SYS-PRIVATE klasörlerine ulaşma - programları sertifikasız yükleme-SORUN DÜZELTİ

Sponsorlu Bağlantılar

ferhattunc

Üye
    Konu Sahibi
SYS-PRIVATE klasörlerine ulaşma - programları sertifikasız yükleme-SORUN DÜZELTİ
Evet arkadaşlar telefondan hiçbirşekilde erişilemeyen sys ve private klasörlerine erişim başarıldı bu yöntemle aynı zamanda SERTİFİKALAMA TARİH OLUYOR :) dilediğiniz unsigned uygulamayı yükleyin.
C ve E de ki tüm klasörlere erişin (Sys - Private - System) ve bu klasörlerden istediğinizi silin istediğiniz kopyalayın.Artık özgürsünüz

1-Öncelikle

driver dosyasını pcnize kurun

2- Daha sonra bu linkteki programı indirip kurun

3- Daha sonrada aşağıda eklenti olarak verdiğim s603rdfull.rar dosyasını indirin ve s60_3_0_app_trk_2_7.sisx programını telefonunuza kurun.Kurduktan sonra USB kablosuyla telefonunuzu bilgisayara PC Suite Modu seçeneğiyle bağlayın.Daha sonra TRK programını açın Bluetooth açılsın mı diye soracak hayır ı seçip settings ten connection kısmını USB olarak değiştirin ve Connect i tıklayın

şeklinde ekranı gördüğünüzde telefonda işlem tamamdır işlem sırasında TRK programı açık kalmalı kapatmayın şimdi

4-HelloCarbide.sis programını telefon hafızasına kurun ve HelloCarbide.exe dosyasını telefondaki C:/ içine atın

5-PC sUite modundaki bağlantının port numarasını Aygıt yöneticisinden öğrenmemiz gerekiyor bunun için Bilgisayarım üzerinde sağ tıklayıp - Özellikler -Donanım sekmesini tıklayın ve Aygıt Yöneticisini tıklayın açılan pencerede Bağlantı Noktaları (COM ve LTP) yi tıklayın Orda telefon isminizi göreceksiniz mesela Nokia N73 USB (Com 3) gibi
Burdaki Com 3 önemli sizde COM 5 Com 6 gibi numarası değişebilir.

6- Aşağıdaki eklenti olarak verdiğim dosyaların içinde pyseria l2.2.win32.exe adında bi program var bilgisayara yükleyin onu.Ve yine o dosyalar içinde
Script1 N80-N73-E65.py
Script2 N95 n82 n95 8gb.py
Diye 2 dosya var hangisi telefonunuza uyuyosa onu notepad ile açıp Ctrl-F yi tıklayıp ser = olarak arama yapın ser = seria l. seria l(2) şeklindeki satırı bulduktan sonra seria l(2) yi port nonuzun bi eksiği olarak değiştirin Mesela COM (5) ise seria l(4) olarak değiştirin ve kaydedin.Ondan sonra tıklayın ve bekleyin.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Candidate!!!!!!!!!!!!!!!!!! şeklinde bi satır göründüğünde işlem tamamdır.

7-ve son olarak telefon açılıp kapandığında tekrar herşey eski haline dönmesin diye Aşağıda verdiğim X-plore.zip içindeki sisx dosyasını telefona hafızasına yükleyip aynı rar dosyası içindeki SYS/Bin/X-plore.exe yi C:/SYS/Bin içineve SYS/Hash/X-plore.exe dosyasını C:/SyS/Hash/ içine atın tamamdır

Artık istediğiniz klasöre ulaşabilir üzerinde ve içeriğinde değişiklik yapabilir.Uygulamaları sertifikalandırmadan yükleyebilirsiniz hem de istediğiniz Dosya programıyla :)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: selami5151, (fasume), ulusalgezgin ve 6 diğerleri

FerreT

FerreT

Üye
Paylaşım için tşkler..umarım artık bu sertifikalama işini kökünden kurutur ;)

mert469

Üye
oh oh ne güzel ilk boş vaktimde n95 8gb'ımda deneyeceğim ;)

bermuda58

bermuda58

Üye
valla super yaa. allah yapandan da burada bizlere sunandanda razı olsun. emeğine sağlık dostum:oke::yuru

