Symbian Genel Durum

Sponsorlu Bağlantılar

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
Bundan sonra iOS ve Androidi geçmek imkansızlsştı önüne geçen yeni işletim sistemi Wp tizen... Birkaç şirket tek sistemde buluşsa geçerdi ama neyse.Şuan ios ve andr. Geçecek ne tizen ne meego ne wp symbian dı ama oda öldü

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
yarına çıkacağınız belli mi ki siz 2016 da Nokia'yı düşünüyorsunuz ? Kimse zaten şuan ki telefonunu 4 yıl sonra kullanmayacak. 4 yıl sonra herkesin elinde yeni telefonlar olacak. Kasmayın o yüzden symbian olmuş windows olmuş. Önümüzdeki yıllarda daha iyi işletim sistemleri kullanmaya başlıycaz zaten. - Benim görüşüm bu yönde..
Kesinlikle katılıyorum...

Ayrıca artık Symbian demeyelim "Nokia Belle" diyelim Symbian adı tarihe gömüldü gibi bişey oldu, Nokia'nın kararı bu yönde.

IVI-Elia

Üye
    Konu Sahibi
. :)

SilentOne

SilentOne

Üye
şunu diyem nokia 2014 flen wpdende vaz geçicek ve tekrar symbiana değer vericek

esatgelmedi

Üye
win mobile telefon kullanmış biri olarak windows yüklü bir nokia alacağımı sanmam o hatayı bir kez yaptım bir daha yapmam. sanırım symbian bittiğinde nokia da benim için bitmiş olacak. belle üzerine gidilse bence daha iyi olurdu. ben 2016 dan sonra nokia nın symbian ı mumla arayacağına inanıyorum. maalesef bu hamlesi ile nokia ios ve androit in önünü açtı. bellede devam edilse bu furya bittiğinde ayakta kalan yine symbian olacaktı.

duman61

duman61

Üye
win mobile telefon kullanmış biri olarak windows yüklü bir nokia alacağımı sanmam o hatayı bir kez yaptım bir daha yapmam. sanırım symbian bittiğinde nokia da benim için bitmiş olacak. belle üzerine gidilse bence daha iyi olurdu. ben 2016 dan sonra nokia nın symbian ı mumla arayacağına inanıyorum. maalesef bu hamlesi ile nokia ios ve androit in önünü açtı. bellede devam edilse bu furya bittiğinde ayakta kalan yine symbian olacaktı.

Arkadaşa katıkıyorum. Wp kullanmadım ama kullanan tanıdıklarım mevcut. Hepsinin görüşü negatif. Symbiana biraz daha değer verip güncellemelere önem verse ne ios ne android kalırdı. Zaten Nokianın sağlamlığını biliyoruz. Biraz daha güncellemelere önem verseler Nokia 2016 da tek konuşulan akıllı telefon markası olur. Tabi bizim ömrümüz ona yeterse. :)

mesut1979

Üye
tamam da herkes burada simdi windows un arkasina atip tutuyor da kullanan arkadaslar hangi versiyonunu kullandiniz 6.5 ise bes para etmez ama windows phone 7 ise eskisiyle alakasi yok cok hizli bir sistem.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
tamam da herkes burada simdi windows un arkasina atip tutuyor da kullanan arkadaslar hangi versiyonunu kullandiniz 6.5 ise bes para etmez ama windows phone 7 ise eskisiyle alakasi yok cok hizli bir sistem.

evet gayet başarılı ama bi acayip tarzı var..

llovell

llovell

Üye
Symbian gercekten guzel bır işletım sıstemı sistem gereksımı nerdeyse ıstemıyor bıle düşük sistem donanım la uyusuyor KEŞKE SYMBİANA DAHA COK SAHİP ÇIKILSAYDI... hersey karsılıklı oldu aslında bi çok kısı nokiay bıanda kotuledır hala symbian symbian gıtmeden almayız felan e nokıada bu seklde gorusler gelınce mecbur pes etmek zorundaydı symbiana.

HATTA NOKİADAN ACIKLAMA DA GELMSTI BIRILERI ANDROİDİ İSTİYOR DİE BILEM BILMEM BISILER DEMISTI VE ANDROİDE BAKIS ACISINIDA BELLI ETMISTI. BAKALIM NOLCAK 2016 DA NE OLURSA OLSUN AMA BİZLERE FAYDASI OLSUN ARKADASLAR ONCELIKLE HEDEFIMIZ BU :)

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Nokia'nın yeni açıklamasında dediğine göre Symbian işletim sistemi önceki telefonlarda kalacak ancak Belle çok farklı bir deneyim olduğu için Symbian adını kaldırmışlar. Yani 2016'ya kadar S60 V5 modellere güncelleme gelir. Ama Nokia Belle Nokia tarafından tamamen farklı bir sistem olarak görüldüğünden güncellemeler asla kesilmeyecektir 2016'da kalkmaz yani bu sistem merak etmeyin ;)

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Nokia'nın yeni açıklamasında dediğine göre Symbian işletim sistemi önceki telefonlarda kalacak ancak Belle çok farklı bir deneyim olduğu için Symbian adını kaldırmışlar. Yani 2016'ya kadar S60 V5 modellere güncelleme gelir. Ama Nokia Belle Nokia tarafından tamamen farklı bir sistem olarak görüldüğünden güncellemeler asla kesilmeyecektir 2016'da kalkmaz yani bu sistem merak etmeyin ;)
belli olmuyor ki bu işler...malum nokia pek bi dönek...

SilentOne

SilentOne

Üye
done done bu hallere geldi

AмσηR@

AмσηR@

Üye
2016 da destek kesiliyor symbian ölüyor, boşuna carla donna yapıldı. 2016 ya kadar belleli yeterli nokia symbian için.
carla donnayı akıllı tüketiciler almaz, ama nokia olsun çamurdan olsun diyen kullanıcılarımız yine alacktır malesef :) tabi tercih meselesi

pRime.

pRime.

Üye
Symbian OS 9.1, 9.2 ve 9.3 s60v3'e mensuptur, s60v4 diye birşey yok.

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
evet bende duymadım