Tablet Pc'ye Klavye Ve Mouse takma.

Sponsorlu Bağlantılar

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
Muscler çok teşekkür ederim ama yapılışı lazım. birde ben kabloyu alıpklavye mouse taksam çalışırmı ?

muscler

muscler

Üye
kablo orda gayet ucuz ve almasıda çok basit . bu kabloyu aldığın zaman ucuna usb port takıcaksın yani aslında tek usb girşi varken bunu 4 e çıkartabilceksin yani hem mouse hem klavye bağlamış olacaksın

ercan0058

ercan0058

Üye
Merhaba konuyo dağıtmak istemem ama ben bugün yaptım kabloyu doğal olarak olmadı oysa harfiyen uyguladım nese yarın kabloyu almaya gideceğim ama yine olmaz diye tereddütdeyim cihazım samsung galaxy s wifi medya player cihazı acaba olurmu cihazıda rootladım ama yine olmadı kablo sorunlu muhtemelen ama kablo düzgünde olsa acaba mouse un enerjisini cihaz karşılayabilirmi bide tanırmı mouse u lütfen yardım şimdiden teşekkürler

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
eco67 kablonun yapılışını söylersen çok iyi olur ayrıca bende yapmayı düşünüyorum tüm malzemeler var

ercan0058

ercan0058

Üye
Bendede birsürü kablo vardı acımadım kestim birini 4 kablolu çık :) Ötekini kestim 4 kablolu çıktı.dedim bi tane daha kesicem onuda kestim 5 kablolu çıktı sonunda. ama herşeyi doğtu yapmama rağmen olmadı . Çok basit eli pense tornavida tutan herkes yapar.
Kullanıcağın dişi usb kablosu biraz kalın olsun en azından kesince hüsran yaşamazssın.kabloları kes aynı renkleri birbirine bağla bu kadar youtube da şeması var. ama deneme ben 5 tane kablo harcadım hiçbiride olmadı git bi çevirici al derim

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
Millet kabloyu satan yer buldum ama alınca mosue klavye yada flash bellek takılırmı ?

muscler

muscler

Üye
tabiikide

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
eco67 Sen kabloyu aldınmı ? kablo aldıysan oldu mu ? cevap verirsin çok sevinirim :)

ercan0058

ercan0058

Üye
Arkadaşlar kabloyu aldım ama malesef çalıştıramadım aslında el yapımı kablolarla bile yapıyorlar nette vidyoları var ama ben beceremedim bi türlü yarın bi ss eklerim yada vidyo görmüş olursunuz.Ayriyaten cihaz rootlu olmasına ragmen ne mouse nede klavye yada flash bellek olmadı. Aslında bana saçma geliyo bu cihaz nası mouse a 5 güç sağlayabilecek bilmiyorum gerçi nokia n8 e otg özelliği koydu herhalde kadırır baya yoğun araştırmadayım ama sağlam bi kaynak bulamadım çoğu ingilizce.yarın koyuyorum vidyoyu beklemede kalın pardon bugün yani gece yadım için XD

----------Eklendi @ 01:38:13 ---------- Yazıldı @ 01:37:27 ----------

Arkadaşlar kabloyu aldım ama malesef çalıştıramadım aslında el yapımı kablolarla bile yapıyorlar nette vidyoları var ama ben beceremedim bi türlü yarın bi ss eklerim yada vidyo görmüş olursunuz.Ayriyaten cihaz rootlu olmasına ragmen ne mouse nede klavye yada flash bellek olmadı. Aslında bana saçma geliyo bu cihaz nası mouse a 5 güç sağlayabilecek bilmiyorum gerçi nokia n8 e otg özelliği koydu herhalde kadırır baya yoğun araştırmadayım ama sağlam bi kaynak bulamadım çoğu ingilizce.yarın koyuyorum vidyoyu beklemede kalın pardon bugün yani gece yadım için XD

5 watt demek istedim

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
evet ss yada video süper olur kardeş :)

muscler

muscler

Üye
arkadaşlar cihazlarının bu olaya desteği olup olmadığını araştırdınızmı peki ? boşa masraf yapmayın derim emin olun öyle deneyin

ercan0058

ercan0058

Üye
Merhaba. herkese günaydın. akşam olmuş XD. ss leri ekliyorum. muhtemelen benim cihaz medyaplayer olduğu için desteklemiyor. Bu arada cihazlar destekliyor ama sürüm desteklemiyor sanırım. biraz daha araştırayım da konuyu öldürmeyin up :oke:

----------Eklendi @ 14:17:05 ---------- Yazıldı @ 14:14:12 ----------

[/URL] Uploaded with [/IMG][/URL] Uploaded with [/IMG]

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
Birde cihaz rootlu olması gerekiyormu?yada bir program falan yüklenmesi gerekiyomu? Benim talette otg desteği var yazıyo hepsiburada da yada diğer sitelerde.Yapan arkadaşlar olursa çok sevinirim:)

ercan0058

ercan0058

Üye
benimki rootlu zaten ama kernel de bi sorun var herhalde usb mass storage diye bi pro var ama oda motorola zoom için zaten apk dosyasını da bulamadım marketde benim için uyumsuz diyo

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
eco67 senin cihaz ne

ercan0058

ercan0058

Üye
samsung galaxy s wifi 5.0 medyaplayer cihazı telefon yada tablet deil ortasi :oke:

muscler

muscler

Üye
beyler sorunu buldum . iş micro usb'de bitiyio . micro usb'nin ön yüzünde 3 pin var arka yüzünde 2 pin bu arkanın en sağındaki ile öndekinin en solundakini bağlamak gerekiyormuş bu işlem olmadan cihaz kabloyu host kablosu olarak tanımıyor ve host moduna geçmiyor

ingilizcesi olanlar dinlesin adam anlatıyor

emrahilker

Üye
    Konu Sahibi
ama benim micro usb böyle değil birsen sen yaptınmı ?

ercan0058

ercan0058

Üye
emrah senin cihaz ne eğer s2 felan sa onda hdml diye bi çıkış var o kabloyu bul zaten görüntü bile aktarıyosun

bobkarepantolon

Üye
ben mini usb yi ucu kesip kestiğim uca dişi usb ekledim klavye taktım tanımadı. (polypad100)

Üst Alt