Symbian^3 Alacakları biraz Bilgilendirelim (:

Sponsorlu Bağlantılar

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
arkadaşlar böyle karşılaştırma olmaz ki :)
720p kayıt tüm S^3 cihazlarda standart olunca nasıl avantaja yazılır :D 8 mp kamera da aynı şekilde
ayrıca ekran konusunda N8 in ve C7 nin bir avantajı yok C6-01 in CBD ekranı avantaj, 3,2" oluşu ise dezavantajdır ;) C7 ve C6-01 i yan yana getirince bariz belli olan bi C7 de solgunluk C6-01 de küçük ama daha canlı renkler var.
N8 in 12 mp otofokuslu Carl Zeiss mercekli kamerası, çift mikrofonu avantajdır.
N8 ve C7 de Fm Transmitter+dahili depolama hafızaları avantajdır.
Batarya kapasitelerini de ekran boyutlarına göre değerlendirdiğinizde eşit sayılır tabi kullanımdan kullanıma çok fark eder.

Konunun amacı symbian 3 kullananları değil alacakları bilgilendirmek olduğundan symbian 3 standartları değil o fiyattaki akıllı telefon özelliklerine göre sınıflandırmak daha mantıklı olur.Mesela 701 fiyatına olan telefonlarda genellikle 5 MP kamera var o zaman 701in 8 MP kamerası avantaj, autofocus olmaması dezavantaj olur...

byred55

Üye
    Konu Sahibi
Konunun amacı symbian 3 kullananları değil alacakları bilgilendirmek olduğundan symbian 3 standartları değil o fiyattaki akıllı telefon özelliklerine göre sınıflandırmak daha mantıklı olur.Mesela 701 fiyatına olan telefonlarda genellikle 5 MP kamera var o zaman 701in 8 MP kamerası avantaj, autofocus olmaması dezavantaj olur...
benım yapmam gereken acıklamayı arkadas yapmış :)

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
iyi de başlığa bakınca S^3 alacak arkadaşlardan bahsettiğini anlıyorum yakın fiyatlardaki farklı sistemli telefonlarla ilgili hiçbirşey yok ne başlıkta ne de ilk mesajda
başlığa göre de S^3 alacak olan ama hangi S^3 cihazı almak istediğine karar veremeyenlere yardımcı olmak için açtığını varsayarak bir karşılaştırma önerdim

atakan25

atakan25

Üye
c6-01 e sızıntı gelmedi ama önemli olan orjinalinin gelmesi :)

avantaj
amoled ekran+clear black........................
dezavantaj
ekranın küçük olmasnın sebebebi boyutları+pil güçsüz şarjı az gidiyor

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
iyi de başlığa bakınca S^3 alacak arkadaşlardan bahsettiğini anlıyorum yakın fiyatlardaki farklı sistemli telefonlarla ilgili hiçbirşey yok ne başlıkta ne de ilk mesajda
başlığa göre de S^3 alacak olan ama hangi S^3 cihazı almak istediğine karar veremeyenlere yardımcı olmak için açtığını varsayarak bir karşılaştırma önerdim

Symbian 3 alacakları bilgilendirelim diyor bu bilgilendirme telefonu tanıtacağı kadar symbianın genel özelliklerinide tanıtacak.Bu yazıyı okuduğunda mesela işlemcisi yüzünden N8den vazgeçebilir yada başka biri kamerası sayesinde N8 alabilir.Eğer sen 701deki diğer telefonlara göre üstün olan 8 MP kamerayı yazmazsan symbian standartlarında diye biri bu yazıyı okuyup N8 deki gibi 12 MP yada 603teki gibi 5 MP sanabilir.

• Beğen
Tepkiler: byred55
Teom@n

Teom@n

Üye
Arkadaşlar benimde katkım olsun istedim ve yeni aldığım Nokia E6 telefonumla ilgili izlenimlerimi paylaşmak istedim. Anna ile ciddi sorunlar yaşamadım henüz, fakat Belle'yi sabırsızlıkla bekliyorum. Gözden kaçmış ayrıntılar varsa kusuruma bakmayın, ayrıca bildikleriniz olurda paylaşabilirseniz sevinirim.
Nokia E6

Avantajları:
-1500 mAh Pil ile Uzun bekleme Süresi (En sevdiğim özellik)
-8 GB dahili hafıza
-8 MP Çift Led Flaşlı Kamera
-QWERTY Klavye (Klavye tercih edenler için)
-
640 x 480 piksel Gorilla Glass 325ppi Kapasitif Dokunmatik Ekran

Dezavantajları:
-Ağırlık olarak "ya düşerse" dedirtiyor.
:hmmm
-Oyun ve Multimedya için ekran küçük kalabiliyor fakat kullanıma engel teşkil etmiyor.
-Hoparlörü dış ses konusunda idare eder. Kendi kulaklığı ile radyo-mp3-video başarılı fakat daha kaliteli bir kulaklıkla farklı sonuçlar alınabilir.
-TrackPoint kullanılmaması yanlış bir seçim olmuş.

byred55

Üye
    Konu Sahibi
​sürekli güncel

tempestshine

tempestshine

Üye
benim c6-01 servisden yeni döndü.denildiği gibi bir şarj sorunu kalmadı.

Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
C6-01: Avantaj
-HD video kaydı
-Clear Black Amoled ekran
-Şık tasarım :)
Dezavantaj
-kısa sarj süresi
-küçük ekran
-Symbian ^3 ün üvey çocuğu gibi davranılması :D

Aynen öyle.

blackbird48

blackbird48

Üye
çok net yazayım sakın symbıan almayın androıd yada ıos tek çare

karadag63

karadag63

Üye
merhaba arkadaslar. telefonlar ile ilgili yorumlarınızı okudum.. yorumlar guzel :) bu arada bugunlerde bi telefon alacağım ama nokia c6-01 mı yoksa nokia 700 mü hala karar veremedim.. nokia 700 de görüntülü konuşmanın olmaması kafamda soru işareti bırakıyor.. sizlerinde görüşünü almak istedim.
teşekkürler :)

byred55

Üye
    Konu Sahibi
merhaba arkadaslar. telefonlar ile ilgili yorumlarınızı okudum.. yorumlar guzel :) bu arada bugunlerde bi telefon alacağım ama nokia c6-01 mı yoksa nokia 700 mü hala karar veremedim.. nokia 700 de görüntülü konuşmanın olmaması kafamda soru işareti bırakıyor.. sizlerinde görüşünü almak istedim.
teşekkürler :)
​dostum sureklı göruntulu görüşme yapan bırımısın ?

byred55

Üye
    Konu Sahibi
güzel bi soru :) soracagını tahmin etmiştim.. hani insan bazen detaya önem verirya benim de onun gibi birşey olsa gerek :)

bende o degıldır (: sadece olagan türk milleti hareketlerı olmasın bu ? o kadar para verıyoruz neden görüntülü görüşmesi yok diyor ınsan :)

karadag63

karadag63

Üye

bende o degıldır (: sadece olagan türk milleti hareketlerı olmasın bu ? o kadar para verıyoruz neden görüntülü görüşmesi yok diyor ınsan :)

aynen öyle :) ondan dolayı dedim arkadaşların görüşlerine bakayım bi yoksa her iki telefonun yorumlarına ve teknik özelliklerine baktım ama görüşler önemli :)

byred55

Üye
    Konu Sahibi
dostum acıkcası c6-01 forumda cok on planda cok tutuldu yanı anket var mesela bır kac başlık altta N8den sonra en cok oy alan cıhazdır kendısı (: 700 pek tutulmadı dıye bılıyorum yıne aynı ankette görebılırsın ılla alacaksan c6-01 derım ama beklemende fayda var yenı modeller gumbur gumbur gelecektır bundan emın ol :)

karadag63

karadag63

Üye
dostum acıkcası c6-01 forumda cok on planda cok tutuldu yanı anket var mesela bır kac başlık altta N8den sonra en cok oy alan cıhazdır kendısı (: 700 pek tutulmadı dıye bılıyorum yıne aynı ankette görebılırsın ılla alacaksan c6-01 derım ama beklemende fayda var yenı modeller gumbur gumbur gelecektır bundan emın ol :)

tavsiyen için teşekkür ederim :) forum da takip ediyorum genelde.. haklısın günden güne telefon çıkıyor ama bunlara el atalım gerisi allah kerim .. ne de olsa teknoloji durmak bilmiyor :)

Üst Alt