Symbian^3 Alacakları biraz Bilgilendirelim (:

Sponsorlu Bağlantılar

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
Benim eski telefonun C6-00'dı benim gibi biri için 5 MP bile fazla :D ama eğer birilerini bilgilendireceksek genelleme yapmalıyız.Kişisel konuşmamalıyız.Mesela bana göre OVI'deki uygulama sayısı yeterli fakat genelleme yapınca öyle olmuyor işte.

• Beğen
Tepkiler: byred55

necoloks

Üye
symbianı napcaksınız benim gibi satın androidli telefon alın hayatınızı yasayın

MoleküL1997

MoleküL1997

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Bomb City
joe_cenk

joe_cenk

Üye
Bence Hepsinin (+) ları (-) lerinden daha çok fazla söze gerek yok forever NOKİA

serecans

serecans

Üye
nokia 700
+ clearblack amoled ekran
+en küçük akıllı telefon
+nfc (bikere bile kullanmak nasip olmadı)
+1ghz işlemci
+512 mb ram
+hd video kaydı
+gorilla glass

-5 mp kamera
-2 gb hafıza
-ses azlığı
-küçük olduğu için heran düşecekmiş hissi

ama kullanım++++++

• Beğen
Tepkiler: Niizuma.Eiji
DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
701'in grafik işlemcisi o kadar iyi mi cidden önümüzdeki hafta sonu alacağım da?

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
nokia 700
+ clearblack amoled ekran
+en küçük akıllı telefon
+nfc (bikere bile kullanmak nasip olmadı)
+1ghz işlemci
+512 mb ram
+hd video kaydı
+gorilla glass

-5 mp kamera
-2 gb hafıza
-ses azlığı
-küçük olduğu için heran düşecekmiş hissi

ama kullanım++++++

Yorumun için teşekkürler.Bence telefon ne kadar küçük o kadar problem bir de benim parmaklar koccaman olunca :D

701'in grafik işlemcisi o kadar iyi mi cidden önümüzdeki hafta sonu alacağım da?

Evet kesinlikle.Ekran parlaklığı mükemmel güneş altında bile parıldıyor.Aynı grafik işlemcisi yanlış hatırlamıyorsam 700 ve 603'te de var.O fiyata alabileceğin en iyi telefon diyebilirim yani benim için öyleydi faturama ek 30 liradan 720 liraya geldi.Eğer vodafon dışında bir yerden alıcaksan 1000 lira gibi bir fiyat oluyor o fiyata başka telefonlarda önerilebilir.Tabi ne istediğine bağlı o da var.

cortex47

cortex47

Üye
İlk mesajda yazdığın clear screen ClearBlack Display ise, N8'de mevcut değil, belirteyim dedim. Neyse bende E7-00 var.

Artıları (symbian^3'lü cihazlardan farklı olan özelliklerini yazıyorum, yoksa symbian^3'ün artılarına hiç girmiyim, mesaj uzuyor):
4" CBD AMOLED ekran
QWERTY klavye
HDMI çıkışı
HD video çekimi için ikinci mikrofon

Eksileri:
1200 mAH batarya (bana hiç sorun çıkarmadı gerçi)
Autofocussuz kamera (kameranın genel performansından ve özellikle video çekiminden çok memnunum)
NFC çipi olmaması (şu an değil ama ileride belki işime yarardı)
Kayan bir yapı (elde tutarken hoş bir his veriyor ama çok kaygan)

Bir de bataryanın sabit olması durumu var. Bunu bence hem artı hem eksi olarak yazabiliriz. Artısı, telefon daha sağlam bir yapıya kavuşmuş durumda. Düşünce parça parça olmuyor. Eksisi, yedek batarya taşıyamıyorsunuz, bataryanız ileride zayıflarsa içini açmanız gerekecek.

