Symbian'a güle güle dedi!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
    Konu Sahibi
Symbian'a güle güle dedi!
Nokia'nın devrik işletim sistemi Symbian, yakın zamanda burada satılmayacak! İşte o ülke...

Nokia telefonların işletim sistemlerinin Windows Phone 7 olacağı ve firmanın Microsoft'un işletim sistemine odaklanacağı bilinen bir gerçek. Ancak Symbian'ın da eskisi kadar olmasa da firmanın gündeminde olması bekleniyordu. Son yapılan açıklama ise bu beklentiyi biraz suya düşürüyor en azından Birleşik Devletler için.

All Things Digital'a konuşan Birleşik Devletler Nokia başkanı Chris Webber şu cümleyi kurdu; "Windows Phone telefonları piyasaya sürdüğümüz zaman Symbian'dan ve S40 işinden çıkmış olacağız." Bu da Windows Phone telefonlar çıktığı zaman en azından Kuzey Amerika'da Symbian telefonları bulmak da epey bir zorlaşacak anlamına geliyor.

Avrupa'da ve Asya'da ise Symbian'ın durumu ne olacak merakla bekliyoruz...

Kaynak:chip.com.tr​

cgrylmz7

cgrylmz7

Üye
bence asya ve avrupa için daha biraz bekletirler,gerçek şu ki kuzey amerikada zaten windows'un merkezi ve adamlar zaten symbiandan daha cok diğer işletim sistemli telefonları kullanıyorlar,nokia kuzey avrupa pazarında olabilmek için bence bu taktikle oynuyor,zaten bizim ülkemizde baktığımızda çoğu insan işletim sistemini bile umursamadan nokia alabiliyor yılların verdiği güven diyerekten atılıyoruz hemen :) işin açığı bende c7 almadan önce sadece symbian^3 araştırdım,android olsun bada olsun falan hiç bakmadım hiç,çünki samsung veya diğer telefonlar ilgimi çekmiyor yani :)) ve ben nokiamla mutluyum :))

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
zaten amerikada vs symbian kullanan çok az. Satmasalar da bişey değişmeyecek :oke:

amerika demek apple demek :oke:

• Beğen
Tepkiler: Devildare66
PriZm

PriZm

Üye
Aynen işletim sistemi ne olursa olsun ben "Nokia" cıyım.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve pRime.
SilentOne

SilentOne

Üye
aynenn bnde nokiacı bide blackberry ciyim bn :D

nonamex

Üye
:))

Masha

Masha

Üye
Çok güzel bir cümle hoşuma gitti.
Devrik Symbian ve NOKİA

• Beğen
Tepkiler: nonamex
mangdaşire

mangdaşire

Üye
nokia güzel bir işletim sistemine geçiyor ama symbianı unutmasıyla da birçok müşterisini kaybediyor.mesela beni kaybetti :D bir dahaki telefonum kesinlikle ya lg ya da samsung olacak.

• Beğen
_ardaa

_ardaa

Üye
Devrilen birşey yok, Nokia için Amerika piyasası zaten durgundu Motorola ve Apple daha çok satıyor orda, böyle haberleri paylaşmaktan vazgeçeseniz diyorum, 2016'ya kadar Symbian'a destek devam edecek güle güle dediği yok kimsenin.

• Beğen
Tepkiler: pRime.
mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
    Konu Sahibi
Devrilen birşey yok, Nokia için Amerika piyasası zaten durgundu Motorola ve Apple daha çok satıyor orda, böyle haberleri paylaşmaktan vazgeçeseniz diyorum, 2016'ya kadar Symbian'a destek devam edecek güle güle dediği yok kimsenin.

ben zaten 2016 ya kadar destek devam etmicek demedim amerika için bitti dedim ne var bunda paylaşılmıcak nokia para mı ödüyo sizlere anlamıyorum bu kadar körü körüne savunmayın symbianı nokiayı bende seviyorum telefonumu ama durum ortada kandırmayın kendinizi!

• Beğen
technoshark

technoshark

Üye
oh bee !! sanki üstümden kocaman bir yük kalktı hee... güzel haber oldu bu.. gelsin abi. ne işi var symbian felan... gel vatandaş gell :) sende gel :)

• Beğen
_ardaa

_ardaa

Üye
Çocuk musun arkadaşım ne kendimizi kandırması ne para ödemesi, herşeyin doğrusunu siz mi biliyorsunuz sizin iki haberinizle mi bitecek herşey.

• Beğen
Tepkiler: pRime.

nonamex

Üye
Benim bildiğim Nokia artık Symbian üzerine çalışmıyor. Accenture firmasına devrettiydi Symbian'la ilgili her şeyi..

• Beğen
Tepkiler: technoshark
_ardaa

_ardaa

Üye
Firmanın kendi sitesinde böyle bir haber yok, sadece kısıtlı olarak açık kaynak kalmaya devam ediyor geliştirmek isteyenler kayıt olup lisans alıyor kodların tamamına erişebiliyor.

nonamex

Üye
Firmanın kendi sitesinde böyle bir haber yok, sadece kısıtlı olarak açık kaynak kalmaya devam ediyor geliştirmek isteyenler kayıt olup lisans alıyor kodların tamamına erişebiliyor.

_ardaa

_ardaa

Üye
Orda da resmi bir kaynak yok, tüm haklarını satın alıp ardından neden satsın ki? üstelik geçen ay 2016'ya desteğe devam dediler hem satıp hem de nasıl desteğe devam edecekler ki.

Firmanın kedi internet sitesinde de aynı şey yazıyor, doğruysa bakalım nele bekliyor Symbian'ı, annabelle'miz gelsinde kabak tadı vermeye başladı artık.

nonamex

Üye

Accenture'nin sitesinden haber.

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
    Konu Sahibi
Çocuk musun arkadaşım ne kendimizi kandırması ne para ödemesi, herşeyin doğrusunu siz mi biliyorsunuz sizin iki haberinizle mi bitecek herşey.

kim çocuk belli haber benim değil kaynak okumayı öğrenmelisin ben objektif bi şekilde paylaştım olduğu gibi ne var bunda böyle haberleri paylaşmayın vs sanki yalan haber paylaşıyoruz senden başka tepki gösteren yok sana noluyosa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt