Tablet Pc'ye Klavye Ve Mouse takma.

Sponsorlu Bağlantılar

muscler

muscler

Üye
beyler videoyu izleyin adam sebebini anlatıyor tanıması için mini usblerde boş bir pin bırakılmış onu birleştirmeden cihaz kabloyu host kablosu olarak tanımıyor sorun buu

ercan0058

ercan0058

Üye
bu iş için çok kablo kestim ama bi kez daha denicem olumlu olursa ss eklicem bugün içersinde takipte olun

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
Videoyu anlayan arkadaşlar varsa yada yapan varsa söylesin. birde bunu kablosu ayrı arkadaşlar benim ki mini usb

muscler

muscler

Üye
yapacak arkadaşlar videoyuyu detaylı izlesin mini usb'lerin içinde boş bırakılmış pini diğer taraftaki pinlerin en sağındakiyle birleştirilcek bu detayı atlamayın yoksa cihaz kabloyu host kablosu olarak tanımıyor videoda öyle diyor

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
nasıl boş bırakılmış
benim kablonun içinde boş kablo yok :S

----------Eklendi @ 19:26:34 ---------- Yazıldı @ 19:20:50 ----------

gdgpin demirmi oluyo 1 tane boş demir var içinde

ercan0058

ercan0058

Üye
ewwet yaptım kabluyo taktım atnen adamın dediği gibi ama şöle bi sorun var mesela ekran kilidini kapatıyorum ekran karanlık mouseyi takıyorum ışık yanıyor kilidi açıyorum fakat mouse dan eser yok piyasada ayriyaten mouse un optik ışığıda yanmıyo ama algılıyo cihaz bişiyler oluyo herhalde 2.2 yüklü cihazda adam motorola zoom da yapmış yani o tablet işletim sistemli bi cihaz bu ise ayrı belki bu yüzdendir

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yaptın anlatsana
ss de koy koyabilirsen

ercan0058

ercan0058

Üye
emrah sende s2 yokmu o cihaza bağlarsın aslında ama kablo işinden vazgeçtim attım kenara kabloyu bi ara ss eklicem söz otg destekli bi kablo alicam onunla denicem en garantisi froyo sürümünden olmuyo bence gingerbread çıksın yeni alıcam dönüştürücü ile denerim. hatta ss ekliim bi dakka.
Nası yaptım anlatayım: micro usb kabloyu adamın gösterdiği gibi kestim tam giriş kısmının alt yüzeyinde kabloların bağlı olduğu yerde bi tane diş minicik bi diş boş duruyodu onu yanındaki kabloya lehimledim finish oldu yani ama tanımıyo herhalde yani kabloyu takınca cihazın ekran ışığı geliyo ama başka bişiy çıkmıyo ss ler geliyo

----------Eklendi @ 20:34:46 ---------- Yazıldı @ 20:34:05 ----------

konuyu takip etmek isteyenler olursa face de saayfam var oraya gelsinler orda canlı sohbet de yaparız burdan olmuyo

----------Eklendi @ 20:40:30 ---------- Yazıldı @ 20:34:46 ----------

sayfa burasi burda daha iyi bi şekilde online tartışırız.

[/URL] Uploaded with [/IMG]

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
benim kablo boş pin gözükmüyo

ercan0058

ercan0058

Üye
mesaj attım sana face e gel konuşalım

----------Eklendi @ 20:51:24 ---------- Yazıldı @ 20:44:45 ----------

gelcen mi cvp bekliyorum

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
faceni ver kardeş

ercan0058

ercan0058

Üye

----------Eklendi @ 21:00:56 ---------- Yazıldı @ 21:00:10 ----------

hade kaçtım face de görüşürüz

----------Eklendi @ 21:08:01 ---------- Yazıldı @ 21:00:56 ----------

emrah sen meşgulsün herhalde bekleyemicem bi ara konuşuruz

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
ee sen kabloyu almışsın deme öyle yamışsın

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
birde takdığında nasıl oluyo yani mouse simgesi flan takınca video çek birde klavye ve flash dene birde ben hazır kablo alcam oda böle çalışırmı.

ercan0058

ercan0058

Üye
Özetleyerek anlatayım. 1: micro usb kabloyu alın adamın dediği gibi kesin iki yanından. alt tarafında bulunan (alt tarafı iki tane diş olan tarafıdır) iki tane kablo lehim yeri var. Bunlardan biri boş oluyor. Dierinde kablo. Bu iki girişi birbirine lehimleyin. Yani birbirlerine temas etmeleri gereklidir. Yani tamda vidyoda anlatıldığı gibi. Micro usb kablonun ucunu hallettikden sonra kablonun arka tarafından bi yerlerinden kesin. Dier dişi usb kabloyuda ortalardan biryerden kesin. bukabloları aynı renklerinden birbirine bağlayın. renkerl. KIRMIZI-YEŞİL-BEYAZ-SİYAH- iki kablodada eşit renkleri birbirine bağlayın. Her iki kablodada bir tane boş bağlantı kalacak renkli kabloları saran telli bir bağlantı var onu ben boş bıraktım. Belkide hata bundan kaynaklıdır siz bu kabloyuda bağlayıp deneyin olmaz ise bağlamadan deneyin kolaygele. ÇOKKK basit yani :oke::islik:d:

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
eco67 ben kablo aldım ama takıyorum ne mouse ne klavye ne flash bellek çalışmıyo tabletten bi ayar mı olacak kernel falan diolar root falan cevaplarsan çok sevinirim

----------Eklendi @ 15:37:03 ---------- Yazıldı @ 15:33:26 ----------

eco67 ben kabloyu aldım bugün ama mouse takınca hiç birşey olmyo flash bellek denedim 2-3 tane oda olmadı :S ayar mı yabılacak tabletten kernel flan varmış root lu olcakmı tablet sen nasıl yaptın anlatırsan çok çok sevinirim :)

----------Eklendi @ 16:24:05 ---------- Yazıldı @ 15:37:03 ----------

birde benim cihaz Poly Pad 100

muscler

muscler

Üye
ben hala polypad 100'de otg olduğundan şüpheliyim

sertac73

Üye
otg var yazıyo kitapçık ta usb ile aynı diyor. şu flaş bellek çalışsa çok iyi olacak poypad p 100. ne yaptıysam olmadı

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
Bendede olmadı root lu olcakmı bide

Kerim.

Kerim.

Üye
bende android 2.2 tablet var.usb girişide var.klavye\mouse çalışırmı?

Üst Alt