Benim tecrübelerim bunlar. Eksiklerim varsa tamamlarsınız :)

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
Yorumun için teşekkürler.Bence telefon ne kadar küçük o kadar problem bir de benim parmaklar koccaman olunca :D

Evet kesinlikle.Ekran parlaklığı mükemmel güneş altında bile parıldıyor.Aynı grafik işlemcisi yanlış hatırlamıyorsam 700 ve 603'te de var.O fiyata alabileceğin en iyi telefon diyebilirim yani benim için öyleydi faturama ek 30 liradan 720 liraya geldi.Eğer vodafon dışında bir yerden alıcaksan 1000 lira gibi bir fiyat oluyor o fiyata başka telefonlarda önerilebilir.Tabi ne istediğine bağlı o da var.
test sonuçlarına şimdi baktım ipad 2 bi kaç tane olayda geçiyor 701'in üstünlüğü daha çok gibi geldi.. vodafonedan alacağım peşin 900 tlye :) uzun bi sürede değişmem heralde :)
bu da sonuçlar :)
şimdi fark ettim tıklayınca çıkmıyo .s ordan seçip compare yapıp bakabilirsiniz :)

cortex47

cortex47

Üye
test sonuçlarına şimdi baktım ipad 2 bi kaç tane olayda geçiyor 701'in üstünlüğü daha çok gibi geldi.. vodafonedan alacağım peşin 900 tlye :) uzun bi sürede değişmem heralde :)

BCM2763 candır.

İncİnat

İncİnat

Üye
hem android hem belle kullanan biri olarak fandroidlik yapmayacagım nokia 700 oldukca iyi bir telefon galaxy ace ile yarışan bir telefon ben memnunum telefonumdan

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
şimdi fark ettim tıklayınca çıkmıyo .s ordan seçip compare yapıp bakabilirsiniz :)

Tıpkı dediğim gibi ;)

• Beğen
Tepkiler: DenizhaNq
SilentOne

SilentOne

Üye
C6-01: Avantaj
-HD video kaydı
-Clear Black Amoled ekran
-Şık tasarım :)
Dezavantaj
-kısa sarj süresi
-küçük ekran
-Symbian ^3 ün üvey çocuğu gibi davranılması :D

dehşet bir açıklama olmuş :D

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Bu gurup'ta bence n8 daha iyi arkadaşlar ben c7 kullandım şarz ı aklıma bile getirmek istemiyorum güç tasarruf modu ile yarım saat internet 15 konuşma saat 4 te şarzım bitiyordu şimdi n8 işimi fazlası ile görüyor birde android diye hava atan arkadaşlar tek üstün tarafı video flash desteği resimleri bile gizlemek berbat videolar gizlenmiyor şarz cıvık internette 1 saat gir batarya bitiyor 2 adet android telefon kullandım memnun olmadım

• Beğen
Tepkiler: byred55
SilentOne

SilentOne

Üye
adam noktayı koymuş dağılın

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Hocam ben diğer telefonlarla kıyaslama yapmıyorum ki kendime göre yorum yaptım (: gunde 5-6 saat arası ınternet ve yaklasık 250 mesaj gonderılmesı ve yaklasık 2.30 saat konusma ıle bır gun gıdıyor . ama haklısın kullanım detaylarını yazmam gerekirdi.Bu şekılde bana kısa geldi diğer cihazlarda durum ne bilmiyorum (:

bu kullanım şartlarında diger cihazlarla sana bir akü ve çakmaklı şarj cihazı hediye veriyo mediamarkt

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL

byred55

Üye
    Konu Sahibi
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
arkadaşlar böyle karşılaştırma olmaz ki :)
720p kayıt tüm S^3 cihazlarda standart olunca nasıl avantaja yazılır :D 8 mp kamera da aynı şekilde
ayrıca ekran konusunda N8 in ve C7 nin bir avantajı yok C6-01 in CBD ekranı avantaj, 3,2" oluşu ise dezavantajdır ;) C7 ve C6-01 i yan yana getirince bariz belli olan bi C7 de solgunluk C6-01 de küçük ama daha canlı renkler var.
N8 in 12 mp otofokuslu Carl Zeiss mercekli kamerası, çift mikrofonu avantajdır.
N8 ve C7 de Fm Transmitter+dahili depolama hafızaları avantajdır.
Batarya kapasitelerini de ekran boyutlarına göre değerlendirdiğinizde eşit sayılır tabi kullanımdan kullanıma çok fark eder.

Üst Alt