyorum tam olarak istedigim telefon lumia 920 veya 925. 1020 de olabilir ama sadece kamera icin 600-700 tl fark vermeyi gerekli gormuyorum. gorusleriniz benim icin degerli, yorum yazarsaniz sevinirim :)

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
Wp8'i kesinlikle tavsiye ederim. Androidden geliyorsun zaten çok rahatlayacaksın kasmaymış donmaymış lagmış öncelikle unut onları :) Uygulama ve oyun konusunda da şüphen olmasın her gün popüler yeni oyun ve uygulamalar gelmeye devam ediyor diğer konulara bakarsan görürsün. Bana göre sistemin tek eksiği ayarlara hızlı erişim. Yani androiddeki gibi üstten bar indirip direkt açamıyorsun wifi'yi filan, içine girmen gerek. Bunu da gdr3 veya blue güncellemesiyle düzeltecekler o yüzden kafam rahat. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim sana. 920'yi unut bence kaba bir telefon çünkü aynı fiyata 925 i tavsiye ederim ben sana, daha ince daha hafif daha şık. Ama geçen gün 1020'yi elime aldım, fotoğraf çekme hobin varsa kaçırma derim abi süper cihaz ya

Invoke

Invoke

Üye
Hacı, wp kullanmışlığım yok ama 1020nin kamera testlerini filan inceliyorum son günlerde, cidden acaip bir şey :D

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
WP8 abartıldığı kadar stabil değil yani bir iOS değil.

• Beğen
Tepkiler: sinanozcan312
Invoke

Invoke

Üye
Ayrıca, kendi kuruntuların bunlar, sürekli bakmışsın araştırmış falan, rom seçeğin var kurcalıyorsun başka bir şey yok :D

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
  • Beğen
Tepkiler: PureFood, GodMode, pirenuri ve 3 diğerleri
MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca, kendi kuruntuların bunlar, sürekli bakmışsın araştırmış falan, rom seçeğin var kurcalıyorsun başka bir şey yok :D
kardesim kurcalasamda kurcalamasamda telefonu kullanirken rahat degilim, yani gonul rahatligiyla internette gezemiyorum veya mesajlasamiyorum. ve kullanirken kalite hissedemiyorum, bunun dis gorunumle alakasi yok, yani su plastik su metal gibi bir olay degil. android 4-5 degil milyonlarca cihaz icin ortak kullanilan bir sistem, ne kadar ugrasirlarsa ugrassinlar cihaza ozel optimize edilemeyecegi icin ber zaman bir seyler eksik kalacak, ama yinede android fanboyu oldugumu soyleyebilirim (lumia fikrini dusunene kardesim kurcalasamda kurcalamasamda telefonu kullanirken rahat degilim, yani gonul rahatligiyla internette gezemiyorum veya mesajlasamiyorum. ve kullanirken kalite hissedemiyorum, bunun dis gorunumle alakasi yok, yani su plastik su metal gibi bir olay degil. android 4-5 degil milyonlarca cihaz icin ortak kullanilan bir sistem, ne kadar ugrasirlarsa ugrassinlar cihaza ozel optimize edilemeyecegi icin ber zaman bir seyler eksik kalacak, ama yinede android fanboyu oldugumu soyleyebilirim (lumia fikrini dusunene kardesim kurcalasamda kurcalamasamda telefonu kullanirken rahat degilim, yani gonul rahatligiyla internette gezemiyorum veya mesajlasamiyorum. ve kullanirken kalite hissedemiyorum, bunun dis gorunumle alakasi yok, yani su plastik su metal gibi bir olay degil. android 4-5 degil milyonlarca cihaz icin ortak kullanilan bir sistem, ne kadar ugrasirlarsa ugrassinlar cihaza ozel optimize edilemeyecegi icin ber zaman bir seyler eksik kalacak, ama yinede android fanboyu oldugumu soyleyebilirim (lumia fikrini dusunene kardesim kurcalasamda kurcalamasamda telefonu kullanirken rahat degilim, yani gonul rahatligiyla internette gezemiyorum veya mesajlasamiyorum. ve kullanirken kalite hissede
Wp8'i kesinlikle tavsiye ederim. Androidden geliyorsun zaten çok rahatlayacaksın kasmaymış donmaymış lagmış öncelikle unut onları :) Uygulama ve oyun konusunda da şüphen olmasın her gün popüler yeni oyun ve uygulamalar gelmeye devam ediyor diğer konulara bakarsan görürsün. Bana göre sistemin tek eksiği ayarlara hızlı erişim. Yani androiddeki gibi üstten bar indirip direkt açamıyorsun wifi'yi filan, içine girmen gerek. Bunu da gdr3 veya blue güncellemesiyle düzeltecekler o yüzden kafam rahat. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim sana. 920'yi unut bence kaba bir telefon çünkü aynı fiyata 925 i tavsiye ederim ben sana, daha ince daha hafif daha şık. Ama geçen gün 1020'yi elime aldım, fotoğraf çekme hobin varsa kaçırma derim abi süper cihaz ya
oncelikle cevap icin tesekkur ederim, fotograf konusunda herhangi bir hobim yok, video cekiyorum ve videoyuda 41 mp kamerayla kaydedersem yer sikintisi olacak, haliyle videoyuda kisa tutmaya calisacagim. (duydugum kadariyla wpde cozunurluk secimi yok) 920 meselesine gelirsek ben kibar olmasindan cok ele gelir bir cihaz istedigim icin 920 istiyorum, agirligini belli etsin yani :)Ios un stabilitesini ios 7 ile bizzat gordum, cihazlar dokuluyor.

