Symbian Genel Durum

Sponsorlu Bağlantılar

undeathhero1

Üye
boş boş işlerle uğraşıyorsunuz yav nokia 1110 akar abi :)

SilentOne

SilentOne

Üye
direk 5210 di
om bn :D

duman61

duman61

Üye
3310 abi şekli yeter güncelleme derdin yok aç yılan oyna .d

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
3310 kral telefon üzerinden silindir geçse bişey olmaz

----------Eklendi @ 21:21:31 ---------- Yazıldı @ 21:16:24 ----------

Symbian OS 9.1, 9.2 ve 9.3 s60v3'e mensuptur, s60v4 diye birşey yok.

Haklısın onlar s60 v3 ama s60v5 in beta denemelerinin yapıldığı sürüm kodları s60 v4.0 9.2 ve s60v4.2 9.3 ben orayaeksik bilgi yazmışım affedersiniz

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
hatamı en baştaki yazımda düzelttim

----------Eklendi @ 21:33:46 ---------- Yazıldı @ 21:30:32 ----------

(:D)

erollcelik

erollcelik

Üye
Pek anlamam ama acaba symbian açık kaynak kodlu olması yüzündenmi programcılar kaliteli ve değişik uygulamaları android ve ios için çıkarıyor.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Pek anlamam ama acaba symbian açık kaynak kodlu olması yüzündenmi programcılar kaliteli ve değişik uygulamaları android ve ios için çıkarıyor.

anroid de açık kodlu.ios kapalı.symbian kapalıydı,kodları yayınlandı.şirketlerin birnevi tercih ve işgüzarlığı...

SilentOne

SilentOne

Üye
tünüyle kaynak kodlarını yayınlasarda bootloaderını kırsak :D

pRime.

pRime.

Üye
3310 kral telefon üzerinden silindir geçse bişey olmaz

----------Eklendi @ 21:21:31 ---------- Yazıldı @ 21:16:24 ----------

Haklısın onlar s60 v3 ama s60v5 in beta denemelerinin yapıldığı sürüm kodları s60 v4.0 9.2 ve s60v4.2 9.3 ben orayaeksik bilgi yazmışım affedersiniz
iyi de symbian os 9.2 n95 ve n82 os 9.3 ise n85 n79 gibi cihazların sistemidir. dokunmatik arayüz değil bunlar. :)

----------Eklendi @ 17:12:26 ---------- Yazıldı @ 17:10:40 ----------

şahsen daha önce s60v4 olduğunu hiç duymadım deneme olsa bile.

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
Pek önemli değil zaten.Şimdi adamlar s60v5 9.4 ü almış 430 mhz lik deneme cihazında s60v4.0 9.2 adıyla denemiş.Sonra dokunmatik bir deneme cihazında s60v4.2 9.3 adıyla denenmiş.Örneğin Meego 1.2 nin N900 üzerinde yapılan beta denemesinin adı 1.1.99 dur

----------Eklendi @ 17:26:43 ---------- Yazıldı @ 17:25:43 ----------

Ben buna symbian ı araştırırkrn rastladım.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Arkadaşlar Nokia "Belle" nin adını "Nokia Belle" yaptığında sanırım düşüncesi Symbian ı 2016 da kapatıp Nokia Belle, Nokia Carla, Nokia Donna şeklinde ilerleyen işletim sistemi üzerine yoğunlaşmaktı
yani elinizdeki telefonlar 2016 da ölmeyecek zaten şuan 3310 dan da desteğini çekti nokia ama halen kullanıyorsunuz ve Space Impact ı oynayabiliyorsunuz yani bu piyasada mevcut telefonlar uzun yıllar kullanılacaktır ama teknolojiye zamanla yenik düşeceklerdir
Nokia da Wp7 + Nokia işletim sistemini çift platform olarak kullanmaya devam edecektir
Sonuçta eskiden de S60-S40 olarak farklı kullanıcı kitlelerine hitap ediyordu
şimdi de Wp7 ile daha görüntüye önem veren kullanıcılara hitap ederken Nokia Belle ile başlattığı seri ile de profesyonel diye tabir edebileceğim kendisi uğraşmayı seven farklı özellikleri için bu sistemi seven kullanıcılara hitap etmeye devam edecektir diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Arkadaşlar Nokia "Belle" nin adını "Nokia Belle" yaptığında sanırım düşüncesi Symbian ı 2016 da kapatıp Nokia Belle, Nokia Carla, Nokia Donna şeklinde ilerleyen işletim sistemi üzerine yoğunlaşmaktı
yani elinizdeki telefonlar 2016 da ölmeyecek zaten şuan 3310 dan da desteğini çekti nokia ama halen kullanıyorsunuz ve Space Impact ı oynayabiliyorsunuz yani bu piyasada mevcut telefonlar uzun yıllar kullanılacaktır ama teknolojiye zamanla yenik düşeceklerdir
Nokia da Wp7 + Nokia işletim sistemini çift platform olarak kullanmaya devam edecektir
Sonuçta eskiden de S60-S40 olarak farklı kullanıcı kitlelerine hitap ediyordu
şimdi de Wp7 ile daha görüntüye önem veren kullanıcılara hitap ederken Nokia Belle ile başlattığı seri ile de profesyonel diye tabir edebileceğim kendisi uğraşmayı seven farklı özellikleri için bu sistemi seven kullanıcılara hitap etmeye devam edecektir diye düşünüyorum

inşallah öyle olur çünkü hiçbir şey symbianın yerini tutmaz..

cyber

cyber

Üye
nokia belle bitmesin nokia duy sesimizi

distakjo

distakjo

Üye
AмσηR@;4148908' Alıntı:
2016 da destek kesiliyor symbian ölüyor, boşuna carla donna yapıldı. 2016 ya kadar belleli yeterli nokia symbian için.
carla donnayı akıllı tüketiciler almaz, ama nokia olsun çamurdan olsun diyen kullanıcılarımız yine alacktır malesef :) tabi tercih meselesi

dostum herkes sen ben gibi uygulama delisi değilya. Adamlar sağlam telefon istiyor. Drop testlerde gördük ayfonu samsungu.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
herkes symbiana uygulama yok diyor da ben şuan telefonumda kullanmakta olduğum 90 tane uygulama ve oyunu ( ki çoğu seçmecedir uygulama olsun diye yüklemedim yani) nerden buldum da yükledim merak ediyorum
ayrıca kaç tane android telefon bu kadar uygulama yüklüyken çalışabiliyor? birçok kişiden duydum çoğu uygulamayı telefon hafızasına kuruyormuş android
sanırım android hafıza kartının çıkartılıp takılmasıyla sapıtabilen bir sistem olduğundan bunu önlemek için hafıza kartına pek program kurulmasına izin vermiyor :D olsun onun aklı da o kadar eriyor ne yapsın :D

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
pRime.

pRime.

Üye
Pek önemli değil zaten.Şimdi adamlar s60v5 9.4 ü almış 430 mhz lik deneme cihazında s60v4.0 9.2 adıyla denemiş.Sonra dokunmatik bir deneme cihazında s60v4.2 9.3 adıyla denenmiş.Örneğin Meego 1.2 nin N900 üzerinde yapılan beta denemesinin adı 1.1.99 dur

----------Eklendi @ 17:26:43 ---------- Yazıldı @ 17:25:43 ----------

Ben buna symbian ı araştırırkrn rastladım.

Anladım teşekkürler.