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Güzel Anlatım & Güzel Paylaşım :nargile:
:maxicep:

asteriasxxx

Üye
hepsini yaptım ama bende !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Candidate!!!!!!!!!!!!!!!!!! çıkmadı bi türlü

byesho

byesho

Üye
dostum emeğine sağlık .yanlız ben yapamadım. her şeyi yapıyorum en sonunda beklediğim halde bu işlem olmuyor( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Candidate!!!!!!!!!!!!!!!!!! şeklinde bi satır göründüğünde işlem tamamdır.) lütfen yardım

kozluca21

kozluca21

Üye
peki bunun sertifika istemediği ne malum yani bu işlemi yapınca nasıl sertifikalamadan yüklüyoruz anlamadım biraz daha ayrıntılı olarak anlatırsan çok sevinirim ayrıca bu sertifika olayına çözüm olursa çok iyi olacak çünkü en gerekli programlar hep sertifika istiyor paylaşımın için çook sağol:oke:

ferhattunc

Üye
    Konu Sahibi
dostum emeğine sağlık .yanlız ben yapamadım. her şeyi yapıyorum en sonunda beklediğim halde bu işlem olmuyor( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Candidate!!!!!!!!!!!!!!!!!! şeklinde bi satır göründüğünde işlem tamamdır.) lütfen yardım

Kardeş
1- telefon markana göre alan script.py dosyasını doğru seçtiğine emin ol
2- Ser = kısmını bulduğun satırdaki parantez içindeki sayıyı COM numarasının 1 eksiğini yazmayı unutma.mesela COM(3) se SEria l(2) olur.
3-Bu işlemler sırasında telefondaki TRK programı açık kalmalı

--------------- Ekleme ---------------

peki bunun sertifika istemediği ne malum yani bu işlemi yapınca nasıl sertifikalamadan yüklüyoruz anlamadım biraz daha ayrıntılı olarak anlatırsan çok sevinirim ayrıca bu sertifika olayına çözüm olursa çok iyi olacak çünkü en gerekli programlar hep sertifika istiyor paylaşımın için çook sağol:oke:

Kardeş her telefonda swipolicy.ini diye bi dosya bulunur bu dosyada Sys Private dosyalarına erişim izni ve içinde değişiklik yapılıp yapılamayacağının , sertifikasız programların yüklenip yüklenemeyecğinin bilgisi vardır.Bu program gönderdiği komutlarla o dosyanın işlevini etkisiv hale getirmektedir.Bu saye hem bu klasörlere ulaşmak hem de sertifikasız(unsigned) programları sertifikalamadan yüklemek mümkün oluyo :oke:

byesho

byesho

Üye
olmuyor ya. vista kullanıyorum ondan olabilirmi. aygıt yöneticisinden com3 görünüyor ******2 com3 yapıyorum kaydet diyorum öyle kalıyor

muhmak

Üye
aynı problem bende var,vista kullanıyorum ve herşeyi doğru yaptığımı düşünüyorum ama olmuyor:agla

ferhattunc

Üye
    Konu Sahibi
aynı problem bende var,vista kullanıyorum ve herşeyi doğru yaptığımı düşünüyorum ama olmuyor:agla

Arkadaşlar telefona yüklediğiniz TRK programını kapatmadan bu işlemleri yapmalısınız .sadece parantez içindeki rakamı Com nosunun bi eksiğiyle değiştirin ve py ser ialini de yükledikten sonra mutlaka çalışacaktır eğer çalışmıyosa Vista uyumlu olmayabilir XP de deneyin bi de mutlaka olacaktır N73te denedim ve oldu hepsini eksiksiz yapın mutlaka olur

semantic

Üye
Anlattığın herşeyi yaptım ama sys klasörü hala görünmüyor.ActiveFile programını kullanıyorum, sorun nedir?

leqse

Üye
slm,phyton file açınca sending mesaj saymaya başlıyor fakat mesaj 8 de kapanıyor pencere yani o yazı çıkmıyor xp kullanıyorum sorun ne olabilir.

ferhattunc

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar konu tekrar düzenlendi araya yeni basamak eklendi bu defa olacaktır :oke: Şimdiki anlatımla deneyin

leqse

Üye
Slm,HelloCarbide.exe dosyasını telefondaki C:/ içine atamıyorum.data içine atıyor ve olmuyor o zaman

ferhattunc

Üye
    Konu Sahibi
Slm,HelloCarbide.exe dosyasını telefondaki C:/ içine atamıyorum.data içine atıyor ve olmuyor o zaman

Dosya yöneticisiyle atma Fexplorer X-plore gvb bi programla rahatça atabilirsin :)

byesho

byesho

Üye
iyide biz yapamadıkki sys dosyasını telefondan görelim. ne yaptıysam olmuyor. telefonum N95 bağlantı noktalarında COM3 görünüyor ******2 yapıyorum ama olmuyor.

leqse

Üye
fexplorerla c: içine attım ama yine phyton25 ekranında yarım kalıyor.neyse yaptık diyelim sertifika sorunu olan programı nereye atıcaz nasıl kurucaz biraz anlatırmısın.fexplorerla C ve E de ki tüm klasörler (Sys - Private - System) görünüyor zaten bunlara işlem yapamıyormuyuz.

byesho

byesho

Üye
HelloCarbide.sis programı nı bulamıyorum