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, dediğini anlıyorum ben de ağır cihaz seviyorum yani böyle elimde hissetmem lazım. Aslında zaten telefona alışınca ağırlığı büyüklüğü çok normal geliyor. Ama bi arkadaşına verdiğinde "oha kardeş ne kadar ağır bu" laflarını duyabilirsin. Sen yine de bi ara git mediamarkta al 920yi ve 925i eline. Hangisi hoşuna giderse onu al sonuçta donanım aynı. Tavsiyem 925 ama

Esendağlı

Esendağlı

Üye
wp tabiiki bir ios değil çünkü daha şık ve daha uygun.kesinlikle wp seni memnun edecektir.ben s3 e bir hafta ancak katlandım ve wp ye koştum ve iyikide koşmuşum.l920 kullanıyorum ve mutluyum.

• Beğen
Tepkiler: pirenuri
MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
zaten su anda gencler samsung ve appledan baska marka bilmiyor, yolda kime baksam s3/4 note 2, iphone cihazlar. Wp kullanan insana nadir rastliyorum yada rastlamiyorum. Nexus 4 ve s3 kullandim, s3 u yarim donem kadar kullandim nexusa gectim, nexus gercekten cok guzeldi ama dedigim gibi telefon elime gelmiyor, elimin icinde kayboluyor terliyor elim haliyle. Cihazi istesem gidip yarinda alabilirim ama her seyi okula gore gotuyorum. 15 tatilde almayi dusunuyorum bu yuzden.

braayn

braayn

Üye
ios 7'de evet 4 ve 4s 'de eskiye nazaran yavaşlık var ama güncelleme ile sorun düzelecektir.Betadan çıkınca eski günlerine döner.Wp şu haliyle oldukça iyi. Lumia 820 10 aydır kullanıyorum muhteşem bir cihaz... 925 i öneririm sana

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
4 kilit acma ekraninda dahi kasiyor, 4s icin ise bir sey diyemem, sadece lagler mevcut. Evet zaten 820 ve 920 arasinda ekran boyutu ve kapak degisimi farki var, ayrica 820 ye sd kartta takilabiliyor yanlis hatirlamiyorsam

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Kardeş Telefon elinde kayıyo gibi oluyo ara sıra dosyaları dokunmadan mı açıyorum ? diye şüpelenmeye başladım :dry:

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Evet inanilmaz hassas bir elrana sahip deniyor, saniyorum hassaslik ayari yapilabiliyormus :)

skynet

Üye
Aynen valla çok hassas ekran

braayn

braayn

Üye
820'e hafıza kartı takabiliyorsun bnde 16Gb Class 10 sandisk var canavar gibi maşallah... Ekran dokunma hassasiyeti çok iyi

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bence 925 al derim 920 ile nerdeyse aynı fiyattalar ama onunda 32gb tek siyah vodafona da satılıyor diye biliyorum diğer renk çeşitleri 16 gb.Sana şöyle söyliyim 920 yada 925 alacaksan eğer 32 gb al kafan rahat etsin.Ben çok fotoğraf ve video çekerim birde bir sürü oyun uygulama indirdim şuan telefonumda 8 gb boş alan var..Toplam 12gb boyutundaki videoları bilgisayara attım..Benim gibi fotoğraf ve video manyağı değilsen 32 gb sana çok rahat yeter.Onun dısında ios 7 ıphone 4 ve 4s de kasıyor.Fiyat konusunda ıphone 4 ve 4s ile aynı olduğu için 920 ve 925 onlardan kat ve kat hızlı! Yani biri çıkıpda ios 7 daha stabil demesin arkadaşında dediği gibi 2500 tl lik cihaz değil bunlar.Nokıa 2500 tl'lik cihaz çıkarsa ıphone 5 dende stabil olduğunu anlarsınız.Telefon çok sağlam özellikle çiviyi tahtaya lumiaların ekranıyla çakıyorlar videoları var izleyebilirsin :) Gel,dene zaten bırakmak istemeyeceksin 2014de az kaldı ondan sonra windows phone uçacak :spr

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
oncelikle yorum icin tesekkurler, evet daha cihazi almadan wp8.1 guncellemesini bekleyenler tufanina katildim :D bu arada iki gun sonra android kit kat tanitilacak, inanilmaz hizli olacak diyor google, evdeki nexus a kurup inceleme videomuda paylasacam zaten. Bakalim android bu sefer olmus mu :) bu kitkat surumu dusuncelerimi degistirebilir. Yani dedikleri gibi inanilmaz hizli ve dusuk donanim gerektiriyorsa dusuncem tekrar androide kayabilir ama ben yinede dedikleri kadar hizli olacagini dusunmuyorum

goktas19

goktas19

Üye
oncelikle yorum icin tesekkurler, evet daha cihazi almadan wp8.1 guncellemesini bekleyenler tufanina katildim :D bu arada iki gun sonra android kit kat tanitilacak, inanilmaz hizli olacak diyor google, evdeki nexus a kurup inceleme videomuda paylasacam zaten. Bakalim android bu sefer olmus mu :) bu kitkat surumu dusuncelerimi degistirebilir. Yani dedikleri gibi inanilmaz hizli ve dusuk donanim gerektiriyorsa dusuncem tekrar androide kayabilir ama ben yinede dedikleri kadar hizli olacagini dusunmuyorum

Eşeğe altın semer vurmuşlar gene eşek gene eşek (biraz ağır oldu ama olucak o kadar :D )